Şimdi Ara

Xiaomi Mi TV Stick yenileniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Xiaomi’nin akıllı televizyon segmentindeki en beğenilen oyuncusu Mi TV hem set üstü medya oynatıcı şeklinde hem de HDMI uzantılı çubuk şeklinde satılıyor. Xiaomi Mi TV Stick bu yıl yenileniyor. 

Xiaomi Mi TV Stick 2021 neler sunacak?

Xiaomi Mi TV Stick 2021 akıllı televizyon aparatı ABD İletişim Dairesi incelemelerinde ortaya çıktı. Bu bakımdan yıl sonu gelmeden piyasaya çıkma ihtimali var. Donanım tarafında ise fark yok gibi. 

Ayrıca Bkz.The Batman evreninde geçem Penguin dizisi duyuruldu: Scarface benzeri dizi HBO Max'te yayınlanacak

Raporlara göre aparatta 4 adet Cortex-A53 çekirdekli Amlogic S905Y4 yonga seti kullanılırken ARM Mali G31 MP2 grafik birimi yer alıyor. Orijinale göre grafik tarafında bir miktar iyileşme olduğunu söyleyebiliriz. 4K içerikler 10-bit desteği ile 60fps işlenebiliyor. 

866Mbps indirme ve 300Mbps yükleme hızları ile bağlantı kalitesi geliştirilmiş. AV1/H.265/VP9 P-2/AVS2 4Kp30, H.264, HDR10/10+, HLG, Dolby Vision, Dolby Atmos ve DTS HD teknolojilerine destek sunuluyor. Dış tasarım ve kumanda tasarımında bir değişiklik yok. 

Xiaomi Mi TV Stick yenileniyor

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2021/09/27/xiaomi-mi-tv-stick-2021-fcc-detailed-specs/

• Olur sana 750?

• 2021 Mi TV Stick, önceki modele göre tasarımda küçük bir değişiklikle FCC'de ( googlechromecast aracılığıyla ) görüldü . Görünüşteki değişikliklerin yanı sıra, sertifikasyon gereği bazı donanım değişiklikleri de getiriyor. Uzaktan kumandanın kendisi önceki nesle benzer görünse de, ağ hızlarında bariz bir fark var. Yeni Mi TV Stick artık WiFi üzerinde geliştirilmiş aşağı bağlantı ve yukarı bağlantı hızları sunarak bir VHT80 kanalı kullanarak 866,7 Mbps aşağı bağlantı hızını ve HT40 kanalı üzerinden 300 Mbps yukarı bağlantıyı destekler.

Başka bir deyişle, kullanıcılar kararlı bir bağlantıda 4K içerikte arabelleksiz bir deneyim bekleyebilirler. Hızlar ayrıca önceki 433,3 Mbps indirme hızına ve 150 Mbps uplink'e göre biraz daha yüksek. Kaputun altında, yeni Stick, Dört Çekirdekli Cortex A35 16500+ DMIPS ve 850MHz'de saat hızına sahip ARM Mali G31 MP2 GPU ile eşleştirilmiş bir Amlogic S905Y4'e sahip. Bu yonga seti, 10bit'te 60 fps'de 4K çözünürlüğü oluşturma yeteneğine sahiptir.
    Dikkate değer diğer özellikler arasında AV1/H.265/VP9 P-2/AVS2 4Kp30 ve H.264 gibi çoklu kodek desteği bulunur. Mi TV Stick ayrıca HDR10/10+, HLG, Dolby Vision, Dolby Atmos ve DTS HD'yi de destekler. BT, uzaktan kumanda için iki adet AAA pilin yanı sıra 5W güç adaptörü ve HDMI uzatma kablosu ile yudumlayacaktır. En son sürümün önümüzdeki birkaç hafta içinde piyasada duyurulmasını bekleyebiliriz.

https://www.gizmochina.com/2021/09/27/xiaomi-mi-tv-stick-2021-fcc-detailed-specs/

• 400 tl çıkarsa alalım 2015 samsun akıllı tv artık eskisi kadar akıllı değil yeni programları desteklememeye başladı exxen gain gelmedi bile being connec kaldı oda desteğini keserse bittik

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 4k oynatacaksa mükemmel. 4 adet kullanıyorum ama stick olanını almadım 4k desteklemediği için.
    Ben çok memnunum tv box larından.

• Fire Stick 4K varken Mi Stick ten de Mi Box tan da uzak durun derim.

• MarionCobretti kullanıcısına yanıt
    Neden güzel değilmi en azından film müzik için

• Şunların kumandasına mouse için dokunmatik yüzey koysalar on numara cihaz olacak. Mi box kullanıyorum çok memnunum

• Bende de buna benzer bir alet vardı. Fakat aşırı ısınma olduğundan bozuldu. Isı aletin ömrünü kısaltıyor. Acaba ne kadar ısınma yapıyor? Aleti aldınmı yanına birde fan almak gerekir serinletmesi için :)

• theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    Lg marka tvlerin kumandaları çok güzel air mause.Artık xiaomide bu şekilde bir kumanda çıkarması lazım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    LG bu özelliği ile acayip revaçta. 2018'de almıştık ilk kez sm8600 modelini ve hala harika çalışıyor. Şuan abim aldı yeni webos 6'lı modelini be hem kumanda hem de arayüz değişmiş. LG kumanda ve kullanım rahatlığı için tercih ediliyor genelde ama çinli anlamıyor sanırım bunu, zaten satıyor diye ve milletin akıllı tv'si yok ki bunu alıyor mantığıyla üstüne eklemiyor. Mi box bile hem eski yazılım hem de bir sürü kronik sorunlu iken mi stick zaten hem ısınıyor hem de işlevleri kısıtlı.

• Air kumanda samsung un ust serilerinde de vardi ama suan alinabilir seviyedeki tv lerinin cogunda yok. Cok pahali ozellikmis gibi smart tv diye sattiklari cihazlara koymuyorlar. Oysa 60 liraya air mause aliniyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Sihirli kumanda değil miydi adı ismi mi değişti? Bizdekinin adı sihirli kumanda.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Sihirli kumanda değil miydi adı ismi mi değişti? Bizdekinin adı sihirli kumanda.

Kumandanın ismi sihirli kumanda ama o mause gibi kullanma olayına air mause deniyor genelde.

• Tivoo dan ucuz olmalı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oturma odasında 2009 model samsung tv kullanıyorum. alırken özellikle smart tv almadım. iyi ki almamışım. bu tarz ürünler en iyi smart tv den daha iyi.

tabi memnun olan vardır. tamam. ama 5 - 6 sene sonra akıllı tv de hiç bir program çalışmayacak veya desteklenmeyecek.

• marsk35 kullanıcısına yanıt
    bu yorumları takma, bende mi box var ve çok memnunum.

• Rezil bir alet. Donuyor vs... Millet nasıl seviyor anlamıyorum bu cihazı? Tvyi PCye bağlamak çok daha iyi..!

• Seninkinde sorun vardır.Donma sorunu hiç yaşamadım.

• ceo-tr kullanıcısına yanıt
    5-6 sene sonra bunlarda çok işe yaramaz 2014 model smart tv kullanıyorum yeni uygulamaları desteklemediği (exxen ve gain) için bu trz cihaza geçebilirim ama hala daha kullandığım uygulamaları destekliyor ve tek kumandadan herşey çok rahat kontrol edebiliyorum telefondanda yansıtma yapabiliyorum yani smart tv ler bu cihazlardan daha iyi kumanda çöplüğü oluyor ev.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.