Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (329. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aosp romlar çıkalı baya oldu kastınız resmi olması sanırım. Şu an için rr romu tavsiye ederim 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Xiaomi markası çinin Apple markası ve kurucusu Lei Jun çinin Steve Jobs'ı olarak görülüyor. Xiaomi strateji olarak ürünleri taban fiyattan satıyor. Steve jobstan sonra Apple da artık eskisi gibi olmadı zaten... Mi6 çıktığı zaman fiyatına göre donanım özellikleriyle piyasaları alt üst etti güçlü markaların amiral gemilerini benchmark skorları antutu testlerinde fena solladı, fiyatıyla diğer markaların aslında ne kadar ucuz olabilecek ürünleri ne fiyatlara satarak ne kadar kar ettiklerini gösterdi bize, tabiri caizse tokatladı hepsini. Türkiye'de fiyatı pahalı orası ayrı bir olay, Akrabalarım arabistanda Mi6 bulamadılar çünkü telefon yok satıyor kapış kapış gidiyor üretimi yetiştiremiyor xiaomi. Miui'nin Android in en iyi ve en stabil olanlarından biri olarak ne kadar başarılı olduğunu okuduğumda, güncellemelerinin donanımın desteklediği en eski telefonlarına bile geldiğini öğrendiğimde ve o basit ve güzel arayüzü gördüğümde xiaomi almam gerektiğine karar verdim. Yaklaşık 3aydır da severek kullanıyorum, arayüzünü ve kolaylıklarını seviyorum, xiaomi yi ve onun stratejisini takdir ediyorum. Bu çizgisini bozmadığı sürece mi serisinden devam ederim sanırım. Mi6 aldım çünkü böyle firmaların olması gerek bu piyasa bazı markaların tekelinde olmamalı, kar etme canavarı bazı markalara haddini bildirmenin zamanı çoktan gelmişti ve xiaomi de bunu yapıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 4 Ekim 2017; 12:17:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğamobil i aradım mi6 nın nezaman geleceği belli değil dediler galiba global sürümde bi üretim sıkıntısı varmış. Mecbur ithalatçı garantili alıcaz elimizde patlamasa bari
  • darkRider kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle ayni seyleri düşünüyorum, kurucusu hakkinda bilgim yoktu sağolun. Cin in Steve Jobs u olarak görüldüğünü de bilmiyordum. Evet ulkemiz icin pahali suanda Mi6 fakat dünya genelinde fiyati gerçekten ucuz diğer cihazlara göre. Xiaomi nin satislarini en cok arttiran cihaz da suan Mi6 oldu bana gore, dediğiniz gibi zaten cihaz kolay sekilde bulunamiyor yurtdisinda da.

Fakat Mi6dan sonra Xiaomi nin gidisatini elestirdim. Ozellikle Mi Note 3 bu isin son damlasi oldu. Sd 835 ile gelmesi gereken cihaz Sd 660 ile geldi. Mi Mix 2, resmen Mi Mix 1 aratti i kalin cerceveleri ile. Mi 5x adinda, Mi serisine yakismayacak Sd 625li ve parmak izi okuyucusu arkada olan cihaz cikartti. Mi 5x i, Mi A1 in hazirligi olarak dusundugum icin, problem oluşturduğunu dusunmuyorum, Mi Mix 2ninde Mi Mix 1deki ekran kirilmasindan ötürü cerceveleri kalinlastirdigini düşünüyorum. Fakat Mi Note 3 ün bu şekilde hem onceki serilerinden ayrilarak Özgünlukten yoksun ve Sd 660 ile gelmesinin bir aciklamasi yok.

Umarim Xiaomi Mi7 gibi amiral gemilerinde halen Mi6da ki kafa yapisiyla devam eder de, bizde sonraki cihazlarimizi Xiaomi uzerinden devam ettiririz. Iphone kullanan baska cihaz kullanamaz denir, ayni seyi bende Xiaomi icin söylüyorum

• ByRestless B kullanıcısına yanıt
    hb'dadan aldım türkiyeye uygun xiaomi sarj aleti çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lanet1907

hb'dadan aldım türkiyeye uygun xiaomi sarj aleti çıktı.

Çevirici mi çıktı yoksa direk sarj cihazı EU plug?

