Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (178. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.253
Cevap
31
Favori
393.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soruyu belki de doğru yerde sormadığım için cevap alamadım. Eğer fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim...

Dün akşam itiibariyle Ağustos 2009 üretimli jasper anakartlı xbox 360 elite elime ulaştı çok şükür. Konsolu sıfır aldım, fw yok üzerinde. Jasper olduğundan eminim çünkü aletin ve power supply'ın üzerinde 12,1 ve 150 w yazıyor. Cod 4 vardı elimde orjinal onu oynadım biraz ama bir detay gözüme çarptı sanki pcde bu oyunu oynarken grafikler daha kaliteliydi. Makineyi hdmi üzerinden bağladım. Ben mi yanılıyorum yoksa 512 mb'lık nvdia geforce ekran kartı daha mı başarılı görüntü konusunda?..

Bu arada ufak bir not fight night round 4 görüntüleri bence şahane....Cod 4'deki grafikler mi başarısız, ben mi alınganlık yapıyorum?
  • Bana pek farklı gelmemişti ama genel kanı tabii ki PC'nin daha iyi gösterdiği yönünde.

Ayrıca XFPS soran olmuş PlayAsia'da $89+kargo ama şimdiye kadar pek öneren görmedim. Elime para geçerse Xbox'ta sorunsuz Klavye/Mouse kullanmak için ciddi pahalı bir çözüm var, forumda paylaşıcam.
  • Arkadaşlar benim makinada da Logo çıkıyor kalıyor bir türlü oyuna geçmiyor son çıkan oyunlarda bunu yapıyor.Fw yükseltmem gerekiyor galiba.Bu sorunu kendim halledebilirmiyim ? Live dan hiçbirşey kullanmıyor makine hiçbir zaman internete bağlı değil.Yani sadece update lik bağlasam düzelirmi?(makina kopya oyun çalıştırılması için fw atılmıştı)

Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok iyi olur,teşekkürler...
  • En son çıkan oyunları oynamaya çalışıyorsan, evet tekrar işlem yaptırman lazım.
  • peki bunu kendim yapabilirmiyim ?
  • benım gıbı xbox360 a heves eden bırı ıcın mukemmel bı konu elınıze emegınıze saglık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord of the Shadows

Hard Disk'in olayı nedir? İçine oyunları yükleyip HDD üzerinden oynamanın avantajı nedir? DVD gözünü yormamak, DVD sesinden kurtulmak dışında 1-2 derecelik bir sıcaklık farkı yarattığı söyleniyor doğru mu? Varsa başka ne gibi faydası var?

Oyunları Hdd üzerinden oynarsanız bahsettiğiniz gibi ses ve dvd ömrü dışında fark edilebilir bir sıcaklık farkıda oluyor. Ancak bu konsolun arızasının da sıcaklık olmadığını genel itibariyle kötü malzemeden kaynaklı arızalar verdiğinide biliyoruz. Yani bu durumda oyunları Hdd'den oynamak sanıyorum konsolun ömrünü azıcık uzatmaktan öteye gidemiyor(bence).

quote:

Orijinalden alıntı: cozturk 6161

Soruyu belki de doğru yerde sormadığım için cevap alamadım. Eğer fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim...

Dün akşam itiibariyle Ağustos 2009 üretimli jasper anakartlı xbox 360 elite elime ulaştı çok şükür. Konsolu sıfır aldım, fw yok üzerinde. Jasper olduğundan eminim çünkü aletin ve power supply'ın üzerinde 12,1 ve 150 w yazıyor. Cod 4 vardı elimde orjinal onu oynadım biraz ama bir detay gözüme çarptı sanki pcde bu oyunu oynarken grafikler daha kaliteliydi. Makineyi hdmi üzerinden bağladım. Ben mi yanılıyorum yoksa 512 mb'lık nvdia geforce ekran kartı daha mı başarılı görüntü konusunda?..

Bu arada ufak bir not fight night round 4 görüntüleri bence şahane....Cod 4'deki grafikler mi başarısız, ben mi alınganlık yapıyorum?

Cod 4 oyununda Pc ile x360 arasında bende büyük bir fark görememiştim ancak konsolların genel olarak AA(Anti aliasing)(köşe yumuşatma) sorunu olduğu aşikar ve sanıyorum cod 4 tede bu sorun vardı. Belki ondan gözünüze kötü gelmiştir.

quote:

Orijinalden alıntı: Kevin_romeo

peki bunu kendim yapabilirmiyim ?

Evet yapabilirsiniz. Bu işlem basit olduğu kadar oldukça da riskli bir işlemdir onuda unutmamak gerek. Yapacağınız ufak bir hatada makina klasik tabirle "çöp" olabilir. Nasıl yapılacağına ve risklerine dair bir çok bilgiyi arama motorlarından bulabilirsiniz

• arakadaşlar oyun için şöyle bir ibare yer alıyor ( REGiON/COUNTRY : NTSC/RF )şimdi bu oyun "Pal" Arcade makinede çalışırmı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

arakadaşlar oyun için şöyle bir ibare yer alıyor ( REGiON/COUNTRY : NTSC/RF )şimdi bu oyun "Pal" Arcade makinede çalışırmı acaba

