Şimdi Ara

yardim!! casper mi monster mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dikkat: Mesajın 2020 düzenlemesi alta eklenmiştir.. :)

Arkadaslar iyi gunler,
    Yeni bir dizustu almak niyetindeyim. 2 marka arasinda kaldim su anda. Forumu okurken marka temsilcilerinin cevap yazdigini gordum. bana da yardimci olurlarsa sevinirim..

1.> CASPER NIRVANA CPQ-Q900-4M35 CORE 2 QUAD Q9300 2.00GHZ 4GB 500GB VISTA HOME PREMIUM 15.4"

su reklamlarda gordugumuz 4 cekirdekli 9800 ekran kartli olan model : 2700TL

2.> 15.4" M860TU (9800 GTS) » MONSTER T98M860TU01 15.4"

ayni ozelliklerde gibi geldi bana: 3650TL

Bu iki bilgisayardan hangisini onerirsiniz. Ve Monster temsilcisi arkadasa sormak istiyorum, bu bilgisayar casper den neden daha pahali? Ustelik casper lisansli vistayla monster isletim sistemsiz olarak geliyor..

Monster de Yuz tanima ve parmak okuyucu filan var ozelliklerde onlari iptal edebilir miyiz? benim hic bir isime yaramaz o ozellikler. Ben monster i daha uygun fiyatli olarak biliyorum.

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler..
    Urun ozellikleri asagidadir..

CASPER NIRVANA CPQ-Q900-4M35 CORE 2 QUAD Q9300 2.00GHZ 4GB 500GB VISTA HOME PREMIUM 15.4"
    ___________________________________________________________________________________________

• Intel® Core ™ 2 Quad İşlemci Q9000
    - İşlemci hızı 2.00 GHz, 6MB L2 cache, 1066 MHz FSB
    - Intel® PM45 Chipset
    - Intel® PRO/Wireless 5100 (802.11a/b/g/n) Kablosuz Ağ Bağlantısı
    • Orijinal Microsoft® Windows Vista® Home Premium
    • 4 GB DDR3 1066 MHz Bellek
    • 500 GB SATA Harddisk
    • 15.4" WXGA (1440x900) Parlak TFT Ekran
    • 1GB DDR3 256 bit nVIDIA Geforce 9800GS Ekran Kartı
    • 2.0MP Web Camera
    • DVD ± RW DUAL
    • Bluetooth
    • Multi Card reader (MMC/RSMMC/SD/Mini-SD/MS/MS Pro/MS Duo)
    • 4X USB 2.0 port, 1X eSATA, 1X HDMI

15.4" M860TU (9800 GTS) » MONSTER T98M860TU01 15.4"

T2-rex T98M860TU01
    Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
    İşlemci

Intel® Core� 2 Duo İşlemci T9800
    (2.93 Ghz, 1066 Mhz FSB, 6 MB Cache, 64 bit, 35W)
    Chipset Intel® PM45 + ICH9M
    Turbo Memory Intel® Turbo Memory 4 GB
    Kablosuz haberleşme Intel® PRO/Wireless 5300 WI-FI kartı
    Sistem belleği 4 GB DDR3 1066 Mhz Bellek (max. 8 GB)
    Ekran Kartı

1024 MB nVIDIA® Geforce 9800M GTS
    DirectX 10 ( 256 Bit ) Ekran kartı
    ( Max. 1 GB / 512 MB sistem belleğinden kullanır.)
    Ses Özelliği Intel® High definition Audio Interface + 3D stereo enhanced sound system + SRS WOW Surround Sound Technology inside + Sound-Blaster PROTM Uyumlu + S/PDIF Digital output 7.1CH + 1x Built-in Microphone + 2 x Built-in Speakers 1,5 W
    Network 10/100/1000 GIGABIT LAN
    Fax Modem 56k V.92 Dahili Fax Modem
    Bellek Yuvası Card Reader 7.1 ( MMC/RSMMC/SD/Mini-SD/MS/MS Pro/MS Duo)
    Sabit Disk kapasitesi

320 GB 7200 RPM 16 MB Cache SATA SEAGATE®
    Optik sürücü Super Multi DVD-RW Dual Layer ( Çift katmanlı )
    Batarya

Li-Ion 8 cell ( 2,5 saat civarında )
    Kamera 2.0 Mpixel Dahili Web Camera
    Ekran 15.4" WSXGA+ TFT 1680 x 1050
    İşletim sistemi

