Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.655
Cevap
75
Favori
253.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: arifakinti

Beyler 2 gece 1 günlük Aosp Rom v5 deneyimimi anlatayım,

Öncelikle çok ama çok itici bir arayüzü var. (Wifi, şebeke, pil simgeleri) Bildirim çubuğu berbat. Özelleştirme yok. Nasıl geldiyse öyle. İndirmek için çift parmak ile çekmek lazım. Ve çoğu kisayol yok. Sadece en temelleri var, Wifi mobil veri Bluetooth vs. Ama bir Ekran görüntüsü almak yok. Ekran görüntüsü için her seferinde fiziksel tuşları(Ses kısma+Güç) kullanmak zorundasınız.

Bazi yerler ingilizce hala. Bildirim cubugu kisayollari, mesaj uygulamasi, bazi ayarlar vs. Ama %90 Türkçe diyebilirim.

Launcher da cok igrenc. Kaldirip nova+miui v7 icon pack kurdum.

Birde kilit ekranina dusen bildirimlerini engelliyemiyorsunuz. Basili tutup engelleme yaptigimda komple bildirim gelmiyor ama ben sadece kilit ekranina gelmesin istiyorum ve çözümü yok.

Mesela son uygulamalari tek tek tiklayip kapatmak zorunda kaliyoruz. Hepsini tek seferde kapatma yok.

Tuş ayari da yok. Miui de secenek tusunu ayarlayabiliyorduk bunda yok. İlla uzun basacan. 

Onun disinda daha bircok sey var saymadigim. Miui ye geri donusum sandigimdan kisa oldu.

Ve sarj performansi berbatti. Agirlikli Wifi ve 3g ile 3 buçuk saat aldim :(

Belki batarya performansini tam ölçmek için bir kaç gün daha kullanılması lazım ama dayanamadım maalesef.. Şuan bu mesajı Miui V7 ver 5.10.8 den yazıyorum. Tek diyeceğim "Oh be dünya varmış."

Yaşasın MİUİ!

Rom iyidir ya da kötüdür denemeden birşey diyemem ama Xiaomi marka bir cep telefonunda bu romu kullanmak bence mantıklı değil zaten. Xiaomi'nin kullanıcı dostu ve estetik arayüzü + sürekli arkasında durduğu yazılım desteği zaten olay. Şarj süresini çözmek için MIUI'den vazgeçmek yerine başka bir telefon almak daha sağlıklı olur. Ha başka marka bir telefonum olsa arayüzü de bu kadar cazip olmasa deneyebilirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Live Metal Music -- 14 Ekim 2015; 1:06:09 >

• Newells kullanıcısına yanıt
    wipeleri yaptınızmı
  • Hocam ekran surelerimi daha önce paylaştım. 4 buçuk saat üstü genelde. Ve son sonda 5 saat üstü görüyordum. Neyse.

Valla Samsung kullanan biri miui ye laf atması haddine değil. Miui Android tabanlı en iyi rom. Bu aşikar. Tamam romda eksiklik olur da bu kadar fazla eksiklik olmaz. Bazıları belki düzelir güncelleme ile ama bazı şeyler hiç düzelecek gibi değildi.

Yazılımı portlayan miui ekibi değil diyorsun, Amenna. Ama bugüne dek ilk kullandığım portlanmis rom değil. 4 yıldır ben custom rom kullanıyorum, miui, aosp, cyanegenmod, lewa os Vs. Daha aklıma gelmeyen yüzlerce rom. Ama dün kullandığım bunlar arasında en berbatiydi. Belki de miui dem geçtiğim için o kadar rahatsız etti beni.

Bana benzer batarya süreleri verecek gibi gözüküyordu. O yüzden hiç gerek duymadım. Üstelik long live arkadaşın dediği gibi miui gibi bir arayüz den vazgeçmek biraz delilik gibi. Telefonun mesajlaşma ekranı, arama ekrani, durum çubuğu, iconlar, kilit ekranı, açılış animasyonu, bunların hepsini özelleştirme imkanı sunan bir rom dan böyle bir Roma geçmek akıl karı değil gerçekten.

İlla aosp illa saf Android kullanacağım diyenler buyursun denesin, ama ben denedim ve tavsiye etmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Kartları tam performans kullanmak istiyorsaniz miui6 stabil sürüme geçmeniz şart. Şu anki miui7 geliştirici sürümünde kartlar okuma ve yazma hızı hepsi sabit 10mb/sn.

Geliştirici sürümünde bunun aşmanın bir yolu yok mu? Çok can sıkıcı bir durum
  • Bu arada dikkat ediyorum telefonu geceden şarja takıp sabah aldığımda şarjı daha çok gidiyor. Gündüz %100 olduğunda çıkardığım daha çabuk bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Newells

Beyler mi4 cihaz aldim cihaz miu6 ile geldi az önce geliştirici sürümü yükledim yuklemez olsaydım telefon açılır açılmaz google play hizmetleri uygulamaları durdu..com.google.process.gapps uygulaması durdu hatası veriyor..ve o hatalara tamam demekten cihaz başka işlem yapmıyor sorun ne olabilir.lutfen yardımcı olun arkadaşlar.

