Şimdi Ara

Yabancı Yatırım Fon Pörtföyüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar bilgi sahibi olalim dıye paylaşıyorum yatırım tavsiyesi değildir, sizinde gözde fon varsa risk değeri 7 olan zaten para kazanmak istiyorsak bu zamanda kazanırız risk varsa parada vardır tabi dogru zaman tşkler.

• dostum bende aldim ama bir tuhaflik var,

AFA

AFT vardi ve baska fornlar ama bunlar benim favorilerimdi,

ama hic dusundugum gibi yukselmiyordu, daha dogrsuu sanki hisselere degilde dolara yatirim yapmisim gibi, dolar artinca artiyordu ama hisse artisindan hic faydalanmiyordum, bunun ne oldugunu anlayamadim, bende ETF leri biraktim kendim hisse secmeye karar verdim

ve divident veren hisseler almaya basladim

• RichardB kullanıcısına yanıt

öğrenıyoruz ben 8 yıldır bu işlerın ıcındeyım güzel kazandım ama gel görki ne zaman akıllı yatırım yapsam kaybedıyorum para balınalarda nerde kucuk yatırımcı cok ona yatırım yapmıyorlar mutlaka bu fonlar deli gibi artacak az kaldı sureklı düşmez, düşersede yıne alırım zaten param doalrda rahatım nasdaq 530 artsa kralım zaten doalr bazlı cok cok ıyı rakam . apple-tesla-netfılıx-twıtter alacagım ilerde cıddı dusus olursa pusudayım,

eurobond aldım sımdılık cds takıpteyım ondada kazanc va.r

• direk Midas ta hesap acip yurtdisi yatirimi yap, benimde elimde yabanci . temettu hisseleri var , ilerisi icin bence en dogrusu

• RichardB kullanıcısına yanıt

kafam karışık ben bocalamaya başladım artık- oyuzden çok fondayım ve halka arz, malesef beni aştı cunku tl bazında kazanıyorum ama dolar bazlı bakıyem çok artmıyor

• En iyi yönetilen yabancı fon hangisi? Tavsiyeleriniz var mı? S&p çok düştü bir yerlerden dönmesi lazım artık.
  • MPower12 M kullanıcısına yanıt

eregli planlıyorum aslında.

• Yurt dışı borsaları düşüte aman dikkatlı olun.Ytd

• dibinde dibi var yabanciya dikkat . yerli bile son hafta iyi dustu

azar azar ucuz ucuz alanlar icin sikinti yok ama evi satip fona tek kademede sakin girmeyin

yabanci fonlar dolar al daha mantikli yeterince yukselmiyor cunku onlarda azar azar dolarla hisse alip ortalama yapiyorlar/

ben yabancilari sattim ve parca parca su fonlari topliyorum

AKU - AK PORTFÖY BİST 30 ENDEKSİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ

AYA - ATA PORTFÖY KAR PAYI ÖDEYEN HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ

DENİZ PORTFÖY BİST TEMETTÜ 25 ENDEKSİ HİSSE SENEDİ FONU ( HİSSE

FUA - AK PORTFÖY İHRACATÇI ŞİRKETLER HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE

GAF INVEO PORTFÖY BİRİNCİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN

OSD OSMANLI PORTFÖY ÖZEL SEKTÖR BORÇLANMA ARAÇLARI FONU

TIE - İŞ PORTFÖY BIST 30 ENDEKSİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ

TKF - TACİRLER PORTFÖY HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ

YAS - YAPI KREDİ PORTFÖY KOÇ HOLDİNG İŞTİRAK VE HİSSE SENEDİ

• İş Bankası İştiraklerine ait bir fon olduğunu görmüştüm. "İŞ PORTFÖY İŞ BANKASI İŞTİRAKLERİ ENDEKSİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)" diye geçiyor ismi aşağıda verdiğim linkteki hisse senedi fonları listesinde ismi. Bu fonun risk değeri 6 olarak geçiyor ve önümüzdeki dönem için avantajlı görüyorum. Yılbaşından bu yana en fazla (%56) kazandıran fon da bu olmuş aşağıdaki liste içinde. Ancak diyelim mevcut kazancın üzerine birleşik faizden bir %56 daha kazanack olsa, piyasada anılan gerçek enflasyon oranının hala altında kalır. Söz gelişi aralık ocak aylarında borsa yükselirse de (konjonktürel olarak bu aylarda, yükseleceği varsa daha çok yükselir) ancak o zaman bu fon enflasyon karşısında avantajlı olur diye düşünüyorum.

Söz konusu fon hakkında yorumu olan var mı?

https://www.isportfoy.com.tr/tr/yatirim-fonlari

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.