Şimdi Ara

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU] (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.922
Cevap
182
Favori
763.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 3 haftadır bu telefonu kullanıyorum maddi nedenlerden dolayı s20+ satıp bunu aldım. Beni mazur görün ama samsungun one ui yazılımı miui yazılımından fersah fersah ilerde. En basitinden bugüne kadar pek değinilmeyen bazı eksi yönleri var şimdi bana diyeceksiniz benim için önemli değil ya da buna mı takıldın. Evet takıldım malesef şimdi yazayım eksi yönleri

Google arama uygulaması başlı başına bir facia, mesela arkadaşınızın numarasını çeviriyorsunuz 0532 2xx diye eğer numara rehbere +90 532 şeklinde kayıtlı değilse numara tuşlarken yukarda isim çıkmıyor, bu sorun Xiaomi kendi arama uygulamasında da var. Galeri uygulamasında aynı klasörden iki tane kaydediyor 2015 de kullandığım mi 4 de aynı şekildeydi. Kamera uygulamasında selfi çekerken zaman ayarlamayı her seferinde açmanız lazım, gerek samsung gerek huawei olsun kullandığım diğer telefonlarda bir kere ayarlıyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nikki Sixx

Arkadaşlar, Spigen kılıf elime ulaştı. İlk izlenimlerim gayet olumlu. Yakınlık sensörü ile ilgili herhangi bir problem yok. Aşağıdaki resimden bu sorunu nasıl çözdüklerini anlayabilirsiniz.

Ön taraftan görünümü de gayet hoş. Kişiye göre değişir fakat ben telefonu çok fazla kalınlaştırdığını düşünmüyorum. Ön taraftan bahsetmişken, ekran koruyucuyu kaldırmadığını da belirteyim.

Arka görünümü de sizlerle paylaşıyorum. Her zaman olduğu gibi, kamera lenslerini muazzam bir şekilde koruyor.

Kılıfı Hepsiburada üzerinden 90 TL'ye aldım. Spigen'in kendi sitesinde an itibarıyla tükenmiş görünüyor.
    Bugün benim kilifta geldi, yalniz yakinlik sensoru cok stabil calismiyor. Telefonu biraz sert kulagima goturmezsem ekran genelde acik kaldi. Gyro kalibrasyonu yaptiktan sonra biraz daha iyi gibi oldu ama ara sira yine de ekran acik kaliyor.

Bu sorun kılıfın tasarimi ile alakali cunku yakinlik sensoru ahizenin icinde olduğundan dolayı kilifi takınca ahize tamamen kapaniyor, sadece sesin duyulmasi icin havalandirma tarzi bombe koymuşlar. Normalde benim cihazimda kendi kilifi ile kullanırken ekranın kapanmama sorunu yoktu, o yuzden kilifla alakali olduğuna eminim. Sizin sorun yasamamaniz ilginç, şanslısınız diyelim :) iade durumuna bir sure kullanip karar verecem. Kilifin tasarımını cok begendim, telefonu kaba yapmadan guzel korudu. Ozellikle arka kamera tasarimi harika olmus. Gorusmelerde rahatsiz edecek kadar sorun yasatmazsa kullanmaya devam ederim.

Spigen rugged armor kilif almayi dusunenler varsa, durum bu sekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Yaklaşık 3 haftadır bu telefonu kullanıyorum maddi nedenlerden dolayı s20+ satıp bunu aldım. Beni mazur görün ama samsungun one ui yazılımı miui yazılımından fersah fersah ilerde. En basitinden bugüne kadar pek değinilmeyen bazı eksi yönleri var şimdi bana diyeceksiniz benim için önemli değil ya da buna mı takıldın. Evet takıldım malesef şimdi yazayım eksi yönleri

Google arama uygulaması başlı başına bir facia, mesela arkadaşınızın numarasını çeviriyorsunuz 0532 2xx diye eğer numara rehbere +90 532 şeklinde kayıtlı değilse numara tuşlarken yukarda isim çıkmıyor, bu sorun Xiaomi kendi arama uygulamasında da var. Galeri uygulamasında aynı klasörden iki tane kaydediyor 2015 de kullandığım mi 4 de aynı şekildeydi. Kamera uygulamasında selfi çekerken zaman ayarlamayı her seferinde açmanız lazım, gerek samsung gerek huawei olsun kullandığım diğer telefonlarda bir kere ayarlıyorsunuz
    Size tamamen katılıyorum. Cihazin donanımı, malzeme kalitesi vs kendi klasmaninda gayet iyi ama gel gelelim xioami arayuzunden dolayi yazilim olarak eksiklikler fazla. Daha önce ios ve one iu kullanan birinin dogal olarak gözüne batıyor.

