Şimdi Ara

Xbox One [ Geriye Uyumluluk ]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
821
Cevap
14
Favori
35.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugünden itibaren Preview kullanıcılar için başladı,yıl sonunda bütün Xbox One kullanıcıları için başlayacak.

Örnek olarak XBoss Mass Effect oynadı Xbox One üzerinde;

Disk halinde satın alınmış X360 oyunları da Xbox One'da oynanabilecek,
    Aynı şekilde dijital olarak satın alınmış oyunlar da oynanabilecek,
    Xbox 360'daki arkadaşlarımızla Xbox One'dan geriye uyumluluk sayesinde beraber multiplayer oynayabileceğiz,
    Şu an için az oyun var yıl sonunda 100'ü geçecek,zamanla daha da artacak.
    Ancak remaster olarak daha çok para kazanmak isteyen yapımcıların oyunları bu geriye uyumluluk sistemine girmeyecek(yani MS bu işi yapıyor hiçbir eksta ücret istemeden yapımcılardan ama onların da izni olmak zorunda).Ek olarak bazı kutulu oyunların çalışabilmesi için yapımcının izni gerekiyor.
    Ayrıca X360 oyunlarını oynarken Xbox One'ın ekran görüntüsü almak gibi özelliklerini de kullanabileceğiz.

Şu an için mevcut oyunlar şurada;

https://www.dosya.tc/server/589tvt/c64e1401-e3ed-4e5a-9810-3d0e94e12e7e.pdf.html

X360'da kazandığınız achievementları tekrardan x1 üzerinde kazanamıyoruz.ach'ları 2ye katlama durumu yok yani.

http://www.dualshockers.com/2015/06/15/xbox-one-backwards-compatibility-faq-explains-the-ins-and-outs-of-playing-your-old-xbox-360-games/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Ne saçma bir mesaj. Eski nesil oyunları nasıl oynuyorsunuz diyor ama Sony'nin 60$'a sattığı eski nesil oyunlara para bayılıp, bayıla bayıla oynuyor sanırım Adamlar ücretsiz geriye uyumluluk getiriyor ama Sonyboy 60$ verip gene Sony remastered daha iyi demeye getirmiş. Pesmatik 4 de oyun yok diye remastered geliyor sadece. Siz daha kendinizi kandırın.
    Remastered yapilinca "Bu ne be remastered oldu cikti bu nesil, yeter biraz yenilikci olun" deniyor, adamlar geriye uyumluluk getirse "eski konsolunuzu satmasaydiniz o zaman" veya "remaster yapin eski oyunlari oynatacaginiza" deniyor. Bu nasil bir celiski ben pek anlamadim acikcasi.

Edit: Bence geriye uyumluluktan once elestirilecek tonla sey var. Ornegin Xbox Exclusive denip daha sonra W10'a duyurulan oyunlar gibi...
    Back Compaaaaaat baby!

Abi ilk aldığım zamanlarda acaba PS 4 mu alsaydım diye az düşünüp hayıflanmazdım ama son zamanlar o kadar değişti ki şu platform...

Controller her zaman büyük bir üstünlüktü gözümde ama Smart Glass, Windows 10 uygulaması ve yeni arayüz, multimedya özellikleri, ucuza oyun bulma imkanı, EA Access ve bu geriye uyumluluk denen nimet... Hepsinden o kadar çok faydalanıyorum ki... Artık sağ olsunlar iyi ki XBOX dedirtiyorlar bana her Allah'ın günü... Nedense içimde değişik bir mutluluk :D

Ve oyun indirmede...
  • Golda bir sürü güzel oyun geliyor 360 için ve maalesef bunları hesabıma ekleyemiyorum. İlk sefere özel olarak eklemeyi 360 konsolunuzdan yapın diyor, şu an elimde bansız 360 olmadığı için kaçırdım fırsatları.
    Madem artık One'da da oynayabileceğiz bu uyarıyı vermemeli. Bir de kaçırılan oyunlar için goldda bedava olmuş tüm 360 oyunlarını tekrar bedava yapsalar iyi olur.

