Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 5 AI / Pro ★ Ana Konu (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.513
Cevap
74
Favori
257.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Masik F son versiyon ve sanırım yeni sürüm çıkmayacak.
    Masik de ciddi oranda pil ömrü uzuyor. Dahili adblock var.
    Masik root var.
    Arayüz daha temiz.
    Telefonun hakkını masik veriyor bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • digitech kullanıcısına yanıt
    Bu ilk çıkan F sürüm mü ? Yoksa yeni güncelleme mi ?

• aschil kullanıcısına yanıt
    Yeni güncelleme

• quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Masik F son versiyon ve sanırım yeni sürüm çıkmayacak.
    Masik de ciddi oranda pil ömrü uzuyor. Dahili adblock var.
    Masik root var.
    Arayüz daha temiz.
    Telefonun hakkını masik veriyor bence.
    Nasıl yani anlamadım, Masik F nasıl son versiyon ve bir daha çıkmayacak? Yani beta developer üzerine kurulu sürüm mü? Bu sürümün Xiaomi tarafından kaldırılacağı haberini okuduğumdan böyle bir algı oluştu kafamda. Masik X hakkında ne diyebilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Nasıl yani anlamadım, Masik F nasıl son versiyon ve bir daha çıkmayacak? Yani beta developer üzerine kurulu sürüm mü? Bu sürümün Xiaomi tarafından kaldırılacağı haberini okuduğumdan böyle bir algı oluştu kafamda. Masik X hakkında ne diyebilirsiniz?

Alıntıları Göster
    Bizim cihaz için "beta süreci sonlandırıldı", zannımca Xiaomi en fazla Miui 11 verir.. Haliyle beta sürümlerini temel alan romlarda yolun sonuna geliyor.

Buna rağmen taktir etmek gerekli, Hindistan'da kutudan Nougat(Android 7) ile çıkan telefondan bahsediyoruz sonuçta.

Ancak destek bitsede SD660 ve ailesini kullanan selef çok cihaz var Xiaomi'de. Bunlara verecekleri Android 10 ve 11 , Miui 11 ve 12, ufak tefek hakus pokuslarla kolaylıkla bizede gelecektir.

Yani enseyi karartmanın anlamı yok, SD660'lı elektirikli ketil bile Xiaomi'den destek alsa bizim cihaza rom çıkar.

"Resmi" olmaz orası ayrı. Kaldıki Xiaomi tüm cihazın çekirdek(kaynak ) kodlarını açarak geliştiricilere destek oluyor. En son yine SD 660'lı Redmi Note 7'nin kaynak kodlarını açtılar.

Buda gelişticilerin çok kolay şekilde Custom Rom yapmalarına sebebiyet veriyor.
    Aylarca Piksel custom rom kullandım, şuan üşenmesem Masik F bırakır yine Piksel rom'a dönerim, tertemiz saf, cihaz uçuyor, yağ gibi kayıyordu arayüz.

Masik F ise çok güzel al kur arkana bakma. Adamlar Xiaomi'den daha iyi rom yapmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 30 Haziran 2019; 14:47:51 >

• Masik'in son sürümü yani MASİK F (refixed) yükledim ama pek memnun kalmadım. Batarya süresi ilginç bir şekilde 6.5 saat verdi, temiz kurulum yaptığım halde. Daha önceki sürümlerde 8-9 saat alıyordum. Benim için önemli olan pil süresi ve performans. Tekrardan Syberia romuna döndüm, masik'e alternatif olarak tavsiye ederim.
  • ★ Xiaomi Redmi Note 5 AI / Pro ★ Ana Konu
    Arkadaşlar kaç aydır bu güncelleme var başka güncelleme gelmedi bi sıkıntı mı var acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MonkeyDLuffy06 M kullanıcısına yanıt
    Sanırım bu Android 8 in en son güncellemesi. Performansı şimdiye kadar gördüklermin en iyisi. Telefon ilk aldığım gün gibi oldu. Bunu yükledikten sonra 9 güncellemesi görünecek ama onu yüklemeni tavsiye etmem kapalı kutu.

• alimurat07 A kullanıcısına yanıt
    android 8mi yukarıdaki güncelleme, 9 diye geçiştirmiştim.
    yükleyince sıfırlanıyor sanırım. yedekleme alınca datalarıda alıyormuydu. banka uygulamaları vs hepsine tekrar login gerekiyor değilmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır sıfırlamaz hiçbişeyi

• Sadece güncelleme olur. Android 9 olsa bile güncelleme olur hiçbişey silinmez. Zaten android 9 güncellemesi 1.7gb falan.

• codred kullanıcısına yanıt
    Yükledikten sonra müsait bir zamanda yedekleyip fabrika ayarlarına sıfırlarsan performans artar.

