Şimdi Ara

Xiaomi Poco X3 NFC [Ana Konu ve Kullanıcı Deneyimleri] (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.394
Cevap
150
Favori
605.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • X3 yüz tanıma sorununu halledebilen var mı bir şekilde telefonu açıp kapayınca hızlı okumaya başlıyor ama 3 4 saat sonra tekrar yüz tanıma yavaşlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35fatih 3 kullanıcısına yanıt

Bende o sorun yok hocam bence bi yedekleme yapıp hard reset atmanızda fayda var eğer yine düzelmezse donanımsal bir sıkıntı olabilir.

• AngryMan1903 kullanıcısına yanıt
    benim note 6 pro öyle yapıyordu.Sonra pil ayarlarından gece otomatik açılma kapanma yaptım düzeldi.Android sistemler böyle malasef.Ayrıca şuan aldığım note 10 64 ve eşimn note 9s e de ayarlarım.Gece benim ki 4 te kapanıp 5 te açılıyor , eşimin ki de 5 te kapanıp 6 da açılıyor.Hem cihaz ömrünü de olumlu etkisi vardır ,neticede dinleniyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Poco Başlatıcı(Launcher) uygulamasına güncelleme geldi bana yine.

2.20.1.24 versiyonundan 2.20.1.29'a yükseldi. Uygulamayı güncelleyenlere güncelleme sonrası uygulamanın yalnızca "ön belleği" temizlemesini ve telefonu yeniden başlatmasını öneririm.

Güncelleme yeri: Ayarlar--> Sistem Uygulamaları Güncelleyici

Resmi TR Rom kullanıyorum. Miui 12.0.6 var.

• quote:

Orijinalden alıntı: razielepic

Poco Başlatıcı(Launcher) uygulamasına güncelleme geldi bana yine.

2.20.1.24 versiyonundan 2.20.1.29'a yükseldi. Uygulamayı güncelleyenlere güncelleme sonrası uygulamanın yalnızca "ön belleği" temizlemesini ve telefonu yeniden başlatmasını öneririm.

Güncelleme yeri: Ayarlar--> Sistem Uygulamaları Güncelleyici

Resmi TR Rom kullanıyorum. Miui 12.0.6 var.

Bendede tr rom var ama poco başlatıcı guncellemesi verilmedi bana , başlatıcı surumu 2.20.1.24 bende

• sawash35 kullanıcısına yanıt

Geçen gün burada yine konusu geçince bir arkadaş 29'lu versiyonun varlığından bahsetmişti. Başka bir arkadaş da yeni güncelleme geldiğini henüz güncellemediğini söylemişti. Birkaç gün sonra da bana geldi. Sanırım herkese aynı anda vermek yerine bir sıraya bağlamışlar. Hangi mantıkla sıralıyorlar bilmiyorum. Aklıma ekran paneline göre yapılabileceği geliyor. Malum bu telefon başta huaxing panellerle üretildi sonrakiler tianma ile. Ya da 64gb'lıklarla 128 gb'lıkları kendilerine göre sıraladılar belki de. Bir ihtimal de üretim seri/sıra nosuna göre. İlk üretilenlerden başlayıp bir sıra belirlemişlerdir.

Benimki huaxing panel ve 64gb.

Arada kontrol etmeye devam et. Bakalım kaç gün sonra sana gelecek.

• poco x3 ncf icin ekran koruyucu ariyorum ama her yerde on kamera yeri kapali ben orjinali gibi ariyorum nerden bulabilirim bilgisi olan varmi

• cimbom0476 C kullanıcısına yanıt
    Ben note 9 pro icin olan nanolardan aldim centik kismi u şeklinde kesik o şeklinde degil en ucuzlardan zore marka iki aydir kullaniyorum kilcal cizik falan yapmadi tavsiye ederim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: towboatery

