Şimdi Ara

Yapılacak olan ÖTV düzenlemesinden umutluyum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar günlerdir ÖTV düzenlemesini konuşuyoruz ancak ben baya bir ümitliyim. Bence bu işten herkes kazançlı çıkacaktır.

Nasıl mı işte şöyle.

Şimdi Ülkemizde uygulanan ÖTV oranları malum

1.6 'a kadar % 45
    2.0 'a kadar % 90
    2.0 üzeri % 145

Her ne kadar rakamlar böyle olsada devlet bu oranlardan memnun değil. Çünkü bu yıl satılan araçların % 90 nı 1.6 ve altı araçlar
    yani kısacası devlet aslında ötv den %90 ve % 145 oranlarında ÖTV geliri elde edemiyor.

Bence yapılacak olan düzenleme nispi bi artış olacakmış gibi gözükecek ama aslında herkes memnun olacak.

mesela şu an 1.6 üzeri bi aracın ÖTV %90 bunun yerine mesela bunu % 60 gibi olacak şekilde yapılacak bir düzenleme ile
    hem devlet ÖTV gelirini artırır hem de vatandaş daha iyi araca biner.

Açıkçası ben 1.6 standart araçların ÖTV sinde bir miktar azalma.
    1.6 olup lüks araçların ÖTV sinde bir miktar artış.

1.6 nın üzerinde ise ciddi manada ötv indirimi bekliyorum. Asıl konu burada çünkü son 3 senedir devlet buradan ÖTV alamıyor.

tartışalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogisan -- 7 Kasım 2016; 15:26:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne zaman bizim lehimize bir gelişme olduğunu gördünüz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adurgun -- 7 Kasım 2016; 15:42:10 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diyelim ki dediğinizde haklı çıktınız ve 2.0 litre araçların ÖTV'si düştü. Burada düşen miktar kadar bayi ve distribütörler zam yapmazsa ben otomobilden hiç anlamıyorum demektir. Devletin boşluğunu bayi, bayinin boşluğunu devlet doldurur. vatandaş katmerli katmerli para bayılır.
  • Rüya bitince ibiza olmus 50 bin

• Buna cevap vereyim 2.0 litre araçların ötv si düşerse orda rekabet kızışır. Şu an Türkiye'de rekabet yok.
    çünkü 1.6 yapamayanın yaşama şansı yok.

önerdiğim şekli ile yapılacak bir düzenleme ile 1.6 prem. araç alacak bir çok kişi d segmenti 2.0 araca yönelebilir.

bu hem yurt dışına çıkacak dövizi azaltır. hemde ÖTV gelirini artırır.

Tekrar altını çiziyorum. devlet son yıllarda ÖTV den beklediğini geliri alamıyor. sorun burada yoksa kimsenin bizi düşündüğü yok
  • Ben hiç umutlu değilim, ülkeden de umutlu değilim

• Ötv kalkmalı ve emisyona göre vergi gelmeli.
  • Bu ülkede" düzenleme" yapılıp da fayda sağlayan vatandaş gördün mü ? Ben şayet bu iş olursa en ufak bir indirim beklemem. Beklemek saflık.

Polyana gibisin mübarek.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Ötv kalkmalı ve emisyona göre vergi gelmeli.

emisyonunda dikkate alınacağı bir düzenleme bekliyorum açıkçası.

dizel araçların ötv sinde bir miktar artış bekliyorum.
    asıl ağırlıklı olarak ortalama ötv gelirinin %50 nin üzerine çıkarılıp premium araçların
    satışını sınırlandırmak isteniyor.
  • Padişahımız porşeye binme vwe bin fiata bin demedi mi ?

Amaç olabildiğince halka ucuz araç aldırıp dışarıya az para gitmesi hükümetin başka düşündüğü istediği birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

Bu ülkede" düzenleme" yapılıp da fayda sağlayan vatandaş gördün mü ? Ben şayet bu iş olursa en ufak bir indirim beklemem. Beklemek saflık.

Polyana gibisin mübarek.

Güzel kardeşim tam anlatamadım sanırım. Zaten devlet yaptığı açgözlülük yüzünden şu an ÖTV alamıyor.

toplamda ötv artacak ama en azından 2.0 araçlara ulaşmak mümkün olacak.

hem standart araçların ötv si düşecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogisan

quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

Bu ülkede" düzenleme" yapılıp da fayda sağlayan vatandaş gördün mü ? Ben şayet bu iş olursa en ufak bir indirim beklemem. Beklemek saflık.

Polyana gibisin mübarek.

Güzel kardeşim tam anlatamadım sanırım. Zaten devlet yaptığı açgözlülük yüzünden şu an ÖTV alamıyor.

toplamda ötv artacak ama en azından 2.0 araçlara ulaşmak mümkün olacak.

hem standart araçların ötv si düşecek.

Ben öyle bir şey beklemiyorum açıkçası. Güzel dilekler bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ogisan

Buna cevap vereyim 2.0 litre araçların ötv si düşerse orda rekabet kızışır. Şu an Türkiye'de rekabet yok.
    çünkü 1.6 yapamayanın yaşama şansı yok.

önerdiğim şekli ile yapılacak bir düzenleme ile 1.6 prem. araç alacak bir çok kişi d segmenti 2.0 araca yönelebilir.

bu hem yurt dışına çıkacak dövizi azaltır. hemde ÖTV gelirini artırır.

Tekrar altını çiziyorum. devlet son yıllarda ÖTV den beklediğini geliri alamıyor. sorun burada yoksa kimsenin bizi düşündüğü yok

2.0 satışı artarsa, yakıt tüketimi de artacak ve bu sefer de yakıttan kaynaklı cari açık büyüyecek. o nasıl olacak?
  • Adamlar çıktı açıkladı araçların baz modellerinde değişiklik olmayacak ama donanım arttıkça ötv de artacak...

Yani resmen algı operasyonundan başka bişey değil burada bu konuyu açıp bu şekilde yorum katman...

Komiksin gerçekten.. Ntv bile yaygara yapmaya başladı haberlerde sonuçta ucu Doğuş otomotive dokunuyor...

Eğer hükümet bişey yapmak istiyorsa yerli otomobilde ötv yi indirsin ben ozaman helal olsun derim...

Ha bide diyanet işleri başkanının popişi mercedes in koltuğuna değiyorda vatandaşın bir tarafı çıkıyor neden değmesin ???

Soruyorum ne yapıyorlarda vatandaştan fazla bu araçlara binmeyi hakediyorlar ???

Devlet imkanlarını vatandaş için kullanmayıp kendine kullananlara haram zehir zıkkım olsun bütün verdiğim vergiler...

Bu devlet vatandaş için vardır... ama ülkemizde sanki vatandaş devlet için var... resmen sağmal inek modundayız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 7 Kasım 2016; 16:19:16 >
  • Maaş ne veriyorlar?
    Sigorta varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKER75 -- 7 Kasım 2016; 16:24:50 >
  • sissil S kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Ötv kalkmalı ve emisyona göre vergi gelmeli.

O yönde bir açıklama geldi zaten şu facebook kaynaklı şeyi göz önünde tutmayın ötv de emisyon göz önünde tutulacak...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    yani yazmıcaktım ama duramıyorum batıyor bana içimdekiler bu millet düzülmeyi hakediyor.düzüldükçede seviyorlar düzenleri.bu durumda olmanın tek sebebi yine bu millet.duble yollarında at arabalarıyla gideceğimiz günler yakındır.
  • ironi yapacak sandim fakat zaytung galiba

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.