Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (179. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.253
Cevap
31
Favori
393.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar aklıma bişey geldi sorayım dedim :) Xvox360 a Sticker nerden buluruz :) Yani soyle tum yuzeyini kaplayabileceğimiz cinsten orjinal stickler var mı
  • arkadaşlar bu makinlerinde acaba oyunlarda takılma fps düşüşü yapma gibi sorunları oluyormu ?

- mesela geçen gün Prototype i oynuyordum bazı kalabalık sahnelerde oyun resmen kasılıyor , özellikle plazmada 1080i oynarken baya belli oluyor diğre normal tv lerde pek belli olmasa genede yavaşlama hissediliyor
  • 3senedir xbox360 kullanıyorum sırasıyla premium elite ve arcade kullandım sırayla fakat hiçbirini live'a bağlama gereği duymadım fakat şu anda bu konu ile ilgili bi eziklik hissediyorum kendimde kısacası live'a bağlanmam için ypmam gerekenleri anlatabilecek bi arkadaş varsa memnun olurum modem ayarlrı filan yapılıyor diye okumuştum ama tam çözemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antking -- 25 Eylül 2009; 15:16:24 >
  • Arkadaşlar bende bir xbox almayı düşünüyorum.Gittigidiyorda yaklaşık 520 liraya sıfır fwli modeller mevcut.Sizce buradan açılmış ve garantisiz bir makina almak ne kadar güvenlidir?Kullanılıp kullanılmadığını anlayabilirmiyiz?Bu tarz yerlerden alışveriş yapan arkadaşlar varmı aranızda?
  • cozturk 6161

Eğer oyun, film vs. download etmeyecekseniz 8 Mbit lik tarife Live ve internet kullanımı için fazlasıyla yeterli olacaktır(16Gb kota). Ancak ben duramam download yaparım derseniz 1 Mbit'lik tarife daha mantıklı. Live'da 1 Mbit ile hiçbir sıkıntı yaşanmamakta ancak yarış oyunlarında vs. kullanıcıların açtığı yarışlarda(özellikle bizim gibi yavaş bağlantısı varsa) bağlantı sorunu yaşanabiliyor.

hotmalestud

Buralarda bulmanız zor. Yurtdışı alışveriş sitelerine ve özelliklewww.ebay.com'a bakmanızı tavsiye ederim o tip ürünler vardı.

evohan

Normalde fps düşmesi olmaz ancak bazen dvd okumakta yaşanan zorluk yüzünden takılma olabilir. Prototype'i oynamadım belkide oyunun kendisinde bir sorun vardır ama şu ana kadar oynadığım oyunlarda hiç fps düşmesi yaşamadım.

antking

Eğer hiç Live'a bağlanmadıysanız muhtemelen iki ayrı profil ile iki aylık bedava hakkınız duruyordur(ilk ayı otomatik ilk profilinizle bitirmişsinizdir bağlanmasanızda).

Öncelikle My Xbox>Profie>New Profile kısmından kendinize yeni bir profil oluşturunuz. Profili oluşturduktan sonra sizden Live hesabı için e-posta adresi ve şifre isteyecektir. Makinanız Pal ise muhtemelen İngiltere olacağı için hotmail.co.uk ya da ehrnagi bir servisden İngiltere e-posta hesabı alınız(Türkiye'den aldığınızda Ban yeme ihtimaliniz var). Aldığınız e-posta hesabını ve şifrenizi Live profiline girdiğinizde ve takip eden adımlarıda geçtiğinizde(adres ve posta koduda isteyebilir. Arama motorlarından İngiltere ya da e-posta hesabınızı aldığınız ülkeden bir adres bulup yazabilirsiniz) size otomatikman 1 aylık gold üyelik verecektir. Eğer şu an kullandığım profilime Live üyeliği almak istiyorum derseniz öncelikle bu profilinizdeki 1 aylık bedava hakkınızı kullandınızmı onu kontrol edin(My xbox Profile kısmında Xbox Live SILVER yazıyorsa kullanmışsınızdır. Dashboard'da marketplaceleri ve friends kısmını göremiyorsanız kullanmamışsınızdır). Kullanmışsanız yeni gold üyelik satın almaz zorundasınız. Kullanmadıysanız Profile kısmından Join Xbox Live dediğiniz zaman yukarıda bahsettiğim aşamaları sizden isteyecektir zaten.

