Binbaşı
16 Temmuz 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 150 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Herkese iyi forumlar. Bundan birkaç gün önce Linux Mint kurdum Win10'un yanına dual boot olarak. Ancak şimdi kaldırmak istiyorum. Belki ileride daha hafif bir dağıtım kurabilirim.

İnternette araştırıp öğrendiğim kadarıyla OS-Uninstaller ile (Boot-Repair live usb oluşturarak) Mint'i sildim ancak hem grub ekranında görünmeye devam ediyordu hem de depolama alanı olduğu gibi duruyordu (sadece format atılmış şekilde). Bootice ile de grub ekranından sildim ancak önceden Mint kurulu diskler konusunda kararsız kaldım.

Win10 üzerinden Disk Yönetiminden birimi silmek istiyorum ama hangilerini silersem sorun olmaz anlamadım. Ekran görüntüleri atacağım, yardımcı olursanız mutlu olurum.  

Aşağıda Disk Yönetimi'nden görüntü var. Burada kırmızı ile kutucuk içine aldığım tüm diskleri mi sileceğim? Disk 0 Bölüm 1 için EFI Sistem Bölümü yazıyor, emin olamadım.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6c/09/73/6c0973efb1913f32ba7dca4c7ab3c9b4.png&t=0&width=480&text=1

Bir de bilgisayarı aldım alalı içinde olan (abimden aldım, daha önceden var mı bilmiyorum) RECOVERY D bölümü var. Aşağıya onun da içeriğini atıyorum, silmemi önerir misiniz?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6a/7a/43/6a7a43c223165e1a197cd50d3c5f6392.png&t=0&width=480&text=1

Herkese iyi günler. 1 senedir Redmi Note 8 kullanıyorum. İlk aldığımdan beri VoLTE kullanabiliyorum, sonrasında da VoWifi desteği gelince onu da açtım. Uçak modunda arama yapabiliyorum, alabiliyorum; ancak sms gönderimi ve alımı yapamıyorum. Sitede mesajlaşma da yapabileceğimiz yazıyor. Sadece SMS alsam benim için yeterlidir ancak herhangi bir şekilde SMSgelmiyor (uçak modunda). Müşteri temsilcisi herhangi bir şey yapamıyor. SMS alabilen veya gönderebilen var mı VoWifi etkin iken uçak modunda? Nasıl SMS alımını açabilirim?

En fazla 7000₺ bütçeyle alınabilecek en iyi dizüstü bilgisayar hangisidir? Bu fiyatta en iyi görünen cihazlar genelde HP, Acer gibi eskiden ısınma konusunda mimli markalardan. Şimdi durumları nasıl bilmiyorum.

Önerileriniz nelerdir?
Bugün itibariyle Turkcell'e geçtim. VoLTE ve VoWifi ayarlarını yaptım, cihazım da destekleniyor (Redmi Note 8).

Telefon uçak modundayken VoWifi ile wlan üzerinden arama yapabiliyorum ve arama alabiliyorum ancak ne SMS geliyor ne de gidiyor. Normalde SMS'lerin de gönderilmesi veya gelmesi gerek diye biliyorum. İnternette de rahatça alabildiğini söyleyen kişiler var.

Bunu sağlamak için bir ayar mı yapmam lazım? Yoksa son durumda SMS gönderme/alma özelliği kaldırıldı mı?

Düzenleme: Müşteri hizmetleri, SMS ile ilgili bir özelliği yok dedi. Yani SMS gitmiyor/alınmıyor VoWifi üzerinden.
Merhaba arkadaşlar. Bir sorunum var, hem çözüm aramak için hem de hangi doktora gitmem gerek öğrenmek için konuyu açıyorum.

Çok nadir olmakla beraber birine aşırı sinirlendiğimde ani bir şekilde baş dönmesi yaşıyorum. Baş dönmesi de diyemem tam: görüşüm bozuluyor, başım dönüyor ve sanki o an bilincimi kaybedeceğim gibi oluyor ama hemen kendimi toparlayınca düzeliyor. 1 saniyeyi geçmiyor tüm olay. Her sinirlendiğim anda da olmuyor, nadiren oluyor.

Bu arada ben eski ALL (Lösemi) ve şu an da kronik hepatit b hastasıyım. Tenofovir Disproksil kullanıyorum birkaç yıldır. Önceleri 3 ayda bir yaptırırken şu an ise 6 ayda bir hastanede test yaptırıyorum. İlaçları kullanmaya başladıktan sonra olan bir şey değil, şu son 1 senede ortaya çıktı. Öncesinde KPSS'ye hazırlandığım için olduğunu düşündüm ama daha fazla arkaplana atmak istemedim şu an.

