Şimdi Ara

Yangın tüpü nereye koyuyorsunuz?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
17.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim ön koltuğun altında yer yokki
  • önde olması iyi ama düzgün koyacak yer olmuyor genelde.
  • arkadaşlar bugünlerde çok yangın çıkıyor arabalarda çok sık yanmaya başladı dolum yapanlarında hilecisi çokmuş

eski tüplerde söndürmüyormuş çok şaşırdım

şuna bakınhttp://argebeyin.blogspot.com/2013/02/eski-yangin-tupleri-sondurmuyor.html
  • DENEME 1 şoför koltuğunun altı. ilk panik frende ayağıma çok sert çarptı oradan aldım

DENEME 2 bagajda başıboş. ilk panik frende pimi çıktı ve arka koltuk duvarına çarpınca poffffff Allahtan bagajdaydı

ŞUAN tüp boş bagajda yüreğinin götürdüğü yere gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycey11 -- 9 Şubat 2013; 21:55:58 >
  • Bagajdaki tüp anca yolda yanan diğer aracın işine yarar. Ha aracımda yangın tüpü yok tarihi geçince çıkarmıştım araçtan.
  • 92 TOFAŞ'ın stepnesinin orda bi yangın tüpü gördüm, arkadaş arabayı temizlerken. Hiç ellenmemiş belli, tüp artı pas tutmuş. Ben de ne de olsa tarihi geçmiş diye pimi çekip tetiğe bastım her yer bembeyaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 9 Şubat 2013; 13:30:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

92 TOFAŞ'ın stepnesinin orda bi yangın tüpü gördüm, arkadaş arabayı temizlerken. Hiç ellenmemiş belli, tüp artı pas tutmuş. Ben de ne de olsa tarihi geçmiş diye pimi çekip tetiğe bastım her yer bembeyaz

Ben de "azcık sıkayım bakayım nasıl bişey" demiştim.. Meğerse bunun azcığı olmuyormuş.. Mandala dokununca pofffffff..

Tarihi geçen tüpleri de yeni tüpün yanında bekletiyorum.. Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi hala çalışıyor olabilir.. Acil durumda takviye olur..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dükkanda.
  • Bagajda, en ulaşılamayacak ücra köşede

Komple yardım seti var onun çantasında duruyor.
  • ön sağ koltuğun altında duruyor. Ordan eğilip almak çok daha basit
  • bugün 2006 için hort günü
  • Yangın tüpünün ulaşılması en kolay olan yerde olması lazım. Benim yerim müsait olmadığı için arka bagajda duruyor. Aslında yer olsa da insan bir tane de motor kaputunun içine monte ettirse, iyi olur.
  • Sürücü tarafındaki kapı eşikliğinin hemen dibinde yada sürücü koltuğunun hemen altına 1 kg olacak şekilde sığıyor. Sonuç olarak şoförün bahsi geçen yangın söndürme tüpüne en hızlı ulaşabilceği yerde olması.
  • Affedin ama bagajda duruyor onuda daha yeni aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRST BULLET

sürücü koltuğunun altında taşıyorum bagajda taşıyanlarada şaşıyorum yangın çıktığında bağajdan alana kadar yandı gülüm keten helva

Normalde oda yanlış yangın tüpü sağ ön koltuğun altında taşınır. Eğilip alınması daha kolaydır.
  • bende yok
  • Ön kısıma koyanlar nereye sabitliyor acaba. Kaza anında bize zarar vermesin
  • 0 araçlar dışında kullanan görmedim desem yeridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smile Man

Ön kısıma koyanlar nereye sabitliyor acaba. Kaza anında bize zarar vermesin

yangın tüpünü kabine koyma da nereye koyarsan koy. istediğin kadar sabitle kazada çıkar kafanı kırar. zaten faydası olan bir alet de değil. gözümün önünde küçücük otomobil yandı. boyum kadar yangın tüpleri getirdiler. kaç tane hemde. para etmedi. araba yanmaya karar verdi mi yanıyor. o el kadar şey ancak küllük yangınını söndürmeye yarar. zaten onu da ceketinle falan söndürürsün. sanırım bu sebepten olmalı almanya'da yangın tüpü zorunlu değil.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.