Şimdi Ara

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.234
Cevap
74
Favori
135.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Orijinalden alıntı: _numlock_

Ben de 2013 yılında konut kredisi kullandım işbankasından.
    500 TL dosya masrafı ve sonrasında yapılan yeniden yapılandırma masrafı olarak 2000 TL aldılar.Bunların internet şubesinden almış olduğum çıktıları elimde mevcut.Bu belgeler ile direk tüketici mahkemesine gidebilir miyim yoksa öncelikle bankadan bu masrafları mı istemem gerekiyor.Bilgi verirseniz memnun olurum.

doğrudan dava açabilirsiniz, iyi günler

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim Yasin bey.
    Dava ekine mutlaka sözleşme eklenmesi gerekir mi yoksa internet bankacılığından almış olduğumuz masrafları gösteren dökümler yeterli olur mu acaba ?İşin açıkçası bankadan yeniden yapılandırmaya ait sözleşmeyi aldım ancak ilk yapılan sözleşmeyi henüz alamadım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Ben de 2013 yılında konut kredisi kullandım işbankasından.
    500 TL dosya masrafı ve sonrasında yapılan yeniden yapılandırma masrafı olarak 2000 TL aldılar.Bunların internet şubesinden almış olduğum çıktıları elimde mevcut.Bu belgeler ile direk tüketici mahkemesine gidebilir miyim yoksa öncelikle bankadan bu masrafları mı istemem gerekiyor.Bilgi verirseniz memnun olurum.

doğrudan dava açabilirsiniz, iyi günler

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim Yasin bey.
    Dava ekine mutlaka sözleşme eklenmesi gerekir mi yoksa internet bankacılığından almış olduğumuz masrafları gösteren dökümler yeterli olur mu acaba ?İşin açıkçası bankadan yeniden yapılandırmaya ait sözleşmeyi aldım ancak ilk yapılan sözleşmeyi henüz alamadım.

dava açarsanız mahkeme bankadan sözleşme aslını ve diğer belgeleri isteyecektir siz sadece kesintileri gösterir belge ile davanız açabilirsiniz, dava açarken sigorta, ekspertiz gibi bankanın belgeleyebileceği masrafları istemeyin

• av.yasin toprak A kullanıcısına yanıt
    aynı anda 2 ayrı dilekçe ile başvurabılıyormuyum
    ayrıca ilk olarak bankaya iadeli taahhütlü bır dılekçe yazarak red cevabımı almam gerekıyor
  • social kullanıcısına yanıt
    THH'deki görevlinin tutumuna bağlı. Ben iki ayrı dilekçeyle aynı anda başvurdum. Arkadaşıma ise farklı THH'deki görevli limiti aşıyor Tük. Mah.'sine başvurman gerekiyor demiş.

Bence her iki evrakını da hazırlayarak git. Kabul ederse ikisine de başvurursun. Kabul etmezse önce birine bir süre sonra diğerine başvurursun.

Ben ve birçok arkadaşım mahkemeden red yazısı almadan başvuru yaptık.Zaten senin başvuruna savunmalarını THH'ne verecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

aynı anda 2 ayrı dilekçe ile başvurabılıyormuyum
    ayrıca ilk olarak bankaya iadeli taahhütlü bır dılekçe yazarak red cevabımı almam gerekıyor