Bir de bu iş yazılımla çözülebilecek bir şeyse PS3 slim kasada geri uyum neden kalktı? Ben donanım da önemli sanıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 15 Haziran 2015; 21:50:48 >
  • Performans iç açıcı durmuyor. Mass Effect sunumda 20FPS altı gibi göründü bana.
  • X360'ın mimarisi ile alakalı.PS3'ün cell'i yüzünden bu işi yapmaları zor.Onun için bol bol remaster çıkarıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox One'da görmek istediğiniz X360 oyunları için oy vermeyi unutmayın,1 oy 1 oydur

http://xbox.uservoice.com/forums/298503-backwards-compatibility

• Acaba multiplayerları olacak mı? Olursa, Bad Company 2'ye de basın Allah rızası için
  • Valla benim için çok iyi oldu bu,inşallah oylar artar da yakın zamanda oyunların hemen hepsini görürüz.Ve tabi online serverları da kapatmasalar bari

Edit:Disk olarak satın alınan X360 oyunlarını X1'da çalıştırabilmek için disk'i takmak yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Maximus is BACK -- 15 Haziran 2015; 22:55:13 >
  • Harika bir haber.

• Call of Duty 4 , Modern Warfare 2 , MW3 sakladığım CoD koleksiyonuydu X360'ı satalı 2 sene olsada yaklaşık 10 tane Xbox 360 oyununu saklıyordum bu şekilde.

Gears haberleri ile birlikte tekrardan Xbox One almaya karar verdim birde üstüne özellikle MW2'ye geri uyumluluk çıkarsa harika olacak benim adıma.
  • Eee ben sattım bütün 360 oyunları
  • siteden 360 oyunlarını satın alamıyormuyuz ?
    kredi kartı falan diyor.
    beleşleri kaçırmayalım bari ya
  • mstfyldz.bjk kullanıcısına yanıt
    xbox.com'dan kredi kartı ile satın alabilirsiniz,gift kart olmaz.kredi kartı varsa x360 için verilen gwg leri de eklersiniz hesaplara.

• o kadar da saf değiliz la

kredi kartı ekli olduğu halde x360 gwg´leri almak istediğimde ödeme yöntemi ekle diyor.

Free
    You have no valid payment options on file.
  • mstfyldz.bjk kullanıcısına yanıt

hocam live çökmüş şu an geow betası LIVE'ı göçertti,1kaç saaate düzelir.

http://support.xbox.com/en-US/xbox-live-status

• Peki bu gelen oyunlar yeni grafiklerle mi gelecek yeni serverlar lami gelecek
    Mesela bf3 eski nesilde 24 kisi ve 30fps diye biliyorum simdiki nesilde bunu 60fpsye ve 64 kisiye cikarirlar mi
    Ayni sekilde cod mw1 2 3 world at war bo1 bo2 gibi oyunlarda 720p 60fps idi yeni nesile gelince 1080p 60fps olurlar mi ki
    ?????

• hmm o kısma bakmadıydım..
    bu durumda just cause 2 yi kaçıracağız sanırım..
    neyse sağlık olsun
  • oyunların teknik özelliklerinde bir farklılık olmayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfyldz.bjk

o kadar da saf değiliz la

kredi kartı ekli olduğu halde x360 gwg´leri almak istediğimde ödeme yöntemi ekle diyor.

Free
    You have no valid payment options on file.

Hocam 360 oyunlarına tıklayınca bazen bende de böyle oluyor, UK sitesine geçiyor otomatik orada da kart ekli olmadığından alamıyorsun.
    Bu hata bir şekilde halledilse bile önce 360'tan ekle sonra siteden eklemeye başlarsın diyor bana MS.
  • çözümle gelin bana

• Left 4 dead ve cod serisi favorim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.