Yalniz google aramalar uygulamasini yavas yavas andorid cihazlarda standart hale getirmeye başladılar. Xioami'den baska Sony ve Nord modeli ile oneplus'ta google aramalara gecmis. Boyle giderse samsung ve Huawei harici hemen hemen hepsi google aramaları kullanmaya baslayacak. O yuzden alismaya çalışmak en iyi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: plaka01

Merhaba. Ürünü 10 gün önce Hepsiburadadan aldım.
    Geçenlerde farkettim aux kablosunu takınca sssss tarzında bir gıcırtı var seste farkedilir düzeyde yüksek bir ses.
    Daha sonrasında kulaklıkla da denedim, yine aynı şekilde gıcırtı var.
    Bu aux girişi bozuk herhalde, bu şekilde bir sorun yaşayan var mı ?
    Aux kablosu ile hic denemedim ama kulaklik taktigim zaman bir sorun yok. Sadece kendi dahili radyosunda cizirti oluyor.

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt

Ben buraya yazmadan önce denemeler yaptım, inanın hiçbir problem yaşamadım. Şimdi siz problem yaşayınca kötü oldum. Umarım memnun kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nikki Sixx

Ben buraya yazmadan önce denemeler yaptım, inanın hiçbir problem yaşamadım. Şimdi siz problem yaşayınca kötü oldum. Umarım memnun kalırsınız.

Kötü olacak birsy yok hocam en kötü iade ederim ama kilifi cok begendigim icin biraz daha gozlemlicem bakalim. Daha once aldigim kilifa gore yakinlik sensoru yine iyi çalisiyor :)

• Arkadaşlar çok acil yantinizi bekliyorum bu adaptör orjinal bu telefona mı ait acaba?

Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

Arkadaşlar telefonu almak üzereyim cevaplarınızı bekliyorum vaktim yok maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞeRmeH -- 26 Ekim 2020; 16:12:22 >
  • Arkadaşlar merhaba daha önce bu forumdaki arkadaşın önerisi sayesinde akilliphone sitesinden ekran koruyucu almıştım. Şimdi tekrar lazım oldu da. Ama akilliphone sitesinde stok bulamadım. Ekran filmi gayet kaliteliydi. Acaba nerden bulabilirim. Linki burdaydı. Yardımcı olursanız çok sevinirim acilen kırılmaz ekran almam lazım.
    https://mobil.akilliphone.com/incele/gor-xiaomi-mi-cc9-pro-note-10-10-pro-3d-kavisli-full-ekran-koruyucu-2-adet-set-102861

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞeRmeH

Arkadaşlar çok acil yantinizi bekliyorum bu adaptör orjinal bu telefona mı ait acaba?

Arkadaşlar telefonu almak üzereyim cevaplarınızı bekliyorum vaktim yok maalesef
    Orjinal modeli MDY O9 EN

Degerler de tutmuyor. Xiaomi Mi Note 10 Lite (TOCO) [ANA KONU]

• ŞeRmeH kullanıcısına yanıt

Bana gelen 30 w bu ise 18 w

• ŞeRmeH kullanıcısına yanıt

Bu telefonun şarjı değil.

• eminbehcetniyazi E kullanıcısına yanıt
    Ayni sıkıntı benimde var çözüm mü varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: James Deen

Başka yazabileceğimiz bir yer olsa da keşke oraya yazsak. :)

Alıntıları Göster
    Ön kameranin hem mp'i dusuk hem de diyafram aralığı kötü. Yazilim ile düzelmesi zor gözüküyor.

Vallahi kardeş seninle ayni sıkıntı lari çekiyoruz bende bir aydır telefon arıyorum adam gibi bir telefon bulamadım son olarak A71 iade ettim bakalım nasıl bir sonuç çıkacak vallahi benim aklımda Samsung s10 plus var ama onun la ilgili de ısınma ve ön kamera çok sıkıntı mi note lite ile ilgili benim telefonum da 2 aylık 3000 bine çok teklif ettiler ama vermedim ama millet gidiyor 3000 bine yurt dışı cihazı alıyor garanti si benim için çok önemli değil imei problemi yaşama ihtimali çok yüksek neyse kardeş uzattım biraz bence 3300,3500 arasi bir fiyata çok rahat eder, vallahi telefon için bu telefonu aratmayacak bir telefon bulursam değiştireceğim olmaz ise bu şekilde devam edeceğim

Beğenmiyorsan almasaydın zorla mı aldırdılar sana. Ben şahsen memnun olmadığım bir telefonu 1 saniye kullanmam. Trilyonlarca çeşit telefon var piyasada burda sızlanacağına şurası kötü burası böyle bilmem ne deme değiştir derim. Hem biz rahat edelim hem de sen rahatla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaRK_KniGHT_ -- 26 Ekim 2020; 17:50:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRK_KniGHT_

Beğenmiyorsan almasaydın zorla mı aldırdılar sana. Ben şahsen memnun olmadığım bir telefonu 1 saniye kullanmam. Trilyonlarca çeşit telefon var piyasada burda sızlanacağına şurası kötü burası böyle bilmem ne deme değiştir derim. Hem biz rahat edelim hem de sen rahatla
    Zeki kardeşim benim. Ben ilk ciktigi zamanlarda aldim, telefonu bir muddet kullanmadan kimse detaylı sekilde uzun kullanım degerlendirmesi yapamaz degil mi? On kamerasi kotu, arayüzü kotu ama diger ozelikleri ortalama uzeri ve isimi goruyor. Yeri geldi bu konuda telefonu haksiz yere elestirenlere de ben cevap yazıp tartistim. O zamanlar sizleri göremiyordum bu sayfada.

