Yüzbaşı
12 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 87 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır ilginç bir sorun yaşıyorum. Aslında eminim bu sorunu kablonet kullanan herkes yaşıyor fakat farkında değil. Şimdi size günlük hayatta kullandığım 2 uygulama yazıcam. Bu uygulamalar kablonet harici her serviste (4g mobil, turkcel fiber, turk telekom adsl vb...) sorunsuz çalışmakta. Ama Turksat Kablonet ile ya hiç çalışmıyorlar ya da uzun süre sonra zar zor açılıyorlar. Sadece kendimde değil, kablonet olan bir kaç yerde denedim. Her yerde sonuç aynı. Yani sorun Kablonet genelinde bir sorun. Uygulamalar;

Bein Sports TR
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digiturk.ligtv

TuneIn Radio
https://play.google.com/store/apps/details?id=tunein.player

Belki sorunlu daha fazla uygulama vardır fakat benim karşılaştıklarım bunlar. Turksat'a 4 kez sorun bildirdim. Her seferinde arızanız giderilmiştir diye mail attılar. Ama değişen hiç birşey olmadı. En son eve sırf sorunu anlasınlar diye teknik ekip istedim. Gelen elemanın kendi telefonuna bu uygulamaları kurdurdum ve kendisi soruna bizzat şahit oldu. Halbuki aynı uygulamalar onun telefonunda da 4g'ye geçince sorunsuz açıldı. Adama git şimdi anlat merkezine dedim. Sonuç yine hüsran. Yine aynı sorun giderildi maili geldi. Çok uzun yazdım biliyorum ama net anlamanızı istedim. Sizlerden ricam kablonet kullanan arkadaşlar (özellikle android telefonu olanlar) kendileri de uygulamaları test edip buraya sonucu yazabilirler mi? Ayrıca çözüm fikri olanlardan da destek bekliyorum.
Herkese merhaba. Yaşadığım bir sorun hakkında sizlerden destek beklemekteyim. Gittigidiyor üzerinden dijitall_plus rumuzlu satıcıdan LG 42LB670V marka televizyonu aldım. Televizyonun kutusu hava baloncuklu naylona sarılmış şekilde kargodan tarafıma teslim edildi. Teslim sırasında ürünün sağına soluna bakarken kargocu üründe hasar olamayacağını çünkü sarılı naylonun hasarsız olduğunu. Ben de ürünü kabul ettim. Zaten ürün servis olmadan açıldığında garanti dışı kalacağından kutusunu açıp kontrol etme şansım olmayacaktı. 2 gün sonra servis eve geldi. Öncelikle duvara monte istediğimden duvar aparatını taktılar. Sonra televizyonu açıp kutusundan çıkararak duvara astılar. İşte o noktada televizyonun sağ alt köşesinde kırık farkettim. Bunun üzerine servis televizyonu açtı ve hasarın daha da büyük olduğu anlaşıldı. Servis televizyonun kutusuna baktı ve orada hafif ezilme olduğunu söyledi ve zabıt tutarak evden ayrıldı. Konuyu çok uzatmadan özetlemek gerekirse, ilk olarak kargo gelip zabıt tutmak istemedi, sonra lg servisi değişim onayı vermedi, sonrasında ise aldığım yer biz size sağlam teslim ettik gerekçesiyle değişim ya da iade yoluna gitmiyor. Satıcı firmayı da buradan verebilirim. Gelen dijitall.com yazan merkezi İzmir'de olan bir firma. Firma ile olan görüşme yazışmalarımızı buraya yazarak konuyu uzatmayacağım. Çünkü hem trajikomik hem de çok uzun bir konu. Şu anda kendimi dolandırılmış gibi hissediyorum ve haliyle de işin peşini bırakmaya niyetim yok. Konuyu ilk olarak nereye götürmeliyim Tüketici Heyetine mi yoksa tüketici mahkemesine mi? Sizlerden ricam tecrübesi olan ya da fikri olan arkadaşlar süreç ve nasıl bir yol izlemem konusunda yardımcı olursa sevinirim.
Arkadaşlar merhaba. Çalıştığım işyeri bana bir dizüstü verdi. Fakat alet yönetici şifreli ve kendi hesabım da yoğun biçimde sınırlı. İşime yarayacak birkaç program kurmak istiyorum ama nafile. Yönetici onayı istiyor. Araştırmalarımda hep şifreyi kırmanın (Sıfırlamanın) yollarını buldum. Fakat anlayacağınız üzere ben şifreyi kaldırmak değil öğrenmek istiyorum. Çünkü şifreyi sıfırlamak başıma iş açabilir.

