Şimdi Ara

Yakusoku no Neverland 2019 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
1
Favori
3.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dışarısı bol bol işlenecek gelecek sezon merak etmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni izledim animeyi. Gayet iyiydi. Son bölümlere doğru daha heyecanlı oldu. İkinci sezonu merakla bekliyorum.
  • Ray>Norman>Enma
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Ray>Norman>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Enma

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavenlyBlue

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 9 Şubat 2020; 23:37:36 >

• Mükemmeldi yeni bitirdim ben de. Mangası bitti mi? Çok fena mangasını okumak istiyorum ben. 2. Sezon 2020'de gelecek demişler bi zamanlar. Şimdi baktım 2021 diyor. O zamana kadar kim bekleyecek?

• maybe4you kullanıcısına yanıt
    Animesi ertelenmiş korona sebebiyle. Bu sene çıkacaktı yoksa.
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Animenin finali mangada 37.bölüme denk geliyormuş. Manga şu an güncel ve bölüm olarak 175'e kadar gelmiş. Hem de Türkçe olarak 175. Bu merakla ne yapacağım ben? Daha btoom'un mangasını bitirmedim...

• maybe4you kullanıcısına yanıt
    Mangadan devam edin hatta 2. sezon anime için çıkacak arc bayağı iyiydi. Ya sabredin ya mangadan okuyun karar sizin
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Sabır taşı olduk ya Rüzgarlı Vadi filmini izlediğimden beri mangaları merak ediyorum. Ama ingilizce olunca okuyamadım. Btoom izleyip animenin yarım kalması manganın ise ingilizce olması ayrı bir şok etti beni. İngilizce biraz okudum ama yavaş gidiyorum. Akame ga Kill'in son bölümlerinin fiyaskoya yakın olması ve mangası daha iyi diye duyunca, her yerden gelen ''manga oku'' baskısına dayanamadım ve Akame ga Kill ilk mangam oldu. Shingeki no Kyojin'i beklemek de zor. Sonunda onun da ilk cildini okudum. Animesi daha iyi işlemiş o yüzden hevesim kaçtı derken şimdi de bu! Üstelik Türkçe mangası var. Daha fazla baskıya dayanamıyorum artık

• quote:

Orijinalden alıntı: HeavenlyBlue

Bir şey demeyecektim ama dayanamadım. Norman adamın hasıdır.

Ölmüş adamın arkasından konuşturmam gerçi mangasını okumadım. Hâlâ bir ihtimal yaşıyor olma ihtimali var. Şunu da söylemek istiyorum. Bireysel olarak hiçbiri tek başına bir şey yapamazdı. Ray doğuştan yetenekliydi. O yüzden biliyordu çoğu şeyi. 6 yıllık hazırlık yaptı. Emma ne kadar saf olsa da pozitif biri. Ve sadece Emma değil kaçış planı için her şeyi kullandılar. O kitaptaki şifreli yazıları farkeden 4 yaşındaki Phil idi. Ve kardeş dedikleri yetişkinin verdiği bilgileri de kullandılar. Asıl planı, bütün bilgileri birleştiren, kendini feda etme uğruna tüm planı yapan ise Norman oldu. Norman resmen Prison Break dizisindeki Michael Scofield

• 2.sezon yalan olcak mangada devam

• Bu anime kadar beni şok eden anime pek azdır.

1. bölümde dışarı çıkınca ne yapacaksınız sorusuna Ray'in ''Önce hayatta kalmam gerek'' demesi ilginç gelmişti. Daha o zamandan belliydi, bir şeylerin yanlış olduğu.
    2. Bölümde Norman'ın Ray'i ikna etmesi, kaçış planı için herkesi götürme fikrinin onaylaması, o konuşmalar çok iyiydi şok olmuştum.
    Ray'in casus olmasına şok olmuştum, çift taraflı casus olmasına tekrar şok oldum.
    Duvarın arkasının uçurum olması da şok etti beni. Yok artık, daha ne kadar zor olabilir ki demiştim.
    Norman'ın ölüme gitmesine üzüldüm. Yine de ucunda ölüm bile olsa tüm bildiklerini aktardı gitmeden önce.
    Norman gidince Emma ve Ray'in yıkılmış olması normal gelmişti. Meğer Emma çaktırmadan herkese talimat veriyormuş. Çocuklar çoktan planı öğrenmiş bile. Bir şok daha!
    Ray'in en başından beri intihar etmeyi düşünmesi bile beni şok ederken, Norman'ın bunu da düşünerek plan yapması daha şok edici geldi bana.

