Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam hocam da manuel ayarlanmış open kamera uygulamasıyla çekilince sorun kalkıyor bildiğiniz gibi telefonun kendi kamera ayarında bitrate FPS sahne modu vs yok benim anladığım sonuç olarak kendi yazılımında detaylarda otomatik'te çözemiyor olayı ? . Altta open kamerayla çekilmiş video örneği

https://youtu.be/ViFwJDsFV0o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKREPXX -- 26 Eylül 2017; 11:31:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroy-er

quote:

Orijinalden alıntı: sarı&kırmızı

Arkadaşlar bir süredir ne telefonla ilgilenebildim ne de foruma bakabildim. Sayfalarca yazı var içinde kayboldum bulamadım bir şey. Ben her hangi bir kilit açma işlemi falan yapmadan en basit yoluyla telefonu Global Betaya geçirmiştim. Şu anki yazılım MUIU 8 Global 7.6.8 Beta. uzun zamandır güncellemeden eser yok. Şimdi 9 için nasıl bir yol izlemem lazım. Genel güncellemeyi mi bekleyeyim? Bu sürüm MUIU 9'a geçirilecek mi onu da bilmiyorum. Baya kopmuşum olaylardan :) yardımcı olursanız makbule geçer.

Miui globalbeta miui9 güncellemesi geldi ve herhaftada güncelleme veriyor. Miui 9 global beta7.9.22 internette bulup indirin yükleyebilirsiniz

Hocam zip dosyasi seklinde indirip direkt telefonun kendi guncelleme menusunden yapilabiliyor mu? flash falan hic karistirmadan olur mu yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: c888

quote:

Orijinalden alıntı: Imin

son günlerlde migrostan mi5s alan oldu mu arkadaşlar ? Aldıysa paneli jdi mi yoksa lg panel mi bilgi paylaşırsa güzel olur ?

şu anda evde değilim migrostan almıştım bugün gelmiş gri mi 5s .Nasıl anlıyoruz jdi mi lg mi ?

hocam bende aldım gri ama şarj için çevirici uç çıkmadı sizde çıktımı? yan ses tuşlarıda arızalı geldi muhtemelen iade edeceğim zaten

• Arkadaşlar 128 GB'lık gold mi5s im var. Sinirle bir anda fırlattım ve kasa yamuldu cam parçalandı. Siyah renk kasa ve cam almayı düşünüyorum da daha önce kasa veya cam almış olanlar varsa fiyat ve yer bilgisi verirse sevinirim. Aliexpress de falan bir sürü farklı ilan var kafam çok karıştı bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-_-

quote:

Orijinalden alıntı: c888

quote:

Orijinalden alıntı: Imin

son günlerlde migrostan mi5s alan oldu mu arkadaşlar ? Aldıysa paneli jdi mi yoksa lg panel mi bilgi paylaşırsa güzel olur ?

şu anda evde değilim migrostan almıştım bugün gelmiş gri mi 5s .Nasıl anlıyoruz jdi mi lg mi ?

hocam bende aldım gri ama şarj için çevirici uç çıkmadı sizde çıktımı? yan ses tuşlarıda arızalı geldi muhtemelen iade edeceğim zaten

şarj çevirici çıkmadı kendim aldım
  • arkadaşlar migrosta satılanlarda açıklama doğru dimi mi 5s 4gb/32gb olan verisyonu 3/64 değil alan var mı daha önce en uygun burda buldum
    https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/58812732-32404-xiaomi-mi-5s%C2%A032-gb-silver-cep-telefonu-elec

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statist -- 26 Eylül 2017; 19:19:12 >
  • cenedi kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben daha önce Sony kullanıyordum kamera hareketli çekim modu vardı insan yürürken bile net fotoğraflar cekebiliyordum bunda öyle bir mod yada ayar varmı

• Arkadaşlar kılıf önerisi olan var mı?

• Arkadaşlar xiaomi redmi 4x ile mi 5s arasında kaldım, red mi 4x ekran süresi ile beni benden almış vaziyette, mi 5s in ekran süresi nedir beni bu konuda bilgilendirir misiniz ?
  • AKREPXX @ Hocam genel olarak miui'nin stock kamera yazılımı 5 para etmez. Miui 9'da buna çözüm bulacağını ve gelişeceğini söyleseler de fos çıktı. Dünynın en iyi sensörünü, lensini getir bu yazılmla çöp olur gider. (Örnek google pixel,mi5s karşılaştırması; Aynı sensör ama yazılım yüzünden mi5s çöp.)
    Şimdi tutmuşar mi6'ya çift kamera koymuşlar, Ulan 10 tane kamera koysan ne olur. O yazılımla zaten öldürüyorsun. Iphone düşmanıyım ama adamlar 1 sensöörle bile mi6 'dan güzel resim çekiyor yaa. Araştırmadım ama muhtmelen sensörü mi6 kadar yoktur bile.