FREE DOS !!! ( Ürün üzerinde işletim sistemi kurulu değildir ! )
    http://www.pardus.org.tr/indir.html
    Tübitak tarafından geliştirilen Pardus işletim sistemini yukarıdaki linkten indirebilirsiniz... PARDUS / LINUX işletim sistemlerinde driver / donanım uyumsuzlukları olabilir.
    DİKKAT !!! LINUX vb. yazılımlar için işletim sistemi yada driver desteği bulunmamaktadır.
    Bu ürünü EN İYİ PERFORMANS VE UYUMLULUK için WINDOWS işletim sistemli olarak almanızı öneriyoruz !!!
    199 $ farkla VISTA Ultimate ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    149 $ farkla VISTA Business ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    119 $ farkla VISTA Home Premium ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    99 $ farkla VISTA Home Basic Tr ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    149 $ farkla XP Pro ( Tr / Eng. ) ( 32 bit )
    99 $ farkla XP Home ( Tr / Eng. ) ( 32 bit )
    Boyutlar 364x269.5x29mm/ 3.2 Kg
    Bluetooth Dahili bluetooth adaptör Ver.2.0

Güvenlik
    Geliştirilmiş Port'lar

Biometric Parmak İzi Okuyucu
    YÜZ AlgILAMA TEKNOLOJİSİ
    1 x IEEE1394
    4 x USB 2.0
    1 x eSATA
    1 x DVI-I
    1 x HDMI
    1 x PCMCIA Express 34/54
    1 x Line in / Mic in Jack
    1 x Speaker / Kulaklık çıkışı
    1 x RJ-11
    1 x RJ-45 çıkış
    Multimedya
    Özellikleri 1,5W X 2 Adet 18 mm speaker ile oldukça yüksek ses kalitesi
    Hediyeler Deri Notebook Çantası
    Üretici Powered by CLEVO
    Garanti Süresi

2 YIL garanti.

2020 Edit/Düzenleme..

Arkadaşlar,
    Mesajımı yazdığımdan beri tam 11yil geçmiş.. :) Dilekolay.. Ben casper markasini tercih etmişim.. O günden bu güne hiç bir pişmanlığım olmadı. Ve İnanmayacaksınız ama ben hala aynı bilgisayarı kullanıyorum.. Sanırım bilgisayarı bimeks ten 1900tl ye almıştım.. Windows 7 çıkınca bana orijinal win7 Cd si göndermişlerdi. Hala da win7 kullanıyorum. Yalan olmasın 2 sene önce bir kez anakart arızası için tamire göndermiştim. Başkaca bir sorun çıkarmadı. Bazılarını duyar gibiyim. Hala mı aynı bilgisayar diye.. Ben oyun oynamayı çok severim. O günden geçen seneye kadar neredeyse oynayamadigim oyun olmadı. Geçen sene denemek istediğim bazı oyunları caliatirmadi. Ama çok sorun değil. Artık gözlerim uzun saatler oyun oynamayı kaldırmıyor zaten :) Ayrıca bilgisayarı hala video edit yapmak için, after effects film efektleri ve programlama için kullanıyorum. Bana mısın demedi. Hatta geçen sene eşime de aynı bilgisayarı bulup aldım. (evet arada evlendim..) Bulsam Bi tane daha alırım :)) Zaman içinde aleti biraz geliştirdim tabii.. Cpu yu 9100 taktım. Ram leri 8 gb yaptım. Hdd yi ssd ile değiştirip Cd okuyucu yerine yüksek kapasiteli başka bir hdd taktım. Her parçasını sokup takmasın öğrendim. Bios u güncelledim. Falan.. Filan.. :) Ama iyi ki casper almışım. Bana cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim ve umarım bu mesajım 11 yıl sonra herkese ulaşır. Umarım 2020 salgininda herkes sağlıklıdır..
    Herkese sağlıklar dilerim.
    Tahir Taş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahir_tas -- 17 Mayıs 2020; 6:1:17 >

• Her iki modelin anakarti ve kasasi ayni. Aralarindaki tek fark Casper CPU su iyi Monsterin GPU su. Yani kabaca bu kadar diyim. Asagida Casperin incelemesi mevcut istersen bir gozat. Ayrica forumda Monster hakkindada pek cok yazi var. Vakit ayirip hepsini gozden gecirmeni tavsiye ederim.

http://resim.donanimhaber.com/m_30344601/tm.htm
  • Bunu Sormustun Zaten Casper Baslıgı Altında birkac yere niye Acıyosinki Hocam
  • quote:

Orjinalden alıntı: huso

Bunu Sormustun Zaten Casper Baslıgı Altında birkac yere niye Acıyosinki Hocam

cevap bulamadı ki açıyor :D
  • maalesef tatmin edici bir cevap bulamadim :( casper cilar casper diyor, monstercilardan ve monster yetkilisinden cevap yok :( sanirim casper alicam..
  • ASUS W90 modelini incele. Yerli mali almak risklidir. Hep fazlasi beklendigi icin insanlarin bir cogu ya hayal kirikligi yasar yada pisman olur. Casper yada Monster degilde Clevo olarak bakarsan aklindakiler daha net olur. Cunku her iki markada aslinda Clevo marka notebooklarin adlarini degistirerek piyasaya urun sunuyorlar. Yani aslinda yine yerli mali kullanmiyoruz :) Komik degilmi.

Eklenti : Yetkililerde de ayni durum gecerlidir hemde fazlasiyla. Casperciler Casper Monsterciler Monster der. Sen en iyisi kullananlarin yorumlarina bak. Ve mumkunse uzun uzun incele. Yoksa "keske sunu alsaydim" diyenler arasina sende katilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 17 Nisan 2009; 22:52:38 >
  • sadece 2 ürünü incelediysen ve başka
    seçenek sunmuyorsan casper derim
  • Bence de bu durumda casper biraz daha iyi gibi .
  • http://www.bimeks.com.tr/kampanyalar/default.aspx?kid=862
    bu sizce nasıl 1090 liraymış özellikler süper
  • Sn. tahir_tas;

Bahsettiğiniz MONSTER T98M860TU01 15.4" Notebook en performanslı modellerimizden biridir. Bu seride kullanılan bir çok bileşen bahsettiğiniz üründen ciddi farklılık göstermektedir. Ben olabildiğince aradaki farkları detayları ile çıkartmaya çalıştım. Yine de sorularınız olursa tekrar yazın en kısa zamanda yanıtlamaya çalışalım inşallah.

1.) İşlemci :

Intel Core2 DUO T9800 ( 2.93 Ghz, 1066 Mhz FSB, 6 MB Cache, 64 bit, 35W ) özelliğindeki işlemcinin QUAD serisindeki muadili şu an için Q9100 modelidir. T9800 işlemci sadece işlemci maliyeti olarak bile Intel tarafından Q9000 serisi işlemcilerden yaklaşık 200 $ + KDV daha yüksek fiyatla satılmaktadır. Notebook işlemcileri ile ilgili detaylı sıralama, performans ve teknik özellik tablosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

2.) Turbo Memory :

MONSTER T98M860TU01 15.4" Notebook modelimizde Intel® Turbo Memory 4 GB özelliği bulunmaktadır. Bu ürünün tek başına satış fiyatı 100 $ + KDV mertebesindedir.

3.) Wireless kart :

MONSTER T98M860TU01 15.4" Notebook modelimizde kablosuz haberleşme bağlantısı için Intel® PRO/Wireless 5300 WI-FI kartı kullanılmaktadır. Bu kartın 5100 wi-fi kartı ile arasında 25 $ + KDV civarında bir fiyat farkı bulunmaktadır.

4.) Ekran kartı :

MONSTER T98M860TU01 15.4" Notebook modelimizde 1024 MB nVIDIA® Geforce 9800M GTS DirectX 10 ( 256 Bit ) Ekran kartı kullanılmaktadır. Çok yüksek performans özelliğine sahip bu ekran kartı 9800GS modeline göre % 15 daha yüksek performanslı olarak çalışmaktadır. ( 3D Mark 2006 )

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

5.) İşletim sistemi :

MONSTER T98M860TU01 15.4" Notebook modelimizle birlikte Vista Home Premium 64 bit işletim sistemini 50 $ + KDV ( perakende satış fiyatı : 119 $ ) ve VISTA Ultimate 64 bit işletim sistemini sadece 100 $ + KDV ( perakende satış fiyatı : 199 $ ) farkla satın alabilirsiniz.