Sanırım biraz karmaşık oldu ancak kafanızda bir soru işareti bırakmamaya çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin

emre162

Gittigidiyor'da ki konsollar pahalıya satılıyor genelde. Peşin alacaksanız forumun ikinci el kısmındaki satıcı arkadaşları ve Atik elektronik, Konsoltürk vs. gibi İstanbul ve Ankara merkezli dükkanları öneririm. Ancak taksitle dolayısıyla gg üzerinden alacağım derseniz gg'de dükkan adına satış yapanlar var. Onlardan almanızı veya bahsettiğim dükkan + satıcılarla irtibata geçip gg üzerinden sizin adınıza ilan açmalarını sağlayabilirsiniz. Ancak gg üzerinden yapılan satışlarda satıcı %10 komisyon bedelini(45-50 TL) ilana yansıtır. Normal fiyatlar 450TL şu sıralar Arcade paketler için. GG üzerinden 500TL gibi bir rakama denk geliyor.

• yok anladım tek yapmam gereken bi profil oluşturmak bazı sitelerde modem ayarları filan bahsediliyordu bu kadar kolay oldugunu tahmin etmemiştim teşekkürler

ya bide co.uk olan mail adresi nasıl alıcaz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antking -- 26 Eylül 2009; 11:43:04 >
  • Xbox Elite alıp FW yaptırtmayı düşünüyorum, eve getirip ilk çalıştırdığımda update falan yaparsam direk banlanırmıyım? Yoksa ban updatele falan olmuyomu? FW li xbox larda kopya oyunlar internetten oynanılabiliyomu? Live'a üyelik paralımı? paralıysa nekadar aylık? Parayı nasıl nereye ödicem? Hesap açarken illa USA olarakmı yapmak lazım? sonradan değiştirilemiyomu?
  • arkadaşlar xboxımda 2 günden beri ses var fakat görüntü yok. makina elite 2007 model. ne yapmam lazım 3k olmadığı için hata kodunuda öğrenemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_fx -- 26 Eylül 2009; 17:13:20 >
  • antking

Modem ayarlarına genelde gerek duyulmuyor ancak modeminizin modeline göre belki port açmak gerekebilir.

co.uk için ister .com dan üyelik alıp en son ülke sorduğunda İngiltere seçersiniz istersenizde co.uk'i google'dan girip ingilizce olarak hesap açabilirsiniz(direk co.uk yazdığınızda .com a yönlendiriyor)

PVH

Update yaptığınızda hiç bir sorun olmaz. Fw yaptırsanız dahi internet üzerinden oyun oynayabilirsiniz. Live üyeliği makina yeni ise her profile bir ay bedava üyelik veriyor. Bu şekilde toplamda üç farklı üyelik ile üç ay bedava kullanabiliyorsunuz ama dördüncü profili açarsanız buna vermiyor. Bundan sonra parayla almak durumundasınız. Gold üyelikleri ikinci el bölümünde ve yurtdışı sitelerinde(en yaygını maximuscards.com) bulabilirsiniz. Fiyatlar bir aylık üyelik için 15-20TL, 3 aylık üyelik için 30-35TL ve 12 aylık üyelik için 65-70TL civarında.

Hesap açarken makinanızın hangi bölge olduğuna bakınız. PAL ise herhangi bir avrupa ülkesi(en yaygını İngiltere(UK)) NTSC-U ise Amerika bölgesi(USA) açmalısınız ve Live için sizden adres ve posta kodu istediğinde bu bilgileri açtığınız ülkeye göre girmelisiniz. Aksi halde ban yeme riskiniz artıyor maalesef. Sonradan değiştirilme olayını bilmiyorum maalesef.

serdar_fx

Görüntü olmamasının sebebi görüntü kablolalarından olabilir. Bağlantı kablosunu biraz kurcalamınızı öneririm yoksa ses var görüntü yok problemi pek rastlanan bir durum değildir ve maalesef teknik konuda bir bilgim yok.

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa bende sevinirim.

