Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.911
Cevap
49
Favori
211.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mi9 mi8’den daha iyi olucağı aşikar eğer alacaksaniz mix 3’e bakin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Explorer Edition olarak beklediğimiz sürümü Lei Jun bugün Mi 9 Transparent Edition olarak telaffuz etti. Ayrıca bu sürümün kamerası da farklı olacakmış. Arka ana kamera 48MP ve 7P lens, f/1.47 diyafram açıklığı olacak, normal Mi9 ise 48MP ve 6P lens, f/1.75 diyafram açıklığı şeklinde. Ayrıca 12GB. RAM olduğundan da bahsetmişti, kamera farkını şimdi tekrar bakarken farkettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 18 Şubat 2019; 22:56:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hicks kullanıcısına yanıt
    Ellerine sağlık hocam, döktürmüşsün, Lei Jun konudan haberi olsaydı, gelişmeleri burdan takip ederdi imx586 note 7 pro ve honor v20'dede var bildiğim kadarıyla onlarda pek iç açıcı sonuçlar çıkmadı, sence onlardan nekadar iyi olur mi 9.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baveran -- 19 Şubat 2019; 0:59:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Explorer Edition olarak beklediğimiz sürümü Lei Jun bugün Mi 9 Transparent Edition olarak telaffuz etti. Ayrıca bu sürümün kamerası da farklı olacakmış. Arka ana kamera 48MP ve 7P lens, f/1.47 diyafram açıklığı olacak, normal Mi9 ise 48MP ve 6P lens, f/1.75 diyafram açıklığı şeklinde. Ayrıca 12GB. RAM olduğundan da bahsetmişti, kamera farkını şimdi tekrar bakarken farkettim.
    Hocam Kamera konusunda Oppo gibi değişken diyafram olur o halde, f/1.5 - 2.4 aralığı gibi. Yoksa f/1.5; Samsung S9 serisinden görülebilecegi üzere, tüm şartlarda kullanilabilmesi için pek iç acıci bir diyafram değeri değil. Gündüz çekimleri için f/1.5 büyük bir açıklık, f/2.4 ise dar bir açıklık.

İyice merak etmeye başladım şimdi siz söyleyince Yarın bu işlerin nihai durumu iyice ortaya çıkar herhalde. Yeni bilgilendirmelerinizi merakla bekliyoruz hocam.

Acaba Ee ve Transparan versiyon farklı olabilir mi diye düşünmüyor değilim hala ama. Xiaomi Mi8 Ee ve Mi8 Pro yu bile ayırdığı için

• quote:

Orijinalden alıntı: Baveran

Ellerine sağlık hocam, döktürmüşsün, Lei Jun konudan haberi olsaydı, gelişmeleri burdan takip ederdi imx586 note 7 pro ve honor v20'dede var bildiğim kadarıyla onlarda pek iç açıcı sonuçlar çıkmadı, sence onlardan nekadar iyi olur mi 9.
    Hocam Honor V20 nin Global olarak değerlendirmesi varmı, Gsmarena vs. İnceleme olarak? Siz söyleyince merak ettim.

Note 7 Pro henüz satışa çıkmadı ama, acaba siz Note 7 değerlendirmelerinden bahsediyor olabilir misiniz?

• Baveran kullanıcısına yanıt
    Eyvallah... :)

Note 7'den bahsediyorsanız ondaki sensör 48MP ama Samsung ISOCELL. 7 Pro'dan bahsediyorsanız onu fazla inceleyemedim henüz.

Mi9 diğerlerinden farklı 3 kamera ayrıca hybrid AF kullanacak, hem lazer hem PDAF auto focus ve 3 kamerada da voice coil motor (VCM) düşük ışık ve hareketli çekimleri inanılmaz farkettirecektir. Şimdiye kadar ortaya çıkan fotoğraf örneklerinin tamamı burada mevcut...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 19 Şubat 2019; 1:25:27 >
  • Kameraların tam detayları şöyle:

48Mp + 16Mp + 12Mp triple-lens camera with a Sapphire glass lens cover and the following specs:

- 48Mp Sony IMX586, 1/2" sensor, 0.8um pixels, f/1.75 aperture, Laser Autofocus, 6P lens, closed-loop motor, also supports 1.6um 4-in-1 Super Pixels at 12Mp (4x more light than a single pixel)

- 16Mp ultra wide-angle, 117º field of view, 4cm macro photography, 1.0um pixels, f/2.2 aperture, 6P lens, AF, closed-loop motor

- 12Mp telephoto, 2x optical zoom, 1.0um pixels, f/2.2 aperture, 6P lens, AF, closed-loop motor

At the front is a 20Mp 'micro-selfie' camera which sits in a waterdrop-style notch at the top of the display

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 19 Şubat 2019; 1:43:11 >
  • mi 6 kullanıyorum insanlar hareket edince odaklamayı çok geç yapıyor buda bulanık bulanık çıkmasına neden oluyor.. ama karşıdaki kişilerin ille sabit durmaları gerekıyor buda beni soğuuttu mi 6 dan.. umarım mi 9 da olmaz bu sorun..diğer tlfnlar bile canlı birşeyi çekerken en azından bir kare alıyor nasıl olursa olsun en azından flue değil.. ama mi 6 da kare almak yerıne flue çıkıyor buda odaklama sorunu mu oluyor bılmıyorum artık?
  • donjuan444 D kullanıcısına yanıt
    Evet odaklanma sorunu, yukarıdaki özellikler bu sorunu tamamen çözecektir.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Hicks kullanıcısına yanıt
    Pardon hocam benim baktığım inceleme honor magic 2 incelemesiymiş, v20 diye aklımda kalmış. :) gsmarena incelemesi var sonuçlar baya iyi Google camera sonuçlar çok daha iyi olacak gibi.
    https://m.gsmarena.com/honor_view_20-review-1880p5.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baveran -- 19 Şubat 2019; 8:38:57 >
  • 10 Mart'a kadar çıkarsa Dubai'den, çıkmazsa 25 Mart'ta Çin'den alırım.