Telefonu yaklaşık olarak 1 aydır kullanıyorum. Bundan önce kullandığım cihaz J7 Core idi. 720P amoled ekranı vardı. Tercih etme sebebim, bataryası ve amoled olmasıydı. Bütçemin yettiği en iyi cihazdı. 2 yıl kadar kullandım ve tek şikayet ettiğim konu kamerasının yetersiz olmasıydı. Biraz araştırma yaptım ve her yerde bu cihazın adını gördüm. Bilgisayarımda 144 hz kullandığım için, yüksek hz ekranın avantajlarına hakimdim. Cihazın 120 hz olması, bu fiyat bandında aşırı dikkatimi çekti ve köpekler gibi araştırmaya başladım. 1 hafta boyunca izlemediğim YouTube videosu, girmediğim forum sitesi kalmadı. Ardından dayanamadım ve direk satın aldım. Telefonu elime aldığım an, doğru seçimi yaptığımı anladım. Cihazı açtım ve ilk olarak ekranın renk kalitesine dikkat ettim. En ufak gözüme çarpan bir şey olmadı. 120 hz moduna geçtim ve yeniden verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu anladım. Müzik açtım ses kalitesine hayran kaldım. Kamera ile birkaç fotoğraf çektim ki google kamera değildi. Ardından fotoğrafı iPhone 8 Plus ve benzeri telefon kullanan arkadaşlarıma attım. Hepsi 3000 liralık bir telefonla böyle bir fotoğraf çekilebildiğine inanmadı.

İşim dolayısıyla çok boş vaktim var. Boş vakitlerimde oyun oynarım. Mobile Legends, PUBG gibi oyunları denedim. Batarya performansı gayet iyiydi. Isınma sorunu yaşamadım. 90 FPS PUBG oynamak çok zevkliydi. Batarya performansını yazının başında görebilirsiniz. Telefonda takılma var diyenleri anlayamıyorum. En ufak takılma yaşamadım hala. Ağır diyenler de 12 Pro Max kullansa bu yorumu yapmazlar. 12 Pro Max elime aldığımda arkadaşıma bunu nasıl kullanıyorsun diye sormuştum. Arada 20-30 gram var ve iPhone daha ağır bu cihazdan. Fakat arkadaşım alıştım dedi. Ben de alıştım. Ağır olması benim için bir eksi değil bu yüzden. Zaten ağır olması premium bir his veriyor. Hızlı şarj olayı nimet. Şarjının bitmesinin bir önemi yok gibi. Takıyorsun şarja ve biraz oyalanıp şarj göstergesine bakıyorsun yarısı dolmuş oluyor. O yarım şarj da sizi 5 saat götürüyor. Eksiği var mı? Olmayan telefon var mı? Yazılım konusunda eksikleri var. Güncelleme konusunda eksikleri var. Arayüzü bayılarak kullanmıyorum. Fakat yeni bildirim paneli çok güzel ekliyim. Google telefon uygulaması 60 FPS çalışıyor bunu saçma buluyorum. Mesajlar uygulaması 120 FPS yani 120 Hz verirken, telefon uygulamasının 60 FPS vermesi mantıksız. Velhasıl kelam, bunlar çözülebilir mi? Evet sonuçta donanımsal sorunlar değil. Arayüzü de 12.5 ile değişecek. Tam istediğim gibi olucak görev yöneticisi vs. Garantisi bitince de EU versiyonunu yüklicem ve telefon, mesajlaşma sorunum da çözülecek. Şu ana kadar aldığım için gram pişman mıyım? HAYIR. Tekrar telefon alacak olsam bu cihazı yine alırdım. Bir arkadaşım da İphone 8 Plus cihazını satışa çıkardı. Bu cihazı alıcak. Her neyse, telefona bok atmak için atanlar (tuhaf bir şekilde cihazı kullanmıyorlar ve sadece bok atmak için foruma girip cihazı kötülüyorlar) size foseptik çukurunuzda iyi eğlenceler. Ben telefonun tadını çıkartırken siz bokun içinde yüzün bol bol :)
    Eklemeyi unuttum. Parmak izi okuyucusu 10 numara çalışıyor. 1 saniye sürmüyor ekranın açılması. Parmağınızı anlık olarak fiziksel tuşa basıp çekin, ekran açılıyor.

Nfc özelliği nasıl sorunsuz çalışıyormu temassız ödemelerde sorun çıkartıyormu forumda bazı kişiler nfc nin çalışmadığını söylemişlerdi

• deryadeniz907 D kullanıcısına yanıt

2 Kere farklı marketlerde denedim çekmedi. Belki de ben beceremedim bilmiyorum. Yapabilen varsa bizi de aydınlatabilir mi?

