Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.934
Cevap
290
Favori
1.538.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryalp -- 9 Mayıs 2017; 16:15:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

https://www.youtube.com/watch?v=8pbDJtWeDZk

bu video daki kıyaslamada baya baya kötü sonuçlar var... mi6 alma hevesimde kesinti oldu bu video dan sonra

Hocam Videoyu önceden izlemiştim, özellikle cihazın düşük ışık performansı pek iyi değil ki, yukarıdaki mesajımda bahsettiğim üzerede Mi5s'in düşük ışık performansı bu cihazdan daha iyi. Ayrıca ana kamera'daki Ois çok iyi çalışmıyor yada S8'deki kadar iyi çalışmıyor. Bu Video nispeten daha iyi, başka izlediğim videolarda Ois'ten ötürü titreşim sorunu daha fazlaydı; ayrıca Kamera Odağı fazla kaçırdığı için fazlaca odaklama yapıyordu. Her ne kadar bu videoda karşılaştırılan ciha S8 olsada; Mi6'nın özellikle ön kamerasının düşük ışık performansı çok kötü, Video çekimlerinde 15 Fps'ye düşmesi; kullanılamayacağı anlamına geliyor. Aslında bu da yazılımla bir nebze düzeltilebilir fakat Xiaomi bunu yaparmı, pek sanmıyorum.

Ip 7+'ın Mi6 ile karşılaştırmalarında ise Mi6'nın ikinci kamerası netlik olarak Çok geride kalıyordu Ip7+'ın ikinci kamerasına göre.

Xiaomi'yede hak veriyorum; Fiyatı aynı tutup 2. kamerayı ekledi; ana kameraya Ois ekledi, tekrar kızılötesi ekledi, ikinci hoparlörü ekledi, su sıçramasına karşı dayanıklılık ekledi. Fakat haliyle bu kadar eklentinin götürüsü olarak da ön kamera performansı, 3.5mm Jack girişi çıkarılması, arka kamera performansı gibi durumlar oluştu.

Cihazı şu açıdan değerlendiriyorum ben, bu cihaz en iyi donanıma sahip olmayacak (Muhtelemen yeni çıkacak Iphone'dan düşük olacak performansı), en iyi kameraya, en iyi ses çıkışına, en iyi ekran kalitesine, en iyi bataryaya sahip olmayacak. Fakat cihazın sahip olduğu en iyi şey; Fiyat / Performans oranı olacak

@Haggard1963

Hocam İthalatçı Garantili cihazlarda fiyat olarak benim içimden ilk gelen parti için 1999 Tl geçiyor fakat umarım daha düşük olur 1600-1800 Tl aralığı olursa başka isteyeceğimiz birşey kalmaz zaten

@cinaski12

Hocam ben ithalatçı garantili olarak almayı düşünüyorum çok geciktirmez ise; tahminimce Haziran - Temmuz gibi ülkemize de geleceğini düşünüyorum. Fakat ilk gelen parti hemen biteceği öngörüsüyle Ağustos - Eylül aylarında Stoklu olarak bulunabilir.

• Tech4 Gadget İnternet kullanımında batarya testini yapmış. Cihaz Mi5s'e göre 1.5 kat daha fazla süre kullanılabilmiş.

Video Linki:

Karşılaştırma Görüntüsü:

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Mi6 ve Mi5 Kamera Performansı Karşılaştırması:

Mi6 Düşük ışık çekimlerinde Biraz daha İyi Mi5'ten. Daha fazlası yok ne yazıkki.

Bu arada Eğer Cihazı erken alanlar olursa Shiftdelete.Net cihaza nasıl Google Play kurulacağını göstermiş.

"Xiaomi Mi 6, Google Play Store kurulumu nasıl yapılır? Bu videomuzda, Çin'in Google yasağı nedeniyle kendi yazılımında Google Play olmayan Xiaomi Mi 6'ya kurulum yapma aşamalarını gösteriyoruz.

Kurulum dosyaları:https://drive.google.com/open?id=0B-yHhaVjMhvIRXZEYmtCNmxqbHM

Xiaomi Mi 6'ya Google Play Store nasıl kurulur?

İlk olarak bu link üzerinden kurulum dosyalarını indirmeniz gerekiyor. Gerekli dosyaları indirip, çıkarttıktan sonra Mi 6 modelinin içerisindeki MIUI klasörüne giriyoruz.