6.) Harddisk :

MONSTER T98M860TU01 15.4" Notebook modelimizde 320 GB 7200 RPM 16 MB Cache SATA SEAGATE® G-Force Protection ( Serbest düşme hareketini algılayarak veri kaybını engelleyen dayanıklılık ve güvenlik teknolojisi. ) özellikli sabit diskler kullanılmaktadır. Fiyat olarak 500 GB disklerden çok farklı bir maliyeti olmamakla birlikte performans ve ürün özelliği olarak oldukça ön sırada yer almaktadır bu disk modeli. İsterseniz ürünümüzü fiyat farkı olmadan 500 GB diskli olarak da satın alabilirsiniz.

7.) Ekran : ( SIFIR PİXEL HATASI GARANTİSİ )

MONSTER T98M860TU01 15.4" Notebook modelimizde 15.4" WSXGA+ TFT 1680 x 1050 çözünürlükte parlak ekran kullanılmaktadır. Diğer üründe bu çözünürlük 1440x900' dür. Ürünümüzün ekranı, MONSTER Notebook' lar ile ücretsiz olarak sunulan " 30 GÜN SIFIR PİXEL HATASI GARANTİSİ " ile hem bahsettiğiniz üründen hem de diğer markalardan ciddi biçimde ayrılmaktadır.

8.) İADE Garantisi :

Tüm MONSTER Notebook' lar ile birlikte gelen " 15 GÜN BİREBİR DEĞİŞİM, KOŞULSUZ ÜRÜN ve PARA İADE GARANTİSİ " sizi diğer tüm markalar karşısında daha güçlü kılmaktadır. Ürünümüzden en küçük bir memnuniyetsizliğiniz olursa ürünü sorgusuz - sualsiz anında iade alıyoruz. Hatta " OYNAYAMADIĞINIZ OYUN yada ÇALIŞTIRAMADIĞINIZ TASARIM PROGRAMI " olursa yine 15 gün içinde ürünü koşulsuz olarak İADE edebiliyorsunuz.

9.) 30 GÜN ANINDA DEĞİŞİM GARANTİSİ :

Tüm MONSTER Notebook' lar ile birlikte gelen " 30 GÜN ANINDA YENİ ÜRÜNLE DEĞİŞİM GARANTİSİ " size diğer markalarda bulamıyacağınız bir hizmet kalitesi sunuyor. Ürününüzde ilk 30 GÜN içinde bir sorunla karşılaşırsanız ürününüzün sorununu anında gideriyoruz yada sorun hemen giderilemiyorsa yeni bir ürünle ürününüzün değişimini sağlıyoruz.

10. ) Kişiselleştirme ve Müşteri odaklı yaklaşımlar

Tüm MONSTER Notebook modellerini tam olarak istediğiniz özelliklerle alabilmeniz için bileşenler üzerinde değişiklik yapabilir yada kendi konfigürasyonunuz için size özel fiyat çıkartılmasını talep edebilirsiniz. ( Yakında bu özelliği inşallah yeni web sitemizde hizmetinize de sunuyor olacağız ayrıca !.. ) Ürün üzerinde değiştirilmesi yapısal olarak mümkün olan tüm parçaları değiştirmek ve size özel bir dizüstü modeli üretmek MONSTER Notebook' lar için çok kolay !.. İsterseniz MONSTER Notebook' unuzu AIRBRUSH uygulamaları ile benzersiz kılmak' da yine bizim tarafımızdan sunulan hizmetler arasında...

İlk etapta " MONSTER Notebook' ları tercih etmeniz için 10 Nedeni ? " size sunmaya çalıştım. Buna ilave yapılacak bir bu kadar daha şey yazmak mümkün. Değerlendirmeyi size bırakıyorum.

Bahsettiğiniz yüz tanıma, parmak izi okuyucu gibi özellikleri ürün üzerinden çıkartmak maalesef mümkün değildir. Tüm ürünlerimizin özelliklerine detaylı ve bütün olarak bakılarak değerlendirildiğinde oldukça uygun fiyatlarla satılıyor olduğundan emin olabilirsiniz.

Selamlar,

İlhan YILMAZ
    Genel MÜDÜR

quote:

Orjinalden alıntı: tahir_tas

Arkadaslar iyi gunler,
    Yeni bir dizustu almak niyetindeyim. 2 marka arasinda kaldim su anda. Forumu okurken marka temsilcilerinin cevap yazdigini gordum. bana da yardimci olurlarsa sevinirim..

