Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar miui 9 geçtiğinden beri hiçbir bildirim gelmiyor :/ uygulama anca arkaplan da açıksa bildirim geliyor. Tüm güç tasarrufu ayarlarını denedim kurcaladim hala durum aynı. Bütün uygulamalarda bu olay var. Başına gelip çözen varmı? Birde haftalık güncelleme gelmesi lazım ama iki haftadır kullanıyorum daha güncelleme gelmedi beta sürüme. Herşeyden memnunum şu bildirim sorunu dışında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 5 Ekim 2017; 1:19:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: santhora

Siz gerçekten güzel özetlemişsiniz. Aslında 2 telefonda kullanıcısını üzmez. Şunları ekleyebilirim. Öncelikle kullandığım OP5 arkadaşımındı. Benimki Amerika'da gelmeyi bekliyor:) kamera olarak bence OP5 daha iyi. Xiaomi'den çekilen resimler bana daha karanlık geliyor. Tabi ince ayarla daha iyi olabilir ama ben cepten çıkar ve çek karşılaştırması yapıyorum. Sonuçta profesyonel fotoğrafçı değilim :) Jelly Effect olayına gelince bence çok abartılmış bi olay. Telefonu aşağı yukarı hızlıca kaydırmadan ve görmek için bakmadan hissedilmesi çok zor. Yazılım olayında evet OP5 çok sade ve saf android’e yakın. Fakat bir o kadar hızlı ve stabil. Ben bunları xioami üzerinden yazarken bile chrome 2 kere dondu ve tüm yazdıklarımı kaybettim. Şu anda word üzerinde yazıyorum ve buradan kopyala yapıştır yapıcam. (Bu arada sorun hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim). OP5 tarafına 1-2 artı daha verecek olursam. Mesela OP5’te Corning Gorilla Glass 5 var ki tık daha iyi koruma sağlıyor. Mi 6’da cat 9 modem varken, OP5’te cat 12 var. Fazla uzatmadan Türkiye şartları için önemli bir detay. OP5 LTE 800 dahil çok daha fazla bant desteği sunuyor. Mi 6’da 800 bandının bulunmayışı özellikle Vodafone kullanıcıları için büyük sıkıntı. Mi 6 forumunda daha fazla OP5’ten bahsetmeyeyim (sonuçta ben de şu anda mi 6 kullanıyorum) Fakat Amerika’dan OP5 gelince ona geçeceğim kesin:)

800 Mhz bandi icin ne deseniz haklisiniz hocam, sirf bu band icin daha fazla verilip Op5 alinir mi derseniz bence de alinabilir, ozellikle de Vodafone veyahut merkezi yerde yasamayip da 4G baglantisina onem verenler icin. Gündüz cekilen fotoğraflarda da dediğiniz gibi Mi6 biraz daha karanlik çıkıyor otomatik Modda, bu konuda da haklisiniz. Geniş diyafram acikligi olmasina rağmen, otomatik modda daha karanlik çekiyor. Forumun sorunu hocam sizin Chrome da sorun yasamaniz bu yüzden, bende Brave kullaniyorum Chrome yerine, takilma falan hic yaşamıyorum. Sadece forumda Mesaj yazarken, bazen yazilan kisim kayboluyor, onda da sayfayi geri alip tekrar ileri yapinca, yazmaya kaldığım yerden devam edebiliyorum. Acikcasi Stabilite olarak hic sorun yasamadim, Xiaomi Eu Beta ve bu rom tabanli Epic Custom romlarini kullanmama rağmen. Gorilla Glass korumasi icinde haklisiniz, Xiaomi de Gorilla Glass 4 olduğu yeni aciklandi, fakat testlerde S8 kadar cizilmelere dayanikli olduğu icin, Gorilla Glass 4 veya 5 olmasi farketmiyor. Modem konusunda ise incelemelerde hep SD X16 nodem olduğu bahsedildigi icin hic dikkat etmedim, acaba Cat 9 modem kullanildigini nasil ogrenebiliriz? Gsmarena ya baktim, orada da X16 olduğunu belirtmisler.

Jelly Efekt konusunda haklisiniz, fakat kullandiginiz cihazda bu sorun olduğunu bilmek bile yetiyor ne yazikki.

Bu arada Oneplus da Donanimsal olarak Sessize veyahut Rahatsiz etme moduna almak icin tuş olmasi cok güzel, Mi6 da ise buna karsilik Kızılötesi portu olmasi güzel.