RF(Region free) ibaresini gördüğünüz her oyun NTSC-PAL ayırt etmeksizin her makinada çalışır. Sadece NTSC derse PAL makinada, sadece PAL derse NTSC makinada çalışmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: MâxeLL

quote:

arakadaşlar oyun için şöyle bir ibare yer alıyor ( REGiON/COUNTRY : NTSC/RF )şimdi bu oyun "Pal" Arcade makinede çalışırmı acaba

RF(Region free) ibaresini gördüğünüz her oyun NTSC-PAL ayırt etmeksizin her makinada çalışır. Sadece NTSC derse PAL makinada, sadece PAL derse NTSC makinada çalışmaz

anladım yannız rf nin yanında neden birde ntcs yi belirtmiş acaba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MâxeLL

quote:

anladım yannız rf nin yanında neden birde ntcs yi belirtmiş acaba

Onun mantığını bende çözebilmiş değilim

• Xbox 360 elite, pal kullanıcısıyım. Konsol fw'siz. Dün itibariyle live ile tanıştım, hakikaten etkilendim. Game marketplace'i karıştırırken game on demand kısmında oyunların satıldığını gördüm. Orjinal oyun kullanmakta olduğum için şu aşamada ilgimi çekti. Ancak bir konu var danışmak istediğim. Live hesabını ABD'den açtım ancak makine pal. Live'den oyun satın alsam, makine çalıştırabilir mi indirdiği oyunu? Dün fifa 10'un demosunu indirdim, sorunsuz çalıştı...Ama sanıyorum demolarda bölge farklılığı olmadığı için çalıştı...
  • Arkadaşlar 1080p destekli 102 ekran bir TV de oyunlarda en iyi görüntüyü almak için oyunları hangi çözünürlükte oynamalıyız.Bir de seçmiş olduğumuz çözünürlük oyunun daha hızlı veya daha yavaş çalışmasını etkiler mi?
  • çözünürlüğü nasıl ayarlıyoruzki ben onun için ayrıca bir ayar göremedim plazmada ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krupp K5

Arkadaşlar 1080p destekli 102 ekran bir TV de oyunlarda en iyi görüntüyü almak için oyunları hangi çözünürlükte oynamalıyız.Bir de seçmiş olduğumuz çözünürlük oyunun daha hızlı veya daha yavaş çalışmasını etkiler mi?

1080p çözünürlük dashborad'da kaliteyi etkilerken, oyunların çok büyük bir kısmının 720p olması yüzünden oyunlarda bir etkisi olmuyor. Birde bir ara konsolu 1080p kullandığımızda gpu'nun daha fazla zorlandığı ve 3k riskinin dahada arttığı "kanıtlanmasada" çok konuşulmuştu. Bunuda bir araştırmanızı tavsiye ederim.

evohan

Çözünürlük ayarını televizyondan değil konsol üzerinden yapıyorsunuz.

Dashboard da My Xbox>Setting>Display>Resolution kısımlarından televizyonunuzun desteklediği ölçüde istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cozturk 6161

Xbox 360 elite, pal kullanıcısıyım. Konsol fw'siz. Dün itibariyle live ile tanıştım, hakikaten etkilendim. Game marketplace'i karıştırırken game on demand kısmında oyunların satıldığını gördüm. Orjinal oyun kullanmakta olduğum için şu aşamada ilgimi çekti. Ancak bir konu var danışmak istediğim. Live hesabını ABD'den açtım ancak makine pal. Live'den oyun satın alsam, makine çalıştırabilir mi indirdiği oyunu? Dün fifa 10'un demosunu indirdim, sorunsuz çalıştı...Ama sanıyorum demolarda bölge farklılığı olmadığı için çalıştı...

Bu konuda maalesef bilgim yok. Bilen arkadaşlar sorunuzu görebilmesi ve önceki sayfada kaynamasın diye hatırlatma bağabında alıntı yapmak istedim

• Teşekkür ederim ilginize MâxeLL. En kötü ihtimalle 1 aylık gold üyeliğim bittikten sonra UK hesabıyla yeni bir üyelik açacağım. O şekilde sorun olmaz sanıyorum.
  • selamlar hocam... Bende bir xbox 360 almayı düşünüyorum, FW li ve jasper boardlı alma niyetindeyim... liveye bağlanmadıkça korsan cd'le BAN FELAN GELİR Mİ ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mj_dangerous

selamlar hocam... Bende bir xbox 360 almayı düşünüyorum, FW li ve jasper boardlı alma niyetindeyim... liveye bağlanmadıkça korsan cd'le BAN FELAN GELİR Mİ ?

Ban dediğiniz hadise zaten sadece internet için geçerlidir. Live'a bağlanmazsanız, microsoft sizi göremeyeceği için banlanma söz konusu olmaz. Ban yeseniz bile konsolda kendi başınıza oynayacağınız kopya oyunları oynamaya devam edersiz. Sadece bir daha live'a bağlanamazsınız.
  • Cevap verdim arkadaşa ama benim de bir sorum var bilgili arkadaşlarıma. Düne kadar kotalı internet kullanıyordum. Baktım live'a her bağlandığımda bir güncelleme var nerdeyse ayrıca cod 4 de multi gayet güzel kotasıza geçmeyi talep ettim. Ama TTnet tarifeleri değiştirmiş. 8 mbit/s'a kadar olan kotasız tarife 49.-TL ancak 15 gb downloaddan sonra download hızı otomatikman 512kb/s'a iniyormuş. Sabit 1mbit/s download hızlı tarife ise 45.-TL. Ben sabit hızlı tarifeyi tercih ettim ama tercih doğru mudur? Tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.