Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pretty34

Hocam kullanımla da alakalı olabilir, ben Face instagram çok kullanmam, Face yerine friendfly kullanıyorum 10 gündür falan.

Ama genel olarak 8 in altına düşmüyor sürelerim.

Pil tüketim grafiği atarmisin. Belki deepsleep sorunu olabilir.

Buyrun hocam detaylar :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinyortr1 -- 2 Ekim 2017; 19:55:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar cihazı hepsiburada sitesinden alalı 1 hafta oldu öğrenmek için çok kurcaladım, şimdi Hard reset atmak istiyorum bunun için tuş kombinasyonları nedir?

Cihaz 8.2 kararlı sürümde hiçbir güncellemeyi yapmadım kutudan çıktığı gibi kullandım ve sesin alçalıp yükselme gibi sorunları yok bende kulaklık performansı da harika şuan için sizce 8.5 güncellemesini yapmalımıyım yoksa beklemek daha mı mantıklı?

• quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Arkadaşlar siyah 128 gb almak yerine 100tl daha fazla verip mavi almak mı daha mantıklı yoksa 200tl verip 2400tl ye mi6 seramik siyah renk mi daha mantıklı? Seramik ne gibi farklılıklar var almaya değermi?

Hocam seramik versiyon oncelikle agir. Cihazi nasilsa kilifla kullaniyorsunuz, eger benim gibi kamera centiklerinin altin kaplama olup, farkli renkte gorunmesine kafayi takmadiysaniz, gerek yok. Ayrica 2400 lira bandina cikinca, gecen sicak firsatlarda gördüğüm Htc U11 2650 liraya satilmisti hepsiburada da. O da 6 gb ramli, 128gb depolamali ithalatci garantili versiyon idi. Kronik Sorunu var midir yok mudur bilmiyorum ama, seramik yerine o dusunulebilir.

Mavi renk cok güzel görünse de, kolay cizilebildigi konusulmustu forumda. Ayrica Siyah versiyonun orta kasasinde boya atmasi olussa da, kiliftan oturu sorun olmaz ama, mavi rengin kasasinin boyasi atsa, gercekten sırıtır.

Bunlara bakip karar verin bence.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Mi6 dan vazgeçirme gibi oldu sanki hocam mi6 seramik gerçekten yüksek aralarındaki fark 200tl yyrtdışında 15$ fark ediyor gerçi seramik ile normal ürün fiyat farkı. Mavi rengi çok güzel görünüypr canlı olarak hiç görmedim ama resimlerde videolarda falan bakmışdım. Siyahda olabilir bilmiyorum çok kararsızım 11 kasımda n11 den almayı dğşünüyorum hem birazda fiyatlarda düşer füzel kupon olursa ve banka kampanyası direk alırım şimdiden araştırmaya başladım hangi rengi alsam acaba diye

• quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

Mi6 dan vazgeçirme gibi oldu sanki hocam mi6 seramik gerçekten yüksek aralarındaki fark 200tl yyrtdışında 15$ fark ediyor gerçi seramik ile normal ürün fiyat farkı. Mavi rengi çok güzel görünüypr canlı olarak hiç görmedim ama resimlerde videolarda falan bakmışdım. Siyahda olabilir bilmiyorum çok kararsızım 11 kasımda n11 den almayı dğşünüyorum hem birazda fiyatlarda düşer füzel kupon olursa ve banka kampanyası direk alırım şimdiden araştırmaya başladım hangi rengi alsam acaba diye

Hocam durum dedigim gibi iste. Bende ilk olarak Mavi rengi istiyordum, fakat getirmeyince satan arkadaslar, Seramik versiyonu aldim en azindan diger Mi6 lardan farkli olsun diye. Bence hangisi ucuz ise onu alin, diğer türlü fiyat arttikca rakipler cikiyor karsisina. U11 cok iyi alternatif gibi duruyor misal, fiyatlari da yakinlasinca. Biz cihazi aldigimizda daha ortada yoktu U11, simdi fiyatlari neredeyse Mi6 seviyesine düştü. Sanirim fiyatlari tek düşmeyen cihazlar Mi6, Oneplus 5 ve Zte Nubia Z17 (tam olarak emin degilim) oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyfetop

Arkadaşlar cihazı hepsiburada sitesinden alalı 1 hafta oldu öğrenmek için çok kurcaladım, şimdi Hard reset atmak istiyorum bunun için tuş kombinasyonları nedir?