• Mangasında güncel 180'e geldim sonunda. 181 son diyorlar. Baya iyiydi bence.

Animesini izleyenler size iki çift lafım var. İkinci sezon gelecek mi kesin bile değilken biz bekleyenler, animesini izleyenler daha animenin adının nereden geldiğini bile anlamamışız. O kadar çok ayrıntı var ki ilk sezon devede kulak kalır. Mangasını okuyun okutturun…

İnsanın nerede doğduğu önemli değildir. Nasıl yaşadığı önemlidir. Sosyal sınıf farklılıkları ve ırkçılık meselerine de değinen bu mangayı herkese tavsiye ederim.

9/10

Animesi ile mangası arasında farklar vardı: Ray'in ilk bölümde dışarı çıkarsak hayatta kalmam lazım demesi, ebelemece oynarken Norman'ın düşme rolü yapıp Emma'ya çok safsın demesi. Bunlar animede vardı ama mangada yoktu. Mangada da olup animede olmayan yerler var elbette. Bazıları küçük detaylar, bazıları ise daha gizemli olsun diye sonradan açıklanmış. Böyle olması daha iyi olmuş bence. Ayrıca mangada 6 sayfalık özel bölüm (bölüm 21.5)olarak geçen Norman'ın küçük yaşta iken hasta olması ve Emma'nın gizlice odaya gelmesi animede çok güzel çok tatlı anlatılmış. Mangasında bunu hissedemiyoruz.
    Emma-Ray-Norman üçlüsünde bence hepsinin önemi vardı. En iyisi buydu demek yanlış olur bence. Ama sanırım bu üçlü arasında ben Norman'ı daha çok sevdim. Ama herkesin önemli rolleri vardı. Mesela Zarafet sarayı kaçışı için konuşursak Ray kaçış planını ayarladı, yangın fikri ondan çıktı. Kardeş Krone nihai koz dedikleri kalemi verdi. Küçük Phil baykuş işaretlerini fark etti. Ama hepsini birleştiren, Ray'in intihar etme fikrini de tahmin eden ve kaçış planını oluşturan Norman oldu. Emma ve diğerleri ise tamamen güvenerek ve asla umutsuzluğa düşmeden planı uyguladılar. Ray'in afallamış hali süperdi. Mangayı 120'ye kadar soluksuz okudum. Sonra Emma'nın saçmalaması yüzünden biraz sıkıldım ama sonradan toparladı yine.
    B06.32 noktasına ulaştıklarında çok heyecanladım. Ama en büyük heyecanım Lewis'i gördüğüm zamandı. Adamla (ne adamı şeytan) aynı hisleri yaşadım resmen.
    Yakusoku no Neverland 2019
    Kesinlikle Lewis öyle heyecanlı gitti buralar. Mangayı okurken kendim geçtim. 181 son bölüm olacak diyorlar. Vay be tam doğru zamanda başlamışım resmen. Güzeldi valla.

Edit: şunu da buraya koymak istiyorum. Belki bakan olur.
    https://kitaplarbenimhayatim.blogspot.com/2020/06/yakusoku-no-neverland-manga-tantm.html?m=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 13 Haziran 2020; 18:15:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maybe4you

Mangasında güncel 180'e geldim sonunda. 181 son diyorlar. Baya iyiydi bence.

Animesini izleyenler size iki çift lafım var. İkinci sezon gelecek mi kesin bile değilken biz bekleyenler, animesini izleyenler daha animenin adının nereden geldiğini bile anlamamışız. O kadar çok ayrıntı var ki ilk sezon devede kulak kalır. Mangasını okuyun okutturun…

İnsanın nerede doğduğu önemli değildir. Nasıl yaşadığı önemlidir. Sosyal sınıf farklılıkları ve ırkçılık meselerine de değinen bu mangayı herkese tavsiye ederim.

