Şimdi Ara

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü) (42. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.173
Cevap
71
Favori
80.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada bir deneyimimi paylaşayım. Xiaomi ekosisteminden çıkma noktasında Sonodf Zigbee GW'e Xiaomi'nin sıcaklık ve nem sensörü ile akıllı düğmesini tanıtıp kullanabildim. Benzer şekilde belki başka markalar için de kullanılabilir.

• Herkese merhaba. Bu işlerde henüz yeniyim. Resimde görülen ısı ölçerden var elimde. Evdeyken Bluetooth ile bağlanıp telefondan dereceyi görebiliyorum. Dışarıdan takip etmem için de sanırım Gateway gerekiyor. Gateway yerine kamera da olur gibi birşeyler okudum bazı yerlerde. Oluyorsa Xiaomi nin hangi güvenlik kamerası olur? Sabit olan basit versiyon mu yoksa 360 versiyonu mu? Yardım edenlere şimdiden teşekkürler Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdalkesgin -- 2 Kasım 2020; 19:47:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Smart Sensör Set aldık alarm olarak kullanmak için fakat bildirimlerde sıkıntı yaşıyoruz. Örnek vermek gerekirse bazen bildirimler çok geç geliyor veya hiç gelmiyor. Gece açıyorum sabah önünden geçiyorum alarm çalıyor bildirim gelmiyor. Bir çözümü olan var mı bunun ile ilgili.

• erdalkesgin E kullanıcısına yanıt

Bunun için Xiaomi'nin BLE gateway'lerine ihtiyacınız var. G2 serisi kameralarda da gateway özelliği var ancak BLE değiller. BLE olan gatewayi;

https://www.banggood.com/Xiaomi-Multimode-ZigBee-3_0-WIFI-Bluetooth-Mesh-HomeKit-Smart-Home-Gateway-Compatible-with-Xiaomi-Zigbee-2_0-Security-Alarm-Accessories-p-1607834.html?rmmds=buy&cur_warehouse=HK

adresindeki örnekte olduğu gibi bulabilirsiniz. Bu gateway ya da ışık şeklinde olan gatewayi tercih edebilirsiniz.

Ayrıca burada;

Detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

• Ledox kullanıcısına yanıt

Ben 2. senedeyim Xiaomi ekosisteminde ama maalesef buna bir çözüm bulamadım.

• FaTBoYtr F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Peki sıcaklık geçmişini grafik olarak görebilmem çin de Gateway gerekiyor mu? Normalde mi home uygulamasında sensöre girince altta geçmiş sıcaklık grafiği gözükmesi gerekiyor ama ben de yok

• erdalkesgin E kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Bu ürün için sıcaklık geçmişini görebiliyor musunuz emin değilim. Yanlış yönlendirmek istemem. Ancak kullandığım ve bildiğim kadarıyla Zigbee sıcaklık sensöründe geçmişe dair verileri görebiliyorsunuz.

• FaTBoYtr F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, alip deniyecem. Belki senaryo da kurabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morning Glory -- 3 Kasım 2020; 22:54:58 >
  • Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)

Arkadaşlar sari isik yanip sonuyor cihazida goruyorum mi homeda bolgeyi de çin yaptim ama baglanamiyor cihaz neden olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, smart Home kıt global ürünümu alışamam sebebiyle satmayın düşünüyorum. 2 aylıktir. Hiç bir problemi yoktur. İlgilenenler mesaj ile ulaşabilir.

• Xiaomi bu sektördeki açığı görmüş ama global-çin ayrımı ve buna bağlı yaşanan sorunlar sebebiyle ürünlerin kullanılamadığını, düzeltmez ise bu sektörde varolamayacağını göremiyor. Bu kadar stabilizasyondan yoksun bir sistem nasıl kullanılabilir ki? Sadece çocuk için kullandığımız kameramız var. Onun dışında hiçbir ürününü almadım. İyi ki almamışım. Evin ışıklarının bir kısmını bu akıllı ışıklar ile değiştirecektim. Hepsini Philips Hue aldım. Ucuz diye parayı sokağa atmanın anlamı yok. Siz de illa alacaksanız adam gibi çalışanını alın. Ucuz diye sürekli sorun çıkaran bir sisteme para vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliboduroglu -- 16 Kasım 2020; 11:41:41 >
  • YEY Y kullanıcısına yanıt

İyi günler. Bana ısı sensörü kaydı lazım. Bu sistemde geriye dönük ısı ve nem kaydı tutulabilir mi? Aradım ama bulamadım. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kervana katılanlardan biriyim... VİOMİ V2 PRO, Mİ LED SMART BULB , YEELİGHT 1S BULB , Mİ BED SİDE LAMP 2 , GLOBAL GATEWAY KİT , AİR TEMPERATURE ürünlerim, fakat bildirimler düzenli gelmiyor nasıl çözebilirim ? Şuanlık tek sıkıntım bildirimler ile ilgili.

• tunarch T kullanıcısına yanıt

Geçmiş veya hayırlı olsun diyeyim. Bazı forumlarda Mi Home uygulamasının silinip tekrar kurulması ile, bazılarında da GW'in resetlenmesi ile sorunun çözüldüğüne dair gönderiler okumuştum. Deneyebilirsiniz.

• Bu arada arkadaşlar Xiaomi ekosistemimdeki bazı ürünleri satma kararı aldım. Ürünler;

3x Wifi Smart Plug (Wifi Akıllı priz -GW ile veya GW'siz kullanılabilir)

2x Zigbee Smart Plug (Zigbee Akıllı Priz -GW ile kullanılabilir, tek başına kullanılamaz.)

2x Sıcaklık ve Nem Sensörü (Zigbee -GW ile kullanılabilir.)

2x Su Baskın Sensörü (Zigbee -GW ile kullanılabilir.)

Fiyat için özelden iletişime geçebilirsiniz.

• Mİ SMART BULB COLOR AMPULÜ APPLE HOME KİTE BAGLAYABİLEN VAR MI ?

• Arkadaşlar alarm sistemiyle ilgili şöyle bir sorunum var hiç otomasyon kurmadım.

Koruma açıkken problem yok kapı sensörleri çalışıyor hareket sensörleride.

Ancak koruma kapalıyken hareket sensörleri hareket algılayınca hem mesaj gönderiyor hemde gatewayde sanki fotoselli lamba gibi ışık yanıyor.

Ben devreden çıkartınca hiçbir şekilde çalışmasın istiyorum bu sorunu çözmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbaykara -- 20 Kasım 2020; 22:11:53 >
  • tunarch T kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ampulde elektrik varken yeelight uygulamasindan ampulu secip ana sayfasina gelin.Daha sonra sag ustte ayarlarin oldugu logoya (3 dikey cizgi) basin, Cikan erkranda add to home secenegini secerseniz ekleyebilirsiniz.

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)

• berkbaykara B kullanıcısına yanıt

Gateway ayarlarında hareket algılandığında mesaj gönder seçeceği açıksa kapatın.

• JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Hocam nerede o ayar ?

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü)a

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.