Aynı anda 2 ayrı dilekçe ile başvurabilirsiniz, hukuken bankadan red cevabı almanıza gerek yoktur fakat bazı İŞ YAPMAK İSTEMEYEN tüketici hakem heyetleri red yazısı olmadan dilekçeleri almıyorlar, bağlı bulunduğunuz hakem heyetini arayıp uygulamanın nasıl olduğunu sorabilirsiniz
  • ben dosya masrafını tüketici hakem heyeti yoluyla aldım yeniden yapılandırma ücretini de bir avukat arkadaşım aracılığıyla başvuracağım sadece noter vekalet ücreti veriyorum diğer tüm masraflar mahkemeyi kazandığımda karşıdan temin edilecek inşallah
    isteyen arkadaşlara avukat iletişim bilgilerini verebilirim
  • Ben dava sürecimi paylaşmak istiyorum. Bir bankadan cekmis olduğum konut kredisi neticesinde 2000 tl dosya masrafi , faizlerin düşmesi sebebiyle ayni bankadan yapilandirdim.% 2 si olan 2400 tl odemek zorunda kaldim. Banka bana dava açmamam sebebiyle el yazimla taahhut ettim dava acmiyacagim yazdirdilar.Ben 2011 yilinda konut kredisi çektim , yapilandirmam ise 2013 mayis ayinda yaptim.Miktar yüksek olunca tuketci mahkemesine dava dilekcesi yazdim.Yeniden yapilandirma yapinca da bir dava dilekçesi daha yazdim.Ayri zamanlarda açtığım 2 davayi birleştirdim ve 03.12.2003 ilk celseye ciktim.Hakim yüzüme bile bakmadan ânlaşmazlik ucreti nekadar dedi, bende 4400 tl oluduğunu soyledim.Bilirkişi raporu istedi, 260 tl yatirmak kaydiyla 27.02.2014 tarihinde 2.celse başladi.Bilirkişi raporunda beni hakli budu.Bütün evraklari koyucam.Hakim 2.celsede diyeceğin bir şey var mi dedi.BEnde hakkimi istiyorum dedim.Der demez elime bir kağit tutuşturdular.DOsya masrafi iadesine , yapilandirma masrafini ise iade etmediğini gördüm.Nedenini anlam veremiyorum.
    Hakim baya adaletli biri:).Birini bana digerini bankaya iade etti.Gerekçeli karari 2 ay sonraya alirsiniz dedi.Şimdiden red kararinin gerekçesini merak ediyorum.Tüm mahkeme evraklarini paylaşacağim.SOruma geleyim, yapilandirma masrafi iadesi alamiyormuyuz, bundan sonra temyize mi gitmem gerekir .YArdici olurmusunuz Yasin Bey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilir kisi raporu
     Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.'

• Celse 1 ve celse 2
     Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.'

• Bana yol gosterirseniz sevinirim.

• mehmetrüzgar4516 M kullanıcısına yanıt
    Herkez yapilandirmayi el yazisiyla yazmis olsa bile alinacagini savunuyor hatta aldim diyen arkadaslar vardi.Gercekten yapilandirmayi geri alabilen arkadaslar varsa emsal gostererek dava sonucuna itirat edin

• ogormek O kullanıcısına yanıt
    evet doğru anlamışssınız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizemliadam007

evet doğru anlamışssınız :)

Konut kredisi kullandım 9 ay oldu. 750 dosya masrafı verdim. Bende başvurucam ama adamlar 0,64 den kullandırdılar. Şuanki oranları görünce içimden gelmiyor hakem heyetine başvurmak:))

• Uzun süredir beklediğim kararı aldım ama sonuç hüsran.GÖREVSİZLİK.Bundan sonra ne yapabilirim ?Yardımcı olursanız sevinirim.https://store.donanimhaber.com/bd/37/a9/bd37a968d6753ded0aeaf80f3c5214fa.jpg
  • Arkadaşlar iyi günler aylardır okuyorum benden ilk kredi aldığımda 1000 lira sonra yeniden yapılandırmada 655 lira aldılar;
    1000 lirada kredi istihbarat ücreti
    655 lirada kısaltılmış halde yen yap yazmakta

Bu olaya fena halde kafayı taktım fotoyu ekledim banka zar zor bunu verdi kendiside çizdi renkli kalemle ödemelerimi...

