Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (871. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
20 Misafir - 20 Masaüstü
5 sn
76.392
Cevap
785
Favori
3.756.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 869870871872873
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biri Last of Us muhabbeti açıyor 20 sayfa devam ediyor. Biri kuyuya taş atıyor arkasından 50 kişi kuyuya atlıyor. Başka yerde konuşun WhatsApp grubu açın orda tartışın vs.. Yönetim şu mesajlara işlem yaparsanız sevineceğiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 11 Eylül 2020; 13:16:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blackkk kullanıcısına yanıt
    2500-3000 lik duracell şarjlı pil alırsan kolay kolay bitmez zaten 2 tane de yedek alırsın joystick teki bitince değiştirirsin uzun süre oynarsın. DS4 gibi diyalize bağlı joystick iyi olmuyor Xbox ta tek joystick yeterli 2 tane yedek şarjlı pil oldu mu tamam. Ama PS da 2 tane ds joystick şart çünkü bitince komple iptal oluyor joystick. Diğerinde pil değiştir 10sn de kaldığın yerden devam et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Optik giriş ve çıkışlar sistemimde mevcut olmasına rağmen dijital ses aktarımı için HDMI tercih ediyorum. Optik çıkışı uzun zaman önce terk ettim ancak geriye uyumluluk açısından olması iyi olurdu.

Alıntıları Göster
    5+1 ses sistemlerine Logitech z906 gibi sistemleri optik ses kablosu ile bağlıyorduk. Güzel oluyordu. Şİmdi xbox'ı ses sistemine nasıl hangi bağlantı girişinden bağlayacağız. Hdmi ile bağlantıda ses ve görüntü televizyondan gelecek.
  • RaiTrQ kullanıcısına yanıt
    Bakın bu arkadaşa iyi bakın çoçukluğunda geçirdiği travmalardan dolayı burda dikkat çekmeye çalışıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuklacini

Bakın bu arkadaşa iyi bakın çoçukluğunda geçirdiği travmalardan dolayı burda dikkat çekmeye çalışıyor .
    Çok komiksin senin nasıl bir travman var ki gocunmuşun içerlemişsin baya

• Optik gitmesi bencede iyi olmadı, ben kulaklık takıyordum.

Yeni sistemlerde ses hdmi üzerinden TV'ye gidiyor. TV'de ses sistemi var ise, TV sisteme HDMI üzerinden aktarıyor.
  • Beyler bir oyunda hikaye begenilmediyse gerisini ne kadar iyi yaparsan yap anlamsiz kalir. Keske social justice warriors kafasiyla hareket edilmesi, bu Netflix'in yaydigi salgin keske oyun dunyasina bulasmasa...

Ornegin Halo'da bombos bir hikaye anlatilsaydi ilk oyunlar bu kadar efsane olur muydu ? Master Chief bu kadar iyi islenmeseydi bu seri bu kadar onemli hale gelir miydi ? Hayir, bu oyunun asil parladigi nokta oynanisi ama hikayesi kotu olsaydi asla efsane olamazdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FarklıAkıl -- 11 Eylül 2020; 14:29:33 >
  • Harici hdd ya da ssd bağlanıp oyun oynayabileceği ilgili bir şey söylendin mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05BCBF09E

5+1 ses sistemlerine Logitech z906 gibi sistemleri optik ses kablosu ile bağlıyorduk. Güzel oluyordu. Şİmdi xbox'ı ses sistemine nasıl hangi bağlantı girişinden bağlayacağız. Hdmi ile bağlantıda ses ve görüntü televizyondan gelecek.

Alıntıları Göster
    Televizyonun optik ses çıkışı var ise oraya bağlayarak ses ayarını "Düz geçiş(passthrough) yada bitstream" olarak ayarlarsanız yine 5.1 ses alabilirsiniz.

Ek'li resimdeki gibi bir dönüştürücü alıp bu şekilde de bağlantı kurabilir ve sesi optik çıkıştan alabilirsiniz.

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 11 Eylül 2020; 15:32:23 >

• susasayım susayım diyorum.Adam oyun mekanikleri normal olan hikayeli bir oyunu ki hikayesinin içine etmişler.Muhteşem oyun diye övüyor.Mekanikleri zekat verseymiş.Bu adamlar bir oyuna 500 lira verince başka oyun oynayamıyor işte.Ondan böyleler.Mekaniği iyi oyun görmesek inanacağız süper über olduğuna.Adam yakınınıza size vurma animasyonuna girdiğinde adamın üstüne ateş etseniz bile kurşundan etkilenmiyor mükemmel mekanik.İki üç tane dövüş ve vurulma animasyonu var o kadar.Oyunda başka ne var hiçbir şey.Çünkü gerek de yok.Bu hikayeli bir oyun öncelikle hikayesi iyi olmalı.
  • Bir siz anlıyorsunuz oyun inceleme siteleri allahtan siz gibi dar görüşlü değiller. Hikaye yazarın fikrine göre değişebilir iyi kötü bu kişisel birşey ama hikaye anlatımını her oyun yapamaz oyun zaten sizden nefret duygunuzu arttırmayı amaçlıyor ve başarmış buradakiler de oyundan anlarmış gibi nefret kusuyor size 3 yılda özel oyun çıkmamış crackdown state of decay oynayın

