Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1802. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18001801180218031804
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Tam 2 yıl 6 aylık kullanım sonucunda bataryanın durumu bu halde. Ekran süresini de bu telefonu aldığım ilk günden bu yana hiç 5 saati görmedim.

Dün Aliexpress üzerinden aşağıdaki linkteki Nohon bataryayı sipariş ettim. Bakalım gelsin sonuçları buraya eklerim.

Nohon Aliexpress
    bazı arkadaşların dediği gibi accubaattery verdiği veriler pek gerçekçideğil gibi. ben de tlf alalı 2 yıl 3 ay oldu . batarya sağlığını % 75 gösteriyor . bu programın belirttiği gibi % 20 ile % 80 arası şarj ediyorum. batarya sağlığı % 75 ama ekran süresi olarak 2,5-3 saat zor.
    telefon güzel ama orjinal yedek bataryasının olmaması kötü. türkiyede 2 magaza actılar ama oralarda da yedek parça yok galiba. gerçi adamların işine gelir niye yedek batarya satsınlar onun yerine yeni telefon satarlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science40 -- 8 Ocak 2019; 13:2:47 >

• science40 S kullanıcısına yanıt
    AccuBattery ne kadar güvenilir tartışılır tabiki. Ama dediğim gibi telefonu ilk aldığım günden bu yana hep bir batarya sorunum vardı. Bende artık yeter dedim.
    Nohonu daha önce kendi ve bir kaç arkadaşımın İphonu için almıştım. Oldukça da memnun kalmıştım. O yüzden tercihimi tekrardan Nohon dan yana kullandım.

Yedek batarya mevzusuna gelince. Dahili batarya olupta piyasada orjinal bataryası satılan bir marka var mı bilmiyorum. Ya çıkma bataryalar ya da merdiven altı üretimler.
  • woeyy W kullanıcısına yanıt
    hızlı şarj özelliği var mı hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşimin garantisi biten Mi 5'inde hızlı şarj problemi başladı. Bazen hızlı şarj oluyor, bazen 3 saniye yeşil ışık yandıktan sonra şarjı kesiyor. 2 kabloyla denedik ama sorun devam ediyor. Hızlı şarj özelliği olmayan adaptörle şarj oluyor. Acaba sorun telefonda mıdır yoksa adaptörde mi?
  • Siz pil testlerini hangi sürümde yapıyorsunuz? Miui 10'da yüksek süreler alamazsınız. 8 sürümünün oturmuş versiyonlarında mümkün 6 saatler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar muadil batarya alsak ne gibi sorun olur, telefonu bozar mı? Isı sensörü çalışmazsa ne gibi zararı olur. Benim orjinal batarya iyice öldü.

• Arkadaşlar merhaba. Xiaomi Mi5 telefona sahibim. Telefon birkaç aydır arızalı. Sim kartı görmüyor, etkinleştirme sorunu veriyor. Ondan ayrı olarak sim kart rehberindeki kişileri görebiliyorum. Ama hiçbir türlü arama yapmıyor telefon(Arayınca telefonu uçak modundan çıkarın diyip kapanıyor direkt). Imeileri e devletten kontrol ettim sıkıntı yok. 112 yi aradım denemek için orayı bile aramıyor(sim kart yokken de). Wifi kullanabiliyorum sıkıntı yok ancak sim kartla alakalı hiçbir işlem yapılmıyor. Sizce sorun nedir? Yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu nasıl anlayabilirim ve alternatif çözüm önerileriniz var mıdır acaba? Bulunduğum şehirdeki telefonculara gösterdim becerebilen çıkmadı. İstanbul'daki Xiaomi tamir eden yerler becerebilir mi acaba ve aşağı yukarı kaça mal olur? Şimdiden teşekkürler.
  • Sıfırını bulsam bir tane daha alacağım ama yok :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC422BF28

Arkadaşlar merhaba. Xiaomi Mi5 telefona sahibim. Telefon birkaç aydır arızalı. Sim kartı görmüyor, etkinleştirme sorunu veriyor. Ondan ayrı olarak sim kart rehberindeki kişileri görebiliyorum. Ama hiçbir türlü arama yapmıyor telefon(Arayınca telefonu uçak modundan çıkarın diyip kapanıyor direkt). Imeileri e devletten kontrol ettim sıkıntı yok. 112 yi aradım denemek için orayı bile aramıyor(sim kart yokken de). Wifi kullanabiliyorum sıkıntı yok ancak sim kartla alakalı hiçbir işlem yapılmıyor. Sizce sorun nedir? Yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu nasıl anlayabilirim ve alternatif çözüm önerileriniz var mıdır acaba? Bulunduğum şehirdeki telefonculara gösterdim becerebilen çıkmadı. İstanbul'daki Xiaomi tamir eden yerler becerebilir mi acaba ve aşağı yukarı kaça mal olur? Şimdiden teşekkürler.
    Arayıp onlardan bilgi almanız daha mantıklı olur.