Özellikler hoşuma gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Kameraların tam detayları şöyle:

48Mp + 16Mp + 12Mp triple-lens camera with a Sapphire glass lens cover and the following specs:

- 48Mp Sony IMX586, 1/2" sensor, 0.8um pixels, f/1.75 aperture, Laser Autofocus, 6P lens, closed-loop motor, also supports 1.6um 4-in-1 Super Pixels at 12Mp (4x more light than a single pixel)

- 16Mp ultra wide-angle, 117º field of view, 4cm macro photography, 1.0um pixels, f/2.2 aperture, 6P lens, AF, closed-loop motor

- 12Mp telephoto, 2x optical zoom, 1.0um pixels, f/2.2 aperture, 6P lens, AF, closed-loop motor

At the front is a 20Mp 'micro-selfie' camera which sits in a waterdrop-style notch at the top of the display
    Hocam çok sağolun, önceki paylaşımlarinizdan bu bilgiri öğrendim ama, Transparan versiyonda f/1.47 diyafram dan bahsedince, buna dair detaylı bir bilgi var mi acaba? Bence Düz Mi9 da olacak Kamera detayları gayet iyi görünüyor.

Mi8 de, Mi6dakina benzer Focus sorunu yaşadıniz mi hocam peki? Mi8 kullanıcılari genel olarak memnun çünkü gördüğüm kadarı ile. Dxomark incelemesinde zaten begenilmisti Mi8 in netleme performansı. Mi6 nin zaten en büyük sorunu, netleme performansinin düşük olması. Gerek hareketli nesne (video da bile Focus kaçırma bolca mevcut), gerek düşük ışık cekimleri. Google Camera Geliştiricileri de donanim kötü olunca birşey yapamıyor haliyle. Yoksa geliştiriciler sağolsun, artik Stock Kamera bile 50 iso ile çekim yapıyor ama

Mi9 da Xiaomi yapabileceğini yapmış, umarim donanimi yazılım olarak da destekleyebilmislerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baveran

Pardon hocam benim baktığım inceleme honor magic 2 incelemesiymiş, v20 diye aklımda kalmış. :) gsmarena incelemesi var sonuçlar baya iyi Google camera sonuçlar çok daha iyi olacak gibi.
    https://m.gsmarena.com/honor_view_20-review-1880p5.php
    Peki Sağolun hocam, bende dün akşam baktim fakat görmemiştim incelemeyi. Bir yerde gördüm,orada Mate 20 Pro ile karşılaştırmisti direk, bazi eksik yanları olduğundan bahsediyordu ama. Gsmarena dan bakinca, dediginiz gibi begenilmis Kamera performansı Honor V20 nin.

• İlk defa bu kadar net bir ön yüz görseli:
    ★ Xiaomi Mi 9 - Mi 9 TE ★ Ana Konu

• Kameranın çevresindeki boşlukta herhangi bir renk farkı da görünmüyor:

• Kamera konusunda donanım süper yazılımında inşallah süper olur

• Şöyle bir bilgi var ama doğrulayamadım henüz. Notch seçeneği iki tane olacak ve MIUI dan değiştirilebilecek, biri son gönderdiğim görseldeki damlaya daha çok benzeyen, diğeri de bannerlardaki daha yuvarlak olan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 19 Şubat 2019; 11:57:49 >
  • Mi9 oyunlarda vibrasyon kullanacak:

• Çok heycanlanmaya gerek yok yarın tanıtılır Çin de tanıtıldığı fiyat 2000 liradır bizim satan 2-3 ç*kal karaborsa bilmem ne der 4000 yazar önden, milleti bi yol tokatlar. Sonra 3700 yaparlar oooo indirim der millet ikinci dalgayı da tokatlarlar. Sonra ürün ithalatçı garantiden girer 4000 liraya piyasaya. Garantici tayfayı da onlar tokatlar. Mi store den bahsetmiyorum zaten oraya gelmesi 2020 yi bulacak.
    Mi8 tanıtıldı 2400 lira etmiyordu. Bizim ç*kal esnaf getirdi ürünü karaborsa dedi 3500 e sattı siyah renk dümdüz Mi8'i. İthalatçı geldi yine aynı fiyat. Şimdi mi9 çıkacak hâla fiyatı garantisiz 2500 mi neydi. Yani 4000 e niye mi alayım kardeşim mi5 i ben ilk çıktığı zaman 1500 liraya aldım 5 senedir kullanılıyor telefon bataryası hariç sorunu yok. Ama yani bu da Xiaomi 4000 lira edecek tarafı ne taraf? Bizim insanımıza para kazandırırsan kuduruyor bi de. Telefon çıktı karaborsa dediler 1000 lira kar koydular telefona. 1000 lira ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nirvana08 -- 19 Şubat 2019; 13:22:26 >

• nirvana08 kullanıcısına yanıt
    Fiyat konusunda çok haklısınız da, heyecanlanmaya gerek yok derken?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.