Bu klasör içindeki backup klasörüne giriyoruz. Bu arada eğer backup klasörü yoksa, kendiniz oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu klasörün içerisinde AllBackup klasörüne giriyoruz veya yine yoksa kendimiz oluşturuyoruz. Son olarak burasının içerisine yeni bir klasör açıp, indirdiğimiz tüm dosyaları içine yapıştırıyoruz.

Dosyaların aktarımı tamamlandıktan sonra telefonun Ayarlar bölümünden "Additional Settings" bölümünde yer alan "Backup" seçeneğine geliyoruz. Burada "Local Backup" seçeneğine tıklayınca karşımıza çıkan kurulum dosyasına tıklıyor ve "Restore" seçeneğine basıyoruz.

Restore seçeneğini seçtikten sonra Google Play Store servisleri yüklenmeye başlıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra telefonumuzu bir kere yeniden başlattıktan sonra Google Play Store'a giriş yapabilir ve artık uygulama indirebilirsiniz."

Not: Shiftdelete.Net'den alıntıdır.

• birim satın alma değerleri açısından evet bu fiyat ve bu değerlere alınabilinecek en iyi .. heleki SD835 olması da beraberinde gelince

herkes alimunyum iskelet yaparken üstüne birde çelik iskelet koyması... görsellik açısından oldukça hafif seramik ile desteklemesine birşey diyemiyorum
    hatta alkışlıyorsun. demekki amiral telefon denecek tlf larda fiyat aşağıda tutulabiliniyormuş .... u herkese dedirtiyor

kendi açımdan ise.. Note3Pro dan üst skalaya çıkarken extrem özellikler istediğim için o video yu örnekledim. Kişisel olarak kendini çekip sağda solda paylaşan abidik gubidik biri değilim. Foto çekimlerim genelde iş çekimleri olup bunları da daha sonra A4/A3 de baskı alınca... işte burda biraz... siyah ile 4 renkli olan yazıcıda baskı ile 6 renkli baskı yapan yazıcıların farklarını görmüş biri olarak evet...

madem herkesin çok para harcamayı bir üstünlük saydığı yerde, az para ile çok işler yapılabilinir demek için şahsen kamera konusunda bu kadar kötü sonuç beklemiyordum.. Mi tlf lar ile resim çekip paylaşan sürekli orda burda ... keyfi yapanların pek de hoşuna gitmeyecek bir durum...
    benim açımdan da baskılarımda hala bir koyu renk teması devam edecek, renk hassasiyeti olmayacak gibi bir manaya geliyor..
    neden bir SLR ile gezmiyorum ? iyide kardeşim iş icabı çekimler genelde planlanmış olmuyor ki :)

• Arkadaşlar Geekbuying'de biraz pahalı, Gearbest, DHGate, Aliexpress falan baktım fakat en ucuz kim satıyor, Türkiye gönderimi kim yapıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosuntosun

birim satın alma değerleri açısından evet bu fiyat ve bu değerlere alınabilinecek en iyi .. heleki SD835 olması da beraberinde gelince

herkes alimunyum iskelet yaparken üstüne birde çelik iskelet koyması... görsellik açısından oldukça hafif seramik ile desteklemesine birşey diyemiyorum
    hatta alkışlıyorsun. demekki amiral telefon denecek tlf larda fiyat aşağıda tutulabiliniyormuş .... u herkese dedirtiyor

kendi açımdan ise.. Note3Pro dan üst skalaya çıkarken extrem özellikler istediğim için o video yu örnekledim. Kişisel olarak kendini çekip sağda solda paylaşan abidik gubidik biri değilim. Foto çekimlerim genelde iş çekimleri olup bunları da daha sonra A4/A3 de baskı alınca... işte burda biraz... siyah ile 4 renkli olan yazıcıda baskı ile 6 renkli baskı yapan yazıcıların farklarını görmüş biri olarak evet...

madem herkesin çok para harcamayı bir üstünlük saydığı yerde, az para ile çok işler yapılabilinir demek için şahsen kamera konusunda bu kadar kötü sonuç beklemiyordum.. Mi tlf lar ile resim çekip paylaşan sürekli orda burda ... keyfi yapanların pek de hoşuna gitmeyecek bir durum...
    benim açımdan da baskılarımda hala bir koyu renk teması devam edecek, renk hassasiyeti olmayacak gibi bir manaya geliyor..
    neden bir SLR ile gezmiyorum ? iyide kardeşim iş icabı çekimler genelde planlanmış olmuyor ki :)

Hocam sizin durumunuz burada ayrı bir yer teşkil ediyor. Sizin isteğiniz iyi bir kamera performansı. Bunu da ne yazıkki uygun fiyat ile şuan için çözümlemek zor. Mecburen Siz fiyat çıtasını yükselteceksiniz

Bu arada hocam hangi mesleğiniz neydi, şimdi siz söyleyince merak ettim

• Önceliğiniz kamera performansı ise Sony'nin bir telefonu var diyorlardı, ismini hatırlayamadım şimdi, hatırlarsam yazarım. O çok iyiymiş.

