Şimdi Ara

Yaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan Telefoncular (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
2
Favori
9.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babamın iletişim merkezi var. Bazen orada duruyorum. insanlar o kadar cahil ki Yaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan Telefoncular demek istiyorum.
    En uyuz olduğum insan tipleri
    1- kontör yüklemek için gelen kertenkele kılıklı tipler. (Ne selam var,Nede ne istediğini söyleme zahmetinde bulunmuyor. Kapıdan giriyor ve başlıyor numarayı söylemeye.)
    2- Komisyon alıyor musunuz sorusu (Hayır almıyoruz 20 lira yükleme 20 lira ama şuan yükleme yapamıyorum der ve yollarım. Kuruş hesabi yapan kuruşluk adamlar ile işim olmaz)
    3- Adam iPhone 7 almış, uygulama indirmek için App Store'e üyelik istiyor diyor. Mail adresiniz ile üye olacaksınız diyorum facebook adresim olur mu cevabı vazgeçilmez.
    4- Kontör yüklemek istiyorum paket var mi? var hattınız nedir? Nokia (1. tip müşteri modelinden yine iyidir bu tip modeller.)
    5- Telefon almak istiyorlar kendileri, bütçesine uygun telefonları gösteriyorum. 16gb ram isteyen mi, 16 çekirdek işlemci mi, yoksa 3gb ram özelliği var cevabına bu az diyenler... Sanki bana atom parçalayak müptezel.

Daha bu liste uzar gider... insanımız cahil! cahil!

• Kapıda ödemeli alanlardan birini tanıyorum.

Kimlik bilgilerimiz heryerde.

Risk hepimiz için geçerli.

Kimsenin canının yanmasını istemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben mahalledeki telefoncuları görünce içimden diyorum, kım bunlardan alışveriş yapıyor dıye. Ben her şeyi ınternetten araştırıp oyle alıyorum, esnaf denen dolandırıcılardan alışveriş yapmıyorum.

Örnegın bim de 1.5 lt. su 50-60 kuruştu, bakkalda aynı suyu 1.5 tl ye satılıyorlar. Arada 3 kat fiyat farkı var. Bızım buradakı bakkaldan ne zaman yumurta alsak bazıları bozuk cıkıyor, marketten alıyoruz kafamız rahat.

Mılletı kandıra kandıra ev aldılar, araba aldılar.
  • Ormanci kullanıcısına yanıt
    sanki benim babamı tarif ettin.çocukları hariç her çakalın lafına güvenir.kazığı yer gelir.bıktım artık uğraşmıyorum.
  • büyüklerimizde az değil. benim babamda çok heycanlı hemen atlar sormaz etmez. eski kafa olduğu için esnafın daha iyi bildiğini düşünüyorlar.. devir teknoloji - bilgi devri. ayak uyduramıyorlar malesef yapacak birşey yok.
  • Annem kiralık olarak evlerimizden birini vermek istiyor. Şahsın bir tanesi evi kiralıyor, annemin gözleri pek uzağı görmez. Kira bedeli 3000 tl olan evi 300 tl'ye imzalattırıyor. Sonra evi başkalarına (oturum izni olmayan yabancıya) kiraya veriyor. Elektriği suyu ödemiyor. Kiraladıktan 1 ay sonra komşuların şikayeti üzerine ev belediye zabıta ekipleri tarafından otıurum izni olmayan oturumları görüldüğü için mühürleniyor. 62 yaşındaki kadın da hüngür hüngür ağlıyor beş parasız kaldım diye. Bu ülkede sadece telefoncular değil, herkes sahtekar.
  • Şimdi mutlaka ooo kardeş ya sen bir daireden 3000 tl gelir elde ediyon sen zenginmişin, boşver sen geçinirsin diyen arkadaşlara bir sözüm olacak. 32 yaşındayım ve aşağıda gördüğünüz hastalığın tek bir iğne bedeli olan 9000 tl'yi her 3 ayda bir olmazsam gebericem. Devlet çalışamaz raporu veriyor, işe de sokmuyor, işte bulmuyor. 3 üniversite bitirdim hala sürünüyorum. Ama iş askerliğe gelince gel hemen askere alalım diyorlar. Allah düşmanımın başına vermesin. Mideniz bulanırsa herkesten özür dilerim, hakkınızı helal edin. İğne fiyatına inanmayanlar stelara (90 mg) olan iğneyi araştırabilir. Şu an 10.000 tl den de pahalı ve olamıyorum. İş yerinde çalışırken %20 (yüzdesini ) ödeyerek alabiliyordum, şu an onu da alamıyorum

Yaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan Telefoncular

• Sırf bu yüzden telefonuma cam filmi taktırmaya bile şu yandan yemiş telefonculara götürmem cihazımı hiç işim olmaz almam aldırmam. Aynı şekilde bu çakma bilgisayarcılar var facebook hesabı açıp arkadaşlık isteği atabilen kendine bilgisayarı biliyorum diyor ve bilgi ölçmeye çalışıyor asla uğramam böyle dükkanlarla uğraşmam..