• Hicks kullanıcısına yanıt
    Eu çıkıyor direk hocam, bizim arkadaşa da aldık, kutuda da global yazıyor

• Arkadaşlar merhaba, ben de 128 gb Seramik versiyon ile aranıza katıldım. Telefon sabahtan beri elimde ve gayet memnunum. Daha önce OnePlus One kullanıyordum. Yine OnePlus 5 ile devam edicektim ama telefon şu an gelen olmadığı için Amerika'da yatıyor. Bu arada OnePlus 5 gelene kadar xiaomi deneyeyim dedim. Daha ilk günden beni mutlu etti ve listemde 2. Sıraya oturdu. 1'de hala OnePlus var:) sadece şunu söyleyebilirim telefon hattı Vodafone kullanımında en ufak zayıflamada 3g'ye düşüyor. Telefonda 800mhz bandı olmadığı için özellikle bu bantı yangın olarak kullanan Vodafone'lular için bu durum başta küçük merkezler olmak üzere sıkıntı diyebilirim. Bakalım bu konu beni çıldırtacak kadar ileriye gidecek mi :)

• Daha önce, genellikle Iphone kullanan biri olarak Mavi Mi6 aldım. 2 aydır memnuniyetle kullanıyorum. Bu fıyata, bu donanım, bu hız, bu şarj, bu kamera(gece çekimler hariç) varsa o telefonu alın. Aksi halde bence şimdilik fiyatına göre en iyisi bu.
  • santhora kullanıcısına yanıt
    Hocam bende mi6 ve one plus arasında kaldım bir türlü karar veremedim özellikle pil ahize sesi ve hoparlör sesinde hangisi iyi ve arayüzlerine yabancı olduğum için hangisi daha özellikli ve kullanışlı bilmiyorum sizce hangisi daha iyi

• asil1425 A kullanıcısına yanıt
    İkisinin arasında kesinlikle Oneplus 5, eğer Oneplus yoksa tabiki Xiaomi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santhora -- 4 Ekim 2017; 20:4:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: santhora

Onceki Oneplus kullanimlariniz da dahil olmak uzere, neden Oneplus 5i Mi6 yerine tercih ettiğinizi yazabilirseniz, ikisi arasında kalan arkadaslar icin daha faydali olur.

Oneplus 5in kronik sorunu Jelly Efekt var Mi6da su anda henüz bie kronik sorun yok, sadece bazi arkadaslarin yaşadığı Orta Kasa da boya atma problemi var. Ayrica Oneplus 5in Ois icermemesi Fotoğraf cekimi icin buyuk dezavantaj. Video cekimini Eis ile kotarsada (ki bana göre Eis daha yapay duruyor), Fotoğraf cekiminde Ois olmaması, titreme veyahut daha yüksek Ois kullanilmasina sebep oluyor. Stereo hoparlör destegi yazilimla sonradan kazandırıliyor. Ayrica, Arka Kamera cikintisini da unutmamak gerek. Bence Hem Önden hemde Arkadadan Mi6 dahs güzel gorunuyor, Ozellikle Seramik versiyon, arkadan cok daha çekici duruyor. Ayrica Oneplus arayüzü resmen Stock android arayüzu bana gore. Donanim bu denli iyi olmasina ragmen, en azindan xiaomi gibi biraz daha göze hos gelen ayrintilara sahip olsaydi, daha iyiydi bana göre.

Oneplus 5in artılari ise, daha hızlı sarj, 5.5inc ekran olmasina rağmen, Amoled panel sayesinde biraz daha iyi batarya performansi verebilmesi. Ayrica Arka kisim Metal olduğu icin, cizilse de, Mi6daki Cama göre daha dayanikli. Video da Eis in, Mi6da Ois e göre daha iyi calismasi. 3.5mm Kulaklik cikisinin olmasi. Oneplus arayuzune olan destegin, Xiaomi ye göre daha hizli destek verilmesi ve genel olarak daha stabil olmasi.

Benim gozlemime göre durum bu sekilde. Malzeme kalitesi olayina hic girmiyorum, algi kisiden kisiye gore değişebileceği icin. Bence Cam daha iyi algi olustururken, baskalarina göre Metal tasarim daha iyi algi olusturabilir.

