Şimdi Ara

Yarışma Yazılı İnceleme Birincisi: Monster Abra A5 V1.1 (Upgrade) İnceleme (Güncel Oyun Videoları Eklendi) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
5
Favori
22.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: radamdam

quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

Pil ömrü ve ısınmaması v1.1 daha iyi. Ben şahsen dün ondan sipariş verdim. İnşaallah güzel olur. Ben şahsen oyun oynamam. Program çalıştıracağım (FM yi oyundan saymıyorum :) ).

Ayrıca eğer böyle bir bilgisayar alıyorsan SSD almanı öneririm. Ben 60GB mSata aldım. Büyüğüne gerek yok. Windows, Office ve kuracağın program-oyunları toplasan 60 GB etmez diye düşünüyorum,tabi oynadığınız
    oyunlar kaç GB bilmiyorum. İlk defa Monster kullanacağım İnşaallah sorun çıkarmaz hiçbirimizde :)

Bildiğim kadarıyla v1.1 ile v1.1.2 arasında bi hdd farkı var pil ömrü ve ısınma etkilermi bilmem ama ben daha uygun diye v1.1.2 tercih etmiştim şimdi içime kurt düşürdün

Bence dediklerimi bir sor veya kataloğuna bir daha bak.

• Hocam kolay gelsin v1.1.2 modelini aldım uefi ile windows 8 yükledim daha sonra 8.1 güncelledim ama bugün arma 3 çalıştırayım dedim oyun açıldığında sol üstü physx>CPU gibi birşey çıkıyor ve o ekranda donuyor reslemem gerekiyor bilgisayarı acaba hd graphics ekran kartını mı kullanıyor sağ tıklayıp yüksek performans ile çalıştır dedim ama yine aynı şey oldu neden oluyor bilginiz var mı acaba ?
  • quote:

Hocam kolay gelsin v1.1.2 modelini aldım uefi ile windows 8 yükledim daha sonra 8.1 güncelledim ama bugün arma 3 çalıştırayım dedim oyun açıldığında sol üstü physx>CPU gibi birşey çıkıyor ve o ekranda donuyor reslemem gerekiyor bilgisayarı acaba hd graphics ekran kartını mı kullanıyor sağ tıklayıp yüksek performans ile çalıştır dedim ama yine aynı şey oldu neden oluyor bilginiz var mı acaba ?

Özür dilerim ama hiçbir fikrim yok gerçekten :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • v1.1 mi yoksa v1.1.2 mi daha iyidir hocam ? v1.1.2'in diğerine oranla daha az ısındığını ve iyi pil ömrüne sahip olduğunu söylüyorlar ama zamanla kasada soyulmalar meydana geldiğini söylüyorlar bu durum hakkında fikrin nedir hocam ?

@erdi_arikan
  • erdi_arikan E kullanıcısına yanıt
    İncelemeniz çok başarılı olmuş elinize sağlık. Gün içerisinde 1.1.2 modelinden alacağım, aklıma takılan bir kaç soru vardı gidermiş oldum. Teşekkürler ve tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi_arikan

quote:

Hocam çok sağolun cevapladığınız için bir de ssd'yi mSATA SSD Slotuna takmak ile normal hdd slotuna takmak arasında fark olurmu

rica ederim, msata daha hızlı diye biliyorum, yanlış olabilir.

Harika bir inceleme tebrik ederim.Tamda bu laptobu almayı düşünürken çok işime yaradı. 8gb ram suan için yeterli olurmu acaba 8 daha ekletmek gerekir mi ? 120 ssd takmak oyunlarda fark yaratır mı ? ram ve ssd ekleme konusunda kararsızım
  • bu ürünü kesinlikle almayın ben aldım bir ayda arıza verdi bu kadar dandik olmamalıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazan180

bu ürünü kesinlikle almayın ben aldım bir ayda arıza verdi bu kadar dandik olmamalıydı

Hocam faydalı bir mesaj ama neden, nasıl arıza verdi? Yetkili servis nasıl tepki verdi? Yapıldı mı? Böyle ürün karalama olmaz ki, neler olduğunu anlatmalısınız.

