Şimdi Ara

YARDIM??FORD FOCUSMU? TOYOTA COROLLAMI?OPEL astra?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Siteye yeni üye oldum umarım konu kirliliği yaratmıyorumdur. Yaklaşık 1 aydır araba almaya çalışıyorum. Fiyat aralığım 15-17 milyar. Arabalar hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığım için bir türlü karar veremedim. Piyasada birbirleriyle aşağı yukarı aynı özelliklerde yüzlerce model var. Bende kendimce 3 arabaya düşürdüm bu arayışları ve üçünden birini seçmeye karar verdim. Sizlerden ricam bu modellerin artısı yada eksisi hakkında bana yorumda bulunmanız. Bu fiyat aralığında hangi araba yada modeli önerirdiniz?

1-Toyota corolla 2001-2002 mi?
    2-Ford focus-2000-2002 mi?
    3-opel astra 2000-2002 mi?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

• bu araçların üçünün de kendine göre güzel veya zayıf özellikleri var.
    eğer beklentilerinizi ve önceliklerinizi (konfor, aile kullanımı-genç işi, performans, ne kadar yakar, lpg uyum, sedan-hatchback, yol tutuş, kullanım kolaylığı vs...) de yazarsanız daha sağlıklı cevaplar gelebilir.
  • Haklisin kardes bunlarida yazmak gerek

1-Oncelikle dusuk yakit tuketimi olmali..Ama performanstan cok odun vermeden.. Araba kullanirken hiz yapmayi seviyorum cunku..
    2-LPG taktiracagim icin motoru nekadar zorlar perormasina nekadar etkili olur yapacagim secim.
  • Aynen sizin gibi ihtiyacım vardı. 6 ay önce corolla yı tercih ettim. Lpg yi de yeni taktırdım. Çok şükür canavar gibi. Tavsiye ederim.
  • Elbette ki Corolla.

Bu tür konular daha önce buralar da çok tartışıldı!

Araştırabilirsin.
  • corollacı arkadaşlar yazmış bende 2001 model bir canavara sahip olduğum için şiddetle corolla al derim.

hem oldukça ekonomik hemde inanılmaz bir performansı var.
  • focus derim sınıfındaki en iyi yol tutuş özellikleri+performansı çok olmasada normal+ güvenlik donanımları+konfor+işçilik kalitesi+extra donanımlarıyla bence o fiyatlara en iyi alınabilecek araçtır corollada iyidir fakat bence bu nedenler daha ağır bastığından focus....

not: toyota düşmanı değilim kimse yanlış anlamasın kendimce sebeplerini açıklamaya çalıştım...
  • Astra derim.Çok sağlam.
  • İnsanlar araba almaya paralarının yetmediği zaman hayal kurarlar bu hayaller bilinç altına demir çiviyle kazınır, eğer böyle bir şey varsa o yazanı bulun ve onu alın, insan bu dünyaya bir defa geliyor ikinci sefer geleni duydunuzmu?
  • Ben astra al derim. Yakıt konusunu çok iyi bilmiyorum ama en iyi karizma onda
  • BENDE 2 AY ÖNCE AYNI DURUMDA KALMIŞTIM,

COROLLAYI SEÇTİM, ÇOK MEMNUN KALDIM, İYİKİDE TOYOTA'YI SEÇMİŞİM.

ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.
  • üçünü de kullanırsan focus diyeceksin belki...ama en azından 5-6 yaşındaki bir arabayı alırken marka üzerinde bir kez daha düşünmen gerekir.japon araçları motor ve yürüyen aksamlarında en dayanıklı araçlar olduğunu ispat etmişlerdir.ben 2001 corolla sahibi olarak toyotayı önermem...bağımlılık yapar...başka araç almaktan çekinirsin.ben şimdi satmaya korkuyorum,oysa ki dizel araca ihtiyacım var...
  • cok cok tesekkurler arkadaslar ...
    Sanirim istedigim cevaplari aldim.. kritik cumleyi bir arkadas soylemis... en azından 5-6 yaşındaki bir arabayı alırken marka üzerinde bir kez daha düşünmen gerekir.japon araçları motor ve yürüyen aksamlarında en dayanıklı araçlar olduğunu ispat etmişlerdir... Ve bu arada toyota67 kardes harbiden focus denedim ghia modelini...lpg takiliydi ve cekisi inanilmaz dusuktu.... Hizlanmak icin kabiz oldum resmen...Sanirim simdiki is temiz bir toyota bulmaya kaldi....
  • ozaman bende marea dyeyim bu fiyatta en iyi araçtır. 2004 - 2005 bulursun o paralara düşük km olur lpg ilede çöok uyumludur motoruda iyidir yenidir görüşüş kullanım olarak corolladan daha iyidir vede o kasa corolladan daha kötü olacağınıda sanmıyorum sorunsuzdur marealarda
  • corolla sorunsuz bi araçtır.konforludur da,ancak yol tutusu vasattır.guven vermez virajlarda.ancak 17 lik bi jant takıldıgında,duzgun bi, lastık secimi yapildiginda bu sorun buyuk oranda giderilir.
    focus ve astra alıcaksan lpg ye ihtiyacın olacaktır.corolla daha az yakar.
    ancak ben yine de focus yada astra derim cunku toyotanın 2 eski kasasi olacak alacaginiz kasa ki en kotu kasaları bence corollanın.
    oysa astranın ve focus 1 onceki kasalarina daha guncel araçlara sahip olacaksınız.
  • istatistiki olarak en az arıza yapan araç toyota deniliyor motor ve yuruyen olarak.corolla lastık sesini içeri alır kaportası sağlam değildir yol tutuşu iyi değildir.sadece şehir iiçinde kullancaksan çok sık şehirler arası yapmıyorsan hız yapmıyorsan toyota al hatta honda al bence honda aslında daha ıyı bır araç toyotaya göre kanımca eski kasa honda en az benzın yakan araç ve en çok performans verendir ve sağlamdırda ama ondada yıne yol sesi kasa inceliği yol tutuşu gibi problemler var.Benım araç astra eski kasa 2005 model hb genelde astra ve ford focus yol tutuşunda çok ıyı kasaları çok sağlamdır kaportacılara sorabılırsın lastık sesı çok almaz ama motor sesi gelebilir özellikle astraları motor sesını az içeri vermişler spor otomobil olsun dıye istatıstıkı olarak arıza bakımından toyota ve hondanın gerisinde olabılır ama mukemmel araç yok illaha bırşeyını eksık yapıyorlar.ben sana
    1.honda
    2.toyota
    3.astra ve focus derim (gençsen ve hız yapıyorsan). 2001 2002 toyota parasına 2004 2005 astra focus alabilirsin vatandaşta toyotanın hondanın çok ağlam olduğu görüşü yaygın olduğu için piyasasıda yukselıyor halıyle ne kadar doğru bilemıyorum

• bizim var toyota 2001. toyotanın en sevilmeyen kasası. 2002 model corolla almanı tavsiye ederim.bizimkide çok güzel sorunsuz araç ama içi dar küçük araba.2002 model yeni tip corollalar uygundur. tavsiye ederim.pişman olmazsın bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.