İnternette baktığımda bir şey bulamadım. Acaba yanlış şekilde mi araştırma yaptım bilmiyorum. Doktor olan hocalarım varsa güzel açıklamalarını mutlaka bekliyorum.
İyi forumlar.

AliExpress'ten zamanında Baseus marka bir kulaklık aldım. Kulaklığı takınca seste sorun olduğunu fark ettim. Ses biraz kısık geliyordu, vokaller o kadar boğuk ve arkadan geliyordu ki anlaşılmıyordu. Önce jack oturmamıştır herhalde dedim ama tamamen girmişti ucu.

Farklı iki Android cihazda da denedim ama maalesef ses hâlâ bozuktu. Çok pahalı olmadığı için dert etmedim ama can sıkıcı bir sorun sonuçta ve öylece kaldı.

Bugün bir yöntemle karşılaştım, denedim, oldu; ayarlardan erişilebilirliğe girince duyma ayarlarında ses yönlendirme ayarını en sağa veya en sola çekince müzik dinlerken ses düzeldi. Telefon görüşmesinde ise hiçbir işe yaramadı, hiçbir ses gelmedi.

Bugün bir de iOS cihazla deneyeceğim uyumsuzluk sorunu mu yaşıyorum diye ama kullanmak istediğim cihaz Android. Bir çözüm yolu var mı diye merak ediyorum. Böyle bir sorunla karşılaşan ve çözen var mı? Verebileceğiniz önerilere de açığım.

Dipçe: Telefonun kulaklık girişi sağlam, farklı bir kulaklık kullanıyorum gayet iyi bir şekilde.
....
İyi forumlar arkadaşlar. 1 yıl önce Türk Telekom'dan kazık yorum diye Turkcell'e taşıdım numaramı. Taahhütüm bitiyor ancak şu an hiçbir iyi paket sunulmuyor, var olan paketimin de fiyatını arttırıyorlar üstelik. Ben de tekrardan Türk Telekom'a geçmeye karar verdim. En azından bu kadar kazık yemiyordum.

Şu an aklımda Turuncu Large tarifesi var. Ancak Mobil Operatörler forumunun altındaki numara taşıma konusunda daha önce numaramı kendisinden taşıdığım operatörün isterse taşımayı ret edebileceği yazıyor. Bu aklımı biraz karıştırdı, acaba Turkcell'de mi kalmak zorundayım diye düşündüm (ya da Vodafone'a taşıyacağım).

Hadi bunu geçtim, şu konu da aklımı kurcalıyor: operatörün sisteminde numaram daha öncesinden kayıtlı kalıyormuş; bu nedenle acaba tarifeleri, reklamlarda sunulan numara taşıyanlara özel fiyatlarla alabilir miyim yoksa şu an TT'de olanlara sunulan teklif ile mi almak zorundayım?

Türk Telekom'dan başka operatöre taşındıktan sonra tekrar Türk Telekom'a numara taşıyan var mıdır bilemedim de.
Windows'un yanına Phoenix OS kurmaya çalışıyorum sabahtan beri. Boot ettikten sonra kurulum veya çalıştırma ekranından kurulumu seçtikten sonra kuracağım yeri seçmemi istiyor. Ancak burada disklerimi göremiyorum. Sadece bir kaynakta takıldığım yer ile ilgili bilgi var, o da istediğiniz yeri seçin diyor ama Windows'a zarar vermesinden endişe ediyorum. Aşağıya takıldığım yerin fotoğrafını koyuyorum. Ne seçmem gerektiğini yazarsanız sevinirim.

Herkese iyi forumlar. Maksimum 75₺ fiyatta kulak içi kulaklık arıyorum. Şu ana kadar çok kaliteli ürünler kullanmadım, bu nedenle yardımınıza ihtiyacım var. Yurtiçinden almayı düşünüyorum çünkü kulaklıksızım şu an.

Özellikle dinlediğim müzik tarzı olarak elektronik diyebilirim ama müzik arşivimde her tür bulunuyor. Biraz bası iyi olsa yeter. Xiaomi Piston Basic Fresh Edition kullanıyordum ama baslar çok yetersizdi.

Aklımda Rock Zircon vardı aklımda ama galiba şişirilmiş bir modelmiş. Xiaomi Air Kapsül de düşündüm ama ona da Zircon daha iyi diyorlar. Hybrid Pro'ya da bütçem yetmiyor.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Hakkında
Meslek: İşsiz
İlgi Alanları: Teknoloji
Forum İmzası:
“I am fire. I am... DEATH!
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Redmi Note 8
Operatör
Turkcell
ISS
Netspeed
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 20 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.149
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.148 (Bu ay: 649)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 775 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.