• Küresel Rom Bir kaç güne gelecek yazıyor bir kaç yerde, çin romu yayınlanmış.

• Xiaomi Mi 6 ile tekrardan Xiaomi ailesine geri döndüm. İlk izlenim olarak gayet güzel cihaz ..
  • Mi5s kullanıyorum. Paylaşılan videoları izledim anlaşılan mi6 ya geçecek bir durum yok ortada. Biz mi6s'i beklemeye başlayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend.

Xiaomi Mi 6 ile tekrardan Xiaomi ailesine geri döndüm. İlk izlenim olarak gayet güzel cihaz ..

Hocam hayırlı olsun nasıl temin ettin peki var mı güvenebileceğimiz bir satıcı bizlerde alabilsek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend.

Xiaomi Mi 6 ile tekrardan Xiaomi ailesine geri döndüm. İlk izlenim olarak gayet güzel cihaz ..

Hayırlı olsun hocam Darısı bizim başımıza Hocam sizin cihazda gördüğünüz artı ve eksileri de içeren ufaktan da olsa bir inceleme yapabilir misiniz? Bu arada hangi rengi almıştınız hocam, birde size ne kadara maloldu?
  • Legend. kullanıcısına yanıt
    Oncelikle hayirli olsun bize fotoraflar ekleyebilirmisiniz cihazla alakali arayuzle alakali mi5s de olan parmak izi problemi devam ediyomi nedir ne degildir ogrenelim

• arkadaşlar telefon hangi ülkelerde satışa çıktır.Suudi arabistana gidicem de yakın bir zamanda , ordan alma imkanım var mı ?
  • Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

sitelerde 600 dolardan başlayan fiyatlar 460 dolara kadar düştü sanırım haziran ortası gibi 400 dolar seviyesine gelecektir az daha beklemekte yarar var.

• Siyah rengini aldım 64 GB.

Kutu içeriği :

USB-C Kulaklık kablosu
    USB-C Kablosu
    Adaptör
    Kılıf

---

Piyasada çok üç kağıtçı var dikkat etmek lazım. Şuan satılan fiyatlar biraz yüksek bunu bile bile alıyoruz. Piyasada olan telefonlarda 1-2 günde bitiyor malesef ciddi kovalamak lazım bende şansa son cihazı aldım satıcıdan. 2050 TL ye aldım.

Daha önceden Mi 3 ve Mi Note Pro kullanmıştım. Sisteme aşinayım. İphone 6S den geçtim Mi6 ya.

Kasa olarak gerçekten tok bir yapısı var. Elde tutuş hassasiyatı ciddi güzel. Iphone a göre biraz ağır geldi bana sadece. Ekran kalitesi çok iyi ve parlak. Ses seviyesi bluetooth hoperlörler kadar iyi diyebilirim çift hoperlör olmasından dolayı stereo ses var cihazda. Çok hızlı şekilde şarj oluyor ama o hızda bitmiyor o açıdan güzel tahminim 1 günü çok çok rahat çıkarır içerisindeki pil. Parmak okuma hassasiyeti çok iyi ve inanılmaz hızlı.

Kısacası ben beğendim. Diğer kullandığım Mi serisi ile elbette alakası yok Xiaomi sürekli üzerine koya koya giden bir firma. Yenilikçi bir kasası yok ancak cihazın içerisindeki donanım yenilikçi ve sektörün önünde.

• quote:

Orijinalden alıntı: mamj

arkadaşlar telefon hangi ülkelerde satışa çıktır.Suudi arabistana gidicem de yakın bir zamanda , ordan alma imkanım var mı ?

17 mayısdamı gıdıyosun kardesım
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre-29

quote:

Orijinalden alıntı: mamj

arkadaşlar telefon hangi ülkelerde satışa çıktır.Suudi arabistana gidicem de yakın bir zamanda , ordan alma imkanım var mı ?

17 mayısdamı gıdıyosun kardesım

hayır kardesm , 1 ay sonra
  • Legend. kullanıcısına yanıt
    Aynı rakama 10000 mi powerbank ve Bluetooth kulaklık dahildi bana pahalı geldi almadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryalp -- 10 Mayıs 2017; 14:23:46 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.