1) Administrator şifresini öğrenmemin bir yolu var mıdır?
2) Eğer yoksa aşağıda yazdığım programları admin şifresine takılmadan nasıl yükleyebilirim?
- Microsoft Silverlight
-Internet Download Manager
-Gom Player

Acilen yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar. Ben Bursa'da 180 dairelik bir sitede oturuyorum. Sitemizde yapılacak olan "olağan genel kurul toplantısının" gündem maddelerini yazan kağıt elime ulaştığında aralarında Superonline Fiber internet'in olduğunu gördüm. Demek ki bizim siteye de teklif getirmişler. Yönetim de büyük ihtimal konuyu oylamaya sunacak. Şimdi forumda da bolca konusu olduğunu biliyorum fakat gerçekten çoğu nokta da konular biraz amacını aşmış kesin bilgiyi edinmekte zorlandım. Fiber internet hakkında bazı duyumlarım var fakat hem bildiklerimi kesinleştirmek hem de bilmediklerimi öğrenmek amacıyla bu konuyu açtım. Sınırsız tarifelerinin gerçek sınırsız olmadığını biliyorum. Öncelikle şu konular da kesin bilgilere ihtiyacım var:
-Hattın çekildiği yerlerin mülkiyet hakkı. (Bazı arkadaşlarımız Superonline'nın mülkiyet haklarını aldığını yazmış)
-Altyapının gerçekten yeterli olup olmaması. Verdikleri hızı gerçekten destekliyorlar mı? (Yine çoğu kişi aldığı hızı kullanamamaktan şikayet etmiş)
-Adsl'de olmayıp da Fiber'de olan bağlantı, kopma, bazı siteleri açmama gibi sorunlar. (Forum da bu konuda da bazıları şikayetçi olmuş)

