Yüzbaşı
18 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 1)
Gönderileri
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/95/bd/cb/95bdcb0b720e4ec9a9ed7f79d8abf6ca.png&t=0&width=480&text=1

Ben şunu merak ediyorum. Bu beinin verdiği parayı ülkede kimse veremiyor mu vodafone,türkcell,avea toplanım mesela?. Hepsinin TV uygulamaları var.

Yada atıyorum devlet destekli olsun yarısını devlet ödesin, TRT versin insanlara üyelik satsın satılan üyelikler bir havuzda toplanıp klüplere bein yaptığı gibi dağıtılsın bu çok mu zor? Devletin kanalı başka ne için var?

Niye biz bu arapların peşindeyiz?

Bence lig maçları 3 günde 1 falan oynanmalı virüsün ne olacağı kestirilmediği için ligi hızlandırıp bitirmek en iyisi.
Fiat marea 1.6 elx aracım var 2001 model aküye bağlı olan tüm kabloları değiştirmek istiyorum kutup başları dahil.? Bunu kendim yapabilirmiyim?(ne kadara patlar?)

Şayet yapamazsam işçilik dahil ne kadar alırlar sanayide?

Böyle bir kaza'ya karıştım arkadaşlar maliyeti ne kadar olur acaba? Birde yapılması uzun sürer mi ne kadar vakit alır?

Bu nedir ne işe yarar taşındığım binada fiber var dediler ama evde sadece bu var nasıl bağlantı kurarım?
beyler bu laptoba sahibim turbo fan bölümüne basıyorum ama ışık yanıyor fan hızlanmıyor sebebi ne olabilir?.

Birde bugün tamire vermiştim adam parça getiririp yenisi taktı fanın hatta sordum aynısını mı taktın diye evet dedi zaten borulardan dolayı başka fan uymaz gibi birşey saçmaladı bu muhabbet doğru mudur?
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, plastik poşetlerin ücretli olması uygulamasından eczanelerin muaf tutulmasını istedi. Saydan, "Kullanılmış poşetler mikrop bulaşma riskini artırır" uyarısında bulunarak, İngiltere'deki sistemi örnek gösterdi.

TEİS Başkanı Saydan, yaptığı yazılı açıklamada, uygulamanın eczaneleri de kapsadığını, bu durumun hastaları mağdur edeceğini düşündüklerini belirtti.

Poşetlerden alınan 25 kuruşun, 15 kuruşunun Bakanlığa, diğer kısmının ise KDV ve vergiye aktarıldığını ifade eden Saydan, "Eczanelerin bu uygulamadan bir kazancı olmadığı gibi acil durumlarda oluşacak zararlarının nasıl telafi edileceği belli değildir." değerlendirmesinde bulundu.

Saydan, eczanelerde kullanılan poşetlerin hem ebat hem de kalınlık açısından market poşetlerine göre daha küçük olduğunu belirtti.

'İNGİLTERE'DE YAPILMIYOR'

Hijyen ortamının korunması için temel gıda maddelerinde kullanılan poşetlerin bu uygulamanın dışında tutulduğuna dikkati çeken Saydan, "İlacın da temel gıda ürünleri gibi hijyen ortamının korunması gerekir, bu da ekstra ücretlendirmeye tabi olmamalıdır. İngiltere'de 2015 yılından bu yana gıda güvenliği riski olan ürünler, tohum, çiçek, canlı balık ve ilaçlar için ücretli poşet uygulaması yapılmıyor." ifadelerini kullandı.

'MİKROP BULAŞMA RİSKİNİ ARTIRIR'

TEİS Başkanı Saydan, hastaların yanlarında getirecekleri ve daha önceden kullanılmış poşetlerin mikrop bulaşma riskini artıracağını savunarak, şunları kaydetti:

"Eczacılar hakkında yönetmelikte dahi 'eczanede hazırlanan ilaçların yeni ve uygun ambalajlara konulması' zorunlu tutulmuştur. Eczanelerimizde hastalar tarafından kullanılmış ambalajlarla hizmet vermemiz, yasal açıdan da doğru değildir. Acil durumlarda eczaneye ulaşan hastaların çanta ve poşet tedarikiyle gelemeyeceğini göz önünde bulundurarak ve hastalarımızı hastalıklarından dolayı cezalandırır duruma düşmemek, hepsinden önemlisi, ilacın hijyen ortamının son kullanıcıya kadar korunmasını sağlamak için 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren ülkemizde başlayan uygulamadan, İngiltere'deki gibi Türkiye'de de eczaneler muaf tutulmalı." (AA)
Arkadaşlar benim aracımda atiker sıralı sistem var arada tık tık tık diye ses geliyor gazdan atıp benzine geçiyor sonra tekrar düzeliyor bazen yapıyor bunu?

Bunun araca zararı var mı ve yakıt tüketimini çok artırır mı?

Ha ek olarak map sensörü ve reglügatörden kaynakladığı söylenmişti.

Geçen gün bir muhabbette usta şey dedi onları değiştirirsen dedi sana başka yerden arıza çıkar daha pahalıya patlayabilir onun yerine sistemi tekrar değiştir yeni taktır dedi onada 1.750 istiyorlar çok para yani.
Arkadaşlar ilk defa bir araç götürdüm vizeye ondada emisyondan kaldık benim sorum şu.

Gecesine saniyeye götür orda kalan araç görmedim dediler.

Şimdi ben tüvtürkte kaldığım belgeyi(55 lira verdiğim)paranın yanması önemli değil.

Saniyeye gidip aynı belgeyi alsam sıkıntı yaratmazlar demi hani sen burda bakıldın sanayide bakılamazsın tarzı?

Tecrübesizliğime geldi gittim tüvtürkte girdim kesinlikle girmeyin.
Arkadaşlar konuyu nereye açsam bilemedim yanlış açtıysam affolla

Bu farın sadece camını satan tanıdığınız var mı?

2. sorum ise bizim cam düz ama atıyorum ben sağ cama çizgili bulup takarsam bu araç muayneden geçer mi?
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Teknoloji,tiyatro,spor,sinema,gezmek
Forum İmzası:

HERKES RÜTBESİNİ BİLECEK!
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Fiat
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
TV
Samsung
Notebook
Monster
Dünyadan Futbol
Galatasaray
İşlemci
Intel
Sabit Disk
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.220
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 18.864 (Bu ay: 199)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.561 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.