Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yok mu şu cihazı getirecek bi firma koca ülkede yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unflattering U kullanıcısına yanıt
    Keşke keşke hocam ya bende o fiyat aralığında istiyorum ama çokta ümit etmeyin bence.

S6'nın bataryası baya kötü artık bende değiştirmek istiyorum.
  • S6 mı ben hala 3 yedek batarya ile s3 kullanıyorum. Şimdi bundan geçince yine bunun gibi yıllarca kullanacağım bir telefon almak istiyorum. Ama şu inceleme videosunda mi6 nın gece çekimine dikkat ettim de tek kelime ile berbattı. Yıllarca kullanmak istediğim telefonda! kameranın kötü olmasını hazmedemem doğrusu.

• Shiftdelete cihazı getirmiş ve kutu açılımı yapmış. Telefon tek kelimeyle mükemmel görünüyor. Çerçeveler kesinlikle kalın değil. Zaten 5.15 inçte ekran/kasa oranı gayet iyi.

Getirdikleri cihazda 6 GB ram var. Şu telefonu 1600-1700 civarında birileri satsa garanti maranti hiç düşünmem alırım. Özellikle siyahı bence görsellikte s8'den aşağı kalmaz.

• Bayarya ile ilgili incelemeler gördüm, çoğunda 3-4 saat ekran süresi alınmış. Bugün bir videoda 7 saatten fazla ekran süresi vardı. 4 saat ekran süresi veriyorsa gerçekten, soğurum telefondan.

• helluri kullanıcısına yanıt
    Bu ekran boyutunda 3-4 saat ekran süresi veriyorsa gerçekten problem. Ama piyasadaki 5.5 inç ekranlı 3000 mah pilli telefonlar 3-4 saat ekran süresi verirken bana pek mantıklı gelmedi. 3300 mah pil standart kullanımda 5 saat ekran süresini rahat rahat verecektir diye düşünüyorum.

• 4 saat ekran süresi mi bir yanlışlık yoksa kesinlikle almaktan vazgeçerim, benim için çok önemliki ekran 2k değil fhd olduğu için daha iyi pil süresi , ekran boyutu 5.15 ideal, yani büyük ekran pili çok tükettiğini düşünürsek, miui arayüzü pil için ideal, 3350 mah pil kapasitesi nasıl 4 saat ekran süresi verir?

• cinaski12 C kullanıcısına yanıt
    Hocam Cihazda video izleyerek 8 saatten biraz daha fazla ekran süresi alınmıştı, Xiaomi Mi5'ten 1.5; Mi5s'ten yaklaşık 1 saat daha fazlaydı alınan ekran süresi.

Video:

Batarya Karşılaştırması Kısmı:

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 8 Mayıs 2017; 19:54:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam Cihazda video izleyerek 8 saatten biraz daha fazla ekran süresi alınmıştı, Xiaomi Mi5'ten 1.5; Mi5s'ten yaklaşık 1 saat daha fazlaydı alınan ekran süresi.

Video:

Batarya Karşılaştırması Kısmı:

İçime su serptiniz teşekkür ederim, gelse de alsak

• cinaski12 C kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten bu ekran boyutunda bu bataryaya sahip bir cihazın 3-4 saatlik ekran süresi vermesini beklemiyorum. Snapdragon 835'in verimliğine girmeme hiç gerek yok.

En kötü şartlarda Xiaomi Mi5 ve Mi5s ayarında olur diye düşünüyorum ki; bu videoda Mi5 ve Mi5s'den daha iyi olduğunu gösteriyor

Ekleme: Bu arada her ne kadar cihazda Quickcharge 4.0 olduğu kesinleşmesede, bir çin inceleme videosunda yarım saat şarj ile %60 doluluk oranına (Yaklaşık 2000 Mah yapıyor), 1 saat 26 dk sürede ise %100 doluluk oranına erişildiği söylendi.

Acaba Mi5 ve Mi5s'de durum nasıl, bilen yada bu cihazları kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim. Buna göre cihazda Quick charge 4.0 olup olmadığını anlayabiliriz.

