Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 5 AI / Pro ★ Ana Konu (291. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: foxm Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.513
Cevap
74
Favori
257.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O tavsiyeyi verenlere bugünleri hatırlattık dikkatinizi çekerim. 1 sene içinde telefon bu hale geldi. Ben 4gb e bile karşıydım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belo Betty

Hangi miui kullanırsanız kullanın artık tatmin etmesi mümkün değil, sistem kaynaklarını adeta içiyor artık. Güncellenipte hızlanan android telefon görmedim zaten.

3/32 alın diye tavsiye veren arkadaşlara sallayanlar var.

İlk çıktığında aralarında 350 tl yakın fark vardı arkadaşlar, o zamanda F/P oranı kayboluyordu makinanın, o zamanlarda "imkanı olan 4/64 alsın, yoksa 3/32'de iş görür" diyorduk , onlarca karşılaştırma, tarayıcı hızı vs videoları attık karşılaştırmalar yaptık Sonradan Redmi note 6 ve 7 çıkınca aradaki makas kapandı. Ve ondan sonrada sürekli 4/64 önerdik.

Şahsen bende 3/32 kullanıyorum, oreo'da Boş ram yerine göre 1.7 kalıyorken, Miui pie rami adeta içiyor. 1.1 ile başlıyor.
    Arkadaşın sorun ice cloud kernel kullanıyorsa büyük olasıkla ondandır, zira bu kernel bende de cihazı çok ısındırıyor, bende kernel değiştireceğim
    Yani sallıyorsunuz eyvallahta günün koşullarına göre sallayın

Birde en son çıkan Miui pro linkini alabilir miyim?
    ben de 3 / 32 kullanıyorum. benim bir adetim var, arkaplandaki uygulamaları sürekli kapatırım. arka planda 38 tane uygulamanın açık kalmasına ne gerek var? zaten uzunca bir süre bekleyince arka plandaki bir uygulamayı açsan da sıfırdan başlıyor. belki bundan dolayıdır ram sıkıntısı yaşamıyorum. telefonu çok zorlamayanlar için gayet yetrli 3GB.

• thewhitewolf kullanıcısına yanıt
    Hocam derpfest linki filan var mı... Tavsiye eder misiniz şuan masik kullanıyorum geçen gün pixel expreince kullandım

• burakgibiyim B kullanıcısına yanıt
    Bende farklı birşey söylemedim zaten .

Bu cihaz ilk Sd636 'li makine .

muadili sd 625'lerdi. Bizde dedikki "sd 625 'li 4/ 64 lik cihaz almak yerine aynı fiyat aralığında sd 636 'li 3/32 iş görür" diye tavsiye verdik ,ve bende 3/32 cihaz aldım .

MIUI halt yemesi , yoksa pixel rom kurup ,üstüne kangrox yada ice cold kurunca cihaz yine uçuyor.

Dediğim gibi aradaki 370 TL civarı farkı verecek param yoktu ,olana 4/64 onerdik .

MIUI optimizasyonu çok kötü. Ram sömürüyor
  • Belo Betty kullanıcısına yanıt
    Hocam geç pixel roma canın sıkılınca geri dönersin tekrar telefon şaha kalkıyor resmen

• Kutuzov K kullanıcısına yanıt
    Hocam bir oyun oynuyorum iki hesabım var
    Oyun sadece miui dahili paralel uygulamasıyla çalışıyor. Custom rom bunu desteklese dakika durmam

Biraz üşeniyorum ayarlar falan

Yoksa çekilecek dert değil.
  • Belo Betty kullanıcısına yanıt
    Hocam android öyle. O yüzden şu anda bile 4 gb ram alınmaz bence. En fazla 1 sene gider. Ayrıca zaten telefon satmak için, uygulamaların daha güçlü telefonlar için optimizasyonu falan güngeçtikçe yıpratıyor android eski telefonları. Android cihaz zaten en iyisi en fazla 2 yıl kullanırsın dertsiz. 2 yıl sonra o da başlar cıvıtmaya. O yüzden Allahtan çinliler geldi de piyasada biraz ucuz telefon var. Samsung A80 diye telefon çıkarmış, dalga geçer gibi s10 parası istiyor.