• Avmlerin,kurumsal şirketlerin ve internet alışverişinin önemini anlatan konu.

Almayın şu esnaftan bir şey. Yıllarca milleti kazıkladılar,almayın ki batsın kapatsın gitsin hepsi.

Ancak böyle kurtuluruz bunlardan.

TL'nizi bile atm ya da internetten yükleyin,en temizi bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 55SuperSpy55

quote:

Orijinalden alıntı: BlackHeart89

quote:

Orijinalden alıntı: 55SuperSpy55

polis arkadaşından yelek rica et bas mekanı parayı vermezsen emniyete geliyorsun de söke söke verir

fena fikir değilmiş aslında ya ben parada değilim allaha şükür gelirim yerinde kazıklanmak koyuyor

hocam geliriniz çok iyi de olsa böyle tiplere fırsat vermeyeceksin ki başkalarına yapma cesaretleri de olmasın. bugün senden 350 koparır yarın başkasından 2000 koparır. para da kolay kazanılmıyor yazık yeni bir cihaz alırsınız üstüne koyup. dediğimi yap sen paranı da al dolandırıcı elemana ayarı da ver

Kardesim ne almış olursan ol 14 gün içinde iade etme hakkın var. Senin yerinde olsam gidip adamla konusurdum yasal hakkını çiğniyosa gidip tüketici hakem heyetine şikayet ederdim. Bu kadar basit. Paşa paşa verecek paranı geri.

• apple34 A kullanıcısına yanıt
    Sgk karsilamiyor mu bu ilaci ?

• Hep şunu söylerim "İSLAM" dini bu milletin gönlünde değil nüfus cüzdanında yazıyor

• Telefoncuların dükkanına girmeyeli rahat 3 sene olmuştur. İşleri güçleri milleti dolandırmak, kandırmak. Bi bildikleri var oda kılıf ekran filmi satmak.
  • İlaç değil kardeşim iğne. Eğer çalışıyor olsam normal ilaç alır gibi %20 sini ödeyip alabiliyorken, işimi kaybettikten sonra maalesef alamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dış kapının iç mandalı

babam fi tarihinde benim motorola moto g ye çökmüştü. ilk çıktığı zaman almıştım. babalar günü geldi, ne istiyorsun dedim. telefon dedi. büyük mü istiyorsun elimdekini mi vereyim dedim. elindekini ver dedi. velhasıl kelam ,55 yaşında adam. yaptığı da facebooka girmek,ötesi yok.

sonrasında telefonu çaldırdı. bende de sony xz var. gözüm de iphone x'te

baba vereyim elimdeki telefonu sana ben başımın çaresine bakarım dedim. lan sen gidip en az 5000 liralık telefon alırsın kendine dedi :D kabul etmedi. yarın gider alırız mediamarketten samsung ıvır zıvır.

baktım samsunglara. hepsi aynı. cins cins özellikler. dedim sana internetten telefon alıcam. çöktüm kredi kartına xiaomi mi 5s plus aldık hepsiburadadan. en az 5 yıl yeter ona ne güzel lan şarjı bitmiyor kamerası güzel hiç kasılmıyor diyor. 4gb ram var lan telefonda hafıza kartı alayım mı sana dedim. eski telefonun hafızası kaçtı dedi. 16gb dedim. bu kaç dedi. 64 dedim lan dur önce bunu doldurayım diyor yine gözü benim telefondaydı kamerası daha iyi diye. dedim üstüne 200 lira alırım ben üstüne 200 alırım lan asıl sıfır telefon dedi. anlaşamadık

geçen de tutturdu tv alıcam bu küçük geliyor diye. gitmiş mediamarket e. cins cins tvlere cins cins etiket yazmışlar. sen çık oradan ben netten bakarım dedim. işin garibi bir zıkkım da bulamadım. aldım babayı götürdüm mediamarket e . dedim ne kadarlık tv bakıyorsun. 3000lira dedi. tamam ben tv seçicem üstünü de ben tamamlıcam sen karışma dedim. 65 inç bi vestel aldık 3700 liraya. telefondan herifin yanında bakıyorum. nette en ucuz 3500 lira ,200 lira fark var. en azından fiziki mağazadan almış oluruz zaten 3000 liranın üstü bana kaçıyor merak etme dedim yalnız tam şımarıklık 65 inç tv. youtubedan canı sıkıldıkça film izliyor paşam. keyfi yerinde

bir sonraki maceramızı merak ediyorum.

yaş 30 olunca insanın ilk derdi baba üzülmesin oluyor. aldatılmışlık hissi o yaşlarda hem yaşlı hissettirir hem de kötü. yer mi lan anadolu genci bunları. ite köpeğe yedirecek baba yok bende :d çok şükür baba da bana sormadan adım atmaz. kendi yağımızda kavrulur gideriz.