Bu arada aynı Çin inceleme videosunda Cam korumasının Gorilla Glass 4 ile sağlandığı söyleniyordu (Hem ön hem arka için geçerli midir bilmiyorum.) Başka bir videoda ise Safir kaplamadan bahsediyordu Kamera Lens kısımlarından için. Doğruluğu kesin olmasada, böyle olmasını ümidediyorum

Sanırım Cihazın Kamera Kompartmanı için bilgiler verilmemiş konuda.

Onlarıda ben ekliyeyim; aslında ana sayfada cihazın bilgilerine yer verilse çok iyi olur.

Ana Kamera: 12 MP Sony IMX386 Exmor RS Sensör, f/1.8, 6 Katmanlı Lens Sistemi, Piksel Boyutu 1.25 μm, Odak uzaklığı 27mm, 4 Eksenli Ois
    İkinci Kamera: 12 MP Samsung S5K3M3 Sensör, f/2.6, 5 Katmanlı Lens Sistemi, Piksel Boyutu 1.0 μm, Odak uzaklığı 52mm

Link:http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6-8507.php
    Link 2:https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-6

Bu arada Xiaomi Mi5s'de bulunan kamera 1.55 μm Piksel boyutuna sahip Sony IMX378 sensörlü olduğu için Gece çekimlerinde ve düşük ışık koşullarında genel itibariyle daha iyi Mi6'dan. Bu açıdan biraz moral bozucu oldu Mi6'nın kamerası. Fakat telefonun diğer özellikleri ve fiyatı bu zayıflığı görmezden gelmemize sebep olacak

Mi5s ile Mi6 Kamera Karşılaştırması:https://www.igeekphone.com/xiaomi-mi6-vs-xiaomi-mi5s-camera-review/

Özellikle Son Fotoğrafta bu durum iyice kendini göstermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 8 Mayıs 2017; 21:9:16 >

• Xz pre.bu mantıkla 2 saat ekran süresi verir mi6 7-8 saat arası ekran süresi verecektir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Ekledim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

Xz pre.bu mantıkla 2 saat ekran süresi verir mi6 7-8 saat arası ekran süresi verecektir

Hocam Techtablets'in incelemesinde ilk denemede 9 saat 54 dakika ekran süresi almış yarı parlaklık ile, ikinci denemede ise biraz da oyun oynayarak 7 saat 15 dk ekran süresi almış. Yani günlük kullanımda en kötü ihtimalle (Oyun harici) 7 Saat ekran süresi alınır diye düşünüyorum, standart kullanımda ise 8 saati rahatça görebilir

Test 1:

Test 2:

Bahsettiğim İnceleme Videosu:

@ryalp

Teşekkür ederim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 8 Mayıs 2017; 22:12:0 >

• Teşekkür ederim arkadaşlar pil konusundaki açıklamalar yeterli oldu, sizler mi6 yı nasıl almayı düşünüyorsunuz, ben kayıtsız alıp imei atmayı düşünüyorum, şuan redmi note 3 pro ekranı kırık olduğu içşn daha fazla bekleyemem acil almam lazım ki hepsiburada ya ne zaman düşer acaba

• bu telefon ne zaman türkiyeye gelir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=8pbDJtWeDZk

bu video daki kıyaslamada baya baya kötü sonuçlar var... mi6 alma hevesimde kesinti oldu bu video dan sonra
  • Akıllı arkadaşlar malum sitede 2.300 civarı fiyatlar ile koymuşlar. 1600-1700 civarı olursa alırım. Fazlası çalışmaz
    Piyasa belirlemeye çalışıyorlar. Hep amarikanın oyunları. Tarladaki domates vs tezgahtaki domates fiyatları hesabı oldu. Aracıya para yedirmek yok. Diren şaomi 6 🤘🤘

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paco de Lucia -- 9 Mayıs 2017; 12:12:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalım hb ne kadara satacak? Umarım 1999 TL gibi bir fiyat çekmezler. 1600-1800 aralığında bir fiyat olsun ki garanti olmamasına rağmen tercih edelim.

• Paco de Lucia kullanıcısına yanıt
    hangi site hocam?
  • 4.5 G testi

https://m.youtube.com/watch?v=Usc2AAzGJfY

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.