Şimdi Ara

Xiami Yi mi, Firefly 7S mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Drone ile kullanmak için bir kameraya ihtiyacım var. Hem AV out sinyal alıp anlık görüntü aktarımına imkan sağlamalı, hem de kaliteli fotoğraf ve video kaydı yapabilmeli.
    Şu an Eken H9 kullanıyorum ama hem Sensörü 4MP olduğu için fotoğraf kalitesi beni yeterince tatmin etmedi, hem de AV video çıkışı vermiyor. Anlık görüntü alamıyorum. Bu nedenle bu nedenle hem AV video çıkışı veren, hem de kaliteli video ve fotoğraf çekebilen yeni bir kamera almak istiyorum.
    Anladığım kadarıyla, iki kamera da benim için önemli bir özellik olan AV video çıkışı veriyor.
    Peki görüntü kalitesi açısından acaba hangisi daha iyidir?
    Özellikle fotoğraf kalitesi açısından hangi kamerayı tavsiye edersiniz? Video kaydı da alıyorum, fakat videodan ziyade, fotoğraf kalitesinin daha üst olması benim için daha önemli bir özellik.
    Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 7 Nisan 2017; 9:37:23 >

• firefly 7s tüm aparatları olan, gyro ve çift ekranlı bir makine. ben beğeniyorum. Xiaomi hala en kalitelilerden biri. hangisini alırsan al üzülmezsin.
  • Fiyat olarak da Firefly önde. Gearbest ara ara 66,99 dolara veriyor. Xiaomi 80 dolar altına hiç görmedim daha.
    Her ne kadar 16MP sensörü ile Xiaomi daha çok hoşuma gitse de, Firefly 7s'in artılarını da göz önüne alınca fiyat performans olarak daha mantıklı gibi gelmeye başladı.
  • firefly 7s alma arefesindeyim. incelemelerdeki performansı hoşuma gitti siz aldınızmı kamerayı tavsiye edermisiniz. artıları eksileri nelerdir.
  • Yok ben hala karar verebilmiş değilim :)
    Her ikisinin de kendine göre artıları eksileri var.
    Bu nedenle bir türlü karar veremiyorum.
  • Her ikisi de seni uzmez.. FPV ikisinde de var diye biliyorum.

Goruntu kalitesi olarak Xiaomi YI daha onde Firefly'a gore.

Xiaomi 2 gr daha agir.

Pil kapasiteleri ayni, Xiaomi biraz daha iyi gidebilir ekranlari olmadigi icin.

Xiaomi YI 16 MP, 7S 12 MP, ki fotograf icin onemli aslinda.. Ama 7S raw photo veriyor, YI icin hack'lemen lazim diye biliyorum..

Her ne kadar YI daha iyi gibi gorunse de drone'larda makinelerin icinde olduklari riski dusununce birbirine yakin iki makineden ucuz olani tercih ederdim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

Yok ben hala karar verebilmiş değilim :)
    Her ikisinin de kendine göre artıları eksileri var.
    Bu nedenle bir türlü karar veremiyorum.

Ne yaptınız. Eken den memnun kalmadınızmı. Bende oğlana bakıyorum. Forumda Eken XiaoMi Yi ve SjCam 4000 den bahsedilmiş. Sualtı bisiklet ve günlük kullanım için hangisi makbuldür.
  • Eken den çok memnun değilim açıkcası. Çünkü benim için fotoğraf kalitesi önemli. Eken'de ise 4MP bir sensör var.
    Video olarak derseniz bence fiyatına göre iş görür. Ama genel olarak az daha ekleyip biraz daha iyi bir şey almak gerek diye düşünüyorum ki diğer yazdığınız iki kamera da çok daha iyidir. Ama fiyatları da Eken'e göre yaklaşık 2 kat pahalıdır.
    Buyrun sizin için Eken ile çektiğim bir kaç fotoğrafı yüklüyorum. (Unutmadan ben makinanın lensini değiştirmiştim. Makinanın kendi lensi 170 derece görüntü veriyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 21 Haziran 2017; 3:40:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.