Söylediklerinizde haklisiniz hocam, size katiliyorum. Fakat iste kullanim aliskanligi burada ortaya cikiyor, bu ozellikler sizi Op5e yoneltirken beni de Mi6 da yoneltiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

Arkadaşlar miui 9 geçtiğinden beri hiçbir bildirim gelmiyor :/ uygulama anca arkaplan da açıksa bildirim geliyor. Tüm güç tasarrufu ayarlarını denedim kurcaladim hala durum aynı. Bütün uygulamalarda bu olay var. Başına gelip çözen varmı? Birde haftalık güncelleme gelmesi lazım ama iki haftadır kullanıyorum daha güncelleme gelmedi beta sürüme. Herşeyden memnunum şu bildirim sorunu dışında

Hocam bu durumu bende birkez rom gecisinde yasadim. Ayni ayarlar ile romu kullanmama ragmen bildirim gelmiyordu. Twrp ile romu ayni sekilde baştan kurup, ayni ayarlari kullanmama rağmen 2. Kurulumunda bildirimler gelmeye basladi. Sizinki de belki bu tarz bir sorun olabilir.

Bu arada Son guncelleme 7.9.21-7.9.22 guncellemeleri oldu. Cin tatili olduğu icin 7.10.5 sonrasinda guncelleme gelmesi devam edecek.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    7.9.22 imiş bendekide zaten Çin tatilini görmüştüm forumda ama bu kadar uzun süreceğini tahmin etmedim. :) Umarım düzelir bundan sonraki güncellemeyi twrp ile yaparım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

7.9.22 imiş bendekide zaten Çin tatilini görmüştüm forumda ama bu kadar uzun süreceğini tahmin etmedim. :) Umarım düzelir bundan sonraki güncellemeyi twrp ile yaparım.

Hocam cihazda hali hazirda Twrp yukluyse, sifirdan Kurulum yapmaniz lazim eğer düzelmez ise. Bence Twrp de varken, Epic romu deneyin hazir sifirdan kurulum yapacaksaniz.

Aslinda Ekimin basinda tatile girildi diye biliyorum Cinde ama, Xiaomi gelistiricileri daha erken tatile girdi nedense Türkiye özel sektörde biz bu kadar tatil yapamıyoruz

Burada Network'un başlığının en altında bulunan Speed kısmında modem hızları yazmakta.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8647&idPhone2=8507

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santhora -- 5 Ekim 2017; 10:39:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: santhora

Burada Network'un başlığının en altında bulunan Speed kısmında modem hızları yazmakta.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8647&idPhone2=8507

Peki hocam cok teşekkür ederim, inceleme de SD X16 modem diye bahsedip gecmisler ama, burada belirtilmis ancak. Modem konusunda indirme hizlarinda sorun olmaz ama, yükleme hizi 50 mbit suan icin is görsede, ilerisi icin düşük. Ayrica dediginiz gibi Modem sinifi da Oneplus 5ten dusuk olmus oluyor bu yüzden.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Hocam cihazda hali hazirda Twrp yukluyse, sifirdan Kurulum yapmaniz lazim eğer düzelmez ise. Bence Twrp de varken, Epic romu deneyin hazir sifirdan kurulum yapacaksaniz.

Aslinda Ekimin basinda tatile girildi diye biliyorum Cinde ama, Xiaomi gelistiricileri daha erken tatile girdi nedense Türkiye özel sektörde biz bu kadar tatil yapamıyoruz

Hocam sıfırdan kurulum dediğimiz internal storage sifirlamak gerekmiyor değil mi. Ben data System ve Cacheleri siliyordum sadece. Umarım düzelir. Epic rom un miui 9 versiyonu varsa atabilirim

• sirkumsali S kullanıcısına yanıt
    Epic rom kullaniyorum. Ben de aynı sorun olduğunu fark ettim. Bağlanıyor ancak internet yok

• darkRider kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim...ama sizden sonrada foruma yazan arkadaşlar benzer sorunlardan bahsetmiş bu sorunlar kronik bir hal almaya başlarsa sıkıntı...geçen yazmayı unutmuştum forumda yeni yazan arkadaşlardan birisi konuya değinmiş 800 bandı desteklemediğinden dolayı mi 6 kırsalda sıkıntı yaratıyor mesela siz böyle bir sorunla karşılaştınızmı?

• Arkadaşlar merhaba. Siyah 128 Gb versiyonla aranıza katıldım. Hepimiz için sorun yaşamadan kullanırız inşallah cihazları.

Tecrübe eden veya teknik bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak. Quick Charge 3.0 özellikli cihazları QC 2.0 veya normal 5V2A adaptörlerle şarj edebilir miyiz? Bunun bir sakıncası olur mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mi 6 da sadece tek sorun yaşadım o da forumda mesaj yazarken donuyor. Siyah ekran yanıp sönüyor garip bir hal alıyor telefon :)
    Diğer her şeyi harika
  • -Nautilus- kullanıcısına yanıt
    Ben kendi hızlı şarj adaptörünü başlarda kullandım, fakat sonradan bıraktım. Samsung tablet in 2A cihazını kullanıyorum.1,5 A bile olur. Hızlı şarj ve tam kapasite doldurmak batarya ömrünü kısaltıyor. Mümkünse %30-90 şarj aralığında normal adaptör kullanın. İşiniz aceleyse quick şarj ile yapılabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Hocam sıfırdan kurulum dediğimiz internal storage sifirlamak gerekmiyor değil mi. Ben data System ve Cacheleri siliyordum sadece. Umarım düzelir. Epic rom un miui 9 versiyonu varsa atabilirim

Yok yok hocam, cihaza twrp kurabildikten sonra bir daha sifirlamadim hic Dahili hafizayi. Dediginiz gibi romun kuruldugu System bölümünü formatliyorsunuz.