Yapacak bir şey yok. 3 parti uygulamalarla çözümü deneyin.
    https://forum.xda-developers.com/mi-5s/themes/flashabel-google-camera-camera-api2-fix-t3655211/page45
    son sayfadaki v3.8c sürümünü deneyin. (edit. Çekim anında kötü gözüküyor ama izlereken güzel)
    Sadece Android 7'de çalışır. Gloabl rom'daysan işe yaramaz.

ebabil@ yukarda yazdıkarım senin sorunada kaynak olur sanırım hocam. Malesef. Sınrılı mod'lar var.

• Imin I kullanıcısına yanıt
    Hocam Mercedes'le Toyota arasıdan hangisini seçiyim demeye benziyor bu soru.
    Redmi 4x alt seviye işlmecisi olan, batarya dostu, ortayla, alt sengment cihaz dediğimiz aralıkta gezinen bir cihaz. Çünkü düşük işlmeci,büyük batarya var. Bir de ekranın nit ve ppi kontras değerinden dolayı ayrıca tasaruuf sağlar. Bu cihazda emin değilim ama 10 -12 saat veya daha fazla ekran süresi alırsın.

Mi5s ise 1 sene önce çıkmasına rağmen hala amiral gemi dediğimiz üst düzey işlemcisi olan bir cihaz. Yüksek hızda işlemci,orta ayar bi batarya var. Ekran pixel yoğunluğu ve nit,kontras değeri yüksek olduğu için haliyle daha fazla güç harcar. Min; 4 saat, max:7 saat ekran süresi alırsın. (Baz istasyonu uzaklığı, operatör,rom gibi etkenlerden dolayı net süre veremem.)

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/61506-87276/xiaomi-mi-5s_xiaomi-redmi-4x-32gb/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenedi -- 26 Eylül 2017; 22:24:40 >

Tamam hocam teşekkürler valla mi4 te vardı akrabaya verdim onun kamerası bundan iyiydi sanki pişman etti beni pff ...

İhtiyaç doğrultusunda tercih yapmak gerek, ekran süresi vazgeçilmezim mi5s in ekran süresi bu anlamda çok önemli, minimum 7 saat ekran süresi alacağımı bilsem hiç düşünmeden alacağım mi5s dir. Senin verdiğin bilgi doğrultusunda seçim yapacağım, teşekkürler :)
  • 3 ay önce aldığım telefon masadan kaldırırken elimden düştü fiziksel herhangi bir hasarı yok fakat ana ekran koruyucuda kaldı dokunmatik ekran çalışmıyor sadece fiziksel tuşlar ve alttaki fonksiyon tuşları çalışıyor. Güç tuşundan Reset attım fayda etmedi herhangi bir çaresi varmıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KuSaReGeDo -- 27 Eylül 2017; 3:0:53 >
  • Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme
    B-S-G's Modded Google Camera 4.4.020 with HDR+ for Android 7.0 / ARM64 v3.8d All-in-One Full Manual
    İndirme Linki: https://www.androidfilehost.com/?fid=673791459329048784
    Kaynak: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=73945121&postcount=448
    Android 7.0 da çalışır.
    Kurduktan sonra şu ayarları yapın:
    (HDR+ için ilk üç satırdaki ayarlar bu şekilde olmalı.)

-Nexus_2015
    -Limited
    -Level_3

(Bunlar ise diğer önerilen ayarlar, isteğinize göre değiştirebilirsiniz.)
    -Camera module config - Pixel 2017 (DR Dogfood)
    -Buffers size - 3 (or 15 for better image quality in low light)
    -Total imagereader image count - 14
    -HDR+ burst frame count - 7
    -Calculation algorithm for HDR+ imagereader image count - Pixel, Pixel XL

Ayarların geçerli olabilmesi için uygulamayı yeniden açın.

• CloneTrooper kullanıcısına yanıt
    Yükledim açılmıyor

• m1xer kullanıcısına yanıt
    Android sürümünüz nedir?
  • İndirdiğiniz dosyanın adını update.zip olarak değiştirin ve kendi guncelleyicisinden guncelleyin. Muhtemelen sıkıntı çıkmaz.

• Bazen uygulamalardan bi anda çıkıp ana ekrana atıyor bu sorunu bir türlü çözemedim.Rom global developer son sürüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Imin I kullanıcısına yanıt
    Malesef hocam mi5s de Maximum 7 alırsın

O da bazen olur.

• 
Sayfa: önceki 407408409410411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.