• Nfc sorunsuz calisiyor ama ara sira bankacilik uygulamasina giris yapmaniz gerekiyor pos cihazinda telefondan kontrol ediniz tarzinda bi uyari gelirse bankacilik uygulamaniza giris yapip deneyin halloluyor

• Arkadaşlar merhaba, cihazı dün aldım 1 gündür kullanıyorum da bir sorum olacak bu bildirim çubuğunda solda olan sistem simgelerin sağa almam mümkün mü? Mesela saat, alarm gibi simgeler solda çıkıyor. Ben sağ tarafı sadece bu gibi sistem simgeleri solu da sadece uygulama bildirimleri olarak kullanmak istiyorum. Ayarlara baktım ama bir şey bulamadım bununla alakalı var mı bilgisi olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: razielepic

Geçen gün burada yine konusu geçince bir arkadaş 29'lu versiyonun varlığından bahsetmişti. Başka bir arkadaş da yeni güncelleme geldiğini henüz güncellemediğini söylemişti. Birkaç gün sonra da bana geldi. Sanırım herkese aynı anda vermek yerine bir sıraya bağlamışlar. Hangi mantıkla sıralıyorlar bilmiyorum. Aklıma ekran paneline göre yapılabileceği geliyor. Malum bu telefon başta huaxing panellerle üretildi sonrakiler tianma ile. Ya da 64gb'lıklarla 128 gb'lıkları kendilerine göre sıraladılar belki de. Bir ihtimal de üretim seri/sıra nosuna göre. İlk üretilenlerden başlayıp bir sıra belirlemişlerdir.

Benimki huaxing panel ve 64gb.

Arada kontrol etmeye devam et. Bakalım kaç gün sonra sana gelecek.

Benimde huaxing panel ama 128gb versiyon üretim seri nosuna göre de olabilir

• Merhaba, ben telefonu alalı üç gün oluyor aklında soru işareti olanlar için güncel yazılımla olan tecrübelerimi aktarmak isterim.

Olumsuz yanlarından bahsedeceğim bol bol. Zaten her yerde övülmüş burada hiç olmazsa bunlar konuşulsun.

Öncelikle şarjı full kullanımda sosyal medya, indirme, video VS. (Oyun oynamadım) 8 saat ekran süresi veriyor. Yani telefonu hiç elinizden bırakmadan 8 saat kullanabiliyorsunuz. Onun dışında hızlı şarjı ortalama 1 saat 1-5. Saate fullüyor.

Ekran kalitesi normal. Kötü değil kesinlikle ama daha iyi lps ekran gördüm mü gördüm. Özellikle gün ışığında parlaklığı miyop insanlar için baya bir yetersiz kalıyor diyebilirim.

Gelelim en problem olan kısıma. Ses seviyesi videolarda VS çok düşük. Müzik dinlerken de ses kalitesinden memnun kalmadım. Görüşme yaparken de sesi gerçekten dışarı aşırı veriyor. En düşüğe de alsanız aynı. Ses konusunda ciddi bir yazılım güncellemesi şart.

İkinci olarak yazılımda çok fazla eksiklikler var. Yani kullanıcı deneyimi olarak daha pratik bir yazılım yapılabilirdi. Detay vermeyeceğim herkesin kullanıcı deneyimine göre değişebilir bu madde çünkü ama bazı küçük detaylar atlanmış.

Bu arada evet söylenildiği gibi müzik, video izlerken arka kapak çok hareketli. Baya hissediyorsunuz. Ben bunu sorun yapmadım ama takılacak birileri varsa aklında bulunsun.

Avize ve arka kamera bölgesi toz tutmaya çok yatkın. Titizlerin aklında bulunsun yine.

Ve cihaz gerçekten kalın ve ağır. Ses sorunundan sonra en çok gözüme batan detay bu oldu. Tek elle kullanmak pek mümkün değil. Sağlamlık hissi veriyor ama kalın bir cihaz.

