Şimdi Ara

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.235
Cevap
74
Favori
135.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asya Bank geçen sene aldığın banka kredisi için 1.300 lira gider tutuarı almış.

Expertiz ücreti:500 TL
    ipotek ücreti:300 TL
    Kar oranı indirim komisyonu:500 TL

Dosya masrafı (kar oranı indirim komisyonu) 500 lira.Bunu almak için ilk önce bankayamı başvuracağız ?

ipotek ve expertiz ücretini alabilirmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 16 Şubat 2014; 16:09:20 >
  • bizim çektiğimiz kredide hayat sigortası şube komisyonu'ndan (110TL) ziyade "kullandırım ziraat hayat ve emeklilik'e gönd.tutar 440 tl" var. bunun için bir başvuru yapılabilir mi ? kullandırım komisyonu ise tüketici hakem heyeti başvuru zorunluluğu tutarını aşıyor, mahkeme ile uğraşmayıp kullandırım komisyonunun belirli bir miktarı talep edilebilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 17 Şubat 2014; 3:10:55 >
  • bugun davamız vardı ve davayı kazandık 1ay ıcınde evımıze mahkeme sonucu gelecekmıs ve onunla ıcraya basvurup paramızı alacakmısız dıye soylemısler mahkemeden bu surecte olan varmı 1ay beklemek zorundamıyız
  • Bugün Thh ye başvuru yaptım.Ekspertiz ve ipotek tesis ücretini alamazsın dediler.Sadece dosya masrafını alabilirsin dediler...
  • ozay06 kullanıcısına yanıt
    Mahkeme ve yargıtay kararlarını paylaşır mısınız?
  • asson A kullanıcısına yanıt
    Mahkeme sonucu taraflara teblig edilmedikçe hüküm ifade etmez, tebligatta sanırım 1 ay sürecek demişler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti-duru61

Mahkeme ve yargıtay kararlarını paylaşır mısınız?

Dosyam ve kararlar avukatım da bulunmakta Ben gelişmeleri e-devletten takip ediyorum Avukatımın yanına gidebilirsem alırım

Sorgu ekranı şu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay06 -- 19 Şubat 2014; 21:34:15 >
  • Ziraatin benden aldığı 1000 tl dosya masrafı için bugün bende başvurdum THH'ye, hayırlısı bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Bugün Thh ye başvuru yaptım.Ekspertiz ve ipotek tesis ücretini alamazsın dediler.Sadece dosya masrafını alabilirsin dediler...

ziraat bankasının aldığı ipotek fek ücretini aldım tbb hakem heyetine başvurarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EsEsLee_ -- 20 Şubat 2014; 15:55:26 >
  • 1572 tl için için dün başvuru yaptım.Ordaki bey 1271 üzerindeki miktarlar içinde başvurabilirsiniz ama biraz daha uzun sürer dedi,ben de beklerim problem değil dedim başvurdum.Şimdi ne yapmam lazım alabilir miyim bu miktarı yoksa 1271 in üzerinde diye geçersiz mi sayılacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: General666

1572 tl için için dün başvuru yaptım.Ordaki bey 1271 üzerindeki miktarlar içinde başvurabilirsiniz ama biraz daha uzun sürer dedi,ben de beklerim problem değil dedim başvurdum.Şimdi ne yapmam lazım alabilir miyim bu miktarı yoksa 1271 in üzerinde diye geçersiz mi sayılacak ?

Gecersiz olmaz fakat banka icin baglayici olmaz, ilamli icra yoluyla tahsil edemezsiniz, dusuk bir ihtimalbanka odeme yapabilir

• Yargitay in bu ucretlerin iadesine iliskin eski gerekcesi, bu ucretlerin tuketici ile müzakere edilmemesi, sozlesmede yer almamasi idi,
    Bankalar uyaninca artik bu ucretleri sozlesmelere net olarak koymaya ve müzakere edilmiştir, masraflari kabul ediyorum dava acmayacagim gibi ibarelerle kredi vermeye basladilar,
    YARGITAYIN GUNCEL GEREKCELERI BU MASRAFLARIN GERCEK MASRAF OLUP OLMADIGI, BANKA TARAFINDAN BELGELI OLARAK ISPAT EDILMESI GEREKTIGI,MAKUEN BIR UCRET ALINAMAYACAGI YONUNDEDIR
    YANI MUZAKERE ETTIM, UCRETLERI KABUL EDIYORUM DIYE ELLE YAZSANIZ DAHI MAKTUEN ALINAN DOSYA MASRAFI GIBI UCRETLERI GERI ALABILIRSINIZ
    BU SEKILDE ACTIGIMIZ DAVALAR OLUMLU SONUCLANMISTIR

• av.yasin toprak A kullanıcısına yanıt
    peki ne yapmam gerekir gidip dilekçemi geri çekip sadece 1271 tlmi talep etmeliyim.Eğer geri almazsam banka sadece 1271 tl mi ödemekle yükümlü yoksa hiç ödemez mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General666 -- 20 Şubat 2014; 17:39:16 >
  • Finansbank merkeze faks ile dilekçe çektim, iade talebniz reddedildi dedi, yazılı cevap istiorsanız şubeye başvurun ayrıca istediğiniz belgeler ücretlidir dedi, başvurdum aynı dilekçeyi müşteri yazılı cevap istiyor diye tekrar gönderdiler, ayrıca finansbank 6 aydan daha önceye ait her dekont için 25tl istiyor. bu 25tl çok fahiş bir rakam değil mi, bunun için de mi hakem heyetine gitmeli. bu parayı veren oldu mu. birde tek dekontta tüm ücretler yazılıyor mu ayrı ayrı mı oluyor.
  • faizler aldi basini gitti malum olaylardan önce kredi alsam yüzde 50 ucuza gelirdi kredi ama simdi sormaya mecealkalmadi.

kanuna aykırı bir ücret aliniyorsa siz bin defa yazsanız haklarimdan feragat ediyorum diye sözleşmeye kanun hükmü alinan haksiz ücreti geri almamamizi karar verir.

is bankasini aradım ücretsiz (aidat siz) kart istedim kanun cikarildi.bununla alakalı Mst temsilcisi bize gelen bir hüküm yoldur dedi aidat siz kart vermiyoruz dedi boyle birşey olabilirim.

• thh'ye gittim mayıs ayında sınırın 2000tl'ye çıkıcağını söylediler o yüzden dilekçemi geri almadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanertuna2687

quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Bugün Thh ye başvuru yaptım.Ekspertiz ve ipotek tesis ücretini alamazsın dediler.Sadece dosya masrafını alabilirsin dediler...

ziraat bankasının aldığı ipotek fek ücretini aldım tbb hakem heyetine başvurarak

Bana ipotek tesis ücretini ve ekspertiz ücretini alamazsınız dediler.Niye benim dosyayı almadı ki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozay06 kullanıcısına yanıt
    Heyecanla bekliyorum. Çok sağolun.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.