• Mi kumanda da samsung klimanın kumandasını buluyorum fakat hata veriyor kısayol olarak eklemiyor deneyen oldumu veya global kararlı romda olanlar denermisiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Onceki Oneplus kullanimlariniz da dahil olmak uzere, neden Oneplus 5i Mi6 yerine tercih ettiğinizi yazabilirseniz, ikisi arasında kalan arkadaslar icin daha faydali olur.

Oneplus 5in kronik sorunu Jelly Efekt var Mi6da su anda henüz bie kronik sorun yok, sadece bazi arkadaslarin yaşadığı Orta Kasa da boya atma problemi var. Ayrica Oneplus 5in Ois icermemesi Fotoğraf cekimi icin buyuk dezavantaj. Video cekimini Eis ile kotarsada (ki bana göre Eis daha yapay duruyor), Fotoğraf cekiminde Ois olmaması, titreme veyahut daha yüksek Ois kullanilmasina sebep oluyor. Stereo hoparlör destegi yazilimla sonradan kazandırıliyor. Ayrica, Arka Kamera cikintisini da unutmamak gerek. Bence Hem Önden hemde Arkadadan Mi6 dahs güzel gorunuyor, Ozellikle Seramik versiyon, arkadan cok daha çekici duruyor. Ayrica Oneplus arayüzü resmen Stock android arayüzu bana gore. Donanim bu denli iyi olmasina ragmen, en azindan xiaomi gibi biraz daha göze hos gelen ayrintilara sahip olsaydi, daha iyiydi bana göre.

Oneplus 5in artılari ise, daha hızlı sarj, 5.5inc ekran olmasina rağmen, Amoled panel sayesinde biraz daha iyi batarya performansi verebilmesi. Ayrica Arka kisim Metal olduğu icin, cizilse de, Mi6daki Cama göre daha dayanikli. Video da Eis in, Mi6da Ois e göre daha iyi calismasi. 3.5mm Kulaklik cikisinin olmasi. Oneplus arayuzune olan destegin, Xiaomi ye göre daha hizli destek verilmesi ve genel olarak daha stabil olmasi.

Benim gozlemime göre durum bu sekilde. Malzeme kalitesi olayina hic girmiyorum, algi kisiden kisiye gore değişebileceği icin. Bence Cam daha iyi algi olustururken, baskalarina göre Metal tasarim daha iyi algi olusturabilir.

hocam biraz araştırdığımda yan kasada soyulmalar, saçma sapan donmaların çok olduğu kendi kendine sesin felan kısıldığı yazılmış doğru mduur acaba bunlar? Almayı düşünüyordum ama biraz soğuttu. g5de çok sorun yaşamıştım bunda da öyle olur diye korkuyorum.

• 1.hat Vodafone Telefon görüşmesi

2.hat Turk telekom internet bağlantısı

şimdi arkadaşlar hotspot yapıyorum, başka cihaza net vermek için ama bağlantı kuruluyor fakat internete girilemiyor. çözüm bilen var mı?

• -xenon kullanıcısına yanıt
    Soyulma var diyorlar ama zaten telefonu kap ile kullandığımızdan herhangi bir soyulma sorunu yaşayacağını düşünmüyorum. Donma sorununu ilk defa sizden duyuyorum, fakat ses kısılma sorunu önemli bir durum değil. Ses kısılması olayı sadece Global Rom'da olan bir durum, diğer ROM'larda bulunmamaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zallas003

Soyulma var diyorlar ama zaten telefonu kap ile kullandığımızdan herhangi bir soyulma sorunu yaşayacağını düşünmüyorum. Donma sorununu ilk defa sizden duyuyorum, fakat ses kısılma sorunu önemli bir durum değil. Ses kısılması olayı sadece Global Rom'da olan bir durum, diğer ROM'larda bulunmamaktadır.

1900 tl altı bulursam almayı düşünüyorum bu telefonu, global romda yok yani benim flashlamam felan mı gerekiyor diğer roma geçmem için? Kısacası telefondan halledilebilecek bir problem midir? Siz sıkıntılarınız varsa telefonla ilgili paylaşabilr misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: -xenon

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

hocam biraz araştırdığımda yan kasada soyulmalar, saçma sapan donmaların çok olduğu kendi kendine sesin felan kısıldığı yazılmış doğru mduur acaba bunlar? Almayı düşünüyordum ama biraz soğuttu. g5de çok sorun yaşamıştım bunda da öyle olur diye korkuyorum.

