Şimdi Ara

LUSTRAL kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
38.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• lustral bir antidepresan neyi merak ediyorsunuz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: onboardx

lustral bir antidepresan neyi merak ediyorsunuz?

paxil mi yoksa lustral mı iyi
  • ssri"lerin pabucu dama atilmak uzere.. o yuzden yeni cikan snri'lere yonelmek lazim..
  • paxil,lustralden daha iyi bir ilaç.ilk başlarda kullandığınzda bazı yan etkileri vardır 1 haftada geçer.İlacı aldığınız sürece sizi rahatsız edecek yan etkisi uyku olacaktır.Sürekli uyuma isteği uyandırmaktadır paxil.Ayrıca bazı kişilerde kilo alma gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onboardx -- 27 Nisan 2009; 20:16:26 >
  • Bu ilacı kullandım.Sırf merak ediyorsun diye söylüyorum.Yavaş yavaş etkilerini gösterir.Uyku yapmaz.Dinçlik verir.Öyle bir dinçlik verir ki bütün gün ayaklarını yere vurursun,titretirsin.Gece uyumak istersin uyuyamazsın.Bi yararıda olmaz.Psikolojisi bozulmuş olanlara söylüyorum sakın ilaç kullanmayın!!!Sadece bazı şeylerle meşgul olun.Unutmayın depresyona girme nedeniniz boş kaldığınızdan ve küçük şeylere yoğunlaşmanızdan kaynaklanıyor...
  • Bu ilaç şöyle yapar,böyle yapar gibi yorumlar bence yanlış. Neden ? 10 yıldır (belki de daha fazla) çeşitli antidepresanlar kullanmış birisi olarak bunu söylüyorum. Paxil kiminde hiç bir yan etki bırakmadan en iyi sonucu verir, kiminde hiçbir etki göstermediği gibi 1 ayı aşan sürelerde yan etki bırakır. (Misal ben) Lustral kiminde 1 hafta yan etki gösterip amaca yönelik mükemmel bir etki bırakır, kiminde hiçbir işe yaramaz. Zanax, Prozac vb. içinde aynen bu durumlar geçerli. Yan etki konusuda çok değişkenlik gösterir. Kimisinde 1-2 hafta boyunca baş dönmesi yapar, kimisinde uyku yapar, kimisinde dinçlik yaratır, kimisinin dikkatini dağıtır, kimisinde ciddi kafa yapar, kimisinde cinsel organları ve isteği sıfırlar/max. a çıkarır (şaka değil olabiliyor, nitekim Prozac kullanırken benim velet ilk 2 hafta yerinden kıpırdamadı) vb. Bu böyle uzar gider...

Yani hangi antidepresanın sende işe yarayacağını biz bilemeyiz, sen bilemezsin, psikiyatristler bile bilemez. Bünyenin neyi kaldırıp neye uyum sağlayamayacağıyla ilgili bu olay. Deneme yanılmayla ilerleyeceksin. (Veya gittiğin psikiyatrist hangi ilaç firmasıyla anlaşmışsa o ürünle başlayacaksın) Şimdiden geçmiş olsun...

• zyprexa bile kullandım o kadar ki uçuğum
  • quote:

Orjinalden alıntı: onboardx

paxil,lustralden daha iyi bir ilaç.ilk başlarda kullandığınzda bazı yan etkileri vardır 1 haftada geçer.İlacı aldığınız sürece sizi rahatsız edecek yan etkisi uyku olacaktır.Sürekli uyuma isteği uyandırmaktadır paxil.Ayrıca bazı kişilerde kilo alma gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır.

o zaman paxil varken neden lustral bana verildi.......
  • Sana tavsiyem hiç bir antidepresan ı kullanma kendin atlatmaya çalış yoksa o ilacın etkisi uzun yıllar üzerinden gitmez
  • 10 yıldır anti depresan kullanıyorum. en son zedprex te takıldım kaldım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emreturr

o zaman paxil varken neden lustral bana verildi.......

Önceki mesajımda belirttiğim gibi bunun 2 nedeni var :

1) Paxil, Lustral'dan daha iyi bir ilaç değildir. Bu durum kişiye göre farklılık gösterir. Sana Lustral daha iyi gelirken, bir başkasına Paxil daha iyi gelebilir. Şu anda piyasadaki anti-depresanlar arasında en iyi diye tabir edilen Prozac'tır. Bunun sebebi ise en fayda gösteren anti-depresan olması değil, diğer anti-depresanlara göre kullanıcılarının daha yüksek oranda iyileşme göstermesidir. Yani Paxil'i kullanan 100 kişiden 10'u iyileşirken, Lustral'ı kullananların 9'u iyileşirken, Prozac'ta 15-20 kişi iyileşmiş. Bu yüzden en iyi anti-depresan olarak gösterilir. Yani buradan anlayacağınız en iyi anti-depresan yoktur. Size uygun anti depresan vardır.

2) Belkide en önemli unsur. Size ilacı veren psikiyatrist in Lustral'la bir anlaşması vardır. Gittiğiniz psikiyatristin masasına bir bakın. Hangi ürünün malzemesi varsa (kağıt tutucu, kalem, oyuncak vs.) emin olun size o antidepresan verilecektir. Nitekim sizin başınıza gelen de çok yüksek ihtimalle budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulamadim -- 27 Nisan 2009; 23:23:27 >

• bende selectra kullanıyorm ama bi etkisi yok sanırım
  • evet kullandım bi müddet... bendeki yan etkisi; sersemletiyor bide ağız kuruluğu yapıyor...onun dışında pek bi zararını görmedim, aksine faydasını gördüm...
  • Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum.Etkisini 10 gün sonra göstermeye başlayacak dedi doktor.

İlk 5 gün aşırı derecede uyku yaptı.Yolda yürürken bile gözlerim kapanıyordu Şu an ilaç bünyeye oturdu diyebilirim.Bakalım zamanla görecez etkisini...

Hayatım boyunca , Xanax ve Anafranil de dahil olmak üzere kullanmadığım antipedresan kalmadı.Hepsinin farkı etkilerini ve yan etkilerini gördüm.

Lustral bilinen ve yüzbinlerce kişi tarafından kullanılan , memnun kalınan bir ilaç.Umarım benim için de hayırlı olur.
  • herkes depresyondaymiş yav dh de
  • quote:

Orjinalden alıntı: Karbonat Erol

herkes depresyondaymiş yav dh de

kardeş şu zamanda rahat olan kaç kişi var...çoğu insan zaten hayatının bazı dönemlerinde depresyona girebilir.önemli olan ilaçsız atlatabilmek ama işte olmuyor..ilaçlar bile nafile bazı durumlarda...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.