Şimdi Ara

Yakın zaman da askere gideceğim ama sorunlarim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın zamanda askere gideceğim sağlık açısından sorunlarım var bunlar çok sıkıntı olur mu öncelikle uyumakta güçlük çekiyorum aşırı derecede inleme ve horlama yaşıyorum.

+Burun etim var horlama inleme nefes almama gibi sıkıntılarım var

+Hemoroid var

+ 2 sene önce çapraz bağlarımda zedelenme olmuştu ama düzelmedi uzun süre ayakta duramıyorum uyuşma oluyor ve eğilme kalkma da zorluk çekiyorum

+ Bir sormak istediğim konu telefon acemilikten sonra içeriye telefon sokma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1-Yorgun olduğun için çabuk uyursun hocam acemilikte özellikle

2-bu konuda bir fikrim yok malesef

3-Sağlık muanesi olurken askeriye gitmeden doktora bunları söyle aaskeri hastaneye sevk etsinler kontrol ol ama bi işe yarıyacağını sanmıyorum.

4-Acemilikte tuşlu telefon rahat kullanabilirsin usta birliğinde dokunmatik götürürsün ortama göre 1 ay tespit et sonra ailenden istersen hemen götürme tavsiyem.

• Rahatsızlıklarinla ilgili (diz) doktorla görüşüp rapor al, herkes işten kaçmak için yalan söyler askerde bel fıtığım, şuyum buyum var diye. Raporunu gösterirsen usta birliğinde ona göre iş verirler, diğer türlü kimse sallamaz

• eğer hormala çok rahatsız edici ise çözümü şu. seni gece silahçı koğuşcu yapacaklar ya da yerine göre değişen 8 saatlik gece nöbetine vericekler sen gündüz tek basina koğuşta uyuyacaksin. ben olsam silahci koguscu olurdum. ama ben cayciydim :)
  • 1 yıl yedek subaylık yapmış birisi olarak bize ilk öğretilen ve benim de uyguladığım ilke şudur; "Raporun yoksa hastalığın da yok."

Buna göre önlemini alarak git, kimseyi inandıramadığın gibi ağlak olarak görünürsün.

• YuRYTR kullanıcısına yanıt

Rapor filan dinlemiyorlar diyen çok ama bilemiyorum doktora danışırim tabi

• Kanaat34 kullanıcısına yanıt

Böyle bir şansım varsa çok iyi olur alışkınım zaten sabah 7-8 de yatıyorum genel olarak

• Bende de doğuştan kifoz ve skolyoz var alinir miyim
  • Askerdeyken yaşadığım bir olaydan alıntı;
    Uzman çavuş eğitim de zorlar 1saat eğitim 5 dakika dinlenme.

Asker arkadaş: Komutanım Bende Vertigo var devam edemeyeceği.
    Uzman Çavuş: ney ney var?

Asker arkadaş: Vertigo Komutanım

Uzman Çavuş: Vertiko ney amua g..yim devam devam.

Yaşanmış olay ama her yerde aynı olmaz biraz şans

K
  • TheRad67 kullanıcısına yanıt
    yapılir sen askere gidince yerin yurdun belli olunca hemen işe giriş. bölük komutani olur ona kadar gidebilirsin ama ilk önce en alt rütbeli komutanlara danış. ilk çavuşa söylersin o iltirse durum ilerler. çavuş seni umursamazsa baba bir uzman komutan denk gelir. ondan yardım istersin. ha kimse ses etmezse onlar bilir sen fosur fosur uyursun askerler düşünsün :) askerler zaten şikayet ederler o zaman hemen geceye alırlar seni
  • Ben sana yontemi soyleyeyim egitimde cok mu zorladilar at kendini yere fenalasmis gibi yap senin basina sagligindan bir sey gelirse tum komutanlarin sikinti yasar bunu goze alamiyorlar, bir daha ki egitimde vs kimse senin uzerine gelmez sen gec otur derler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.