Şimdi Ara

Yaban Hayat (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.499
Cevap
23
Favori
170.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fena değil hocam ben de aldım bu lensten ancak çok yavaş geldi bana çekene kadar kaçıyor hayvan😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozgurkendir kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler. Mümkün olduğu kadar o mesafeden o lensle manuel kullanmayın :)
    Bu lensle devam edin (ışığın çok iyi olduğu zamanlarda deneyin) eğer bu tarzı severseniz zten daha iyi lensler alacksınız :)
  • Hayırlı olsun sarı azamet kanat üzeri çok güzel. Netliği otomatik yapın bence, bir de odağı 300mm değil de daha çok 200-250mm aralığında kullanmaya gayret edin. Bu lensler en açık diyaframda keskinlik vermiyor diye biliyorum, diyaframı 7,1-8 yapmak gerekebiliyor.
  • yorumlarınız için teşekkürler
    bugün veya yarın lensi otomatik kullanmayı deneyeyim
    istediğim noktayı netlemesine alışmam gerekecek sanırım
    ve f7.1-8 200-250mm ayarlarında deneme yanılma yapayım bolca
  • yazmayı unuttuğum bir konu daha var; eldeki titremelerin fotoğrafa netsizlik olarak yansımaması için perde hızı en az odak değeri kadar olmasında yarar var. Örneğin 250mm odak değeri ile fotoğraf çekiyorsanız perde hızınız en az 1/250 olmalı ki çoğu zaman bu bile yeterli olmuyor.
  • Bunlar da benden. Dün çektim.

Yaban Hayat
    Little Ringed Plover/ Küçük Halkalı Cılıbıt by Alperen Akdemir, on Flickr
     Yaban Hayat
    Stork/Leylek by Alperen Akdemir, on Flickr
     Yaban Hayat
    Turtle/Kaplumbağa by Alperen Akdemir, on Flickr
     Yaban Hayat
    Grey Heron/Gri Balıkçıl by Alperen Akdemir, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPEREN A. -- 14 Temmuz 2017; 12:17:50 >

• @ALPEREN A. güzel kareler, elinize sağlık. Fotoğrafların exif bilgilerine baktım da ben olsam diyaframı F7-8 civarı tutup, isoyu da 400-640 aralığında tutmaya çalışırdım. Bir de güneş ışığının sert olmasından dolayı biraz da "eksi (-0.3, -0.7)" pozlardım. Tabi raw çekip düzenleme de yapmak lazım. Bir de makineyi mümkünse sabitlemek lazım...(Kendimce deneyimlerimi aktarmaya çalıştım; umarım yanlış anlaşılmamışımdır.)

Bu fotoğrafları paylaştım mı hatırlayamadım, umarım paylaşmamışımdır. :)
    Tarla çintesi

Yaban Hayat
    Corn Bunting by keynowski, on Flickr

Taşkuşu

Yaban Hayat
    European Stonechat by keynowski, on Flickr

• keynowski K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,tavsiyeleriniz önemli benim bir fotoğraf eğitimim yok internetten bilgiler ile yapıyorum bu hobiyi. Dün ilk kez hareketli çekim denemeleri yaptım. Genelde sabit çekiyorum. Hatta biri de allta paylaştığım. Tamron 150-600mm ile çeken birisi paylaşmış enstantane yüksek olunca isoyu da yüksek tutunca gayet net kareler çekmiş. Ben diyaframa hiç dikkat etmedim. Tekrar gittiğimde denerim. Bir de bu fotolar RAW düzenleme değil. Onun da etkisi var.
     Yaban Hayat
    Black-headed Gull/Karabaş Martı by Alperen Akdemir, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPEREN A. -- 14 Temmuz 2017; 16:48:45 >

• ALPEREN A. A kullanıcısına yanıt
    Diyaframı iso çok yükselmesin diye söyledim hocam. Diyaframı çok kısmazsanız (fotoğraflarda f11 falan görünüyor.) f6-8 gibi olursa iso 1250 değil de 640-800 falan olur ve daha temiz fotoğraf elde edersiniz diye dedim. Neyse bunları zaten deneye deneye kendiniz de görür ve ekipmanınızı tanıyınca en uygun ayarları bulursunuz. Tabi yukarıdaki gibi kuşları uçarken net çekmek için enstantane hızlı olmalı, ki siz de öyle yapmışsınız.
  • Polen banyosu :D
    bunu atmayı unutmuşum
    hem de şu flickr denilen siteyi öğreneyim maksat

Yaban Hayat
    _DSC0518 by ozgur kendirci, on Flickr

• Orman toygarı
     Yaban Hayat
    Woodlark by keynowski, on Flickr

Taşkuşu
     Yaban Hayat
    European Stonechat by keynowski, on Flickr

• Çok güzel fotoğraflar herkesin ellerine sağlık.
    Pentax K-5 + Pentax 80-320mm

Yaban Hayat
    Kızılgerdan » European Robin by Ömer KAYA, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dementor-1 -- 18 Temmuz 2017; 22:12:10 >

• Boğmaklı toygar

Yaban Hayat
    Calandra Lark by keynowski, on Flickr

Kuyrukkakan

Yaban Hayat
    Northern Wheatear by keynowski, on Flickr

Şahin

Yaban Hayat
    Common Buzzard by keynowski, on Flickr

Ağaç incirkuşu

Yaban Hayat
    Tree Pipit by keynowski, on Flickr

Karatavuk

Yaban Hayat
    Common Blackbird by keynowski, on Flickr

Halkalı küçük cılıbıt

Yaban Hayat
    Little Ringed Plover by keynowski, on Flickr

• Güzel kareler
  • ademyagiz A kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler. Sayenizde Trakuş ve Trakel' den haberdar oldum. Bu sitelerin bir üyesi olmak beni çok mutlu etti. Bunun için de ayrıca teşekkürler. Yavaş yavaş kelebekleri de tanırım umarım :)
    Trakel' deki bugünkü iparhanın başka bir karesi...(hep kuş hep kuş nereye kadar :) )

İparhan / Melitaea cinxia

Yaban Hayat
    Melitaea cinxia by keynowski, on Flickr

• kuşlar kelebekler :D
    çok güzel hepsi de
    ellerinize sağlık keynowski ve dementor
  • Vesile olduysam ne mutlu bana, trakel ve trakus güzel ve yararlı platformlar gerçekten :) selamlar.
  • @ozgurkendir teşekkürler...

Tarla çintesi...
     Yaban Hayat
    Corn Bunting by keynowski, on Flickr

• Bu da benden bir haber:)

Yaban Hayat

Yaban Hayat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tebrikler @ALPEREN A... Küçük akbabaların neslinin tehlikede olduğunu bilmiyordum. Oysa ki akbabalar içinde bugüne kadar en çok görebildiğim küçük akbabalar oldu.
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.