Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yakıt basınç pompa değeri çok düşük hatası hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
1.511
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Yakıt basınç pompa değeri çok düşük hatası hk.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    967 Mesaj
    Hyundai Getz 2008 Model 1.5 CRDI aracım var.

1 aya yakındır çok alakasız yerlerde araç stop ediyor. Kırmızı ışıkta beklerken, vites geçişinde debriyaja basıldığında vs. Aracın viteste olmadığı, boşta olduğu herhangi bir anda stop ediyor. Yağını da değiştirdik 3 gün önce hala stop ediyor. Bilgisayara bağlanıp bakıldı.

Yakıt basınç pompa değeri çok düşük, - Aralıklı,

diye bir hata veriyor. Sistemden hata kodunu sildik ama hala aynı durum var. Usta yakıt pompasının değişmesini söylüyor. Sizin yorumlarınız nelerdir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Yarbay
    9380 Mesaj
    Revisyon görebiliyorsa görecek , yoksa değişecek , ben senin yerinde olsam değiştiririm , çeyrek deponun altında bindin galiba , ama tabi 10 yaşında araba bence değiştir

Evet çeyrek deponun altında, az yakıt ile çok seyehat etmişliğim var. Bunun neden olabileceğini bilmiyordum açıkçası. Peki ortalama olarak bir fiyat bilginiz vs. var mıdır? Ve bu parça değişince kesinlikle problemim çözülür mü?
    |
    |
    helsloot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

300Tl civarinda max parca fiyati var, depo temizligi samandira temizligi falan toplamda 500'u vardir.

|
    |

Orijinalden alıntı: Emrullah.

Evet çeyrek deponun altında, az yakıt ile çok seyehat etmişliğim var. Bunun neden olabileceğini bilmiyordum açıkçası. Peki ortalama olarak bir fiyat bilginiz vs. var mıdır? Ve bu parça değişince kesinlikle problemim çözülür mü?

Arkadaşlar depo içi elektrikli pompadan bahsetmiş ama alakası yok. Sizin sorununuz aracınızın mazot pompasından (motor kompartmanında bulunan yüksek basınç pompası), depodaki mazot miktarı ile ilgisi yoktur, ömürlü parçadır. Arızanın tamiri için pompacıya gideceksiniz, sensör sağlamsa ve başka bir arıza çıkmazsa muhtemelen pompa revizyonu yapılacak.

Bu arada motor ustasuna değil, direkt olarak pompacıya gidin ve aracı o şekilde kullanmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diatta1903 -- 16 Mart 2018; 23:11:59 >
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Evet sorunu çözdük, hem de çok basit bir şekilde.

Yakıt sensörü tozlanmış. Basınçlı hava ile temizlendi ve sorun 2 dk'da çözüldü ve bir daha da tekrarlamadı :)

|
    |
    myk06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu yakıt sensörunun başka bir adi var mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Emrullah. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    967 Mesaj

Benim bildiğim yok.
    |
    |
    myk06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
haberler
son dakika
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.