Cihaz 8.2 kararlı sürümde hiçbir güncellemeyi yapmadım kutudan çıktığı gibi kullandım ve sesin alçalıp yükselme gibi sorunları yok bende kulaklık performansı da harika şuan için sizce 8.5 güncellemesini yapmalımıyım yoksa beklemek daha mı mantıklı?

Hocam memnunsaniz hic dökunmayin cihaza. Miui 9 stabil cikinca guncelleme alacak nasilsa cihaziniz, o zaman gecersiniz.

• @maliozi ben de telefon alma arifesindeyim ve galaxy s8 ile mi6 arasındayım. siz neden s8 den vazgeçip mi6 ya geçiyorsunuz acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AteşleBarut

Bendede var umarım yazılımla alakalıdır çözümü bilen varsa söylesin

Yazilim oldugunu dusunuyorum bende, baska bu sorunu yasayan var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar aranıza katıldım. 2.el mi6 128 gb aldım forumdan arkadaştan, yalnız miui 9 beta sürümü kurulu.

kararlı sürüme nasıl dönebilirim yardımcı olabilecek varmı acaba ?

teşekkür ederim
  • mi 6 almayı düşünüyordum forumdaki yorumları okuduktan sonra vazgeçtim...forumda bir çok kullanıcı benzer sorunlardan bahsetmiş bunları sıralamak gerekirse yazılımdan müzdaripler yok 8 di yok 9 du betaydı kararlıydı...2.ses le ilgili sorunlar var 3.ekrandan şikayet edenler var 4.kasadan soyulma yüzülmeden bahsedenler olmuş 5.şarjla ilgili 8 saat aldım diyen 4.5 saat aldım diyende var...kamerasını övende var kötüleyende ama gece çekimlerini pek beğenen yok..6.telefonun narin olduğu kılıfsız kullanılmayacağını ve ağırlığından bahsediliyor 7.servisle ilgili sıkıntı var özellikle şikayetvar.com dan delta servisi sorgulama yapınca ne dediğimi anlayacaksınız...benim anladığım kadarıyla düşük model telefon kullanan arkadaşlar mi 6 ya geçince öve öve bitiremiyorlar ama z3 s6 gibi telefonları kullanıp mi6 ya geçen arkadaşlar pek memnun değiller...2250tl ile xiaomi mi6 özellikle yazılımsal sorunlarla bende hayal kırıklığı uğrattı hepsiburada dan veya başka yerden global romlu alıp kullanan arkadaşlar artılarını ve eksilerini kullanım deneyimlerini yazarsalar forumdaki arkadaşlar için daha bilgilendirici olacaktır ama maalesef kullanım deneyiminden çok yazılım yükleme silme ve kılıf ekseninde dönüyor forum

• quote:

