Şimdi Ara

Xiaomi, destek vermeyi sonlandırdığı cihaz listesine 10 model daha ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi, destek vermeyi sonlandırdığı cihaz listesine 10 model daha ekledi

Xiaomi, artık yazılım güncellemesi almayacak akıllı telefon ve tabletlerin bir listesini yayınladı. Bu cihazların piyasaya sürülmesinden bu yana iki yıldan fazla bir süre geçti ve bu nedenle güncellenmiş Xiaomi EOS (End of Support) listesine girdiler.

Ayrıca Bkz.Asus, ROG Phone 6'nın global tanıtım tarihini açıkladı

EOS listesine dahil edilmesi, şirketin artık bu cihazlar için yeni işletim sistemleri ve güvenlik yamaları sürümlerini yayınlamayacağı anlamına geliyor. Aşağıdaki 10 Xiaomi cihaz artık güncelleme almayacak:

• Redmi K20

• Redmi Note 7

• Redmi Note 7S

• Redmi Note 7 Pro

• Redmi 7

• Redmi Y3

• Xiaomi Mi Play

• Xiaomi Mi 9 SE

• Xiaomi Mi Pad 4

• Xiaomi Mi Pad 4 Plus

Xiaomi, destek vermeyi sonlandırdığı cihaz listesine 10 model daha ekledi

10 Xiaomi cihazının EOS listesine dahil edilmesi sonucunda, şirket artık bu cihazlardaki güvenlik açığı raporlarına da yanıt vermeyecek. Redmi Note 7 serisi üç yıl önce piyasaya sürüldü ve yalnızca bir Android işletim sistemi güncellemesi alabildi. Redmi K20 ise yaklaşık 3 yaşında.

• Bu yolla devam etsinler. Güvenlik güncellemesi bile 2 yıl önce kesilmiş telefonlara sanki güncelleme yeni bitmiş gibi liste yayınlasın.

AB, ABD gibi güçlü birileri en azından güvenlik yamasını 7 8 sene zorunlu kılmalı.

• Muhabbet bakmayacaksan neden çocuk yapıyorsuna çıkıyor. Madem 2-3 sene içinde güncellemeyi kesiceksin neden envayi çeşit telefon modeli çıkarıyorsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • redmi 7 var bende sadece bir güncelleme verdiler telefonu çöpe cevirdiler verdikleri güncelleme ile zaten bu cihazlara güncelleme gelmiyorduki sanki yeni keşmiş gibi duyuru yapıyorlar birde

• Yazılım özürlü Xiaomi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten Xiaomi alan artık rom desteği için almalı sadece kendi yazılım desteği için maalesef alınacak gibi değil. Gitsinler diğer Çinli markalara da bir baksınlar.

• redmi note 4x almıştım zamanında yazılım olarak sıkıntı yaşamamıştım. son zamanlarda hep yazılımı ile alakalı eleştiriler alıyor.

• ahaha güncelleme fetişçileri damlamış abi 2 yıl gayet yeterli bi süre ne istiyosunuz 200 dolara aldığınız telefonun 10 yıl güncelleme almasını mı? ne güncelleme sevdalısı memleketiz yabancı ülkelerde hiç yok böyle bir şey.. alın bi tane iphone 10 sene güncellensin ama son güncellemerlin tamamı< telefonu yavaşlatıp bataryayı öldürüp sizi yeni model almaya, en azından yeni batarya alarak masrafa sokmaya yönelik güncellemeler olacak...

• dodofran D kullanıcısına yanıt

200 dolar a telefon mu var ?

Xiaomi modelleri 7-8-10 bin tl arasında..

İphone 8 plus 5 yıllık cihaz bile güncellemeye devam ediyor.

yanlız yazılım özürlü bir firmadan bahsediyosun bir güncelleme veriyor ondada cihazı çöpe ceviriyor benim cihazıma yaptığı gibi üzerinden 2 yıl geçiyor liste yapıyor bu cihazlara destek kesildi diye zaten destek vermiyordiki milletin derdi o 7 yıllık güncelleme almayan türkcel t60 cihazım redmi 7den 2 kat daha hızlı çalışıyor wp açarken bile donuyor redmi 7

• Salaklık bizde sonuçta çin malı değilmi bu şekilde kendi kaybeder yenisini başka marka alacak kadar kolayı var İSTERSENİZ KÖKÜNDEN KAPATIN. Size yakışan da bu olur zaten.??

• Redmi Note 7 2019 yılında ülkemizde gayet makul fiyatlara satılıyordu (1800-2000 TL civarı).

Fakat son dönemde döviz kurunun acayip seviyelere ulaşmasıyla birlikte, örneğin Redmi Note 11, 5.000 Lira seviyelerinde başlıyor.

Redmi note 7'de Snapdragon 660 bulunurken, Redmi Note 11'de Snapdragon 680 işlemci bulunuyor.

Bana bu aradaki farkı vermek mantıklı gelmiyor, bu yüzden Redmi Note serisi fiyat performans olmaktan da çıktı bence.

Samsung'un, Redmi'ye benzer fiyatlarla çıkardığı örneğin M52 modeli daha satın alınabilir duruyor diye düşünüyorum.

• Mi9T yi çıkarmanın kafasını anlayamadım açıkçası. Bu kadar çok sattığı bir ürüne bunu yapan arada kalan butik modellere neler yapmaz. Bu cihazdan memnunum aslında ama birdahaki telefon alışımda Xiaomi alırken iki kere düşünürüm

• Xiaomi Mi 9 SE'ye acıdım ya :/

• Xiaomi model sayısını azaltıp yazılım desteği süresini arttırmalı.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

okuduğunu anlamada sıkıntı mı var? haberi okuuyup, haberde yazan modelleri bi googleda arat kaç dolarmış bakalım?

• zdniz Z kullanıcısına yanıt

işte tam olarak bundan bahsediyorum. o üstte çıkıp sürekli rahatsız etmese tek bir güncelleme bile yapmam telefonuma tamamiyle kapatırım güncellemeleri... güncelleme yararlı değil zararlı bir şeydir telefonu eskitir.. ne kadar az güncelleme alırsa (güvenlik güncellemeleri hariç) o kadar iyidir telefon.

• zdniz Z kullanıcısına yanıt

Redmi 7 Bootloader kilidini açıp Custom Rom yükleyebilirsiniz.

Yukarıda arkadaşın yazdığı gibi Xiaomi bir zahmet güncelleme vermesinXiaomi, destek vermeyi sonlandırdığı cihaz listesine 10 model daha ekledi 

Yalnız bir şeyi atlıyorsunuz. Güncelleme demek, sistem açıklarını kaptmak demektir ve bu da çevrimiçi güvenliğinizi olumlu yönde etkiler. Yarın bir gün örneğin banka hesabına sızarlarsa işte bu durum yüksek ihtimal güvenlik açığının kapanmaması yüzünden olur.

Appleda güncelleme sadece güvenlik açığını kapatmaz. Yeni özellikler de eklenir. Apple ile xiaomi yazılım ve güncelleme konusunda kıyaslanamaz bile ki siz de zaten buna değinmişsiniz.

• iphone iphone iphone

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.