• Teşekkür ederim MaxeLL, ingiltereden adres nasıl bulabilirm?
  • Arama motorlarından "Londraki Türk vakıfları" şeklinde aratırsanız bir sürü vakıfa ulaşabilir ve genelde en altta yazan adres ve posta kodlarını kullanabilirsiniz. Bende dahil çoğumuz böyle yapmakta
  • merhaba.. benim birkaç sorum olacak..

yaklaşık bir ay kadar önce xbox360 aldım.. o zamandan beri live e bağlanmaan oynuorum.. profilimde 880 puan war..
    dün ilk kez live a bağlandım.. gamertag aldım.. fakat yeni açtığım hesapın hiç puanı yok...
    1-ben normal profilimdeki puanları live dakine aktarmak istiorum böyle birşey mümkün mü? mümkünse nasıl?
    2-bu olmuyorsa normal profilimi live a çevirebiliyor muyum?
    3-live da oyun oynamak için gold hesap şart mı?
    4-şartsa ücretleri nedir nereden öğrenebilirim?
    5-makina fwli.. bu zamana kadar banlanmaktan tırtıım için live a çıkmadım.. banlanmamak için fwyi orjinale çevirebilir miim?
    6-çevriliyorsa sizce fwliyi orjinale çevirmek mi mantıklı yoksa fwliyi satıp yeni orjinal almak mı? (garanti için düşündüm)

çok sordum ama mağzur görün.. şimdiden çok teşekkür ederimm...

• çok mu zor sordum yaa

quote:

Orijinalden alıntı: qstah88

merhaba.. benim birkaç sorum olacak..

yaklaşık bir ay kadar önce xbox360 aldım.. o zamandan beri live e bağlanmaan oynuorum.. profilimde 880 puan war..
    dün ilk kez live a bağlandım.. gamertag aldım.. fakat yeni açtığım hesapın hiç puanı yok...
    1-ben normal profilimdeki puanları live dakine aktarmak istiorum böyle birşey mümkün mü? mümkünse nasıl?
    5-makina fwli.. bu zamana kadar banlanmaktan tırtıım için live a çıkmadım.. banlanmamak için fwyi orjinale çevirebilir miim?
    6-çevriliyorsa sizce fwliyi orjinale çevirmek mi mantıklı yoksa fwliyi satıp yeni orjinal almak mı? (garanti için düşündüm)

• logitech x540 5+1 ses sistemim var ve bunu lcd tv'ye bağlamak istiyorum. bunun için ne yapabilirm. xboxdan 5+1 üzerinden ses almak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antking -- 28 Eylül 2009; 14:36:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qstah88

merhaba.. benim birkaç sorum olacak..

Öncelikle hayırlı olsun

1. Maalesef profiller arası puan aktarımı yapılamıyor. Hatta oyunların save dosyaları bile aktarılamıyor(bir iki oyun hariç).

2. Normal profilinizi Live'a bağlayabilirsiniz ancak bedava üyelik ile olmaz. 1, 3 ya da 12 aylık Gold üyelik almalısınız.(Not: Eğer ilk profiliniz ile Live hesabı açmadıysanız o profile özel 1 aylık bedava hakkınız duruyor demektir. Guide(kolun ortasındaki tuş) tuşuna basarak "connect xbox live" dediğinizde e-mail ve şifre kısmına ve ardından da adress felan istiyorsa henüz kullanmamışsınızdır demektir ve bu bilgileri girerek(üst konuların birisinde nasıl yapılacağını daha yeni yazmıştım) 1 ay bedava Live' kullanabilirsiniz. Ancak e-mail adress kısmını felan sormuyorsa ve "my xbox" bölümünde profil sekmesi üstünde "Xbox Live SILVER" yazıyorsa kullanmışsınız demektir ve ücretli tekrar üyelik almanız gerekir.)

3. Evet oyun oynamak ve çoğu demoyu indirebilmek için GOLD üyelik şarttır.

4. En yaygınıwww.maximuscards.com ve forumun ikinci el bölümü.

5. Makinayı orjinale çevirebilirsiniz ancak sanıyorum biraz zor bir işlem. FW lenirken "key" felan alınıyormuş ve o key ile yapılıyormuş yanılmıyorsam. Tamda bir bilgim yok ancak konsola FW attırdığınız yerle bir görüşün isterseniz en net bilgiyi onlar verecektir.