1.> CASPER NIRVANA CPQ-Q900-4M35 CORE 2 QUAD Q9300 2.00GHZ 4GB 500GB VISTA HOME PREMIUM 15.4"

su reklamlarda gordugumuz 4 cekirdekli 9800 ekran kartli olan model : 2700TL

2.> 15.4" M860TU (9800 GTS) » MONSTER T98M860TU01 15.4"

ayni ozelliklerde gibi geldi bana: 3650TL

Bu iki bilgisayardan hangisini onerirsiniz. Ve Monster temsilcisi arkadasa sormak istiyorum, bu bilgisayar casper den neden daha pahali? Ustelik casper lisansli vistayla monster isletim sistemsiz olarak geliyor..

Monster de Yuz tanima ve parmak okuyucu filan var ozelliklerde onlari iptal edebilir miyiz? benim hic bir isime yaramaz o ozellikler. Ben monster i daha uygun fiyatli olarak biliyorum.

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler..
    Urun ozellikleri asagidadir..

CASPER NIRVANA CPQ-Q900-4M35 CORE 2 QUAD Q9300 2.00GHZ 4GB 500GB VISTA HOME PREMIUM 15.4"
    ___________________________________________________________________________________________

• Intel® Core ™ 2 Quad İşlemci Q9000
    - Intel® PM45 Chipset
    • 500 GB SATA Harddisk
    • 15.4" WXGA (1440x900) Parlak TFT Ekran
    • 2.0MP Web Camera
    • DVD ± RW DUAL
    • Bluetooth

15.4" M860TU (9800 GTS) » MONSTER T98M860TU01 15.4"

T2-rex T98M860TU01
    Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
    İşlemci

Intel® Core� 2 Duo İşlemci T9800
    (2.93 Ghz, 1066 Mhz FSB, 6 MB Cache, 64 bit, 35W)
    Chipset Intel® PM45 + ICH9M
    Turbo Memory Intel® Turbo Memory 4 GB
    Kablosuz haberleşme Intel® PRO/Wireless 5300 WI-FI kartı
    Sistem belleği 4 GB DDR3 1066 Mhz Bellek (max. 8 GB)
    Ekran Kartı

1024 MB nVIDIA® Geforce 9800M GTS
    DirectX 10 ( 256 Bit ) Ekran kartı
    ( Max. 1 GB / 512 MB sistem belleğinden kullanır.)
    Ses Özelliği Intel® High definition Audio Interface + 3D stereo enhanced sound system + SRS WOW Surround Sound Technology inside + Sound-Blaster PROTM Uyumlu + S/PDIF Digital output 7.1CH + 1x Built-in Microphone + 2 x Built-in Speakers 1,5 W
    Network 10/100/1000 GIGABIT LAN
    Fax Modem 56k V.92 Dahili Fax Modem
    Bellek Yuvası Card Reader 7.1 ( MMC/RSMMC/SD/Mini-SD/MS/MS Pro/MS Duo)
    Sabit Disk kapasitesi

320 GB 7200 RPM 16 MB Cache SATA SEAGATE®
    Optik sürücü Super Multi DVD-RW Dual Layer ( Çift katmanlı )
    Batarya

Li-Ion 8 cell ( 2,5 saat civarında )
    Kamera 2.0 Mpixel Dahili Web Camera
    Ekran 15.4" WSXGA+ TFT 1680 x 1050
    İşletim sistemi

FREE DOS !!! ( Ürün üzerinde işletim sistemi kurulu değildir ! )
    http://www.pardus.org.tr/indir.html
    Tübitak tarafından geliştirilen Pardus işletim sistemini yukarıdaki linkten indirebilirsiniz... PARDUS / LINUX işletim sistemlerinde driver / donanım uyumsuzlukları olabilir.
    DİKKAT !!! LINUX vb. yazılımlar için işletim sistemi yada driver desteği bulunmamaktadır.
    Bu ürünü EN İYİ PERFORMANS VE UYUMLULUK için WINDOWS işletim sistemli olarak almanızı öneriyoruz !!!
    199 $ farkla VISTA Ultimate ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    149 $ farkla VISTA Business ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    119 $ farkla VISTA Home Premium ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    99 $ farkla VISTA Home Basic Tr ( Tr / Eng. ) ( 32 / 64 bit )
    149 $ farkla XP Pro ( Tr / Eng. ) ( 32 bit )
    99 $ farkla XP Home ( Tr / Eng. ) ( 32 bit )
    Boyutlar 364x269.5x29mm/ 3.2 Kg
    Bluetooth Dahili bluetooth adaptör Ver.2.0

