Şimdi Ara

xp format donanımsal sorun yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler pc yi cd-rom dan boot edip ilk mavi ekrandaki formatı yapıp kur dosyalarını yükledikten sonra pc yeniden başlıyor fakat 2. kısma geçmeden işletim sistemi hatası diyor ve yüklenmiyor bunu nasıl çözerim.

• hdd kablosun ve jumper(mastersa slave,slave ise master yapın) ı değiştirip deneyin.
  • benimde aklıma geldi 3 tane farklı hdd ve ide kablosuyla denedim
  • beyler yokmu çözümü bilen?
  • ilk önce cd değiştir olmazsa cd rom değiştir cünkü kurulum dosyalarından birini eksik atıyor bunuda fark etmiyorsundur bazen fark etmeden geçtiği olur
  • Harddiski ve Ramlerini test etmelisin.En son anakarta bakarsın
  • 2 farklı cd ve cd-rom la test ettim yine sorun aynı elimde başka bi ram daha vardı onla test ettim sorun aynı
  • disk bölümlerini silip, yeni bölüm oluşturup denediniz mi? eğer eski bir bilgisayarsa biosta hdd tanıtma kısmını elle değilde otomatik tanıması için auto olarak seçiniz.
  • onuda yaptım ntfc olarak hızlı ve yavaş şekildede formatladım
  • arkadaşım aynı sorun bendede oldu. Farklı bir xp cd si bulup yükleme yapınız. xp sp2 li ise cd niz bundan da olabilir. Olmazsa vista yüklemeyi deneyin. Format atıp daha sonra kurulum bitince farklı cd de olan xp yi kurmayı deneyiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: handsome222

beyler pc yi cd-rom dan boot edip ilk mavi ekrandaki formatı yapıp kur dosyalarını yükledikten sonra pc yeniden başlıyor fakat 2. kısma geçmeden işletim sistemi hatası diyor ve yüklenmiyor bunu nasıl çözerim.

Başka ama yeni yazılmış çiziksiz bir xp bul yükle baktın olmadı, win98 yüklemeyi dene başta chkdisk olcak ordan hddyi bad vs varmı diye kontrol ettir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.