Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.911
Cevap
49
Favori
211.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Resmi hesaplardan paylaşılan fotoğraflar doğru olsun artık. 😊

Daha fazlası burada var...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Batarya kapasitesi memnun etmedi beni. Tamam işlemci düşük güç tüketiyo olabilir ama hiç görmedik. Son 2 yıldır çıkan cihazlarda işlemcinin düşük güç tükettiği belirtiliyor. Ama amiral gemilerine bakınca düşük kapasiteli batarya kullanan firmalar o vaatleri yerine getiremiyo. Tutupta 6 saat ekran süresi verecekse iphone 7 plustan geçemem. Aynı süreleri ben de alıyorum. Max 4 bekliyodum. İşlemcisi orta halli. Kamera da iyi olursa onu alabilirm. Ama bu düşük güç tüketimi konusunda firmalar yalan söylüyo. Sadece işlemcinin düşük güç tüketim özelliği olması yeterli değil. Yazılım ile desteklenmesi lazım. Ama pek beceremiyolar. Bunu son sürüme geçen xiaomi cihazlarda gördük. Şarj sorunu yaşayan arkadaşlarımız var. Galaxy s8 çıktığından koşa koşa aldım. 3 saat ekran süresi alınca lanet ettim. Sadece sosyal medya ve Whatsapp kullanıyodum. Elimden çıkarıp note 8 alacakken onunda ekran süresi düşük olduğunu forumdaki ana konuda gördüm. 7 plus almıştım. 6 saat ekran süresi alıyorum. Bana az geliyo. En aşağı 8 saat görmem lazım. İnşallah bu model dediğim gibi olur da mi9 alırım. Yoksa max 4 e geçiş yapacaz.

• Yeni bir fiyat sızıntısı daha geldi, bu fiyatlar daha gerçekçi patronun açıklamalarını göz önüne alınca:

6/64 = 490$
    8/128 = 520$
    8/256 = 550$
    8/256 EE = 740$

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 18 Şubat 2019; 13:35:20 >
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Yeni gelen fiyatlar daha gerçekçi. EE'nin fiyatına bakılırsa 3D yüz tanıma gibi teknolojiler içerecek, bir yerde de onun çentiğinin daha büyük olacağını okudum. Şöyle bir render vardı, bu mu acaba?

Gerçi fiyat göreselinde yine sıkıntı var, Lei Jun bugün Transparent Edition 12GB. olacak dedi, görselde 8GB. yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 18 Şubat 2019; 14:18:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Yeni gelen fiyatlar daha gerçekçi. EE'nin fiyatına bakılırsa 3D yüz tanıma gibi teknolojiler içerecek, bir yerde de onun çentiğinin daha büyük olacağını okudum. Şöyle bir render vardı, bu mu acaba?

Gerçi fiyat göreselinde yine sıkıntı var, Lei Jun bugün Transparent Edition 12GB. olacak dedi, görselde 8GB. yazıyor.
    Evet hocam, bence de bu tasarım daha olası. Fakat fiyatlari yüksek buldum, 2 tür fiyat paylaşınca piyasa yoklamasi mi yapıyorlar merak ediyorum. Standart sürümde 3D yüz tarama ile gelse, 490 doları anlarım. Fakat, normal Tek ön kamera ile gelip, fiyatı 490 dolar yaparlar ise, birçok mecradan sesler yükselecektir.

Tabi ki şu var, Redmi serisi de SD 855li cihaz çıkartacakmis. O Cihazda 369 dolarlik fiyatı sunabilirler 4k batarya ile. Onda da ekrandan parmak izi okuma olacağı söyleniyor çünkü.

Sonuç olarak ya Xiaomi 20 Şubatda fiyat konusunda Redmi ile ayrılığa gidecek, ya da bu fiyatlar piyasa yoklamasi gibi görünüp, Mi8e benzer fiyatlar ile piyasaya çıkacak. Ön yüzde kızılötesi kamerayi da kaldırırlar ise, 369 dolardan gelmeli bu cihaz. Meizu 16th bile ekrandan parmak izi okuma olmasına rağmen uygun fiyatla çıkmıştı.

Tabi birde 5G ayrımı var bu sene. Acaba 490 dolarlik fiyat, 5G destekli cihaz için mi geçerli?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• IR blaster geri döndü:

• ★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

• Xiaomi yetkilisin den Mi9 kameraları ile ilgili açıklama geldi. 3 kameralı olan cihazda 48Mp f1.7 diyafram açıklığın da ana kameraya olacak. 2. Kamera 12Mp F2. 2 açıklığın da ve 2x Zoom yapabiliyor. 3. Kamera 16Mp ve F2.2 açıklığında olacak.

• cayadüsensinek kullanıcısına yanıt
    Rom 10.2 olmuş, ilk çalışan görsellerde 10.0.1.1'di.