6. Eğer makina yeni ise ve orjinale dönebiliyorsa satıp başka makina almanıza gerek olmadığını düşünüyorum ve eğer yurtdışında değilseniz xbox 360 Türkiye de resmi olarak satılmadığı için garantisi de yok.

quote:

logitech x540 5+1 ses sistemim var ve bunu lcd tv'ye bağlamak istiyorum. bunun için ne yapabilirm. xboxdan 5+1 üzerinden ses almak istiyorum

x540 da optik giriş var mıydı bilmiyorum ama var ise xbox 360 HD AV kablo(bir ucu konsolun arkasına takılırken diğer tarafında 6 farklı renkte kablo var) ve optik kablo ile optik ses alabilir, optik giriş yok ise xbox 360 AV kablo ile(bir ucu konsolun arkasına takılırken öbür tarafında 3 farklı renkte kablo var(sarı video kırmızı ve beyaz ses için)) ses bağlantısını, Hdmi kablo ile de TV bağlantısını yapabilirsiniz.

Hdmi kablo ve AV kablosu arka tarafa sığmaz ise AV kablosunun plastik kısmını kırarak veya sökerek takabilirsiniz bir problem olmayacaktır

• quote:

Öncelikle hayırlı olsun

1. Maalesef profiller arası puan aktarımı yapılamıyor. Hatta oyunların save dosyaları bile aktarılamıyor(bir iki oyun hariç).

2. Normal profilinizi Live'a bağlayabilirsiniz ancak bedava üyelik ile olmaz. 1, 3 ya da 12 aylık Gold üyelik almalısınız.(Not: Eğer ilk profiliniz ile Live hesabı açmadıysanız o profile özel 1 aylık bedava hakkınız duruyor demektir. Guide(kolun ortasındaki tuş) tuşuna basarak "connect xbox live" dediğinizde e-mail ve şifre kısmına ve ardından da adress felan istiyorsa henüz kullanmamışsınızdır demektir ve bu bilgileri girerek(üst konuların birisinde nasıl yapılacağını daha yeni yazmıştım) 1 ay bedava Live' kullanabilirsiniz. Ancak e-mail adress kısmını felan sormuyorsa ve "my xbox" bölümünde profil sekmesi üstünde "Xbox Live SILVER" yazıyorsa kullanmışsınız demektir ve ücretli tekrar üyelik almanız gerekir.)

3. Evet oyun oynamak ve çoğu demoyu indirebilmek için GOLD üyelik şarttır.

4. En yaygınıwww.maximuscards.com ve forumun ikinci el bölümü.

5. Makinayı orjinale çevirebilirsiniz ancak sanıyorum biraz zor bir işlem. FW lenirken "key" felan alınıyormuş ve o key ile yapılıyormuş yanılmıyorsam. Tamda bir bilgim yok ancak konsola FW attırdığınız yerle bir görüşün isterseniz en net bilgiyi onlar verecektir.

6. Eğer makina yeni ise ve orjinale dönebiliyorsa satıp başka makina almanıza gerek olmadığını düşünüyorum ve eğer yurtdışında değilseniz xbox 360 Türkiye de resmi olarak satılmadığı için garantisi de yok.

Bilgiler için çok teşekkür ederim profil olayını çözmeye çalışacağım.
    6 için: Türkiye'de resmi satışı olmadığı için garantili ürüne teknik destek alamıyorum fakat bir şey olduğunda kargoyla dışarı gönderemez miyim? astarı yüzünden pahalı mı olur?

• @maxell

şimdi okudum yazını ilgine teşekkürler akşam aynı senin gibi düşündüm
    av kablosu sığmadı vga kablo vardı bende monitor için onun çıkıntısı yok sığdı o ses çıkışlarınada x540ın içinden çıkan çeviriyici taktım bide matrix moduna aldım demeyin keyfime
  • quote:

Orijinalden alıntı: MâxeLL

Hdmi kablo ve AV kablosu arka tarafa sığmaz ise AV kablosunun plastik kısmını kırarak veya sökerek takabilirsiniz bir problem olmayacaktır

AV kablosunun plastik kısmını nasıl sökeceğimi düşünüyorum ben de kara kara Olmazsa alacağım component kablosundan (6 uçlu), fiyatları hakkında bilginiz var mı?
  • arkadaşlar bu monitör için vga kablo nasıl bişey iki ucunuda tarif edebilirmisiz...

birde sadece dönüştürücü alsak olmaz mı ? ...
    yani bir ucu dişi monitor gişi olcak diğer ucuda vga kablolar için dişi giriş olcak... yani xbox la gelen scart aparatının bir ucu dişi monitor girişi olacak şekilde bir aparat

yada direk hdmi çıkışndan monitore geçircek bir aparat olsa daha iyi olmazmı ?

• bu kablo vga kablodur
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.