• az once bıraz temızlık yaptım cıhazda,epey sıstem uygulaması kaldırdım..kılıdın acık olması ya da root gerekmıyor..ama dıkkat edın kaldırdıgınız uygulamaya..sadece kaldırma degıl dondurma-cozme falan da yapabılıyorsunuz..merak eden olursa asagı bırakayım lınklerı;

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/themes/debloat-redmi-note-7-miui-10-3-5-0-root-t3928466

https://github.com/Saki-EU/XiaomiADBFastbootTools

bu arada az once gelıstırıcı seceneklerındekı dpı menusunde en kucuk genıslıgı degıstırırken 430 yerıne 4300 yazıp ok dedım lan ne b.k yedım ben,sımdı format ıster bu derken ekran gerı geldı ama sımgeler oyle ufaldı kı,aynı menuyu bulup eskı halıne getırmek ıcın buyutec kullanmak zorunda kaldım ..o menude uygulayabılecegınız en buyuk deger 1440 bu arada..ben 4300 gırmıstım ama 1440 uygulamıs..bu ıslemı dpı degıstırme programıyla yapsaydım cıhaz acılmayacaktı ve tekrar rom yuklemek gerekecektı buyuk ıhtımalle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 30 Temmuz 2019; 14:20:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutuzov

Hocam derpfest linki filan var mı... Tavsiye eder misiniz şuan masik kullanıyorum geçen gün pixel expreince kullandım
    https://t.me/derpbootlegwhyred

Tavsiye ederim, stabil ve prformanslı bir rom.
  • Bugün tema değiştirdim miui göçtü, bende pixel kurayım dedim. Hakikaten makine kendine geldi. 3GB ram'li cihazda 1.5 gb boş alan bırakıyordu, ancak üzülerekte olsa tekrar bırakmak zorunda kaldım, Masik F'ye geçtim.

Bırakmamın sebebi gps aygıtını çalıştıran "fused_locations" servisini kapatınca romun göçmesi. 3 kez denedim her seferinde bootloop oldu maalesef.

Tabi bu sizi ilgilendirne birşey değil, oynadıgım oyun için bus ervisi kapatacagım ki GPS sapıttırmasın.
    Daha önce piksel romalrda böyle birşey olmazdı yazık oldu.

aradaki boşlukta miui pro denedim, tek kelimeyle rezalet, görsellik yapacagız diye ayınoyun etmişler geliştiriciler.
    Navigas tuşunu gizleme diyorum kafasına göre gizliyor, klavye eklemişler sadece rusya ve ingilizce var, bildirim alanı bir tuaf , bildirim alanını aşağı çekince düğmeler tek tek geliyor falan.

10 dakika ancak dayandım ,şimdi ise Masik deyim

Rom değiştirecek olan varsa ve lucky patch kuruluysa "fused_locations" kapatmayı deneyebilir mi. Bakalım göçecek mi o rom

Geçen sene oreo kurmuştum helal olsun valla belli çizgiyi tutturmuşlar Oreo ile aynı bellek kullanıyor. Performansı aynı. Miui ise 300 mb daha fazla ram harcıyor. Performans ise yerlerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 31 Temmuz 2019; 20:22:48 >

