Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (393. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman global developer dene. Ben ilk defa global developerda açmıştım çin developere gerek kalmamıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün bir sorunla karşılaştım.Konusurken ekran kapanıyor ama kulaktan çekince ekran yine kapalı vaziyette oluyor. Tuş kilidiyle açmak zorunda kalıyorum ekrani. Nasıl düzeltebilirim?

• nurefdal N kullanıcısına yanıt
    Proximity sensor kalibrasyonu yapın ilk sayfada anlatım var büyük ihtimalle düzelir

• nurefdal N kullanıcısına yanıt
    Yakın sensörüyle alakalı ilk sayfada nasıl yapacağın yazıldı

• Ayva kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef iki kamera da iyi değil. Bundan önce Gm5+ kullanıyordum o bile çok daha iyiydi.

Ha yanlış anlaşılmasın, tek mutsuzluğum kamera bu cihazda . Onun dışında herşey mükemmel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 24 Ekim 2016; 21:43:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

Baktim ama gozume carpan birsey olmadi hic, resmen pilin %80ini kullanabiliyorum su an

mi5 için benzer bir sorun varmış, dili ingilizce yapınca düzeliyormuş senin dil türkçe mi ingilizce mi ? türkçeyse inglizceye çevirip denesene bi de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

quote:

Orijinalden alıntı: roce

Arkadaşlar şarz durumu birtürlü istediğim gibi gitmiyor. Okuduğum kadarıyla birçok arkadaşta benimle aynı durumda ancak yardım eden yok. Tecrübeli arkadaşlardan rica ediyorum ne yapmak lazım? Romu tekrar mı yükleyelim? Başka önlemler mi var? bir yol gösterirseniz bir çok kişiye faydalı olacaktır.

Daha iyi şarj için yapılacaklar

1- Güvenlik/İzinler/Otomatik Başlatma'dan gereksiz uygulamaların tikini kaldırın

2- Ayarlar/Pil/Uygulamaların pil kullanımını yönet'e gelin. Tek tek arka planda çalışmasını istemediğiniz uygulamaları seçin ve 'Arkaplan etkinliklerini kısıtla'yı işaretleyin.

3- Ayarlar/Wi-Fi/Gelismis Ayarlar'a girin.
    Tarama her zaman açık yazanı kapatın.
    Uyku modunda wifi açık tut'u hiçbir zaman yapın.

4- Ayarlar/Ek ayarlar/Gizlilik'e gidin.
    Kullanıcı deneyimi geliştirme programı'nı kapatın.
    Tanı verilerini otomatik olarak gönder'i kapatın.
    Reklam servislerine girin ve kişiselleştirilmiş reklamları kapatın.

Üstad hepsini yaptım. 4.madde son cümle reklam servisleri bölümünü bulamadım,biraz daha detay verirmisiniz.

• SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    Eyvallah ustad bunu da deniyim. Hatta simdiden ingilizce yapayim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boboco

quote:

quote:

Arkadaşlar şarz durumu birtürlü istediğim gibi gitmiyor. Okuduğum kadarıyla birçok arkadaşta benimle aynı durumda ancak yardım eden yok. Tecrübeli arkadaşlardan rica ediyorum ne yapmak lazım? Romu tekrar mı yükleyelim? Başka önlemler mi var? bir yol gösterirseniz bir çok kişiye faydalı olacaktır.

1- Güvenlik/İzinler/Otomatik Başlatma'dan gereksiz uygulamaların tikini kaldırın

2- Ayarlar/Pil/Uygulamaların pil kullanımını yönet'e gelin. Tek tek arka planda çalışmasını istemediğiniz uygulamaları seçin ve 'Arkaplan etkinliklerini kısıtla'yı işaretleyin.

Üstad hepsini yaptım. 4.madde son cümle reklam servisleri bölümünü bulamadım,biraz daha detay verirmisiniz.

Reklam servisleri son versiyonlarda ortaya çıktı. Galiba şu anda sadece developer romda var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: boboco

quote:

quote:

Reklam servisleri son versiyonlarda ortaya çıktı. Galiba şu anda sadece developer romda var.

Teşekkürler, global rom da görememiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: resatt

Arkadaşlar yardım tam sar değeri kac çok yüksekmi bide tlf kabamı çok ağırmı gram olarak

yardım
  • resatt R kullanıcısına yanıt
    Google üzerinden öğrenebilirsiniz.

• Dün gece telefonu şarja taktıktan sonra telefon kafayı yedi resmen. Güç tuşuna basınca ekran uyanıyordu ama ekranda duvar kağıdı dışında hiç bir şey gözükmüyordu. Bi süre ekranı sürekli kapatıp açtım ama hep aynı şey oldu. Daha sonra birden bire WhatsAppa girdi. Bu sefer aynı şey WhatsApp uygulaması içinde oldu. Hiç bir şeye basamadim sadece sohbetler kısmı çıkıyordu ekranda. Neyse en sonunda çareyi telefonu kapatmakta buldum ve yattım.

Sonra sabah uyandığımda bu sorun çözülmüştu. Ama bu sefer de sensör kısmı kafayı yedi. Ekranı açtığım zaman telefonun üst sensör kısmında elim veya herhangi bir nesne olmamasına rağmen sanki orada bir şey varmış gibi Algılayıp "turuncu renkli belirtilen kısımda bir şey olmaması lazım" şeklinde bir uyarı verip durdu. Bu özelliği kapatmama rağmen yine aynı sıkıntı devam edip durdu.

Sonra ne oldu bilmiyorum ama sıkıntı birden çözüldü. Şu an bir sıkıntı yok çok şükür. Sensör dahil her şey düzgün çalışıyor. Ama neden böyle bir şey oldu anlamadım. Açıkçası tedirgin etti beni.

• Yazılımla alakalı büyük ihtimalle bende bazen ekran açık ama hiçbişey işlemiyo yada takılıyo bu tarz sorunlar bazen oluyo ama sürekli olursa mevcut sürümü değiştirmek işe yarayabilir gelen iyileştirmelerlede ortadan kalkabilir çok önemli bi sorun değil bence

• Wigle W kullanıcısına yanıt
    Geçen gün global kararlı 8.0.5.0 sürümüne geçtim. Acaba ondan olabilir mi? Tekrar olursa muhtemelen ondan kaynaklı demektir. O zaman yeni sürümü beklemek durumunda kalırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende aynı sürümü kullanıyorum bazen böyle hatalar alıyorum büyük ihtimalle ondandır yeni olan herşey oturmadıgı için sorunlar çıkıyo yeni güncelleme ile düzelebilir yada daha kötü olabilir beklemekten başka çaremiz yok malesef

• Arkadaşlar telefona uygulama yükleyemiyorum. Root yok, rom yok. Bl de açık değil. 2 ay olacak nerdeyse alalı. Google playde indirmeye başlamıyor sadece downloading diyor, çubuk kayıp duruyor ama inmeye başlamıyor. Çözümü nedir, yaşayan biri var mı?

Edit: wifi kapatıp 3G ile denedim iniyor şuan. Akk sağolsun :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CharlieSelim -- 25 Ekim 2016; 19:16:59 >
  • Arkadaşlar şu an en sıkıntısız rom hangisi?
    Ekran süresi uzun,uygulama vs. özellik pek fazla olmayan güzel bir rom tavsiyeniz var mı?
  • Global beta sürümünde sistemin tamamının yazı tipini değiştirebiliyor muyuz?

• Arkadaşlar sizce gm5 plus mı yoksa bu telefonun mu malzeme kalitesi daha iyi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 391392393394395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.