Güvenlik
    Geliştirilmiş Port'lar

Biometric Parmak İzi Okuyucu
    YÜZ AlgILAMA TEKNOLOJİSİ
    1 x IEEE1394
    4 x USB 2.0
    1 x eSATA
    1 x DVI-I
    1 x HDMI
    1 x PCMCIA Express 34/54
    1 x Line in / Mic in Jack
    1 x Speaker / Kulaklık çıkışı
    1 x RJ-11
    1 x RJ-45 çıkış
    Multimedya
    Özellikleri 1,5W X 2 Adet 18 mm speaker ile oldukça yüksek ses kalitesi
    Hediyeler Deri Notebook Çantası
    Üretici Powered by CLEVO
    Garanti Süresi

2 YIL garanti.

• valla bence casper aslında ben ilk başlarda monster almayı düşünüyodum ama bakın bu iki ürün arasında tek fark işlemci... 320-500hdd'de casper önde ekran kartı arasında %15 de olsa pek bir fark olıcağını sanmıyorum ama şahsen 3000-3300 arası birşey olsaydı monster alacaktım ama monstersta bir kere yüz algılama ve parmak okuyucusuz seçenek olmalı o modelin yhani bizim gibi müşteriler için 650tl çok fark tabiki hizmeti 4 4lük monstersın üstüne laf söylenemez iade garantisi filan yhani süper imkanlar... casper windows vista home premium sunuyo monster freedos tabi bu o kadar detaylı bir ayrıntı değil ama sonuç olarak Turbo Memory 4 GB 200tl idi fokusta galiba yanlış hatırlamıyosam bunu alıp casperında yuvası var taktıra bilirsin birde şu açı var saçma ama 2.93x2=5.86 2.00x4=8.00(alıntıdır düşünce görünce darılmasın:) ama mantıklı bir düşünce) tabi monstersın 1680x1050 gibi bir çözünürlüğü var üstün kılan ama işte ne yazıkki bir fiyat farkı var ve o yüzden casperı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evapsie -- 18 Nisan 2009; 17:32:29 >

• casper özellikle verdiğin model tasarımı yönünden de harika özellikleri de iyi
  • • Intel® Core ™ 2 Quad İşlemci Q9000
    - Intel® PM45 Chipset
    • 500 GB SATA Harddisk
    • 15.4 WXGA (1440x900) Parlak TFT Ekran
    • 2.0MP Web Camera
    • DVD ± RW DUAL
    • Bluetooth

Arkadaşlar yukarıda belirttiğim özellikteki Casper 4 çekirdekli ürünü başka bir web sitesinde aldım 1060.00 tl aldım . belirtilen link

• Arkadaşlar,
    Mesajımı yazdığımdan beri tam 11yil geçmiş.. :) Dilekolay.. Ben casper markasini tercih etmişim.. O günden bu güne hiç bir pişmanlığım olmadı. Ve İnanmayacaksınız ama ben hala aynı bilgisayarı kullanıyorum.. Sanırım bilgisayarı bimeks ten 1900tl ye almıştım.. Windows 7 çıkınca bana orijinal win7 Cd si göndermişlerdi. Hala da win7 kullanıyorum. Yalan olmasın 2 sene önce bir kez anakart arızası için tamire göndermiştim. Başkaca bir sorun çıkarmadı. Bazılarını duyar gibiyim. Hala mı aynı bilgisayar diye.. Ben oyun oynamayı çok severim. O günden geçen seneye kadar neredeyse oynayamadigim oyun olmadı. Geçen sene denemek istediğim bazı oyunları caliatirmadi. Ama çok sorun değil. Artık gözlerim uzun saatler oyun oynamayı kaldırmıyor zaten :) Ayrıca bilgisayarı hala video edit yapmak için, after effects film efektleri ve programlama için kullanıyorum. Bana mısın demedi. Hatta geçen sene eşime de aynı bilgisayarı bulup aldım. (evet arada evlendim..) Bulsam Bi tane daha alırım :)) Zaman içinde aleti biraz geliştirdim tabii.. Cpu yu 9100 taktım. Ram leri 8 gb yaptım. Hdd yi ssd ile değiştirip Cd okuyucu yerine yüksek kapasiteli başka bir hdd taktım. Her parçasını sokup takmasın öğrendim. Bios u güncelledim. Falan.. Filan.. :) Ama iyi ki casper almışım. Bana cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim ve umarım bu mesajım 11 yıl sonra herkese ulaşır. Umarım 2020 salgininda herkes sağlıklıdır..
    Herkese sağlıklar dilerim.
    Tahir Taş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.