• quote:

bu ürünü kesinlikle almayın ben aldım bir ayda arıza verdi bu kadar dandik olmamalıydı

Cihaza özel bir durum değil bu, her markada başınıza gelebilir. Vatan Computer'dan aldığım Lenovo Y510P'nin RAM'i bozuktu mesela, dizüstüyü ilk açışımda mavi ekran vermişti.

Ben de Monster kullanıcısıyım, ilk geldiğinde ram arızası ve ölü piksel vardı, ama gönderdim servise halledip verdiler. Ondan sonra 2 defa daha servise gönderdim farklı sebeplerden (HDD, kasa ve işlemci hariç her şey değiştirildi, düşünün yani) yine yaptılar gönderdiler. Siz ne yaptınız bozulunca? İlgilendiler mi İlgilenmediler mi?

Ben Monster'ı sevmem, çok bekledim dizüstümü (2.5 ay bekledim, o zamanlar teslimat sürelerinde sıkıntılar vardı, şimdi stoktan teslim) 3 defa servise gitti, bir tanesinde problemi tespit edemediler. Ama şunu söylemem gerek, eskisinden ilgililer, problemlere çözüm bulmaya çalışıyorlar, yiğidi öldür hakkını yeme.

Bu arada, Erdi abiye teşekkürler, yine ilgileniyorsun konuyla :)

• valla serviss bire bir değişim dedi ama cihaz bence anyıı sadece ekrana bir jlatin takmışlar yolladığım kutu bille aynı ben çok diz üstü kulandım ama hiç biri böyle değildi daima marka kullanmakta fayda var keşke öyle yapsaydım ama son pişmanlık fayda etmiyor işte
    hocam pc akşamdan akşama anca bir yada iki saat kulandım bir ay içersinde işler yogundu doğru dürüst oyun bile yüklemedim sadece call off ghost yükledim baktım ekran titriyor rengler birbine karışıyor ve donup kalıyor bende sandım vürüs bulaştı format atım daha format atarken bile aynı sorun oldu servise yoladım ekran kartı sizlere ömür bana bire bir ürünü değiştiklerini söylediler ama gelen bilgisayar aynı bilgisayar servisi hiç iyi değil yani neyse onu söylüyorum gönderdiğim koli bile aynı
  • quote:

hocam pc akşamdan akşama anca bir yada iki saat kulandım bir ay içersinde işler yogundu doğru dürüst oyun bile yüklemedim sadece call off ghost yükledim baktım ekran titriyor rengler birbine karışıyor ve donup kalıyor bende sandım vürüs bulaştı format atım daha format atarken bile aynı sorun oldu servise yoladım ekran kartı sizlere ömür bana bire bir ürünü değiştiklerini söylediler ama gelen bilgisayar aynı bilgisayar servisi hiç iyi değil yani neyse onu söylüyorum gönderdiğim koli bile aynı

keşke bir de bu hatayı fotoğraflayıp, videolasanız da biz de size inansak. 5. mesajınız forumda ve marka karalamaya çalışıyor izlenimi uyandırıyorsunuz. Ek olarak "reng" değil "renk", bahsettiğiniz sorun ekran kartı sizlere ömür sorunu değil. Lütfen fotoğraflayın veya videolayın ki beraber Monster'ın kapısına dayanalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakesan

quote:

Cihaza özel bir durum değil bu, her markada başınıza gelebilir. Vatan Computer'dan aldığım Lenovo Y510P'nin RAM'i bozuktu mesela, dizüstüyü ilk açışımda mavi ekran vermişti.

Ben de Monster kullanıcısıyım, ilk geldiğinde ram arızası ve ölü piksel vardı, ama gönderdim servise halledip verdiler. Ondan sonra 2 defa daha servise gönderdim farklı sebeplerden (HDD, kasa ve işlemci hariç her şey değiştirildi, düşünün yani) yine yaptılar gönderdiler. Siz ne yaptınız bozulunca? İlgilendiler mi İlgilenmediler mi?

Ben Monster'ı sevmem, çok bekledim dizüstümü (2.5 ay bekledim, o zamanlar teslimat sürelerinde sıkıntılar vardı, şimdi stoktan teslim) 3 defa servise gitti, bir tanesinde problemi tespit edemediler. Ama şunu söylemem gerek, eskisinden ilgililer, problemlere çözüm bulmaya çalışıyorlar, yiğidi öldür hakkını yeme.

