Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (2376. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.137
Cevap
240
Favori
1.640.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23742375237623772378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ortalık checkboard , sahte 4k olaylarından yıkılıyor.Yorumlara gel

https://www.youtube.com/watch?v=W3E5L2sOvNI

• quote:

Orijinalden alıntı: LENASSO

quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Adamlar konsol çapına göre gayet yeterli makina yapmış, 4k işin göz boyama tarafı olsada en azından fhd de uzun süre idare edeceği kesin , uygun bütçeli pc alıp toplamaktansa xox almak gayet mantıklı olacaktır, multiplatform ve online oyunları düzgün online servisi olan bir sistemde oynamış olursunuz. Xbox ve ps fan boyları işin dalgasında , görünen o ki microsoft exc. mantığını değiştirdi, şimdilik ufukta konsola özel eldeki seriler dışında 3a oyun ve oyunlar görünmüyor. Ps tarafında exc. oyunlar var , konsol satışlarını bu taraftan yürütmeye çalışacak , hepsi fanların abarttığı kadar kallavi oyunlar değiller, benim açımdan oynamaya değecek olanlar yakın zamanda gelen horizon, gelecek olan god of war,spiderman ve tlou2 onun haricinde multiplatform olarak xox daha başarılı olacaktır. Ben oyuncuyum exc. kaçırmayayım diyen adam xbox in yanına standart ps4 çekip (ikinci elde gayet temiz ucuz cihazlar bulunur) forumdan satış takas bölümünden uygun fiyatlı oyun alıp oynayarak nesli kapatır

Ayakta alkışlıyorum noktasına kadar. Hislere tercüman..

valla aklımdan geçenleri yazmış tamda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Ortalık checkboard , sahte 4k olaylarından yıkılıyor.Yorumlara gel

True 4K dedikleri demekki buymuş, bizim bildiğimiz bir native 4K vardı, bu da MS'un oyun dünyasına son hediyesi oldu.

Neler olmuş Serhat ya!..

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Ortalık checkboard , sahte 4k olaylarından yıkılıyor.Yorumlara gel

True 4K dedikleri demekki buymuş, bizim bildiğimiz bir native 4K vardı, bu da MS'un oyun dünyasına son hediyesi oldu.

Neler olmuş Serhat ya!..

Native 4k olarak Minecraft oynatacak ama öyle deme.

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    Hocam yazmak istemiyorum konuya ama ilk gün ortalığı yıktılar burada, şöyle 4K, böyle 4K diye. Zamanında PS4 Pro çıktığında kullanılan checkboard yöntemine dünyanın lafını atan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum...

Adamlar ne konsolun kendisini gösterdiler, ne de şov esnasında XB1X'de gerçek zamanlı çalışan bir oyun. Gösterilen oyunlar genel olarak PC üzerinden gösterilmiş, cidden yazık. Millet niye senin konsoluna 500 dolar versin, öte yanda aynı işi görecek 400 dolarlık alet var ki 350 dolara satanlar da var bu cihazı.
  • Ya şu Minecraft espriniz de sıktı artık, sunum sırasında biz bile kafa bulduk ama kaç gün geçti artık insan utanır aynı espriyi 50 kere yapmaya.
  • aslında burda birçok xbox one kullanıcısı bu cihazın native 4k bir cihaz olmadığını ps4 prodan hallice bir cihaz olduğunu ve neler yapabileceğini az çok biliyor..lakin sony pony adlı kullanıcı yüzünden bu kadar hedef alınıyor..adam cihaı öyle bir övüyorki uçacak,kaçacak,vuracak, yok %60 güç,yok esram,yok bilmemne apusu ıv ırla zıvırla fişekliyor,dediklerinin aksi çıkıncada tüm forum haliyle bu adam yüzünden hedef alınıyor..

şu sony pony sınırsız banlansa yada xo ve ps formuna girişi engellense kimse kimseyle bu kadar uğraşmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozi_41

quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Hocam yazmak istemiyorum konuya ama ilk gün ortalığı yıktılar burada, şöyle 4K, böyle 4K diye. Zamanında PS4 Pro çıktığında kullanılan checkboard yöntemine dünyanın lafını atan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum...

Adamlar ne konsolun kendisini gösterdiler, ne de şov esnasında XB1X'de gerçek zamanlı çalışan bir oyun. Gösterilen oyunlar genel olarak PC üzerinden gösterilmiş, cidden yazık. Millet niye senin konsoluna 500 dolar versin, öte yanda aynı işi görecek 400 dolarlık alet var ki 350 dolara satanlar da var bu cihazı.

Aslında Minecraft güzel oyundur, ciddi söylüyorum. Ben oynamadım ama dünyada yüz milyon insan almış oynuyor bu oyunu. Tabii bu durum senin resmin komik olduğu gerçeğini de değiştirmiyor...

• bu şimdi 4k 60 fps değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sun of the beach

bu şimdi 4k 60 fps değil mi?