• http://en.miui.com/thread-5191224-1-1.html

Son güncelleme gelmiş çin romuna,bir haftaya globalade gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Arayıp onlardan bilgi almanız daha mantıklı olur.

Alıntıları Göster
    hocam gorustum cihazı görmeden fiyat veremeyiz diyorlar. sorun yazılımsalsa kendim halletmeye calısacağım o yuzden bu mesajı yazmıstım. yine de tesekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC422BF28

hocam gorustum cihazı görmeden fiyat veremeyiz diyorlar. sorun yazılımsalsa kendim halletmeye calısacağım o yuzden bu mesajı yazmıstım. yine de tesekkürler.

Alıntıları Göster
    Hocam gönderin baksınlar bu kadar çok sorun varken servisden başka yerle işiniz zor.

• pixel experience rom unu denemenizi tavsiye ederim çok akıcı çok. android 9 harika :)
  • ★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

Amazondan satın aldığım batarya ekran süresi 3 saatin üzerinde. Orijinal yok piyasada bu da kötünün iyisi. Zorda kalanlara alternatif olsun.

https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B07HH3WZKG/ref=ya_st_dp_summary?ie=UTF8&psc=1

Rom : MIUI 8.1.4.0 Global Kararlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farfar63 -- 14 Ocak 2019; 17:58:17 >

• sefilcix kullanıcısına yanıt
    Tam verimli ölçüm yapamadım ama oluyor kardeşim. 1.40 dk da 5 den 100 e 1.10 dk da 10 dan 80 e şarj oldu. Bu da accubattery nin verimli ölçüm yapamadığını gösteriyor 1 haftada anca kendisine geldim bu süre zarfında hep %1-%5 den % 100 e şarj etma

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★e

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ye çalıştım. Bundan sonra %5 den %80 e kadar şarj edeceğim bakalım dediği gibi herhangi bir gelişme olacak mı zaten Nohon batarya ile günü rahat bitiriyorsunuz. 4.44 dk süre aldım en fazla en az da 4 saat.

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★

• Hocam arkadaş telini getirdi bugün. Sürekli mi ekranında resetliyor. Fasboot modda mi flash ile rom atayım dedim. Bootloader aktif olduğu için yüklemiyor sanırım. Edl modda atayım dedim dummy.img kısmında kalıyor ilerlemiyor. X64 yükledim oda hata veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlbozkurt -- 15 Ocak 2019; 21:28:26 >
  • mlbozkurt M kullanıcısına yanıt
    Flash rom arızalı bence.

• Mi5 den mi8 lite a geçsem işlemci performansı, kamera vs. Yönünden beni üzer mi? Ya da 2000 tl bandında önereceğiniz başka bir cihaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefilcix -- 17 Ocak 2019; 10:34:24 >
  • sefilcix kullanıcısına yanıt
    Ben eşime aldım çok güzel telefon bende mi5ten buna geçerim demiştim resmen dibim düştü, tabi vaktiniz varsa note 7 yi bekleyin.
    Oyunla filan işiniz yoksa gayet yeterli olur aslında pubg ve benzeri oynamadığınız sürece sorun etmeyebilirsiniz.
    Şimdi oynarsınız çok rahat ama 1 sene sonrasına ne olur bilinmez artık telefon işi çığırından çıktı iyice saçmalıyorlar.
  • Merhaba

Arka kamera lens camı düşmüştü. Ali den yenisini getirttim lakin kamera içten toz almış değişmesi lazım diyorlar.

Bana bir adet mi5 arka kamera lazım. Zamanında yedeklemiş yada telefon perte çıkıp kamerası sağlam olan varmıdır?

Yardımcı olabilecek bu konuda

• 
Sayfa: önceki 18001801180218031804
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.