Bir de kimsenin bahsetmediği önemsemediği bir konu ama bazı uygulamalar (arama, mesajlaşma gibi) xiaomi olarak değil de google'un uygulamaları olarak yüklü geliyor. Yani hoş bir detay değil. Buradan da yarım puan kırabilirim

Şu anlık deneyimim bu.

edit
    youtube'da hdr video izlerken ekran sararıyor. Bu başka bir yerde başıma gelmedi henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niiice -- 13 Mayıs 2021; 17:56:6 >

• N11'de saat 11:00'de X3 NFC 128GB versiyonu 3199TL'den satılacakmış.

• Arkadaşlar çok ilginç bir sorun yaşamaya başladım. Garip geldi açıkcası o yüzden tane tane anlatıcam neden kaynaklandığını bulamadım belki bir fikir veren çıkar.

Fifa mobile indirdim telefona bir haftadır oynuyordum herhangi bir kasma donma olmadan. Oyunda siz oynamadığınızda ekrana dokunmadığınızda yani futbolcular otomatik olarak kendi kendine oynamaya başlıyorlar. Buradada bir sorun yoktu. Dün normal oynadım sonra telefonu şarja taktım. Şarjdan sonra tekrar elime aldığımda oyunda kasmalar meydana geldi. Elim ekrana değdiğinde hiç bir sıkıntı yok kasma problemi olmuyor ancak elimi çekip kendi haline bıraktığımda oyunda kasma meydana geliyor. Sanki 60fpsden 30 a düşüyormuş gibi bir his var ekranda. Herhangi bir güncelleme falan da olmadı ne telefona ne oyuna. Hz ayarlarını değiştirdim. Pil ksııtlamasını kaldırdım. Oyunu sildim tekrar yükledim yine de düzeltemedim bunu. Bir anda başlayan garip bir sorun. Elim ekranda olmadığında oyunda kasıyor bu neyden kaynaklanabilir var mıdır çözüm üretebilecek biri. İyi bayramlar cümleten.

• Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun.

Aşağıdaki habere göre poco M3 pro 5g modeli satışa çıkınca poco x3 nfc'nin üretimi durdurulacakmış. En son mi 9t için de benzer bir şey yapmışlar ve stoklar azaldıkça fiyatı yükselmişti. Telefonu almayı planlayan varsa çok oyalanmasın derim. Ne kadar ucuza alabilirseniz o kadar iyi şimdilerde.

Poco x3 pro modeli ise devam edecek.

Aynı fiyat segmentinde kendi modelleri arasındaki rekabetten dolayı bu yolu seçiyorlar. Sayısı arttı çünkü.

Bu arada MIUI'nin adı "Poco UI" olarak değişirse şaşırmayın. Böyle bir planları varmış.

https://www.91mobiles.com/hub/poco-m3-pro-5g-launch-confirmed/

• quote:

Orijinalden alıntı: ARRIVAL

Arkadaşlar çok sinirlerim bozuldu. Daha 1 haftalık telefonda Chrome'ye girerken donuyor, oyun oynuyorum donuyor iade edeceğim az kaldı.

Mesela Pubg'de envanter kısmı kasıyor, dediler ki "bazı android cihazlarda oluyor". İyi dedim

Sonrasında, Fifa Mobile oynadığımda ise şöyle birşey farkettim. Kasma durumu ben izleyiciyken gerçekleşiyor. Oyuna müdahale ettiğim zaman kasma olmuyor. Ayarları ne kadar kurcalasam da kasma problemini bir türlü aşamadım. Ne yapsam ben? Akıl verebilir misiniz?

Video link:

iki üstte anlattığım sorunu arkadaş da yazmış görmemişim kusura bakmayın. Sorun olmayıp 1 hafta sonra başlaması bu sorunun garip. Çözüm bulunamadı sanırım değil mi ?

• Xiaomi Poco X3 NFC [Ana Konu ve Kullanıcı Deneyimleri] Shiftdelete'de gördüm.

• deryadeniz907 D kullanıcısına yanıt

Hayır bir sorun yaşamadım. NFC ayarlarından bankayı seçiyorsunuz ve seçtiğiniz bankadan nfc özelliğini kartınıza entegre ediyorsunuz. Kartı kullanırken internet bağlantınız olmalı ve ekran kilidinin açık olması gerek.

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.