Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (440. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.237
Cevap
129
Favori
557.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pandemi olmasa gel çayımı iç derdim hocam.  Bu kadar telefonun olması, kılıf kıtlığına yol açıyor işte.  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smaug kullanıcısına yanıt
    Hocam Antep'te arkadaşım okuyor. Yanına gidecektim virüs sebebiyle iptal oldu ama Bir gün yolum düşerse - bunun için virüsün bitmesi gerek - içerim bir çayınızı. Düşünmeniz yeter.
  • BorazanPower kullanıcısına yanıt

Ben bekliyorum hocam İnşallah.  

Inşallah hocam. 1 yıla anca gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

Format atın. Şimdilik başka bir şey yapılamaz bunun dışında garantili cihazlar için.

Ha belki yapabilirseniz XiaoMiToolsV2 uygulamasıyla Hindistan romuna geçersiniz. Biraz daha rahat olur belki cihaz böylece. Garantiyi bozmaması gerek ama teknik servisin nasıl tepki vereceğini bilemem teknik servislik işiniz olursa.

format attım hala aynı

• beybiger B kullanıcısına yanıt

Kesin çözüm olur demedim zaten.   MIUI 12 böyle. Yaz yaz elimizde güç kalmadı burada "MIUI 12 kurmayın" diye. Başka forumlarda da aynı şekilde.   12.5 güncellemesi 2-2.5 ay sonra gelecek, belki o zaman düzelir.

Yine de başka bir öneri: bilgisayardan Xiaomi ADB Fastboot Tools uygulaması ile gereksiz sistem uygulamalarını silebilirsiniz. Belki biraz rahatlar böyle sistem.

• Arkadaşlar telefonla konuşurken takvim açılıyor ses gidiyo msj atio neler neler sanki sensör çok hassas gibi bunun çözümü varmı ya perişan oldum, telefonla konuşurken resmen nasıl kulağıma tutacağımı şaşırıyorum
  • Sensör çok sağda ve çok hassas. Ya iyi şekilde kapatacaksınız ya da telefon kulağınızda iken güç tuşuna basacaksınız bir defa, ekranı kitleyeceksiniz.

Güç tuşunu kitleyince oluyorsa çok iyi olur yaa deneyecem çok sağolun
  • Makro çekim modunu bulamıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt

Çiçek simgesi makro modu oluyor. MIUI 11'de direkt üst kısımda, MIUI 12'de üst kısımdan üç çizgiye basınca görünüyor.

• Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/791899/(28b137c5-e786-4519-92a7-d24160af78ff.jpeg, 1080, 2340, D1763B)[/simage]

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/791899/(23b42260-9a1b-4051-bdea-c750d85296af.jpeg, 1080, 2340, DD9427)[/simage]
  • Son güncellemeden sonra ekran sapıttı, telefon arka planda çalışmaya ve hatta ekrana basma vs gibi etkilerinize tepki vermeye devam ediyor, ama donma geçtikten sonra neler yazdığınızı ya da yaptığınızı görüyorsunuz.

Son eklenen fotoğrafların galeride görünmemesi sorunu, bende hala devam ediyor.

Bir de sağlıklı çalışan bir kernel var mı? IMEI klonlama esnasında yedeklemeyi es geçtiğim için, netteki kernelleri yükledim, 5 ghz wifi çalışmıyor.

• Bu ne la epi topu 1 ay telefonu yoğun kullanayim dedim batarya ömründen bayaği yediparamizin karsiligi deil bu telefonlar kesinlikel

• Kutusundan kasarak çıkan ilk telefon özelliğine sahip Redmi Note 8. :D Hiçbir güncellemeyle de çözemediler, binlerce kişi ellerinde kasan telefonla bir senedir mutlu olmaya çalışıyor, yazık oldu alanlara. (Eşime almıştık, aşırı pişmanız)
    Rom önerisi falan olan var mı bu kasma sorunuyla nasıl baş ediyorsunuz? Babamın 4 senelik j7 prime bile bu redmi note 8'den daha akıcı.
  • Nakahella kullanıcısına yanıt

AOSP rom kurarsanız canavar gibi olur. Arrow OS'un Android 10 olanını kurarsanız pil de, akıcılık da çok iyi olacaktır.

• Annemin telefonda Gboard aşırı derecede şarj tüketiyor (%48'di en son). Evet annem sesli mesaj yazma özelliğini de kullanır ama bu kadar şarj yemesi normal mi acaba? Batarya performansını tam olarak nasıl anlayacağım onu da anlamadım, pil kullanım istatistikleri kısmına giriyorum orada etkinleştir yazan kısım var yedek yazan kısım var. Yedek kısmı ne işe yarıyor bir de?

• sasa_iliç kullanıcısına yanıt

Sesli yazma çok şarj yer hocam ama GBoard da kendisinden az değil, baya ram da yiyor.

Etkinleştir yazan yer sizin kullandığınız ekran süresi, yedek yazan yer telefonu kullanmadığınız zamanki geçen süre.

• hava durumu uygulamasına girerken reklam çıkıyor, kurtulmanın yolu var mı

• redboxer82 kullanıcısına yanıt

Hava durumu uygulamasında reklam olmaması gerek. Başka bir uygulamadan kaynaklı olabilir. Reklamın ekran görüntüsünü alıp atın, daha iyi anlarız hocam.

• 
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.