Şimdi Ara

Xbox One S fandan gelen tıkırtı sesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar, 2 gün önce Bimeks'ten Xbox One S alarak aranıza katıldım. Cihazın kurulumunu gerçekleştirdim ve bu arada fark ettiğim bir şey oldu. Cihazın fanından ince bir tıkırtı sesi geliyor sürekli olarak.

Konsol Playstation 4'üme kıyasla inanılmaz sessiz çalışıyor ancak bu fan sesi sinirimi bozmaya başladı. Üretim ile alakalı bir sorun mudur yoksa bütün Xbox One S lerde bu ses var mı? (Normal mi kabul ediliyor?)

https://youtu.be/HCMD8mCCk7s
    https://youtu.be/4EAD1AiqR5o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IBRAHIMOVIC' -- 27 Şubat 2017; 0:35:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Senin konsol sınırsız bozulmuş, zor iflah olur.

• Trollerin yorumlarini ciddiy alma.Garantiye verebilirsin cihazi,sorun varsa degisim yaparlar.

• Var kardeş dert etme

• Bildiğim kadarıyla S'lerde 2 farklı marka fan var bir marka böyle ses yapıyormuş, önceden böyle konuşulmuştu diye hatırlıyorum.
  • Çoğu one s'de bu sorun var

• 3 cihaz değiştim 3 cihazdada aynı ses mevcuttu.Boşuna değişim vs uğraşmayın hocam.Ben uğraştım boşa.

• ysn61 kullanıcısına yanıt
    İnternet üzerinden aldığım için koşulsuz iade hakkım var, değişim isteyeceğim. Umarım yeni gelen cihazda da aynı sorun olmaz. Siz nereden satın almıştınız ve hangi paket? Bende ki 500GB Fifa 17 olan bundle.

• Sizin ince tıkırtı vs sesden bahsediyorsunuz fakat dikkatli dinlediniz mi sesi. Xbox boşta çalışırken bile hdd işlem yapıyor. Arada bir iki tıkırtı yapar. Normal hdd sesi. Hdd ile fanı karıştırıyor olmayın sakın.

• Ps4 den çıkan sesin yanında ninni gibidir. ps4'ü deneyen biri anlayacaktır. Xbox kadar sessiz çalışan ne konsol var ne pc bi tek ses olayını iyi yapıyorlar.
  • Değişimden gelen ikinci cihazda da aynı sorun devam ediyor, hatta ilk cihaza göre bi tık daha sesli çalışıyor diyebilirim. İade edip farklı bir mağazadan satın alacağım.

• Sıkıntı yaratan sesi kayıt edip oaylaşma gibi bir durumunuz mevcutmudur.

• mustafapusti kullanıcısına yanıt
    İlk mesaja 2 adet video ekledim.

• İlk videodaki ses gayet normal ben dahil çevremdeki herkeste var bu ses. İnternette de araştırmıştım. Yüksek ihtimal başka bir yerden de alsanız yine bu ses ile karşılaşacaksınız.

• Ses kronik bir soruna benziyor. Eğer oyun oynarken duyulmuyorsa kafaya takmaya gerek yok ama duyuluyorsa ses ince olduğu için sinir bozar.

• quote:

Orijinalden alıntı: IBRAHIMOVIC'

İnternet üzerinden aldığım için koşulsuz iade hakkım var, değişim isteyeceğim. Umarım yeni gelen cihazda da aynı sorun olmaz. Siz nereden satın almıştınız ve hangi paket? Bende ki 500GB Fifa 17 olan bundle.

Amazon ingiltere'den aldım.Bu ses kronik boşuna uğraşmayın.Yalnız sinir bozuyor bir süre sonra.Benim bozmaya başlamadı değil.Sürek zırıl zırıl ötüyor.

• ysn61 kullanıcısına yanıt
    ses fanın motorundan geliyor. Cihazın açılıp fanın değişmesi garanti dışı bırakır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi letmax -- 28 Şubat 2017; 8:43:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: letmax

ses fanın motorundan geliyor. Cihazın açılıp fanın değişmesi garanti dışı bırakır.

Kesinlikle uygulanması gereken bir değişim. Fazla bir zorluğu da yok.

Şu fanı öneriyorum. THERMALTAKE A2492 120MM TURBO FAN

Ben hatta bir fan kontrolcüsü de ekleyip kendi kafama göre kısıp açacağım.

• Son gelişmeler nedir?Tam almaya karar verdim illa birşeyler çıkıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.