Şimdi Ara

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü) (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
71
Favori
80.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mi kamera ilgili çok sorun belirtmişler siz yaşamadınız mı hiç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karres K kullanıcısına yanıt

Aqara G2 5V ile çalışıyor, Kendisi aynı zamanda bir gateway olduğu için sensörler de ona bağlanıyor. Cin sunucusu ile çalışıyor. Görüntü ile bir problem yaşamadım. Üzerindeki hafıza kartına kayıt yapabildiği gibi istenirse kayıtları (varsa) NAS'a da gönderebiliyor.

• JUNE8O kullanıcısına yanıt

Yani sürekli fişe takılı olması ya da elektrik hattına mı bağlanması gerekiyor?

Ben biraz yabancıyım da NAS, telefondaki uygulama mı oluyor?

Adaptörünü prize takacaksınız tabi ki.

NAS: https://www.beyaz.net/tr/network/makaleler/nas_nedir.html

Gateway, hareket sensörü, kamera bir arada olması muhteşem. Ama benim evim müstakil olduğu için gizlemeyi düşünüyordum. O zaman ya duvara sabitleteceğiz ya da başka çaremiz yok galiba. Powerbanke bağlasam şarjını yetirtemem galiba değil mi?

Powerbankın şarjı bitince kamera, gateway ve (varsa) bağlı sensörler çalışmaz. Powerbankı da ayrıca şarj edip tekrar bağlamak gerekir. Pratik bir çözüm değil.

Aqara yı Türkiye'den alamıyoruz. Gearbest'te de en az 700 lira. Xiaomi garantili şekilde gateway+kamera 550 liraya alınabiliyor.Garantisi ne kadar iyi bilmiyorum ama çoğu kişi memnun değil. Hocam siz aqara'yı nereden aldınız?

Aliexpress'den aldım.

• Xiaomi_smarthome_uzman kullanıcısına yanıt
    Ekleme tamamlanıyor, programdan komple çıkmama rağmen, ana menüyü bırakın cihazlar listesinde bile görünmüyor.
    Yaptıkları saçmalık tamamen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar,

Akıllı ev sistemlerine yeni sayılırım, daha önceden ilgim olsa da uzun zamandır gelişmeleri takip etmiyordum.

Elimde akıllı sayılabilecek neler var diye bakarsak;

Yeelight x3

Eufy 35C Robotik süpürge

S-link enerji ölçümü yapan akıllı priz (wi-fi) - TUYA uyumlu diyor.

her birini ayrı programlardan takip ediyorum, ama mesela Yeelight ve prizleri aynı programdan takip etsem.. ilave hatta takılan akıllı switch'lerden alsam diye baktım, ama wifi, zigbee vs biraz karıştı ortalık.

Yanılıyorsam lütfen düzeltin, zigbee olanlar ayrı bir hub'a ihtiyaç duyuyor, bu açıdan bağımsız değil ama sunucuya bağlanmak zorunda kalmıyorlar gibi anladım - doğru mudur?

Değişik senaryolar yaratmak için Xiaomi Akıllı Buton alsam diye baktım, ama standardını tam göremedim, zigbee? mesela bunu alırsam diğer akıllı aletlerin de zigbee mi olması lazım..

Hub olarak da mesajlarda global ve çin sürümü gibi ayrı ifadeler gördüm, kısaca paylaşırsanız, global ürün = global hub'la çalışır gibi bir durum mu vardır..

Evi ufaktan ufaktan akıllı hale getirmek istiyorum, ama en son isteyeceğim şey iyi kötü para harcayıp birbiriyle haberleşemeyen cihazlar bulundurmak..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• Bugün otomasyonlari kurcalarken şöyle bir şey fark ettim. Bazi otomasyonların çalışma modu Bulut bazılarının ise Lan görünüyor. Bu neye göre değişiyor acaba?

• Otomasyon içinde, internete bağlanması gereken adım(lar) olanlar Bulut görünür be bu otomasyonlar sunucu üzerinde saklanır. Lan (veya Lokal) görünenler sensörler ile gateway arasında haberleşerek çalışanlardır bunlar gateway üzerinde saklanır internet kesik olsa bile çalışırlar.

2 tane otomasyonum var. Biri çocuk odasında hareket olursa çocuk odasının lambasını yakıyor. Diğeri de ara koridorun sensörü hareket algılarsa koridorun lambasını yakıyor. Her iki otomasyonun da çalışma saat aralıkları ayni olmasına rağmen birisi bulut diğeri lan da görünüyor.

• PreDLoNa kullanıcısına yanıt

Lambaların biri Zigbee diğeri wi-fi ise veya otomasyonların biirinde telefona bildirim varsa olabilir.

Maalesef tüm donanımlar aynı hiçbir farklılık yok.

Cocuk odasındaki hareketi algılayan cihaz ile koridordaki hareketi algılayan cihaz aynı tür cihazlar mı ve aynı gatewaye mi bağlılar?

Evet global smart gome kit içinden çıkan xiaomi hareket sensörü ikiside. Tek gateway kullanıyorum. Her ikiside bağlı ve çalışmada herhangi bir sorun yok. Ancak İnternet gidip gelince bazen bulut a bağlı otomasyonlar durabiliyor.

Otomasyonların ekran görüntülerini yükleyebilir misiniz?

Aklimda bir ihtimal var ancak yarin deneyip ona göre birsey söylemek istiyorum.

• Barlasın Lambası neden offline görünüyor?

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.