Şimdi Ara

Xigmatek 1800W 80+ Gold Sertifikalı Güç Kaynağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, aşağıdaki güç kaynağı hakkında internette hiç yorum yok. Ürün xigmatek'in kendi sitesinde bile yok. Kullanan veya bilen var mı nasıl bir üründür? 80+ Gold sertifikalı diyor ve 1800W. 1000TL'ye alabiliyorum, yorumunuz nedir?

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-en9757-x-miner-80-plus-gold-1800w-guc-kaynagi.html

Bir de ek olarak, güç kaynakları sistemin kullanacapı kadar mı güç çeker yoksa üzerinde yazan değeri mi çeker? 1000W güç gerekiyorsa 1800W güç kaynağı gereken gücü mü verir, 1800W mı verir. Faturaya nasıl yansır onu merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1800W DC güç kapasitesi. Güç kaynağı tam güçte çalışırken yani siz ona %100 yük uygularsanız ortalama prizden 2050W filan çekecektir %87 verimlilikle. Onun dışında bu ürün miningciler için ekseriyetle. İlave olarak güç kaynakları düşük güç tüketimlerinde verimleri giderek düşer. Sizin eğer tek ekran kartlı filan normal bir sisteminiz varsa olası başka kullanacağınız 650W bir üniteye göre daha fazla enerji kaybınız olur. Yani yüksek kapasite düşük güç tüketimlerinde dezavantaj olur.

Onun dışında ben şüpheliyim bu üründen. Ecova da raporu yok. Boyut desen bu kadar ufak boyutta 1800W imkansız geliyor bana. 1500W'ler bile daha büyük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 28 Ocak 2018; 14:18:17 >
  • Sistemin anlık ihtiyacı ne kadarsa güç tüketimi o olacaktır.
  • Uyduruk bir model.
  • Hiç 1800 W verecekmiş gibi durmuyor. Sadece boyutlarına bakarak söylüyorum.

• Bana da çok şüpheli geldi. Teknik kısmına çok vakıf olmadığım için sizlere danışmak istedim. Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

• Pcnin çekeceğinin 200-300 watt üstü bi psu alsan o bile yeter
  • Aşağıdaki Israel sitesinde bu seri hakkında bilgiler verilmiş, merak eden arkadaşlar bakabilir :

https://www.topmarket.co.il/en/xigmatek-x-miner-1800w/
  • Xigmatekin sitesinde ürün yok,plugsolutionstada ürün ortada yok gold ve 1800w bir ürünü benzemiyor hatta double f. topology gibi bile görünmedi.garip bir ürün gorselinde tayvan caps yazıyor ama kapasitörler pfcde noyco marka görünüyor daha önce hiç duymadım.TEapo ,capxcon falan olsa neyse bir garip ürün.Görmden yorum doğru değil ama çok güvenilire benzemiyor.
    Xigmatek 1800W 80+ Gold Sertifikalı Güç Kaynağı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenhaa -- 30 Ocak 2018; 0:43:41 >

• Aldınız mı ? Ürün nasıl ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DonanımcıAhmetD kullanıcısına yanıt
    Yok hocam çakma gibi geldi almadım 😅

• http://www.f14lab.com/2018/03/review-xigmatek-x-miner-1800w.html

Dikkate alınabilecek bir test. Ripple sonuçları rezalet. 248 mv'yi görmüş. Intel'in sınıfı 120 mV
  • Gigabyte g650h 750w 80+ moduler psu 499 tlye satilik 15 adet sifir vede faturali elimde var isteyen pm atsin ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.