• [Dinamik Duvar Kağıdı]

Büyülü bir kilit ekranı, zamanın değişmesiyle, duvar kâğıdı da değişiyor, ekranı aydınlatmak, gökyüzünü görmek için perdeyi açmak gibi olacak. Bu, Mi 9'un zamana göre otomatik olarak eklediği yeni bir canlı duvar kağıdı.

[Always-on Renkli Ekran]

Tamamen siyah pikseller neredeyse hiç güç tüketiyor. Bilgi ekranı bazı önemli bilgileri gösterebilecek. Mi9'a yeni bir renkli AOD ekran görüntüleme fonksiyonu eklendi. Stiller ayrıca geçerli saate göre de değişir.

[Karanlık Mod]

Mi 9 AMOLED ekran karanlık modu destekler. Soğuk karanlık tasarım, çok fazla güç kazandıracak! AMOLED ekran nedeniyle, karanlık mod arayüzü, orijinal açık renk arayüzü ile karşılaştırıldığında% 83'e kadar tasarruf sağlayabilir.

• Özel "Google Assistant" tuşu geldi:

• kablosuz olarak 20W şarjı destekliyor sanırım. peki ya kablolu olarak yine aynı mı ?

mate 20 pro , 1 saatte şarj oluyor mesela. oppo super vooc ile 20-30 dk civarında telefonu şarj ediyor. mi 9'un da en az 25 W desteklemesi ve en fazla 1 saat gibi bir sürede tamamen şarj olması gerekiyor.

açıkçası şarj süresi kısalmaz ise almayacağım. günlük kullanımda mi 8'e göre tek artısı kamera olacak gibi duruyor ki mi 8'in kamerası zaten gayet iyi, gcam ile daha da iyi oldu. ciddi farklardan sadece kamera için üste para verip mi 9'a geçmeye değmez diye düşünüyorum.

aod , nfc , ir blaster gibi şeyleri pek önemsemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite00 -- 18 Şubat 2019; 17:10:22 >
  • Özellikller gelmeye devam ediyor:

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    12GB bir sürüm olduğu doğrulandı ayrıca bir sürüm için de 885$ lafı dolaşıyor, dediğim gibi fiyat işi çok karışık.

5G tüm sürümlerin destekleyeceğini düşünüyorum eğer S855 kullanmayan bir sürüm çıkmazsa...

• WalterWhite00 kullanıcısına yanıt
    Kablolu şarj 27W, kablosuz şarj 20W olacak. Oluşan değerleri göreceğiz ama şarj süresi üzmez, pil de yeterli, o konuda sorun olacağını düşünmüyorum.

Pil tüketimine bağlı olarak AOD önemli, Mi8'de %10'dan fazla fark ediyordu ki bu şekilde olacaksa kullanılmaz.

• quote:

12GB bir sürüm olduğu doğrulandı ayrıca bir sürüm için de 885$ lafı dolaşıyor, dediğim gibi fiyat işi çok karışık.

5G tüm sürümlerin destekleyeceğini düşünüyorum eğer S855 kullanmayan bir sürüm çıkmazsa...
    Hocam diğer firmalar 5G için ayrı versiyon çıkaracak, muhtemelen Xiaomi de fiyatı uygun tutabilmek için bunu yapacak. Eğer ki yapmaz ise, işte o zaman 490 dolara 5G destekli en ucuz varyasyonu görebiliriz diye düşünüyorum.

Fiyat konusunda 2 gün kaldı, bakalım ne olacak. Mi serisinde 12 Gb gibi oynamaları bırakıp, bu miktarı Mix serisine saklasa daha mantıklı bence ama.

• quote:

Evet, gayet güzel görünüyor. Çıksa da hemen alsak. :)

Damla çentik bakalım nasıl olacak... Pil normal gibi bence, daha büyüğü hem telefonu ağırlaştırır hem de kalınlaştırır. İşlemci 7nm olduğu için pil performansına etkisi olacaktır...
    hocam ben huawei p smart 2019 ve oppo rx17de mağazada damla çentiği kontrol ettim çentik kadar kaba değil ve hoş duruyor rahatsız etmiyor bende telefon arayışı içindeydim samsung s8+ kullanıcısıyım güncellemeyi sözünde vermediği için ve 2 yıllık bir telefon olduğu için artık yeni birşey almak istiyorum muhtemelen mi9 olacak sabırsızlıkla bekliyoruz
  • Wjéasz kullanıcısına yanıt
    Mi8 gibi fahiş fiyattan satmaya çalışmazlarsa çok can yakar Türkiye'de...

En kötü çıkış fiyatı +200$ gibi bir fiyata Çin'den getirilip kayıt ettirilebilir.

• 400-430 euro bütçem var. Şubat-temmuz arası yurtdışında olacağım. Sizce mi9'u beklemeli miyim yoksa mi8 mi almalıyım? Almanya Mediamarkt'ta mi8 128gb 380 euro şu an mesela.

• 2 mm kalın olsun 4000 mah olsun be :(
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.