Kabaca 3k 30fps diyebiliriz
  • Native ,True ,Doğal ,Gerçek artık adı nasıl oluyorsa 4K oyunlar sanırım XBOX ONE Platform ve bazı birkac cevreden kırpılan oyunlar olucak..1140p den ,1620p den 1800'den upscale edilecek.Bunu PRO da yapıyordu? Ne farkı var şimdi XOX 'in?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanext -- 16 Haziran 2017; 11:56:2 >
  • Gears of War 4 Was Running in 4K on XB1X Within 1 Day With Overhead Left Over For Improving Visuals

http://wccftech.com/gears-war-4-4k-xbox-one-x-1-day/
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanext

Native ,True ,Doğal ,Gerçek artık adı nasıl oluyorsa 4K oyunlar sanırım XBOX ONE Platform ve bazı birkac cevreden kırpılan oyunlar olucak..1140p den ,1620p den 1800'den upscale edilecek.Bunu PRO da yapıyordu? Ne farkı var şimdi XOX 'in?

3.parti geliştiriciler kendileri bilir ne yapmak istediklerini,1.parti oyunlar 4k gelecek gerçek. tabi önemli soru şu;rakibinin yarısı kadar pazar payı olan konsola firma niye daha çok zaman harcasın?xox satışları artarsa anca 1,2 yıl sonra görürüz gerçek gücünü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün bir yıl gerçek 4k deyip durdular,oyunlara bakıyorsun eurogamerda görüyorum hepsi ps4pro daki gibi bir teknikle 4k ya çıkartılmış geliyor. 1. parti oyunlar gerçek 4k gelse desek,orada da zaten oyun yok.Destiny yapımcısı açıklamış zaten bu işlemciyle 60 fps olmaz diye.Donanım içeriği digitalfoundryde açıklandığında jaguar işlemci olması hayal kırıklığı demiştik.Bunun olumsuz sonuçları ortaya dökülmeye başladı.Ps4proda da darboğaza yol açıyor jaguarın varlığı.Sony'de Ms'de bu nesilde ara konsol çıkartmak yerine mevcut donanımlarla idare edilip 2018 sonu gibi 9. nesile direkt geçmeliydi.Şu yıllardır konsolun pırangası olamuş 30 fps ''sınırının'' komple yok olup gitmesi lazım artık.
  • 60 fps olması iyi olur da sabit 60 fps olacaksa. 40-60 arası gidip gelecekse sabit 30 fps tercih ederim, destiny öyleydi mesela gayet akıcı oynanıyordu.
  • Milletteki kafa cidden bi garip. Native 4K olsun. Grafikler, kaplamalar, detaylar Ultra ayarda olsun, AA Açık olsun, Sabit 60 FPS olsun. Fiyatıda max. 400 Dolar olsun. Yok e. a. (sports) derler adama...

499 Dolarlık makinadan cidden bunları yapmasını bekliyorsanız yada konferanstaki Anthem gibi gözüken bi oyunu Native 4K 60fps falan oynayacağınızı düşünüp hayal kırıklığına uğradıysanız hakketen açın iki teknoloji dergisi makalesi falan okuyun.

499 dolarlık bi makine 4K çözünürlük veriyorsa illaki bir yerden kısacak ... FM6 zaten grafikleri aman aman olan bi oyun değil, çözünürlüğü 4K yapıp FM7 diye çıkarıyorlar belli ki. FM7 eğer native 4k olacak ve hakkaten sabit 60fps verecek ise, grafiklerin ve detayların FM6'dan da düşük olması olası... Sony'nin Pro'da yaptığı çakallığın aynısını yapıp 4K 4K 4K diye konsolu tanıtıp, iş 3.parti AAA oyunlara geldi mi "çözünürlüğü biz yapımcıya bıraktık" demeleri ayrı bi rezillik. Native 4K yapabileceğin kaç tane exc oyunun var ki kalanını yapımcıya bırakıyon diye sorarlar adama...

Kısaca XboxOne oyunlarını aynı grafiklerle aynı performans değerleri ile sadece 4k çözünürlükte açan bir makineden fazlasını beklemeyin.

Gerçi PS4Pro çıktığında da Normal PS4'ile aralarında kesinlikle grafik farkı olmayacak, katiyen performans farkı olmayacak diye milleti sağlam kerizlemişlerdi. Horizon'ı Last Guardian'ı gördük. OneX'de de benzer bi durum söz konusu olabilir ama yinede hiçbir beklentiye girmemek gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 16 Haziran 2017; 18:3:27 >

• bazı oyunlara 60 değil 120 fps de versen bir halta benzemiyor oyun motoru bu algıda en büyük etken bence, pc de mesela assassin's creed oynuyorum 60 fps de yok arakadaş sanki karakterin bileklerinden çekiyorlar yürümesin diye akmıyor oyun istediğim gibi, yukarıda arkadaşın yazdığı gibi destiny 30 fps de çok akıcı görünüyor, bence beklenti 30 dan 60 dan ziyade oyunu rahat, smooth oynatan bir grafik motoru olmalı, he hem güzel kaymak gibi akan bir grafik motoru + 60 fps de tatından yenmez tabi ayrı.

Bence tv yayınlarında 60 fps standart olursa daha büyük bir devrim olur izlemeyenlere 60 fps de nba maçı veya premier lig maçı izlemelerini tavsiye ederim.
  • Beyler kumansayi konsola kabloyla baglamak istiyorum nerden bulabilirim guzel iletim gucu yuksek. Ne yazcagimi bilemedim kablo ismi olarak.

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet One X daha ana karnındaken ölmeye başaladı. 30 fps haberleri hergün gelmeye başladı :)
  • 
Sayfa: önceki 23742375237623772378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.