Bu arada, Erdi abiye teşekkürler, yine ilgileniyorsun konuyla :)

Rica ederim kardeşim, uğraşmak gerekiyor, bende de ufak bi kasa açıklığı var sanki klavyenin alt tarafında, boş bi vaktimde servise gideceğim, sonrasında başıma gelenleri burada yayınlayacağım :)

ben kendi kulandığım cihazı neden karalayım benim başıma gelenleri yazdım şuan cihaz servisten tamir etmişler neyi fotosunu koyayım anlamadım benim anlatmak istediğim bir ku kadar pahalı bir cihaz satıyorlar hemen arıza veriyor iki servis yallan söylüyor değişim diyorlar cihaz aynı cihaz neyse onu desinler yoksa marka karalamakla benim işim olmaz isterse monsters milyarlarca adet satsın ama sağlam olmadıktan sonra neye yarar
  • Son yorumlarda yaşanan sorunları duyunca ben de almaktan vazgeçecegim bu gidişle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbatuhan77 -- 4 Aralık 2014; 13:05:52 >
  • Arkdaşla merhaba Benım Cihazım Abra A5 V1.1 Ekranın Sol tarafına caprazdan Baktım Zaman Işık Gözukuyo ekranın sagına baktım da ıSe YIne Işık Gözukuyo Ama sagda Daha Az Sızce BU normalmıııı Lutfen Yardımcı Olun Başka KUllanıcısı Olan Varsa YArdım Etsınn Şimdiden teşekkurler
     Yarışma Yazılı İnceleme Birincisi: Monster Abra A5 V1.1 (Upgrade) İnceleme (Güncel Oyun Videoları Eklendi)
  • Cok isiniyormu fan calisinca isinma ve fan sesini inceleyen biri izlenimini yazarsa sevinirim

• geçtiğimiz hafta aldım bu cihazdan. lakin bi randıman alamadım. oyun oynamak için aldım ama daha önceki bilgisayarımda ve komşumun bilgisayarına kurduğum oyunlar bu makinede sürekli atıyo beni. bi süre oynuyorum sonra atıyo oyundan. fan açıyorum yine faydası yok. ekran kartı driverı güncel. directx sürümü güncel işletim sistemi güncel yama atıyo. var mı konuyla ilgili fikri olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: de_la_vega_66

geçtiğimiz hafta aldım bu cihazdan. lakin bi randıman alamadım. oyun oynamak için aldım ama daha önceki bilgisayarımda ve komşumun bilgisayarına kurduğum oyunlar bu makinede sürekli atıyo beni. bi süre oynuyorum sonra atıyo oyundan. fan açıyorum yine faydası yok. ekran kartı driverı güncel. directx sürümü güncel işletim sistemi güncel yama atıyo. var mı konuyla ilgili fikri olan?

sorun bir arıza veya yazılımsal problem nedeniyle olabileceğini düşünüyorum. yetkili servise başvurup sorununuzun giderilip giderilmediği hakkında buradan bilgilendirir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi_arikan

quote:

Orijinalden alıntı: de_la_vega_66

geçtiğimiz hafta aldım bu cihazdan. lakin bi randıman alamadım. oyun oynamak için aldım ama daha önceki bilgisayarımda ve komşumun bilgisayarına kurduğum oyunlar bu makinede sürekli atıyo beni. bi süre oynuyorum sonra atıyo oyundan. fan açıyorum yine faydası yok. ekran kartı driverı güncel. directx sürümü güncel işletim sistemi güncel yama atıyo. var mı konuyla ilgili fikri olan?

sorun bir arıza veya yazılımsal problem nedeniyle olabileceğini düşünüyorum. yetkili servise başvurup sorununuzun giderilip giderilmediği hakkında buradan bilgilendirir misiniz?

ayrıca çok sık mavi ekran hatası alıyorum. gerçi win 8.1'de mavi ekranın yerini yeşil, sarı, açık mavi gibi çeşitli renkler almış olsa da mavi ekran, mavi ekrandır

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.