Asil konu ne kullanacagima, ne yazacagima, hangi konu başlığında takilacagima sizi alakadar etmez haksizmiyim ;) Ne zaman telefonu elestiren olsa yada batarya muhabbeti gecse aninda atliyorsunuz :) adam on kamerayla ilgili soru sormus, cevap verdim cevabimi begenmeyip aksini dusunuyorsan, sen buyur cevap ver arkadaşa. On kameradan memnun degilim, nasil duzeltirim diyor. Aydinlat.

Yazdiklarimdan rahatsizlik duyorsaniz dunku arkadasa yaptigim tavsiye gecerli. Okur yada okumadan gecersiniz bu kadar basit rahatlamak ;) Ama bence en ufak karsit düşünceye tahammul edemeyip insanlara sataşarak asil rahatsizligi siz veriyorsunuz. Bu sayfa kimsenin babasının mali degil, isteyen istediği yorumu yazar.

• Arkadaşlar teşekkür ederim

Acaba bu telefona sahip herkesteki adaptorler mdy-09-en mi acaba? Farkli sahip olan var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bi şeyden memnun değilsen ve performansı seni tatmin etmiyorsa yapacağın hiçbir şey yok. Basit bi akıl yürütme, mantık olayı bu. Aniden bi mucize olup da harika olmayacak bundan sonra da. Bunu herkes bilir. Elindeki cihazdan memnun değilsen yapacağın bir tek şey var... En kısa zamanda elinden çıkarmak cihazı ve beğendiğin ürünü almak. Hepinizin sorununuzu çözdüm bak. Kesin çözüm bu yöntem tavsiye ederim şikayeti olan herkese
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRK_KniGHT_

Bi şeyden memnun değilsen ve performansı seni tatmin etmiyorsa yapacağın hiçbir şey yok. Basit bi akıl yürütme, mantık olayı bu. Aniden bi mucize olup da harika olmayacak bundan sonra da. Bunu herkes bilir. Elindeki cihazdan memnun değilsen yapacağın bir tek şey var... En kısa zamanda elinden çıkarmak cihazı ve beğendiğin ürünü almak. Hepinizin sorununuzu çözdüm bak. Kesin çözüm bu yöntem tavsiye ederim şikayeti olan herkese

Onun amacı çözüm değil milleti gıcık etmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: esen38

Vallahi kardeş seninle ayni sıkıntı lari çekiyoruz bende bir aydır telefon arıyorum adam gibi bir telefon bulamadım son olarak A71 iade ettim bakalım nasıl bir sonuç çıkacak vallahi benim aklımda Samsung s10 plus var ama onun la ilgili de ısınma ve ön kamera çok sıkıntı mi note lite ile ilgili benim telefonum da 2 aylık 3000 bine çok teklif ettiler ama vermedim ama millet gidiyor 3000 bine yurt dışı cihazı alıyor garanti si benim için çok önemli değil imei problemi yaşama ihtimali çok yüksek neyse kardeş uzattım biraz bence 3300,3500 arasi bir fiyata çok rahat eder, vallahi telefon için bu telefonu aratmayacak bir telefon bulursam değiştireceğim olmaz ise bu şekilde devam edeceğim
    Burada telefonu kötüledigimi dusunup rahatsiz olan cok ama a71 sayfasinda size mi note 10 lite'dan sonra cok memnun kalmazsiniz demiştim hatırlarsanız. En ufak elistiriye tahammul edemeyen bu arkadaşarin anlamak istemedigi, a71`in onde oldugu durumlar da var mi note 10 lite'in da, bunları dile getirince kotu oluyoruz :) ikisini de kullandigim icin objektif bakabiliyorum ama genel anlamda bana gore mi note 10 lite daha önde. Başkasının kriterleri farklı olabilir o zaman a71 daha iyi bir tercih olur. Insanlar bu sayfaya geliyorsa telefonların eksik yönlerini de okumak bilmek iateyecektir. Bu sekilde hata yapma olasılıkları minimuma iner.
    Yanlış anlamayin lafim size degil. Orta sinif modeller genelde birbine yakin, sizi hem a71 hem mi note 10 lite memnun etmediyse biraz daha pahali telefonlara bakin derim. P30 olabilir, s20 ve s20 fe olabilir orasi kullanim kriterinize gore sizin bileceginiz is. Ama s10 plusun bataryasi kotu asla onermem. Ben de değiştirirsem s20 yada s20 fe den birini tercih ederdim.

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.