Onu yükledikten sonra factory reset gerekli stabil olması için.
    İster recovery den ister ayarlardan yapabilirsiniz.
  • Selamlar düm aldım redmi note 2 imei olayını yapamadım bi türlü yardımcı olabilecek varmı...
  • fayze F kullanıcısına yanıt
    Bunun yeri burası değil hocam, akıllı.be deki imei konusuna yazsan daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Newells

Beyler mi4 cihaz aldim cihaz miu6 ile geldi az önce geliştirici sürümü yükledim yuklemez olsaydım telefon açılır açılmaz google play hizmetleri uygulamaları durdu..com.google.process.gapps uygulaması durdu hatası veriyor..ve o hatalara tamam demekten cihaz başka işlem yapmıyor sorun ne olabilir.lutfen yardımcı olun arkadaşlar.

Wipeleri yap hocam...
    Mıuı 6 ve 7 sistem dosyaları çakışmış olabilir...
    Olmadı wipeden sonra tekrar flasla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki hocam :(
  • quote:

Öncelikle çok ama çok itici bir arayüzü var. (Wifi, şebeke, pil simgeleri) Bildirim çubuğu berbat. Özelleştirme yok. Nasıl geldiyse öyle. İndirmek için çift parmak ile çekmek lazım. Ve çoğu kisayol yok. Sadece en temelleri var, Wifi mobil veri Bluetooth vs. Ama bir Ekran görüntüsü almak yok. Ekran görüntüsü için her seferinde fiziksel tuşları(Ses kısma+Güç) kullanmak zorundasınız.

Bazi yerler ingilizce hala. Bildirim cubugu kisayollari, mesaj uygulamasi, bazi ayarlar vs. Ama %90 Türkçe diyebilirim.

Birde kilit ekranina dusen bildirimlerini engelliyemiyorsunuz. Basili tutup engelleme yaptigimda komple bildirim gelmiyor ama ben sadece kilit ekranina gelmesin istiyorum ve çözümü yok.

Mesela son uygulamalari tek tek tiklayip kapatmak zorunda kaliyoruz. Hepsini tek seferde kapatma yok.

Tuş ayari da yok. Miui de secenek tusunu ayarlayabiliyorduk bunda yok. İlla uzun basacan. 

Onun disinda daha bircok sey var saymadigim. Miui ye geri donusum sandigimdan kisa oldu.

Belki batarya performansini tam ölçmek için bir kaç gün daha kullanılması lazım ama dayanamadım maalesef.. Şuan bu mesajı Miui V7 ver 5.10.8 den yazıyorum. Tek diyeceğim "Oh be dünya varmış."

Yaşasın MİUİ!

Size dedim Xiaomi marka telde MIUI'dan başkası haramdır diye. Nitekim dediğim oldu. Eğer varsa telefona MIUI 5 yüklemenizi öneriyorum. Bana göre MIUI'ın en iyi sürümüdür.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

quote:

Yaşasın MİUİ!

Size dedim Xiaomi marka telde MIUI'dan başkası haramdır diye. Nitekim dediğim oldu. Eğer varsa telefona MIUI 5 yüklemenizi öneriyorum. Bana göre MIUI'ın en iyi sürümüdür.

Resmi note 2 ye miui 5 var mi

• Sarj problemi had safhada. Bir de virus bulasmis sanirim kendi kendine tarayiciyi falan aciyor kapamasi ayri bi dert. Gun gectikce kullanilamayacak hale dogru gidiyor bakalim nolacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

quote:

Yaşasın MİUİ!

Resmi note 2 ye miui 5 var mi

en.miui sitesini bir bakın. Sanmıyorum ama bir umut vardır belki..

• v6 stabil rom kullananlar bilgi paylaşabilirmi ?

performans durumu nedir?
    takılma veya batarya olsun durum nedir ?

çok fazla son sürüm merakıolan biri değilim.stabilite dah açok önemli. ama tabiki performanslı stabilite önemli
  • 5.10.15 sürümü geliyor. Changelog yayımlandı. Yarın düşer multisi büyük ihtimalle. Yine önemli bir gelişme yok.

http://en.miui.com/thread-171385-1-1.html
  • Yazıları okudukça dayanamıyorum artık. Önceki telefonum xperia z2 idi o telefonda bile bu kadar heyecanlanmamıştım :) Çinden sipariş verdim de 4ünde bir kısmı geldi. Diğer parça hala daha gelmedi bir türlü. 26sında yurtdışına gönderildi yazıyor hala gelmedi şansa. Bi gelse de sizin ballandıra ballandıra anlattığınız arayüzü görebilsem :)
  • xxSpecter kullanıcısına yanıt
    Hocam v6 yı zor buluyoruz sen v5 diyorsun

• SuCh S kullanıcısına yanıt
    Gelsin gör o zaman Bakalım eksik mi fazla mı söylüyoruz

• MIUI arayüz gerçekten mükemmel

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.