• bugün arabadan inerken telefonun kucağımda olduğunu fark etmedim, arabanın girmesi için park yerinin kapısını açtım. Sonra arabaya gittim telefonu aradım aradım yok. sonra babama dedim çaldır bi bakalım. ses uzaklardan geliyor bi gittim baktım ki telefon park kapısının orda yerde, ekran üstü düşmüş sonra fark ettim ki kılıfında lastik izleri var. araba üstünden geçmiş :(
    ekran gitmiş tabi. ekranı yaptırabilirim yada note 7 alabilirim diye düşündüm. yakın zamanda ekran taktıran var mı, ne kadar para isterler ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaokeer

bugün arabadan inerken telefonun kucağımda olduğunu fark etmedim, arabanın girmesi için park yerinin kapısını açtım. Sonra arabaya gittim telefonu aradım aradım yok. sonra babama dedim çaldır bi bakalım. ses uzaklardan geliyor bi gittim baktım ki telefon park kapısının orda yerde, ekran üstü düşmüş sonra fark ettim ki kılıfında lastik izleri var. araba üstünden geçmiş :(
    ekran gitmiş tabi. ekranı yaptırabilirim yada note 7 alabilirim diye düşündüm. yakın zamanda ekran taktıran var mı, ne kadar para isterler ki
    çok pahalı değil ekran, aliexpress'de 15 dolar civarı fiyatı. tabi + vergisi falan var. 120tl civarı tutar. buradan taktırırsanız 150-200 civarına bulabilirsiniz sanırım
  • 5g geliyor telefon almak mantıksız şu an. Yaptırın kullanın bence.

• 5g bize gelip tam oturana kadar 2 yıl gecer.. ayrıca 4g bile heryerde stabil cekmiyor hala..istanbul da bile 3g kullaniyorum, çünkü daha stabil baglanti var ve sarji sömürmuyor..5g ye bel bağlamayin bence daha çok erken..bu arada note 5 e yeni gecen biri olarak söylüyorum,yeni cikan cihazlarin da oyle pek ahım şahım artısi yok bu cihaza gore..centik sevmeyebilirsiniz..ben nefret ettim..note 7 kullandim 15 gun,ve note 5 daha stabil ve uzun pil ömürlü..7 de 5-6 saat iken 5 te 7.5-8 saat ekran süresi alıyorum birebir ayni uygulama - ayar ve kullanımla..yeni cihazlardaki ekran köşelerine dikkat edin,o kavislerin ne kadar büyük olduğunu ve ekrandan yediğini goreceksiniz..koselerdeki simgeleri yutuyor resmen..epey uzun bir sure kullanmayı düşünüyorum note 5 i..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 1 Ağustos 2019; 10:34:12 >
  • Note 5 in en büyük handikapı düşük ışıkta çok kötü video çekiyor. Fotoğrafı flash ile bi nevi hallediyosun ama video berbat. Onun dışında bence fiyatına göre mükemmel telefon

• evet günlük kullanım icin cok iyi cihaz.. kilit açılmasını bekliyorum,eu ya da masik kurarsam tam olacak..

• telefonumun ekranı çatladı bursada uygun fiyatlı değişim yapan yer varmı tanıdığınız
  • arkadaşlar nevşehirde yaptırdım ekranı, iç-dış olarak yapıldı. sanırım sadece camı çatlayanlar daha ucuza halledebilir ama benim panel de değişti. 350ye yaptılar. tianma td4310 model takmışlar. gayet güzel olmuş. fiyat olarak biraz pahalı gibi geldi ama yaptırdım yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaokeer

arkadaşlar nevşehirde yaptırdım ekranı, iç-dış olarak yapıldı. sanırım sadece camı çatlayanlar daha ucuza halledebilir ama benim panel de değişti. 350ye yaptılar. tianma td4310 model takmışlar. gayet güzel olmuş. fiyat olarak biraz pahalı gibi geldi ama yaptırdım yine
    sadece çatlak olduğu zaman herhalde daha ucuza çıkacak benim dokunmatikte sorun yok kullanıyorum telefonu ama soğudum cam çatlayınca satacağım heralde.
  • şu telefon 30 sn önce çıktığım bi uygulamayı arka planda tutamayıp yok ediyor şaşırtıyor insanı, öte yandan pili bitip kapalı şarj olurken birden açılıyor %40 larda, niye açıldı derken kurduğum saatte alarm çalınca yine şaşırtıyor. hiç olmayacak eksikleri ve ince güzel detayları ile enteresan bu xiaomi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.