Orijinalden alıntı: teşup05

mi 6 almayı düşünüyordum forumdaki yorumları okuduktan sonra vazgeçtim...forumda bir çok kullanıcı benzer sorunlardan bahsetmiş bunları sıralamak gerekirse yazılımdan müzdaripler yok 8 di yok 9 du betaydı kararlıydı...2.ses le ilgili sorunlar var 3.ekrandan şikayet edenler var 4.kasadan soyulma yüzülmeden bahsedenler olmuş 5.şarjla ilgili 8 saat aldım diyen 4.5 saat aldım diyende var...kamerasını övende var kötüleyende ama gece çekimlerini pek beğenen yok..6.telefonun narin olduğu kılıfsız kullanılmayacağını ve ağırlığından bahsediliyor 7.servisle ilgili sıkıntı var özellikle şikayetvar.com dan delta servisi sorgulama yapınca ne dediğimi anlayacaksınız...benim anladığım kadarıyla düşük model telefon kullanan arkadaşlar mi 6 ya geçince öve öve bitiremiyorlar ama z3 s6 gibi telefonları kullanıp mi6 ya geçen arkadaşlar pek memnun değiller...2250tl ile xiaomi mi6 özellikle yazılımsal sorunlarla bende hayal kırıklığı uğrattı hepsiburada dan veya başka yerden global romlu alıp kullanan arkadaşlar artılarını ve eksilerini kullanım deneyimlerini yazarsalar forumdaki arkadaşlar için daha bilgilendirici olacaktır ama maalesef kullanım deneyiminden çok yazılım yükleme silme ve kılıf ekseninde dönüyor forum

Her marka ve modelin illaki sorunları vardır 500 TL den tutunda 4500 TL ye kadar

Görüşler ve beklentiler kişiye göre değişir

Kıyaslama yaptığınız s6 ve z3 bu cihazın yanından bile geçemez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam kıyaslama yapmadım kullanan arkadaşlar dedim dikkatinizi çekerim... elbetteki her telefonun her markanın sorunları vardır olacaktırda mesela siz mi6 kullanıyormusunuz? deneyimlerinizi paylaşırmısınız? size göre artıları eksileri nelerdir? kullanıcı deneyimizi paylaşırsanız forumdaki arkadaşlara daha yardımcı olacağınız kanaatindeyim...saygılar

• Mi6 ile Mİ MİX2 yi kıyaslar mısınız? Yorumunuz nasıl olur
  • teşup05 T kullanıcısına yanıt
    Kullanıcı deneyimi istiyorsanız Mi6 bence s8, iphone 7 ve Huawei p10 (ailemde var) bir çok amiral gemisinden daha iyi. Genel olarak, özellik olarak, kullanım olarak, hız olarak, batarya olarak, yazılım olarak kısacası bir çok konuda önde. Bahsettiğiniz sorunlar genel değil örneğin ekran sorunu demişsiniz 300 sayfada 1 kişi rastlamış o da değişim yapılabilecek bir ürün. Kullanıcıların %95 i gayet memnun ve bu da çok büyük bir oran, biliyoruzki miui kendini iyileştiren güncelleme desteği çok iyi olan bir OS, yazılımsal sorunlar illa ki giderilecek. Hangi marka en eski modellerine bile OS desteği verebiliyor... Apple iPhone 6 yı çıkarırken iphone 4 için güncelleme desteğini kesti. IOS'un bile stabil olduğu bence çok tartışılır, iphone 7 aldık daha ilk kez açıp kurulum yapılırken doğum günü tarihini doğru girmemize rağmen ileri bir tarih olarak algılayıp ileri bir tarih girilemez hatası verdi defalarca, daha telefonu açamadık yahu ve bunu yapan ios .. Adamlar ios işletim sistemini o kadar kısıtlamışlar ki tabiki hatası da az olur, ne kadar özellik o kadar hata getirir beraberinde. Bir şey ne kadar az özellikli ve basitse o kadar stabil olur. Herşeyin Apple olacak eee sonra paylaşım yapabileceğiz vay anasını yaa... IOS için uygulama geliştirme bile eziyet o kadar prosedür varki markette yayınlamak için developer için o kadar para ve sertifika gerekiyorki anlatamam adamlar kendilerini bir halt sanıyorlar yani... Yıllardır iphone kullandım, Apple storelarda geniusların milleti sorunları karşısında nasıl kandırıp sepetlediklerine ve milletin de ne kadar keriz olduğuna şahit oldum... Iphone 5 im bir kez bile yere düşmemişken daha 5-6 aylıkken anlam veremediğim şekilde bozuldu. Stabil sağlam ve güçlü bir Android telefon bekledim, Sony ile ümitlendim ama yeterli değildi, aradım aradım ta ki Mi6 ile tanışıncaya kadar... Bu saatten sonra Apple falan benim için bitmiştir Bayan telefonu olmuştur benim için ya da bir ton para bayılıp hava atmak isteyen tiplerden prestij olayı olarak gören tiplerin telefondan anlamayan tiplerin telefonu olmuştur benim gözümde Iphone 7 ile nette surf yaparken scroll olayını parmak swipe hareketiyle aşağıya indirdiğinizde aradaki hız farkını hissetseydiniz Mi6 aldığınız için yüzünüzdeki alaycı tebessümü de hissedebilirdiniz Şunu demek istiyorum bu telefon fiyatına göre gerçekten üstün bir telefon ve değeri iyi bilinmiyor. Ufak tefek sorunlarına çamur atmak bu telefona haksızlık olur. Global rom kullandım hep miui den çok memnun kaldım, kasada soyulma olmadı, bataryadan ve ekrandan kısacası herşeyinden fazlasıyla memnunum (Allahtan bir mani çıkmazsa) yıllarca güncelleme desteği alabilecek uzun yıllar kullanılabilecek bir telefon Mi6...