Allah hayırlı uzun ömürler versin okurken imrendim ilişkinize.

• quote:

Orijinalden alıntı: Khalees1

Babamın iletişim merkezi var. Bazen orada duruyorum. insanlar o kadar cahil ki Yaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan Telefoncular demek istiyorum.
    En uyuz olduğum insan tipleri
    1- kontör yüklemek için gelen kertenkele kılıklı tipler. (Ne selam var,Nede ne istediğini söyleme zahmetinde bulunmuyor. Kapıdan giriyor ve başlıyor numarayı söylemeye.)
    2- Komisyon alıyor musunuz sorusu (Hayır almıyoruz 20 lira yükleme 20 lira ama şuan yükleme yapamıyorum der ve yollarım. Kuruş hesabi yapan kuruşluk adamlar ile işim olmaz)
    3- Adam iPhone 7 almış, uygulama indirmek için App Store'e üyelik istiyor diyor. Mail adresiniz ile üye olacaksınız diyorum facebook adresim olur mu cevabı vazgeçilmez.
    4- Kontör yüklemek istiyorum paket var mi? var hattınız nedir? Nokia (1. tip müşteri modelinden yine iyidir bu tip modeller.)
    5- Telefon almak istiyorlar kendileri, bütçesine uygun telefonları gösteriyorum. 16gb ram isteyen mi, 16 çekirdek işlemci mi, yoksa 3gb ram özelliği var cevabına bu az diyenler... Sanki bana atom parçalayak müptezel.

Daha bu liste uzar gider... insanımız cahil! cahil!

Kuruşluk hesap yapan insanla işi olmazmışmış.Atm,operatör kanalları,banka internet şubelerinden ücretsiz yükleme yapılabiliyorken hiçbir emek verilmeden yapılan işlem karşısında ücret istemek ahlaki midir?,küçük hesaplar peşinde koşanlar küçük hesaplarda boğulurlar.

Not:Modern adı ile iletişim merkezi ancak vasıfsız insanların açtığı bu telefoncu diye tabir edilen dükkandan yükleme yapmam yaptırtmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.R.W. -- 3 Ocak 2018; 22:26:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: apple34

İlaç değil kardeşim iğne. Eğer çalışıyor olsam normal ilaç alır gibi %20 sini ödeyip alabiliyorken, işimi kaybettikten sonra maalesef alamıyorum.

Gss var hocam. Primi ödediğiniz sürece sigorta devam ediyor ama tabi %20si de iyi para. Allah şifa versin. Hastalığın adı nedir? Bizim bir abide buna benzer birşey olmuştu. Fakat böyle geniş değil vücudunun heryerinde benek benek kaşındırıyordu da. Tedavi oldu normal ilaç ve iğnelerle. Hastanede çalışıyorum detay verirsen araştırmaya çalışırım belki farklı ucuz bir tedavisi vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: apple34

Şimdi mutlaka ooo kardeş ya sen bir daireden 3000 tl gelir elde ediyon sen zenginmişin, boşver sen geçinirsin diyen arkadaşlara bir sözüm olacak. 32 yaşındayım ve aşağıda gördüğünüz hastalığın tek bir iğne bedeli olan 9000 tl'yi her 3 ayda bir olmazsam gebericem. Devlet çalışamaz raporu veriyor, işe de sokmuyor, işte bulmuyor. 3 üniversite bitirdim hala sürünüyorum. Ama iş askerliğe gelince gel hemen askere alalım diyorlar. Allah düşmanımın başına vermesin. Mideniz bulanırsa herkesten özür dilerim, hakkınızı helal edin. İğne fiyatına inanmayanlar stelara (90 mg) olan iğneyi araştırabilir. Şu an 10.000 tl den de pahalı ve olamıyorum. İş yerinde çalışırken %20 (yüzdesini ) ödeyerek alabiliyordum, şu an onu da alamıyorum

Yaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan TelefoncularYaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan Telefoncular

Hastalığın adı ne? Ve bir şifası yok mu?

• Vatan bilgisayar, media markt, teknosa. Haricinde hicbir yerden elektronik eşya almadım almamda..kazik yiyorsam bunlardan yiyeyim

• 4 sene filan önce telefonuma cam film taktıracaktım.Fiyatları araştırmak için dükkanları geziyorum bir de Teknosa'ya girdim.

Abartmıyorum Teknosa temperli cam filme tam 60 lira istedi.
    Ben de girdim Amazon'a en yüksek puan alan ürünü 6 dolara satın aldım.Hala kullanıyorum.

Ülke kazık cennetine dönmüş.Herkes birbirini düdükleme peşinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 3 Ocak 2018; 23:36:53 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.