Şimdi Ara

Yarı otomatik aracı, manuel vitese çevirmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Clio yarı otomatik aracı manuele çevirmek mümkün müdür? Teknik bilgisi olan var mı acaba?

araç yarı otomatik ve baskı balata düzeneği aynı. Fikri olanlar yazabilir mi ve çok zor bi uğraş mıdır merak ettim?

(aracı satıp aynısının manuelini alabileceğimi ben de biliyorum, bunu yazmayın lütfen)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• punto da yapan tanıdıklarım oldu clio da duymadım ama mantıken yapılır

• Ben de tam tersini merak ediyorum.

• Direksiyon arkasında kulakçık yok mu? Oradan manuel gibi kullan işte. Dertsiz başına dert alma derim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cbascan kullanıcısına yanıt
    Satıp manuel almak daha iyidir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt

Şanzımanları değişin

• m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt

Kardeşim siz bilerek mi yapıyonuz benim konumada böyle tipler geliyo

Adam ne yazmış bak satıp değiştirmeyi söylemeyin bende biliyorum yazmışşş

• HemşireZED kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi tiplere zaten laf anlatılmaz bu işler masraflı iştir bilip uğraşmaya değecek işler değildir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Komple şanzımanı çıkartıp yerine aynı aracın manuel şanzımanı takılabilir. Eski otomatik araçlarda şanzıman arızalanınca başvurulan bir yöntem.

Ancak sırf baskı balatası var diye yarı otomatik şanzımanı manuele uydurmak pek mümkün değil. O robotun yaptığı debriyaj girdisini pedalla veremezsiniz. Yapılsa da çok uydurma bir iş olur ve şanzıman değiştirmek çok daha kolaydır.

Yalnız şanzıman değiştirdikten sonra bu tadilatın onaylatılması gerektiğini düşünüyorum. Muayenede sorun olmayabilir belki (Belki artık olabilir sonuçta otomatik aracın ehliyeti ayrı) ama sigorta/kaskoda sorun olur. Atıyorum kaldırıma vurduğunuzda kasko otomatik vitesin aksını yollar.

• m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt

adamın uğraşacak zamanı ve gücü var ki satıp değiştirmeyi önermeyin demiş. sen de satıp değiştir diye öneri vermişsin. nasıl tiplere laf anlatılmaz belli  

• Eskş proton ve bazı focus 2 dizellerde çokca başvurulan bir durum. Ancak burada adamaların amacı parça bulunmaması veya şanzımanın tamir olmadığı ve yenisi aşırı pahalı olması gibi nedenler söz konusu. Yani adamlar arabayı atmak yerine şanzımanı atıyor. Düzgün çalışan bir sistem varsa değmez tabi.

• Bu işi en iyi Edd China bilir... 

• Dönüşüm yapılıyor bir cok örneği var

yazmışlar focus 2 dizel otomatik şanzıman sorunlu ford geride aldi araçları zamanında aksiyon alamayanlar da manuele çevirmiş 1- 2 tane ilanda gördüğümü hatırlıyorum

Eski kasa defenderleri toplayan bir firma var onlarda otomatige dönüşüm yapiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 9 Kasım 2021; 4:49:58 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.