• AOSP Rom çıkmış galiba. Deneyenler oldu mu? Kullanıcı yorumları varsa alalım, ona göre hemen epic rom'dan geçebilirim :)
    Buyrun bu da link ;https://forum.xda-developers.com/mi-6/development/rom-aospextended-rom-v4-6-t3682452
  • Aldım bende 128gb 2300tlye. 6 senedir iphone kulanıyordum radikal bir kararla geçtim. 2 saattir elimden bırakamıyorum. kisiselleştirme deneyimi bambaşkaymış. sanki akıllı telefon ilk defa kulanıyormuşum gibi.
  • Hayırlı olsun hocam. Kazasız belasız kullanman dileğiyle :)
  • darkRider kullanıcısına yanıt
    teşup05 T kullanıcısına yanıt
    Sayın @teşup05, @darkRider arkadaşımızın dedikleri çok doğru bende biraz ilave yapacağım.
    Miui yani tüm Xiaomi'lerin arayüzü sıradan bir arayüzden çok çok daha özelliklidir, yani ekstra uygulama yüklemenize neredeyse gerek kalmaz özet olarak bir çok uygulama kendi içerisinde vardır. Bu bakımdan da sıkıntıları çokmuş gibi görünür ve kullanıcıların çoğu miuiden vazgeçemedikleri için en sorunsuz miui versiyonlarını ararlar, başta EU rom ve miui pro gibi birçok türevi vardır. Bunlar aslında beta romların işlenmiş değiştirilmiş halleridir.