Bu konular da ve ya buraya yazmadığım ve bilmem gereken başka konularda beni aydınlatıp yardımcı olursanız sevinirim. Çünkü yardımlarınızla ufak bir çalışma hazırlayıp yönetime sunma amacındayım. O nedenle bilgilerin kesinliği benim için önemli. Şimdiden teşekkürler...
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bugün içinden çıkamadığım bir sorunla karşılaştım ve sizlerden yardım bekliyorum. Sistemi kullanırken klasör simgelerini istediğim gibi ayarlıyorum. Mesela Divx adında bir klasörüm var. Orada çok fazla dosya olduğu için görünümü "Listele" şeklindeydi. Diziler adındaki klasörümde "Büyük Simgeler" şeklinde görünüyordu. Ayrıca kapattığım klasör hangi görünümdeyse, tekrar açtığımda o şekilde bulabiliyordum. Şimdi ise bütün klasörler aynı görünümde açılıyor. Biraz karıştırdım ve seçtiğim görünüm şeklini "Klasör ve Arama Seçenekleri - Görünüm" sekmesindeki "Klasörlere Uygula" seçeneğiyle kaydedebiliyorum. Fakat bu sefer de görünüm bilgisayardaki bütün klasörlere uygulanıyor. Daha düne kadar böyle bir sorun yoktu. İstediğim klasörün görünümünü istediğim gibi kalıcı olarak nasıl ayarlarım acaba. Ya da sorun tam olarak nedir?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Merhaba arkadaşlar. öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Şöyle bir sorunum var. Bilgisayar arka planda download yaparken bazı oyunlarda feci takılmalar, fps düşüşleri ve donmalar yaşıyorum. Bunu ilk defa The Saboteur oynarken farkettim. Sonra Aliens Vs Predator'de de başıma geldi. Şimdi de Supreme Commander 2 oynarken yaşadım ve sizlere danışayım dedim. Supreme Commander 2'yi örnek alırsak, full ayarlarda 60-70 fps arası alıyorum. fakat arka planda download yaparken oyun takılıyor. fps sıkça 15'lere kadar düşüyor ve birkaç saniye sonra toparlıyor. Bu sorunu ilk farketmemin üzerinden geçen zamanda 1 kere formatladım pc'yi. En güncel sürücüleri yükledim. Hatta en son dün 196.75'i yükledim ki en güncel sürücü bu. Hiç bişey değişmedi. Bu arada download için Internet Download Manager kullanıyorum. Onu kapatıp direkt explorer üzerinden download denedim farketmedi. Torrent için uTorrent kullanıyorum. Sırf test amaçlı onu açıp bir dosya indirmeye başladım. Yine aynı sorun. Anlayacağınız bu sorun için download yöntemi farketmiyor. Hangi yöntemle olursa olsun download etmem yetiyor takılmalar için. İşin ilgiç bir tarafı da her oyunda olmaması. Son olarak verebileceğim bilgi, bende 3 adet disk var. c: sistem, d: oyunlar, e: download. Anlayacağınız sistem c'yi kullanıyor. Downloadlar e'ye kaydoluyor. Yani Oyunların kurulu olduğu D sürüsüne etki etmiyorlar. Zaten oyunlar c üzerinde kurulu olsaydı bile böyle bi sorun olmaması gerekirdi diye düşünüyorum. Zira eski sistemimde öyleydi ve hiç sorun yaşamıyordum.
Biliyorum biraz uzun oldu ama her detayı aktarmak istedim. Ona göre fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler...

Not: Sistemim panelde ki gibidir. İşletim sistemi Windows 7 32-Bit TR...
Merhaba arkadaşlar. HP DV5 1245et model dizüstü bilgisayarıma Windows 7 kurdum. Kurulumda ve sürücü yüklemede hiçbir sorunla karşılaşmadım. Tek sorun dahili webcam çalışmıyor. Kamerayı çalıştıran herhangi bir program açtığımda aygıt bulunamadı diyor. İşin en ilgiç tarafı aygıt yöneticisine webcam sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmak için girdiğimde webcam ile ilgili hiçbirşey göremedim. Bütün donanımlar sorunsuz yüklü görünüyor fakat webcam çalışmıyor. Webcam ise aygıt yöneticisinde bile görünmüyor.
Acil yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
Merhaba arkadaşlar. HP DV5 1245et model dizüstü bilgisayarıma Windows 7 kurdum. Kurulumda ve sürücü yüklemede hiçbir sorunla karşılaşmadım. Tek sorun dahili webcam çalışmıyor. Kamerayı çalıştıran herhangi bir program açtığımda aygıt bulunamadı diyor. İşin en ilgiç tarafı aygıt yöneticisine webcam sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmak için girdiğimde webcam ile ilgili hiçbirşey göremedim. Bütün donanımlar sorunsuz yüklü görünüyor fakat webcam çalışmıyor. Webcam ise aygıt yöneticisinde bile görünmüyor.
Acil yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
merhaba arkadaşlar. şöyle bir sorunum var. windows 7 üzerinde bs player kullanırken altyazılar görüntünün üzerinde çıkıyor. ben altyazıları görüntünün altındaki siyah bölüme çekmek istiyordum. bu sorunu rendering modunu DirectDraw olarak seçtiğimde hallediyorum. yani bu modda altyazıyı ekranın istedğim yerine konumlandırabiliyorum. fakat Directdraw modunda bsplayer sıkça appcrash hatası veriyor. özellikle pause yaptığımda ve programı kapatmaya çalıştığımda oluyor. Diğer medya oynatıcılar bsplayer kadar kullanışlı gelmiyor bana. Directdraw modunda yaşadığım sorunu nasıl çözebilirim. yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
arkadaşlar merhaba. geçenlerde macromedia flash player'ın yeni çıkan 10.1 beta sürümünü yükledim. beta olmasındandır heralde baya problemli çıktı. bende bunun üzerine programı kaldırdım ve şu anda güncel olan 10.0.32.18 numaralı verisyona geri döndüm. işte sorun burda başladı. bilgisayarı her açışımda veya yeniden başlattığım da web sitelerinde flash player yüklü değil, yüklemek için linke tıklatın tarzında yazılar çıkıyor. haliyle verilen link beni adobe'nin yükleme sayfasına götürüyor. ne yaptımsa çözüm bulamadım.
sorunu düzeltmek için denediğim yollar şöyle;