Var hocam, Xiaomi eu beta zaten haftalik china beta uzerinde sekilleniyor. Epic romda, Xiaomi Eu Beta uzerinde sekilleniyor.

• ilkerl İ kullanıcısına yanıt
    benim global kararlı. bugün yine aynısı oldu, bağlanıyor ama net yok, çözümü bilen yardımcı olsa sevinirim

• Hotspot için Miui Türkiye sitesinde şöyle bir çözüm önerisi var:

Ayarlar/sim kartlar&mobil aglar/erisim noktasi adlari na girin. Altta +Yeni APN simgesine tiklayin ad ve APN yazan yerlere Consumer Broadband yazip kaydedin ve bu APN yi secin. Telefonu kapatip acin. Gecmis olsun.

Hattınız Vodafone mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber sitesinde batarya şarj ile alakalı yazı okudum. Yararlı bulduğumdan paylaşmak istedim.

" Batarya ömrünü ikiye katlayacak 4 ipucu

1. AŞIRI ISINMAYI ÖNLEYİN

Telefon bataryaları ısıya karşı duyarlı olduğundan, bataryanın aşırı ısınması hem ömrünü kısaltıyor hem de telefonun yavaşlamasına neden oluyor. Şarj esnasında telefonunuzun güneşle direkt temas etmemesine ve bu işlem sırasında kılıf kullanmamaya özen gösterin.

2. BATARYANIZI SIK SIK ŞARJ EDİN

Telefonunuzu herhangi bir amaç için kullanırken şarj edebilmenizde bir sakınca yok. Tek seferde telefonunuzun bataryasını tamamen doldurmaktansa, kısa aralıklarla da olsa güç kaynağına bağlayarak şarj kontrolünü elinize alabilirsiniz.

3. UYURKEN ŞARJ ETMEYİN

Bataryanız tamamen doluyken telefonunuzu şarjdan çıkarın. Çıkarmadığınız durumda ise elektrik akımından dolayı gerilim arttığından bataryanın ömrü olumsuz olarak etkileniyor. Bu durum özellikle geceleri telefonu şarja takarak uyunan zaman gerçekleştiğinden, yatmadan önce şarj işlemini tamamlamaya dikkat edin.

4. YÜZDE 100 DOLULUK GEREKLİ DEĞİL

Telefonunuzun şarjının yüzde 100 dolu olması bilinenin aksine iyi bir durum değildir. Batarya tamamen dolu olduğunda çok uzun bir kullanım ömrü sunmayacağından, doluluk oranının yüzde 100 değil de yüzde 85-90 civarında kalması çok daha yararlı olarak batarya ömrünü uzatacaktır."

• quote:

Orijinalden alıntı: -Nautilus-

Hotspot için Miui Türkiye sitesinde şöyle bir çözüm önerisi var:

Ayarlar/sim kartlar&mobil aglar/erisim noktasi adlari na girin. Altta +Yeni APN simgesine tiklayin ad ve APN yazan yerlere Consumer Broadband yazip kaydedin ve bu APN yi secin. Telefonu kapatip acin. Gecmis olsun.

Hattınız Vodafone mu?

Arkadaşlar Önceden Hotspot sorunu yaşanınca, Mi6'ya bağladığınız cihaza el ile Dns girilerek bu sorunun çözüldüğünden bahsediliyordu. Buradaki problem ise, farklı cihaz bağlarsanız eğer, o cihaza da yeniden DNS girmek durumundasınız.

Eğer sorun yine benzer ise, bu yöntemi deneyebilirsiniz.
    Hocam tam cihazı almaya karar veriyorken başka sıkıntılar okuyorum bahsettiğiniz olay internet paylaşımı değilmi paylaşımı açınca diğer cihazlar bağlanamıyormu ve WhatsApp bildirimleri anlık geliyormu lütfen bilgi verirseniz sevinirim

not. seramik versiyon ile cam arasında kalite farkı çok belirgin mi seramik versiyonu kullanan varmı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: slayerxp

Mi6 yi yeni aldim. Aramalarda sesim karsi tarafa gitmiyor. Hoperloru ac kapa yaparsam duzeliyor. Bu sorunu yasayan ve cozumu bilen var mi? Aradim taradim cozum bulamadim.

Reset attım telefona yine devam ediyor sorun. yok mu çözüm veya sorunu bilen?
  • 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.