• yüklüyorum o zaman. bu güncelleme sıfırlar diye nasıl kalmış aklımda enteresan. hep forumdaki yorumlardan not düşerim halbuki.
    android 9 a geçince sıfırlamamasıda enteresan.
    yüklerken geriliyorum bişey olacak diye. hep ondan yapmıyorum şu güncellemeleri. 5dk oldu 2/3 de daha

15dk rahat sürdü neyse yükleme sorunsuz. bi şeyler değişti neler çok bilmesekte güzel oldu
    ilk izlenimler ;
    benim için en önemli sorun düzelmiş. lte pil çok yiyor diye 3g de tutuyordum, lte de 250ma tüketiyor, normale dönmüş. 3g de 200 ve altı hatta .
    düzeltme : uykuda yine düşüyor, yataya dönmüyor. mecbur wcdma yaptım yine. lte uykuda yiyor pili

kare tuşuyla arka plandakiler 2 sıra olmuş. Bluetooth çok sıkıntılıydı, kesiliyordu bazılarıyla, umarım düzelmiştir. dışarı çıkınca test edeceğim. fotoğraf video geçişindeki takılmada yok artık, seri geçiyor. kalın ses, parlaklık barı da çok kullanışlı. herşeyçokgüzeloldu
    uygulama çekmecesi gelse harika olacak. gelecek diye okumuştum aslında ama Android 9 damı hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codred -- 4 Temmuz 2019; 11:16:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• alimurat07 A kullanıcısına yanıt
    Normalde diğer güncellemeler geldiğinde gösterirdi şimdi bu gözüküyor sadece bende anlamadım

• MonkeyDLuffy06 M kullanıcısına yanıt
    Evet öyle oluyordu ama bunda olmadı.

• 6GB ram + 4000mah batarya sebebiyle Redmi Note 5 Pro almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.

1) Akıcı çalışıyor mu? (Kasma, donma vs)
    2) 4.5G türkiyede düzgün çalışıyor mu?
    3) Ortalama bir kullanımda batarya 1 günü kesin kurtarır mı?
    4) Isınma sorunu var mı?
    5) Yazılımsal problemler var mı?
    6) Resmi yazılımı stabil mi ya da stabil romlar var mı?
    7) Kronik problemleri neler?
    8) Sizce hala alınır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simitii

6GB ram + 4000mah batarya sebebiyle Redmi Note 5 Pro almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.

1) Akıcı çalışıyor mu? (Kasma, donma vs)
    2) 4.5G türkiyede düzgün çalışıyor mu?
    3) Ortalama bir kullanımda batarya 1 günü kesin kurtarır mı?
    4) Isınma sorunu var mı?
    5) Yazılımsal problemler var mı?
    6) Resmi yazılımı stabil mi ya da stabil romlar var mı?
    7) Kronik problemleri neler?
    8) Sizce hala alınır mı?
    akıcı
    sorun yaşamadım
    kullanıma bağlı 2 güne kadar gidiyor
    yok
    yok
    stabil en son android 9 aldı
    kronik yok gibi, bazı kişilerde ghost screen çıkıyormuş
    alınır ve işinizi fazlasıyla görür ama sıfır alacaksanız note 7 'yi de düşünebilirsiniz (note 7 'yi kullanmadığım için bilmem, sadece kağıt üstünde daha iyi özellik olarak)

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

akıcı
    sorun yaşamadım
    kullanıma bağlı 2 güne kadar gidiyor
    yok
    yok
    stabil en son android 9 aldı
    kronik yok gibi, bazı kişilerde ghost screen çıkıyormuş
    alınır ve işinizi fazlasıyla görür ama sıfır alacaksanız note 7 'yi de düşünebilirsiniz (note 7 'yi kullanmadığım için bilmem, sadece kağıt üstünde daha iyi özellik olarak)

Alıntıları Göster
    teşekkürler. Aksarayİletişim(N11)'den 1850TLye sıfır almayı düşünüyorum. note 7 için 4gb ram önemli bir eksi bence ayrıca bir iki de yazılımsal hata var diyorlar. note 7 diyince aklıma geldi: note 5 pro'da bildirimlerde sorun yaşadınız mı (bazı uygulamaların bildirimlerinin gelmemesi gibi)?

• Pro modeli için eskiden kırsakda 4g sıkıntısı var diyenler oldu. Bu paraya daha iyi 6gb model bence bulamazsın. Isınma falan olmadı bence telefon elimden düşmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: simitii

teşekkürler. Aksarayİletişim(N11)'den 1850TLye sıfır almayı düşünüyorum. note 7 için 4gb ram önemli bir eksi bence ayrıca bir iki de yazılımsal hata var diyorlar. note 7 diyince aklıma geldi: note 5 pro'da bildirimlerde sorun yaşadınız mı (bazı uygulamaların bildirimlerinin gelmemesi gibi)?

Alıntıları Göster
    bildirimleri görmek için ekranı aşağı kaydırmak gerekiyor. benim önceki telefonda ekranın sol üst kösesinde bildirim gelince görünürdü. mesela saihinden'in S'si görünürdü, bunda görünmüyor, belki bir ayarı falan vardır ben çok araştırmadım. pro modelin 4G sıkıntısı olması için ortada bir neden yok bence. donanım olarak aynı telefon. bizim cihazlarda da 4G band 20 desteği yok mesela . turkcell ve türk telekom'da 4G sıkıntısı yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 6 Temmuz 2019; 1:5:55 >

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.