Şimdi arkadaşlar sizlerden ricam GOP THH ye gittim biz bakmıyoruz dedi yolladı beni cuma günü ist. fatihdeyim kredi ist. bayrampaşadan alınma ne dersiniz bana bi yol gösterin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtasova -- 2 Mart 2014; 17:03:22 >

• dosya masrafını geri aldım. yeniden yapılandırma için 26 martta ilk duruşmaya çıkacağım gelişmeleri forumdan merak eden arkadaşlar için paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanmbe -- 2 Mart 2014; 16:57:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mtasova

Arkadaşlar iyi günler aylardır okuyorum benden ilk kredi aldığımda 1000 lira sonra yeniden yapılandırmada 655 lira aldılar;
    1000 lirada kredi istihbarat ücreti
    655 lirada kısaltılmış halde yen yap yazmakta

Bu olaya fena halde kafayı taktım fotoyu ekledim banka zar zor bunu verdi kendiside çizdi renkli kalemle ödemelerimi...

Şimdi arkadaşlar sizlerden ricam GOP THH ye gittim biz bakmıyoruz dedi yolladı beni cuma günü ist. fatihdeyim kredi ist. bayrampaşadan alınma ne dersiniz bana bi yol gösterin...

ikametgahinizin bagli bulundugu hakem heyetine iki ayri basvuru ile geri alabilirsiniz, birlestirdiginizde 1271 tl uzerindeki talepler icin dava acmaniz gerekmektedir, dava acmak isterseniz de tuketici mahkemesine basvurabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetrüzgar4516

Ben dava sürecimi paylaşmak istiyorum. Bir bankadan cekmis olduğum konut kredisi neticesinde 2000 tl dosya masrafi , faizlerin düşmesi sebebiyle ayni bankadan yapilandirdim.% 2 si olan 2400 tl odemek zorunda kaldim. Banka bana dava açmamam sebebiyle el yazimla taahhut ettim dava acmiyacagim yazdirdilar.Ben 2011 yilinda konut kredisi çektim , yapilandirmam ise 2013 mayis ayinda yaptim.Miktar yüksek olunca tuketci mahkemesine dava dilekcesi yazdim.Yeniden yapilandirma yapinca da bir dava dilekçesi daha yazdim.Ayri zamanlarda açtığım 2 davayi birleştirdim ve 03.12.2003 ilk celseye ciktim.Hakim yüzüme bile bakmadan ânlaşmazlik ucreti nekadar dedi, bende 4400 tl oluduğunu soyledim.Bilirkişi raporu istedi, 260 tl yatirmak kaydiyla 27.02.2014 tarihinde 2.celse başladi.Bilirkişi raporunda beni hakli budu.Bütün evraklari koyucam.Hakim 2.celsede diyeceğin bir şey var mi dedi.BEnde hakkimi istiyorum dedim.Der demez elime bir kağit tutuşturdular.DOsya masrafi iadesine , yapilandirma masrafini ise iade etmediğini gördüm.Nedenini anlam veremiyorum.
    Hakim baya adaletli biri:).Birini bana digerini bankaya iade etti.Gerekçeli karari 2 ay sonraya alirsiniz dedi.Şimdiden red kararinin gerekçesini merak ediyorum.Tüm mahkeme evraklarini paylaşacağim.SOruma geleyim, yapilandirma masrafi iadesi alamiyormuyuz, bundan sonra temyize mi gitmem gerekir .YArdici olurmusunuz Yasin Bey.

Cok talihsiz olmus üstelik bilirkisi lehinize rapor düzenlemis, temyiz etmenizi tavsiye edebilirim sadece, ayni konularda hakimlerin farkli kararlar vermesi gercekten buyuk bir sorun, hatta yargitay bile bazen kendi görüsünü degistirebiliyor, temyiz edip yargitay sonucunu beklemenizde fayda var

• bir konuda fikrinizi alma istiyorum konut sigortasının iptali için bankaya iadeli taahatlü dilekçe vermeme ragmen banka poliçemi yenilemiş ve kredi kartımdan para kesmiş bunun iptali için ne yapmalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanmbe -- 3 Mart 2014; 18:00:02 >
  • Hakem heyetine 183.75 tüketici kredisi dosya masrafı için talepte bulunmuştum, heyet red kararı vermiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.