Hocam Kulaklikla kullanirken ses kisilmasi sorunu Global Rom 8.5.1de var. 8.2.2.0da hicbir sorun yok. Cihazi aldiginizda Global rom ile çikiyor cihaz. Kasma donma duymadim ve yasamadim da. Ben cihazi 3.5 aydir kullaniyorum, orta kasada soyulma problemi olusmadi bende. Fakat olusmayacaginin da garantisi yok tabi, olussa da zaten cihazi kilif ile kullandiginiz icin belli olmaz. Ama dedigim gibi, olusmayacaginin da garantisi yok.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Siz gerçekten güzel özetlemişsiniz. Aslında 2 telefonda kullanıcısını üzmez. Şunları ekleyebilirim. Öncelikle kullandığım OP5 arkadaşımındı. Benimki Amerika'da gelmeyi bekliyor:) kamera olarak bence OP5 daha iyi. Xiaomi'den çekilen resimler bana daha karanlık geliyor. Tabi ince ayarla daha iyi olabilir ama ben cepten çıkar ve çek karşılaştırması yapıyorum. Sonuçta profesyonel fotoğrafçı değilim :) Jelly Effect olayına gelince bence çok abartılmış bi olay. Telefonu aşağı yukarı hızlıca kaydırmadan ve görmek için bakmadan hissedilmesi çok zor. Yazılım olayında evet OP5 çok sade ve saf android’e yakın. Fakat bir o kadar hızlı ve stabil. Ben bunları xioami üzerinden yazarken bile chrome 2 kere dondu ve tüm yazdıklarımı kaybettim. Şu anda word üzerinde yazıyorum ve buradan kopyala yapıştır yapıcam. (Bu arada sorun hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim). OP5 tarafına 1-2 artı daha verecek olursam. Mesela OP5’te Corning Gorilla Glass 5 var ki tık daha iyi koruma sağlıyor. Mi 6’da cat 9 modem varken, OP5’te cat 12 var. Fazla uzatmadan Türkiye şartları için önemli bir detay. OP5 LTE 800 dahil çok daha fazla bant desteği sunuyor. Mi 6’da 800 bandının bulunmayışı özellikle Vodafone kullanıcıları için büyük sıkıntı. Mi 6 forumunda daha fazla OP5’ten bahsetmeyeyim (sonuçta ben de şu anda mi 6 kullanıyorum) Fakat Amerika’dan OP5 gelince ona geçeceğim kesin:)

• Almak isteyenlere diyeceğim, 2 aydır kılıfla kullanıyorum. Boya atma sorunu şimdilik yok. Cihaz cam olduğundan hassas. Kutudan çıkan kılıf dışında sağlam bir kılıfla kullanmak şart. İki defa tehlikeli düşürdüm. Tekinde bel hizasından halıflekse düştü. Tekinde de ekran üstüne düştü. Ekran koruyucu vardı. Şükür sorun yok ikisinde de.
    Ses konusunda dış ses ve kulaklık sesi olarak iyi. 8.2 ya da custom (seste sorun olmayan) rom kullanınca sorun yok. Benim gibi, kulaklık ile sürekli müzik dinleyecekler için type c kulaklık çevirici ile kullanmak biraz baş belası. Çevirici ile gezmek hem görünüş hem de taşınabilirlik olarak eksi bir avantaj.
    Arayüzü anlatmama gerek yok, zaten markayı marka yapan kendi arayüzü.
    Kamera ve video çekim kaliteleri herkes için değişse de benim için tatminkar. Bir telefondan böyle sonuçlar çıkması bile başarılı. Bokeh çekim için gündüzleri ya da ışıklı yerleri tercih etmek gerekiyor. Onun dışında normal gece çekimleri de fena değil.
    Büyük ekran, 3.5 jak, sağlam bir kasa için OP 5 tercih edilir bence. Avantaj ve dezavantajlarını bilerek, 1700 gibi bir rakama, garantisiz aldığım için gözüm başka markada kalmadı açıkçası. Tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.