9/10

Animesi ile mangası arasında farklar vardı: Ray'in ilk bölümde dışarı çıkarsak hayatta kalmam lazım demesi, ebelemece oynarken Norman'ın düşme rolü yapıp Emma'ya çok safsın demesi. Bunlar animede vardı ama mangada yoktu. Mangada da olup animede olmayan yerler var elbette. Bazıları küçük detaylar, bazıları ise daha gizemli olsun diye sonradan açıklanmış. Böyle olması daha iyi olmuş bence. Ayrıca mangada 6 sayfalık özel bölüm (bölüm 21.5)olarak geçen Norman'ın küçük yaşta iken hasta olması ve Emma'nın gizlice odaya gelmesi animede çok güzel çok tatlı anlatılmış. Mangasında bunu hissedemiyoruz.
    Emma-Ray-Norman üçlüsünde bence hepsinin önemi vardı. En iyisi buydu demek yanlış olur bence. Ama sanırım bu üçlü arasında ben Norman'ı daha çok sevdim. Ama herkesin önemli rolleri vardı. Mesela Zarafet sarayı kaçışı için konuşursak Ray kaçış planını ayarladı, yangın fikri ondan çıktı. Kardeş Krone nihai koz dedikleri kalemi verdi. Küçük Phil baykuş işaretlerini fark etti. Ama hepsini birleştiren, Ray'in intihar etme fikrini de tahmin eden ve kaçış planını oluşturan Norman oldu. Emma ve diğerleri ise tamamen güvenerek ve asla umutsuzluğa düşmeden planı uyguladılar. Ray'in afallamış hali süperdi. Mangayı 120'ye kadar soluksuz okudum. Sonra Emma'nın saçmalaması yüzünden biraz sıkıldım ama sonradan toparladı yine.
    B06.32 noktasına ulaştıklarında çok heyecanladım. Ama en büyük heyecanım Lewis'i gördüğüm zamandı. Adamla (ne adamı şeytan) aynı hisleri yaşadım resmen.

Kesinlikle Lewis öyle heyecanlı gitti buralar. Mangayı okurken kendim geçtim. 181 son bölüm olacak diyorlar. Vay be tam doğru zamanda başlamışım resmen. Güzeldi valla.

Edit: şunu da buraya koymak istiyorum. Belki bakan olur.
    https://kitaplarbenimhayatim.blogspot.com/2020/06/yakusoku-no-neverland-manga-tantm.html?m=1
    2.sezon kesin gelecek.

• D. kullanıcısına yanıt
    Tarihi belli değil, kaç bölüm olacağı belli değil. Belirsiz şeyler çok. Yine 13 bölüm yaparlarsa yazık olur. Mangada işlenmeyen 144 bölüm var. Doğru orantı yaparsak 40-50 bölüm lazım daha. O da en az 2-3 sene demek... Siz bilirsiniz...

• 1 bölüm izleyip bırakmıştım ama yeni çıkıyordu zaten o zaman. Şimdi deva medeyim, hala bir sezon var demek.
  • quote:

Tarihi belli değil, kaç bölüm olacağı belli değil. Belirsiz şeyler çok. Yine 13 bölüm yaparlarsa yazık olur. Mangada işlenmeyen 144 bölüm var. Doğru orantı yaparsak 40-50 bölüm lazım daha. O da en az 2-3 sene demek... Siz bilirsiniz...
    Normalde Ekim de gelecekti ama coronadan dolayı ertelendi. Dediğin şeyler belli değil ama geleceği kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. -- 9 Haziran 2020; 18:28:57 >
  • Yakusoku no Neverland 2019

Yakusoku no Neverland mangası 181. Bölümde bitti. Son bölümün ne olacağı aşağı yukarı belliydi ama yine de gözyaşları içinde okudum. Bir serinin daha sonuna geldik...

• quote:

Yakusoku no Neverland mangası 181. Bölümde bitti. Son bölümün ne olacağı aşağı yukarı belliydi ama yine de gözyaşları içinde okudum. Bir serinin daha sonuna geldik...
    Mangasini nereden okudunuz hocam.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.