Ben mi5 kullanıyorum şuan mi6 ya içim gidiyor bir arkadaşa aldım yurtdışından. Şunu söylemek isterim ki kesinlikle pişman olmazsınız. Ancak yine de unutmamak lazım ki zevkler ve dolayısıyla tercihler kişiye göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 4 Ekim 2017; 8:38:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Kullanıcı deneyimi istiyorsanız Mi6 bence s8, iphone 7 ve Huawei p10 (ailemde var) bir çok amiral gemisinden daha iyi. Genel olarak, özellik olarak, kullanım olarak, hız olarak, batarya olarak, yazılım olarak kısacası bir çok konuda önde. Bahsettiğiniz sorunlar genel değil örneğin ekran sorunu demişsiniz 300 sayfada 1 kişi rastlamış o da değişim yapılabilecek bir ürün. Kullanıcıların %95 i gayet memnun ve bu da çok büyük bir oran, biliyoruzki miui kendini iyileştiren güncelleme desteği çok iyi olan bir OS, yazılımsal sorunlar illa ki giderilecek. Hangi marka en eski modellerine bile OS desteği verebiliyor... Apple iPhone 6 yı çıkarırken iphone 4 için güncelleme desteğini kesti. IOS'un bile stabil olduğu bence çok tartışılır, iphone 7 aldık daha ilk kez açıp kurulum yapılırken doğum günü tarihini doğru girmemize rağmen ileri bir tarih olarak algılayıp ileri bir tarih girilemez hatası verdi defalarca, daha telefonu açamadık yahu ve bunu yapan ios .. Adamlar ios işletim sistemini o kadar kısıtlamışlar ki tabiki hatası da az olur, ne kadar özellik o kadar hata getirir beraberinde. Bir şey ne kadar az özellikli ve basitse o kadar stabil olur. Herşeyin Apple olacak eee sonra paylaşım yapabileceğiz vay anasını yaa... IOS için uygulama geliştirme bile eziyet o kadar prosedür varki markette yayınlamak için developer için o kadar para ve sertifika gerekiyorki anlatamam adamlar kendilerini bir halt sanıyorlar yani... Yıllardır iphone kullandım, Apple storelarda geniusların milleti sorunları karşısında nasıl kandırıp sepetlediklerine ve milletin de ne kadar keriz olduğuna şahit oldum... Iphone 5 im bir kez bile yere düşmemişken daha 5-6 aylıkken anlam veremediğim şekilde bozuldu. Stabil sağlam ve güçlü bir Android telefon bekledim, Sony ile ümitlendim ama yeterli değildi, aradım aradım ta ki Mi6 ile tanışıncaya kadar... Bu saatten sonra Apple falan benim için bitmiştir Bayan telefonu olmuştur benim için ya da bir ton para bayılıp hava atmak isteyen tiplerden prestij olayı olarak gören tiplerin telefondan anlamayan tiplerin telefonu olmuştur benim gözümde Iphone 7 ile nette surf yaparken scroll olayını parmak swipe hareketiyle aşağıya indirdiğinizde aradaki hız farkını hissetseydiniz Mi6 aldığınız için yüzünüzdeki alaycı tebessümü de hissedebilirdiniz Şunu demek istiyorum bu telefon fiyatına göre gerçekten üstün bir telefon ve değeri iyi bilinmiyor. Ufak tefek sorunlarına çamur atmak bu telefona haksızlık olur. Global rom kullandım hep miui den çok memnun kaldım, kasada soyulma olmadı, bataryadan ve ekrandan kısacası herşeyinden fazlasıyla memnunum (Allahtan bir mani çıkmazsa) yıllarca güncelleme desteği alabilecek uzun yıllar kullanılabilecek bir telefon Mi6...

Hocam elinize saglik, cok güzel belirtmissiniz. Bunun üzerine daha ne söylenebilir bilemiyorum. Ios konusunda haklısıniz, son günlerdeki Ios 11 haberlerine bakmak bile yeterli. Bende Iphone 3g,4 ve en sonda 4S kullanmistim. Simdi Iphone 6 ve 7 kullanan arkadaşlarimin cihazlarina bakinca üzülüyorum acikcasi, bizim kullandigimiz cihazlari bilmedikleri icin, en kullanim deneyimini Iphone un verdigini zannediyorlar... Sorun yasayinca Klasik sozleri de su, iphone de bu sorun varsa, diger cihazlarda kim bilir neler vardir...

• Herkesin romdan roma atladigi görüşü cikmis ortaya nedense. Forumda Mi6 yi kullanan büyük cogunluk Cihazla birlikte gelen Global rom ile kullaniyor. Ben onceki hicbir cihazimda Stock rom kullanmadim, hep Custom romla kullandim cihazlari. Suanda da Mi6da da Miui arayuzlu Custom Rom kullaniyorum. Oneplus 5 icinde veya piyasaya bulunan diger cihazlar icinde Custom Rom gelistiriliyor, bu bakis acısıyla bakarsaniz bu cihazlarin isletim sisteminin hepsi sorunlu? Miui Beta rom kullanimina laf edilmis, misal Iphone icin de Ios beta cikartiliyor ve denemek isteyenler kuruyor, o zaman piyasadaki tüm akilli telefonlarin isletim sistemi sorunlu... Böyle dusunen arkadaslar 3310 kullanmaya devam edebilirler...

• 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.