Şimdi Ara

Yaban Hayat (306. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.499
Cevap
23
Favori
170.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler arkadaşlar. Şahsen doğa ve kuş için ekipman edinmeden de benim en çok tıkladığım donanımforum sayfası burasıydı şimdi de öyle:)
  • Serçe de bir kuştur :)
     Yaban Hayat
    House Sparrow by keynowski, on Flickr

Kızılsırtlı örümcekkuşu
     Yaban Hayat
    Red-backed Shrike by keynowski, on Flickr

• Yanılmıyorsam ökse ardıcı

Yaban Hayat
  • Merhaba , bu konuyu ilk defa görüyorum ve gerçekten çok ilgimi çekti. Uzun zamandır hayvanları amatör olarak gözlemleyen ve besleyen birisi olarak bende kendimce gözlemlediğim canlıların fotoğraflarını çekmek istiyorum. Bunun için kullanabileceğim bir fotoğraf makinesi almak istiyorum. Bütçe olarak 1000 TL civarlarında para ayırabilirim şu anda. Tavsiyeleriniz var ise şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raptor_ex

Merhaba , bu konuyu ilk defa görüyorum ve gerçekten çok ilgimi çekti. Uzun zamandır hayvanları amatör olarak gözlemleyen ve besleyen birisi olarak bende kendimce gözlemlediğim canlıların fotoğraflarını çekmek istiyorum. Bunun için kullanabileceğim bir fotoğraf makinesi almak istiyorum. Bütçe olarak 1000 TL civarlarında para ayırabilirim şu anda. Tavsiyeleriniz var ise şimdiden teşekkür ederim.

2. el Makine ve lenslere bakmalısınız.
    Pentax K5 + 18-55 + Sigma yada Tamron 70-300m lensler ile başlayabilirsiniz.

Nikon olarak D5100, D5200, Hatta biraz eskide olsalar temiz olmak şartı ile iş yapacak D90 D300 gövdelere 18-55 + Sigma yada Tamron 70-300m lensleri eklersiniz.

Canon olarak 550D, 600D, 650D 50D gövdelere 18-55 + Sigma yada Tamron 70-300m lensleri ekleyerek kullanabilirsiniz.

• İbibik, Hüt hüt, Çavuşkuşu...

Yaban Hayat
    Eurasian Hoopoe by keynowski, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: Dementor-1

quote:

Orijinalden alıntı: Raptor_ex

Merhaba , bu konuyu ilk defa görüyorum ve gerçekten çok ilgimi çekti. Uzun zamandır hayvanları amatör olarak gözlemleyen ve besleyen birisi olarak bende kendimce gözlemlediğim canlıların fotoğraflarını çekmek istiyorum. Bunun için kullanabileceğim bir fotoğraf makinesi almak istiyorum. Bütçe olarak 1000 TL civarlarında para ayırabilirim şu anda. Tavsiyeleriniz var ise şimdiden teşekkür ederim.

2. el Makine ve lenslere bakmalısınız.
    Pentax K5 + 18-55 + Sigma yada Tamron 70-300m lensler ile başlayabilirsiniz.

Nikon olarak D5100, D5200, Hatta biraz eskide olsalar temiz olmak şartı ile iş yapacak D90 D300 gövdelere 18-55 + Sigma yada Tamron 70-300m lensleri eklersiniz.

Canon olarak 550D, 600D, 650D 50D gövdelere 18-55 + Sigma yada Tamron 70-300m lensleri ekleyerek kullanabilirsiniz.

macro çekimler için bunlar yeterli olabilir mi ?

• 1:1 ve çok kaliteli istiyorsanız yetmez.

1:1 makro veren lensler pahalıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayfa gerilerde kalmış, biraz öne gelsin :)

Orman düdükçünü
     Yaban Hayat
    Wood Sandpiper by keynowski, on Flickr

Küçük balaban
     Yaban Hayat
    Little Bittern by keynowski, on Flickr

Arıkuşu
     Yaban Hayat
    European Bee-eater by keynowski, on Flickr

Halkalı küçük cılıbıt
     Yaban Hayat
    Little Ringed Plover by keynowski, on Flickr

İspinoz
     Yaban Hayat
    Common Chaffinch by keynowski, on Flickr

• Biraz da makro...Olympus OM-D E-M1 ve Olympus 60mm f2.8 macro ikilisi ile çekilmiştir...

Yaban Hayat
    Grasshopper by keynowski, on Flickr
     Yaban Hayat
    Bug by keynowski, on Flickr
     Yaban Hayat
    Ilex Hairstreak by keynowski, on Flickr

• Makrolar da gayet güzel :)
  • Teşekkürler hocam. :)
  • Kenan Hocam makrolar da kuşlar da harika ama özellikle aeı kuşu harika olmuş ellerinize sağlık.

Yaban Hayat

Great tit - Büyük baştankara by Ömer KAYA, on Flickr

• Çok teşekkürler Ömer hocam, büyük baştankara da gayet güzel...
  • Konu çok gerilerde kalmış. Bu konu bu mevsimde bu kadar geride kalmamalı

Yayladayım şu ana kadar 1 yeni tür 4-5 yeni tür kelebek, 3-4 güve bir sürü yeni tür börtü böcek çektim. Yine daha önce çektiğim canlılardan da yeni ve güzel fotoğrafı olan canlılar çektim. Maalesef burada paylaşma imkanı yok.

Paylaşım bekliyoruz arkadaşlar.

Not: yeni türden kastım benim için yeni :)

• Ben 150-600mm tamron lens alarak aranıza katılmıştım. Bir abi sağolsun bu konuda uzmanlaşmış, kamuflaja girip daha önce çekemediğim kuşları çekmeme yardım etti. Fotoğrafları daha sonra paylaşacağım. Biraz da dh'nin foto paylaşma sistemi kötü, o yüzden paylaşmayı unutuyorum.
  • ALPEREN A. A kullanıcısına yanıt
    Dh nin fotoğraf paylaşım sistemi iğrenç.

En güzel yükle flickr e seç boyutu kopyala yapıştır buraya :)

• Tek tek paylaşayım da sayfa gerilere gitmesin. :)

Arıkuşu...

Yaban Hayat
    Discussion by keynowski, on Flickr

• Şöyle bi, arıkuşu ne zaman çekebilecem merak ediyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.