- Bütün yollarla programı kaldırdım ve temiz bir şekilde yeniden yükledim. (program ekle/kaldır, Final Unistaller programı ve direkt adobe'nin çıkarttığı flash player uninstall tools programı denediğim yollar)
-Programı uninstall ettikten sonra regedit üzerinden ilgili bütün registry kayıtlarını ve bilgisayarda kalan flash player ile alakalı bütün klasör ve dosyaları da sildim. yetmedi Registry Clean Expert adlı programla bozuk registry ayarlarını düzeltmeyi denedim.
-Internet explorer ayarlarını sıfırladım
-Dosyaları manuel olarak yüklemeyi denedim

Not: Flash player'ın düzgün yüklendiğinden ve çalıştığından eminim, çünkü flash tabanlı programlar gayet düzgün çalışıyor. Sadece explorer üzerinde gezinirken bu sorun oluyor. ayrıca explorer'ın eklentiler bölümünde shockwave flash object (Yani flash player etkin görünüyor)

Arkadaşlar sizlerden acil yardım bekliyorum. Herkese şimdiden teşekkürler...
Hakkında
Konum: Bursa,Nilüfer
Meslek: Account Lead
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Masaüstü
Otomobil
VW Passat 1.5 TSI Impression
Mobil cihaz
Apple iPhone XR
Operatör
turkcell
ISS
Kablonet 100 Mbps
Oyun Platformu
Sony PS4 Slim 1TB
Takım
Fenerbahçe
Steam
santhora
TV
LG 4K Ultra HD TV 43UH650V webOS 3.0
TV
LG 47LW4500
Ses Sistemi
LG HB906TA
Tablet
Apple iPad Air ME987TU/A 128GB Wifi + Cellular Uzay Grisi
Notebook
HP ProBook 430 G1
PSN ID
SanthoraTR
Xbox Live GamerTag
santhora82
Game Center
Santhora
Dünyadan Futbol
Liverpool FC
Kulaklık - Amfi
Logitech G733
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Anakart
MSI MAG B550 Tomahawk
Sabit Disk
Sabrent Rocket Nvme PCIe 4.0 M.2 SSD 1TB
Sabit Disk
ADATA XPG SX8200 Pro Nvme Gen3x4 PCIe M.2 SSD 1TB
Ekran Kartı
MSI MSI GeForce RTX 3070 Gaming X Trio
Modem
NETGEAR Orbi RBK53 Ultra Hızlı Ağ WiFi Sistemi (3000 Mbps Hız, Tri-Band AC3000 Mesh Router + 2x Uydu
Milli Takımlar
Türkiye
Formula 1
Ferrari
Origin ID
Santhora
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Mesaj Sayısı: 645
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 704
İkinci El Bölümü Mesajları: 44
Konularının görüntülenme sayısı: 21.667 (Bu ay: 25)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.179 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.