Yüzbaşı
06 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 78 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Lenovo Thinkpad E495 T AMD Ryzen 5 3500U 4GB 1TB + 128GB SSD Freedos 14" FHD IPS Taşınabilir Bilgisayar 20NE001RTX

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-thinkpad-e495-t-amd-ryzen-5-3500u-4gb-1tb-128gb-ssd-freedos-14-inc-fhd-ips-20ne001rtx_pdp_498135934

İndirimle 3.167TL +75+20 Akbank chip para var. Tavsiye edermisiniz. Kullanım amacı genel diyelim.
Hikaye 3 gün önce başladı. Taahhütün 21. Ayı 13-14 mbit hız alırken hızım 8 mbite sabitlenmiş müş. Hiz. Aradım hat bilgilerine ulaşamadı 2. 3. Aramamda aynı sonuç. kayıt oluşturuldu. 4. Aramada Mart'ın 2 sinde int. Başka firmaya taşıma isteğinde bulunmuşum. ( öyle birşey yok) 5. Aramada Nisan'ın 2 sinde Taşıma isteğinde bulunduğumu söyledi. (Öyle birşey yok) Gece 00:00 da int. Kesildi 6. Arama başka firmaya taşıma işlemi başladığı için hattımın kapandığını artık açılamayacağı istersem yeni hat açılışı yapalibeceğimi söylediler (şaka yapılıyor zannettim değilmiş) Hiçbir firmaya başvuru,onay,imza vermediğimi söylüyorum. Derdimi anlatamadım. Bu sabah mesaj geldi. Talebiniz üzerine hizmetiniz iptal edilmiştir yazıyor. Tekrar arıyorum hiçbirşey yapamacaklarını hattın kapandığını ve artık açılmasının imkanı olmadığı söyledi. Ve taahhüt bitmediği için 200₺ civarı ceza gelecekmiş. Hangi firmaya taşıma yapmışım diyorum biz bilemeyiz size mesaj gelir diyorlar. Sonuçta int. Benim bilgim dışında taşıma işlemi başlatılmış. Türktelekom,Dsmart,Superonline,Türknet'i aradım sordum adıma herhangibi işlem yapılmamış. Btk'ya şiyet yazdım bakalım sonuç ne olacak
selamlar
sanalpazarda kayıtsız iphone 4s ilanım var dün bir arkadaş mesaj atarak tel durumunu sordu ve imei no istedi kontrol için dedi
tel hakkında bilgi verdim imei veremem dedim arkadaş tekrar mesaj atarak bu imei neden vermezler zorla insana sıfır tel aldıracaksınız gibilerinden yazmış birde iphone imei zaten kopyalanmıyor demiş
bende ver bakalım iphone imei ben nasıl kopyalıyorum dedim kopyalada görelim dedi ve iş inada bindi :) ve kayıtdışı 4s imei yazdı ben güzelce lg p990 tel. yapıştırdım imei
resimleri gönderdim arkadaşa dün akşamdan beri mesajlarıma cevap vermiyor :) forumda arattırdım kullanıcı adını ve forumda üyeliği olduğunu gördüm
kullanıcı adı @adnk55 belki buraya bişeyler yazar
şimdi gelelim asıl meseleye
sizce tanımadığın birine imei numaranı vermek ne kadar doğru gerçi sonuç ortada ben yinede sorayım sizlere

not: burdaki amacım kimseyi rencide etmek değil ben bilmediğm konuda ısrarcı olmam kimseyede tavsiye etmem
TV ye kanal yükleyemiyorum tv manuel aramada reset atıyor kanal sıralamada kaydır seçeneği pasif seçilmiyor diyorsanız buradaki işlemleri yapmanız gerekiyor

Öncelikle tv de sorun çıkmaması için fabrika ayarlarına dönüp türksatı manuel şebeke araması yapmamız lazım resimlerdeki gibi eğer kullanıyorsanız diğer uyduları oto arama
yapabilirsiniz
sadece türksat kullanıyorsanız DISEqC ayarı yapmanıza gerek yok

türksat----hotbird----eutelsat w7(digitürk) sizde kaç uydu varsa o kadar uydu ekleyin
menüden uydu ayarına giriyoruz burada yapacağımız ilk işlem uydu eklemek diseq ayarları genelde merkezi sistem dahil alttaki ayardadır tabi kurulumu yapan farklı bağlantı yapmamışsa DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN NOKTA kanallar yüklendikten sonra o uydunun diseqc ayarını değiştirirsek kanallar sıfırlanır yeniden yüklemek zorunda kalırız
TÜRKSAT:LNB frekansı 09750/10600 olacak DISEqC:A
HOTBİRD:LNB frekansı 09750/10600 olacak DISEqC:B
EUTELSATw7 (digitürk):LNB frekansı 09750/10600 DISEqC:C merkezi sistemlerde MDU tip lnb kullanılmışsa lnb frekansını mdu olarak değiştireceğiz DENEME YANILMA YÖNTEMİYLE
uyduları ekleyip diseqc ayarlarını yapıyoruz

UYDULARI EKLEYİP DISEqC AYARLARINI YAPIP KAPAT DİYORUZ

AYAR YAPTIKTAN SONRA BU MENÜDEN ÇIKIP MANUEL ARAMAYA GELİN

MANUEL AYARLAMADA UYDU ALICI VERİCİ FREKANS ÜSTÜNE GELİP SAĞ SOL TUŞLARLA LİSTEYİ AÇIN

ALTTA EKLE Yİ SEÇİN

RESİMDEKİ DEĞERLERİ GİRİN (TÜRKSAT GÜNCELLEME FREKANSI DEĞİŞMİŞTİR YENİ FREKANS 12380 DİKEY 27500) SİNYAL GELMESİ LAZIM SİNYAL GELMEZSE DİSEQC KULLANIYORSANIZ DISEQC AYARI YANLIŞTIR TEK ÇANAK KULLANIYORSANIZ SİNYAL GELMEZSE ÇANAK AYARI BOZUK VEYA LNB KABLO BOZUK OLABİLİR SİNYAL OLDUĞUNU VARSAYARAK DEVAM EDİYORUM ALTTAN KAPAT DİYORUZ

LİSTEDE GİRDİĞİMİZ FREKANS GÖRÜLECEKTİR OKEYLİYORUZ

SİNYAL GELDİKTEN SONRA AĞ ARAMAYI İŞARETLİYORUZ ALTTA EKLE DİYORUZ

TV AĞ ARAMASI YAPACAKTIR 10-15 DAKİKA CİVARINDA ALTTAKİ RESİMDEKİ GİBİ GÖRÜLÜR AMA TV ARKA PLANDA ARAMA YAPAR

ARAMA BİTİNCE ALTTAKİ RESİMDEKİ GİBİ EKRAN GELECEKTİR VE TÜM TÜRKSAT KANALLARI YÜKLENECEKTİR

türksat kanallarını yükledikten sonra diğerlerini otomatik arama yapabilirsiniz
menü/ayar/oto ayarlama/uydu/servis operatörü yok seçilecek sonra arama yapmak istediğiniz uyduyu seçip ileriyi seçip başlatabilirsiniz
Hakkında
İlgi Alanları: teknoloji-elektronik
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Fiat
Mobil cihaz
Xiaomi
Operatör
Türk Telekom
ISS
Türknet
Oyun Platformu
PC
TV
LG
Tablet
ipad
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 32 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 812
İkinci El Bölümü Mesajları: 74
Konularının görüntülenme sayısı: 162.698 (Bu ay: 371)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 107 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.