• series x amazon.com dan her şey dahil 5000 tl ye getirtilebileceğini hesapladım

bu doğru mu?

amazon.de ile daha ucuz olmaz herhalde pek farketmiyor fiyatlar
  • mavikıs M kullanıcısına yanıt
    Eğer öyleyse direk ön sipariş geçerim ben de

Türkiye fiyatının 7999 lira olmasını bekliyor herkes

Bozulursa 1 tane daha alırım ama yine de nereye gittiği belirsiz olan ekstra vergilerle birilerinin cebini doldurup zengin etmek istemem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hypnosis. H kullanıcısına yanıt
    bende böyle düşünüyorum

internetten 2,3 tuşa basarak ucuza alma imkanım varsa neden türkiyedeki firmalara fazladan para vereyim ?

500 dolar series x 100 dolar vergisi olsa 70 doalr kargo parası olsa

toplam 670 dolar yani 5000 tl yapıyor ki kargo 70 dolar ortalam fiyat aldım daha az olabilir 50 doalr gibi mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

bende böyle düşünüyorum

internetten 2,3 tuşa basarak ucuza alma imkanım varsa neden türkiyedeki firmalara fazladan para vereyim ?

500 dolar series x 100 dolar vergisi olsa 70 doalr kargo parası olsa

toplam 670 dolar yani 5000 tl yapıyor ki kargo 70 dolar ortalam fiyat aldım daha az olabilir 50 doalr gibi mesela
    499 dolar oradaki satış fiyatı ve vergiler dahil.

Amerika dışından alacağınız zaman 410 euro+ 180 euro gümrük vergisi + 65 euro civarı kargo 655 Euro.

Yalnız Amerika'dan alırsanız voltaj sorunu olabilir. Series X dahili güç kaynağı ile gelecek ve yalnızca güç kablosu takılacak. 110V olma ihtimali çok yüksek. Haliyle voltaj regülatörü gerekebilir. Ekstra masraf.

Avrupa'dan alırsanız voltaj regülatörü almak zorunda kalmazsınız. Ancak fiyat 655 Euro olacak yani 772 dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 11 Eylül 2020; 16:12:8 >

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt
    1- Last of us 2 bir çok oyuncu tarafından hikayesi yüzünden eleştirildi, bir çok oyuncu tarafından da mekanikleri güzel diye savunuldu ve beğenildi. Bunda bir sıkıntı yok.
    2- Bunun dar görüşlülük ile alakası yok, bunun görüş ile alakası var. Last of us 1 hayatımda oynarken en çok keyif aldığım oyunlardan biri, 2.’yi oynamadım hikayeden sonra. Yakın arkadaşlarım oyunun 2. Yarısından sonra bitirmedi. Bazıları ise defalarca oynamıştır eminim.
    3- Ben oyun oynarken nefret duygusu ile dolmak istemiyor olabilirim. Internet forumlarında fanboyluk yapıp xbox konusunda last of us 2’yi sevmeyenlere nefret kusan ergenler ise nefret duygusu yaşamayı seviyor olabilirler. Gene kişisel zevk.
    4- Burası xbox series x konusu.
    5- Gülen emojileri koyunca yazılan saçma şeyler komik olmuyor.

Not : 18 senedir gamer’ım, hem xbox one x hem ps4 sahibiyim. Yeni nesilde de 2’sini birden almayı düşünüyorum. Fanboyluk acilen yasaklanmalı.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    bende bunu merak ediyorum

amazon amme hizmeti yapmıyor 500 dolar fiyat onların karınında içinde olduğu fiyat

410 dolar 180 dolar türkiyeye karşımı vergi oluyor hesabınız doğru mu
  • mavikıs M kullanıcısına yanıt
    Hayır minimum 750 dolar olur amazon.com fiyatı (500+100 gümrük+100otv+50 kargo dedim kargo daha fazla olabilir.)

Amazon.de daha ucuz olur ama gondermeyecegi için pek bir önemi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

bende bunu merak ediyorum

amazon amme hizmeti yapmıyor 500 dolar fiyat onların karınında içinde olduğu fiyat

410 dolar 180 dolar türkiyeye karşımı vergi oluyor hesabınız doğru mu
    Bu hesap amazonun hesabı benim değil. 499 euro civarı bir Xbox'ı sepete ekleyin son adıma kadar satın alma işlemine devam edin. Son sayfada ne kadarı cihaz, ne kadarı vergi ne kadar kargo gösteriyor.

Amerika'da eyaletlere göre vergiler değişiklik gösteriyor. Ama 499 olarak görülen rakam oradaki vergiler dahil tutar. Mevcut %50 konsol vergisi yüzünden 180 dolar kadar çıkıyor ancak bu vergi 2 ay sonra eski haline dönecek. Gidişat öyle kalacağına işaret ediyor orası ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 11 Eylül 2020; 15:47:7 >

• 
Sayfa: önceki 869870871872873
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.