Şimdi Ara

Yabancı ülkedeki türk bilim admalarının başarılarından utanıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • türkiye adına gerçekten utanıyorum şöyle düşünün amerikalı bir bilim adamı hindistana gidip orada hindistan adına nobel almış olması amerikalılar tarafından ooo süper bak amerikalı diye övünürlermiydi sizce ama türkiyede şu var aa bak aşıyı türk buldu aziz sancar türk. ya allah aşkına bu adamlar türkiye 1kuruş luk faydaları olmadıkları için beyinleri kaçırdık bu adamlar tr olsalardı yok feto vs ile münafık vs ilan edilirlerdi bimde kasiyerlerdi çok net bu konuda çok utanıyorum çok büyük beyinlerimiz var ama malesef kaçıyorlar sağol türkiye böyle gelişen bi toplum yookkk

• Ben utanmıyorum. Çünkü böyle şeyler umrumda değil. Çok da umrumda aziz sancar vs. Benim hayatımda önemli bir yeri yok.

Bence sen de takılma bu tarz şeylere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 16 Ocak 2021; 14:58:42 >
  • Saçmalamışsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen de batı gibi kapitalist ol senden de çıksın. Abdden çıkan Hintli Hindistan adına değil Abd adına alır o ödülü öyle bir dünya yok. Fetö metö de hikaye. Abd terör sempatizanlarını Antartikada bile gider infaz eder. Türkiyedeki gibi her haltı yiyip ifade özgürlüğü ardına saklanılmasına göz yummazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 16 Ocak 2021; 16:51:44 >
  • Türkiye'de bilim maalesef yeterince kurumsallaşamadı; Türk "bilimi" araştırma seviyesine geçemeyip form doldurma, jargon ezberletme ve yabancı makalelerden bazı bilgiler ithal edip bunları "yeni bir makale" olarak derleme düzeyinde kaldı. Kurumsallaşmış bir bilim geleneği gelişmediği sürece, gerçek bir AR - GE altyapısı kurulamadığı sürece Türkiye beyin göçü vermeye devam edecek. Acı ama gerçek. Bunu engellemek için bağımsız ve güçlü kurumlar yani üniversiteler ve otonom araştırma kuruluşları lazım. YÖK gibi bir saçmalık olmamalı. Üniversiteler az ve öz olmalı (her şehirde üniversite akademiye karşı işlenmiş bir cinayetten farksız). Ortaokul ve lise eğitimi genel kültür ve fen bilimlerine odaklı olmalı. Türkçe ve bir yabancı dil (tercihen İngilizce) karşılaştırmalı şekilde öğretilmeli. Öğretmen maaşları yüksek tutulmalı ve ayrıca öğretmen olmanın kriterleri ağırlaştırılmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nat Alianovna kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum
  • Diktanın, baskının olduğu yerden adam da çıkmaz, marka da...

Nuriye Akman'ı hapse attı bu hökümet.. Nuriye Akman!ı

Dikta eğitim sistemi ile bu kadar olur. Herkes işe yaramayan aynı şeyi öğrenmek zorunda.

Herkes lise diploması almak zorunda.

Serseriler okulda olmak zorunda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 17 Ocak 2021; 20:17:4 >
  • böyle şeyler nasıl umrunuzda olabiliyor ya. sanırsın sene 1950

• Bisikletçi76 kullanıcısına yanıt
    Aziz sancar in tedavisini buldugu kanseri olsaydin bunu yazabilir miydin?
    O tedaviye insanlarin ihtiyaci var
    Ben yine de gurur duyuyorum
    Boyle lanet bi ülkeden sıyrilip iyi yerlere gelmisler
    İnsanliga fayda sagliyorlar
  • kyrie2 kullanıcısına yanıt
    Aziz Sancar kanserin tedavisini bulmadı hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aziz Sancar'ı Nobel ödülü alınca tanıdım. Ondan sonra kitaplara girdi, övülmeye başlandı. O sebeple bana ikiyüzlülük geliyor. Önceden bilme ama Nobel ödülü aldı mı Türkiye'nin gururu falan. Hadi oradan!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sana katılıyorum hocam.

Yorum yapanların birçoğu seni anlamamış bile. Saçmalıyorlar.

• Seregenti düzlüklerinde sıradan bir gün...

• Bilim evrenseldir. İlkokulda öğretiyorlar bunu.

• djoz kullanıcısına yanıt
    Halbuki video da attım bir doçentte bunu dile getirmiş
  • Türkiyede olsalardı muhtemelen bu başarılara ulaşamayacaklardı. Mesela aşıyı bulmak için gerekli araştırmaları yeterince yapamayacak ya da pfizer gibi bir yatırımcı bulamayacaklardı.

Aziz Sancar nobel ödülü aldığı araştırmaları yapamayacaktı. Belki prof olana kadar ezilecek kendinden kıdemli akademisyenlerin tezlerini hazırlayacak yaptığı araştırmalara hocalarının çocuklarının adı kendinden önce yazılacaktı. bu psikolojiyle o da kendinden alttakilere aynı psikolojik şiddeti uygulayacaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: rocketraccoon

Halbuki video da attım bir doçentte bunu dile getirmiş

Hocam gözlerine gözlerine soksanız anlamazlar.

Gözden gelen görüntüyü beyinleri doğru yorumlayamıyor çünkü. Yabancı ülkedeki türk bilim admalarının başarılarından utanıyorum 

Bakın mesela şöyle tekrar gözlerine sokmayı deneyelim, yine anlamayacaklar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.